притисни ентер »

Топ вести

Забава

Играа оро на “Деспасито”

Играа оро на “Деспасито”

Веривале или не, Македонките во Канада ja играа познатата песна “Деспасито”, но на македонски начин, како оро. Како изгледа да се игра на овој хит погледнете подолу. Despasito – Macedonian way😀😀😃 By Macedonian Golden Girls at St. Dimitrija Solunski, Markham. Gepostet von Sonja&Oliver Band am Sonntag, 9. Dezember 2018

Синдром на успешни родители

Синдром на успешни родители

Да се биде „нечиј“ си или ќерка е психички оптоварувачки за детето од кое се очекува да биде „достојно“ за својот успешен родител, па овие деца немаат вистинско детство, туку се претворени во детски јавни личности Ретки се оние родители кои не се горди на успесите на своите деца. Тоа е уште посилно изразено кога тие ќе пораснат и кога се, како возрасни

Цела нација шокирана поради една фотографија

Цела нација шокирана поради една фотографија

Видео снимката , која исто така ја објави уметникот , прикажува девојка и момче кои се качуваат на врвот на Кеопсовата пирамида во Гиза и од врвот го гледаат Каиро ноќе .Потоа , девојката се соблекува и двојката се наоѓа во сексуална поза на врвот на пирамидата. За египетските власти и за целата јавност фотографиите и видеото предизвикаа жестоки реакции

“Emirates Airline” го збуни интернетот со фотографија од “дијамантскиот авион”

“Emirates Airline” го збуни интернетот со фотографија од “дијамантскиот авион”

Авиокомпанијата “Emirates Airline” го збуни интернетот со фотографија на која еден од нејзините авиони е опточен со дијаманти. Во објавата на Twitter со наслов: “Ви го претставуваме авионот Bling’ 777”, авиокомпанијата нагласи дека фотографијата е дело на Сара Шакил која е позната по фотошопирање на познати знаменитости и симболи на модерната поп-култура

Проекција на филмовите на Киро Урдин во рамки на изложбата „Духовите на Африка“

Проекција на филмовите на Киро Урдин во рамки на изложбата „Духовите на Африка“

Проекција на филмовите „Догона“ и „Оган и вода“ на Киро Урдин, во рамки на изложбата „Духовите на Африка“, ќе се одржи во кино салата на Музеј на Македонија утре, 12 декември, во 20 часот. Филмовите на Киро Урдин се директно поврзани со Африка, каде престојуваше додека ги снимаше, особено меѓу народот Догон во Мали. На проекцијата ќе присуствува целата

Што значи да се биде пансексуалец и во што се разликува од бисексуалец

Што значи да се биде пансексуалец и во што се разликува од бисексуалец

Многу луѓе не знаат дека се пансексуалци сè додека некој не им го објасни тоа. Луѓето што се идентификуваат како такви велат дека нив не ги привлекува полот кај луѓето туку нивната особеност и дека не се ограничуваат на тоа дали ќе им се допадне женско или машко. Според разликите и фактите за пансексуалците, откриваме дека пансексуалци има многу повеќе

Хороскопски знак кој е роден борец во животот

Хороскопски знак кој е роден борец во животот

Тие се еден од најсложните знаци во хороскопот, посебно кога станува збор за меѓучовечките односи. Станува збор за Лавовите . Тие стојат цврсто на земја и не се предаваат. Не сакаат да влегуваат во конфликти, но секогаш кога ќе бидат дел од некоја борба, тие победуваат. Не им се допаѓаат луѓе кои имаат различно мислење од нив, а уште повеќе ги презираат

Кога овцата се инаети: Шест години бегала од сопственикот да не ја стрижи

Кога овцата се инаети: Шест години бегала од сопственикот да не ја стрижи

Овца од Нов Зеланд по име Шрек побегнала од своето стадо и шест години живеела во пештера, избегнувајќи да не биде стрижена. Кога конечно ја пронашле, таа на себе имала толку многу волна што им било тешко да препознае дали тоа животно воопшто е овца. Според зборовите на нејзиниот сопственик, кога конечно, по шест години, ја нашол, таа на себе имала

Најголемиот измамник и неговите лаги: 20 години глумел дека е професионален фудбалер, а немал поим од игра

Најголемиот измамник и неговите лаги: 20 години глумел дека е професионален фудбалер, а немал поим од игра

Карлос Кајсер е најголемиот измамник во историјата на фудбалот. Полни 20 години успеал да игра за некои големи бразилски тимови, а немал никаков талент за фудбал. Кајсер, кој подоцна беше познат како “лажниот фудбалер”, отсекогаш сакал да биде фудбалер, а единствениот проблем бил што не знаел да игра фудбал. Својот проблем го решил на едноставен начин

ЖЕШКО ВИДЕО на најпознатата македонска стриптизета

ЖЕШКО ВИДЕО на најпознатата македонска стриптизета

Најпознатиот македонски бренд за секс и еротика со свој сајт и во него таа – најпознатата македонска стриптизета Ани – „Црна мачка“… со ново видео. Стриптизетата – соло! Без наслов. Ова е линкот, кликнете: https://www.instagram.com/valijantsexshop и уживајте!