Дончиќ израмни 15 години стар рекорд на Леброн Џејмс

Спорт 1 | пред 17 минути

Алегри: Манчестер јунајтед е створен да победува

Весник | пред 42 минути

Икарди: Штета што Меси нема да игра

A1on | ново

Недвед: Да се игра против Манчестер јунајтед е нешто посебно, тоа ќе биде фантастичен меч

24 фудбал | ново

Не е се така едноставно: Реал ќе мора скапо да го плати отказот на Лопетеги

Дерби | ново

Болт исклучен од тренинзите на Централ коуст маринерс откако побара милионска плата

МКД | пред еден час

Зрињски е како 'ранет лав', едвај чека да 'гризне' некој!

Sportmedia | пред 18 минути

Мартинез ќе го суди „Ел класико“, Реал не го сакаат овој судија

Top Sport | пред еден час

„Марка“: Реал Мадрид со јасен ултиматум до Лопетеги! (ФОТО)

Спорт 1 | пред еден час

Поставени шест нови рекорди на пливачкиот митинг „13 ноември“ во Скопје

Спорт 1 | ново

3.коло ЛШ: Јунајтед и Јувентус без клучни напаѓачи во дербито на „Олд Трафорд“

1ТВ | пред 57 минути

ВО БЕЛГИЈА:Уапсена Македонка, шефица за перење на пари од фудбалски местенки

Вечер Прес | пред 27 минути

ВИДЕО: Говор на годината во Саудиска Арабија - „Немој sleep! We play к****! Not good, мајсторе“

Гол | пред 22 минути

Хабиб се подготвува за меч со Мејведер во Москва

Top Sport | ново

Нема да верувате со што се појави Кристијано Роналдо во Манчестер! (ФОТО)

Либертас | ново

Месут Озил ја надмина кризата и повторно се наметна како лидер на Арсенал

За забава | пред 7 минути

Ѓоковиќ објави фотографија со Јелена и комплетно ги збуни фановите

A1on | пред 8 минути

Ливерпул покажа огромна почит кон Звезда: Белградскиот тим ја промени историјата на „Црвените“

Спорт Клуб | пред 8 минути

ВИДЕО: ЕХФ денес се потсети на мајсторијата на Гоце и Кире против Германија

Спортски | пред 7 минути

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП:СЕЛЕКЦИЈАТА Е КОМПЛЕТНА,СЕ ПРИКЛУЧИ И ТАЛЕСКИ

Телма | пред 17 минути

Марота од јануари во Интер

Макфакс | пред 2 часа

Ракитиќ се налути и го критикуваше Валверде поради Меси!

Спорт 1 | пред еден час

Јоновски доби уште поважна улога во Ратинген! (ФОТО)

Спорт 1 | пред 7 минути

Чупо-Мотинг го „истрола“ Мбапе: Поздрави ја, тоа е мајка ми... (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред еден час

Емери го пофали Озил за играта против Лестер

Локално | пред еден час

Анчелоти: Единствената ’грешка’ на Роналдо е што потпиша за Јувентус

Екипа | пред 2 часа

Се огласи поранешната девојка на Роналдо: "Подготвена сум да сведочам на суд"

Точка | пред еден час

Манчестер јунајтед испрати голема провокација до Јувентус (ФОТО)

Спорт 1 | пред 57 минути

Познато колку Реал ќе треба да му плати на Лопетеги ако го отпушти

Спортски | ново

Најавени тимови за ЛШ: И Мурињо и Алегри со главоболки

Екипа | ново

Алкасер: Подобро е да те боли заб, отколку да играш против Атлетико

Top Sport | пред 7 минути

Сити има единствена задача – Да го обелат образот на англиските клубови во Украина!

Спорт Клуб | пред 17 минути

Бонучи: Отфрлив понуди на Јунајтед и Сити

Локално | пред еден час

Интер го зема трансфер-гуруто на Јувентус

Локално | пред еден час

MotoGP со тага се сеќава на Марко Симончели

Локално | пред еден час

Мустафи танцуваше по победата на Арсенал (ВИДЕО)

24 фудбал | пред 28 минути

„Ако Зидан не го удреше Матераци, јас немаше да бидам светски шампион“

Спорт 1 | пред 37 минути

Марсело сакал да се пресели во Јувентус!?

За забава | пред 57 минути

Сари сака нов напаѓач во Челси, две имиња се во прв план

Дерби | пред еден час

Донесена конечна одлука од раководството на НБА лигата по тепачката во ЛА

За забава | пред 48 минути

Роналдо се враќа на „Театарот на соништата“

Sportmedia | пред 52 минути

Жезус го посрамоти Бернардо (ВИДЕО)

24 фудбал | пред 57 минути

Алегри: Натпреварот со Јунајтед ќе биде важен тест за нас

Стандард | пред 57 минути

Гвардиола: Сити не е подготвен да ја освои Лигата на шампионите

Стандард | пред еден час

Роналдо одговори на коментарите на Иско

24 фудбал | пред 3 часа

Јунајтед жестоко го „поткачи“ Јуве – „Ѓаволите“ удрија каде што најмногу боли

Спорт Клуб | пред еден час

Рикардо лут како рис, со бокс направил дупка во ѕид по трката за ГН на САД

Гол | пред еден час

На денешен ден се роди Пеле – магионичарот со топката, идол на секој фудбалер и спортист на векот

Гол | пред 2 часа

Икарди: Кога ќе пристигнат понуди за мене, ќе ги разгледам

Стандард | пред еден час

Британската јавност згрозена: Закани за силување кон фудбалерката на Челси

Спорт Клуб | пред еден час

Беласица бара од пандевци: Струмичкото дерби да се игра под рефлектори на „Младост“

Спорт 1 | пред еден час

Сава Осигурување го сочува водството и стигна до победата над Рамстор

Точка | пред еден час

Мијатовиќ со конкретна порака и предлог до Реал: Клубот нема друг избор, Бејл и Бензема…

Дерби | пред еден час

Шок за Пелегрини и „чеканите“ - Јармоленко шест месеци надвор од терените!

Гол | пред 2 часа

Џејмс донесе продолжување па промаши за победа

Нетпрес | пред еден час

Бритнер пука по раководството на Баерн: Ужасно е тоа што прават со клубот

Спорт Клуб | пред еден час

Митревски: Чест ќе биде да се игра во државниот дрес во родната Битола

Гол | пред 3 часа

За победа треба и ум и сила: Ракометарите билдаат мускули пред Турција и Грција (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет | пред 2 часа

Лука во елемент: Дончиќ со маалска финта ги измами противниците и изнуди аплаузи и воздишки од публиката во Далас (Видео)

Дерби | пред 2 часа

НБА:Продолжение во ЛА, пораз на Лејкерси

Сител | пред 2 часа

Мартин Томовски: Уште сум млад, но штом добијам шанса ќе ја искористам

24 Ракомет | пред 2 часа

Каде е топката? Дончиќ со школска финта ја збуни одбраната на Чикаго (ВИДЕО)

МКД | пред 3 часа

Алегри со формација 4-4-2 на Олд Трафорд?

24 фудбал | пред 2 часа

Андрес Иниеста ќе добие своја статуа во Албасете

Спорт 1 | пред 2 часа

Абрамович нема да штеди: Челси добива еден од најдобрите напаѓачи во светот!?

Супер спорт | пред 2 часа

Алегри ги предупреди своите играчи од каде доаѓа најголемата опасност вечерва на Олд Трафорд

Спорт Клуб | пред 2 часа

На денешен ден Јунајтед го доживеа најголемиот дебакл (ВИДЕО)

Супер спорт | пред 2 часа

Најчудното интервју (видео)

Sportmedia | пред 2 часа

Му заврши кариерата? Болт си мислел дека е Меси, па побарал милионска плата!?

Супер спорт | пред 2 часа

На денешен ден пред седум години Манчестер Јунајтед доживеа кошмар среде „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Спортски | пред 3 часа

Македонија е комплетна: Пристигна и последниот дел од мозаикот на Раул (ФОТО)

24 Ракомет | пред 3 часа

Марка го извади сценариото во Реал: Лопетеги има јасен ултиматум!

Спорт Клуб | пред 3 часа

Фетел: Морам да бидам многу подобар во 2019

Екипа | пред 3 часа

Зошто Берарди никогаш не направи голем трансфер во кариерата!?

Супер спорт | пред 3 часа

(ВИДЕО+ФОТО) После најголата борба во историјата следи и’ најсекси борба!

Екран | пред 3 часа

Меси со прекрасен потег ги изненадил своите соиграчи (ФОТО)

Супер спорт | пред 3 часа

Роналдо му одговори на Иско по изјавата дека нема да плачат по него!

Супер спорт | пред 3 часа

ВИДЕО: Како на ПЛЕЈСТЕЈШН - Арсеналова акција потсети на славните денови

Гол | пред 4 часа

Дресовите на Ибра најпродавани во САД, пред Руни и Швајнштајгер тотални анонимуси

Дерби | пред 3 часа

СЛОВЕНЕЧКИ ПАРАДОКС: Прима плата и вози клупски автомобил, а го спремаше противникот за дерби!

Sportmedia | пред 3 часа

Барселона донесе важна одлука околу тренерот Ернесто Валверде

Спорт 1 | пред 3 часа

Илиев далеку пред другите во Супер лигата

24 Ракомет | пред 3 часа

Познатиот шпански новинар убеден: Мурињо ќе се врати во Реал – открива и кој ќе му биде помошник!?

Спортски | пред 3 часа

Младите македонски фудбалери на тест со Црна Гора и Романија

Спорт М | пред 5 часа

Иско го ГОЛЕМА поддршка: Ако го смените тренерот, ќе морате и нас!

Спортски | пред 3 часа

Перез е виновен за кризата во Реал

Флеш | пред 4 часа

Фернандо Алонсо негираше дека се префрлa во IndyCar серијата

Додај гас | пред 3 часа

Супер машка лига: Еурофарм се издели, но уште пет екипи се во битка за плеј-оф

24 Ракомет | пред 4 часа

И Тухел го боли глава пред дуелот со Наполи

Sportmedia | пред 4 часа

Џејмс: Моите промашувања се неприфатливи, но се движиме во вистинска насока

Гол | пред 4 часа

ВИДЕО: Каде е топката? Дончиќ си поигра со Холидеј како со мало дете!

Гол | пред 5 часа

Рамос ја објаснува инцидентната ситуација од тренингот

Спорт Клуб | пред 4 часа

У-17: Кадетите во клучен меч против Израел за пласман во елитните квалификации за ЕП

Екипа | пред 4 часа

ЛШ: Баерн Минхен без Рибери во Атина!

Sportmedia | пред 4 часа

Екстра тикети од Coinbet24: Зголемени коефициенти за 20% (23.10.2018)

Таратур | пред 5 часа

Од Нексе децидни: Секој кој мисли дека Јагањац брзо ќе замине, се лаже себеси

Гол | пред 5 часа

Дејан Манасков: Награда од фановите ми годи, но повеќе сакав титула со Веспрем

24 Ракомет | пред 4 часа

Готово: Познат новиот клуб на Бепе Марота!

Спортски | пред 4 часа

Велкоски во друштво на великаните на Сарајево - еден од најубиствените напаѓачи во БиХ (ФОТО)

Спорт 1 | пред 6 часа

Јувентус може да го загуби Скудето оваа сезона

Спорт Клуб | пред 5 часа

ЖРК Куманово се засили со репрезентативка од Црна Гора

Кумановски муабети | пред 5 часа

ЛШ: Јувентус гостува кај десеткуваниот Манчестер Јунајтед

Спорт Клуб | пред 6 часа

Одби понуда, без настап сезонава, но не си оди од Норчепинг!

Sportmedia | пред 5 часа

Венгер ќе биде брзо заборавен – ова што го прави Емери ги пали сите фанови на Арсенал

Спорт Клуб | пред 5 часа

ВИДЕО: Противничкиот клуб го испровоцира Ибрахимовиќ, одмаздата пристигна многу брзо

Спорт М | пред 5 часа

Јованоска нема конкуренција кај стрелците во Женската лига

24 Ракомет | пред 5 часа

Прибак: Едно е сигурно, Турција нема да се предаде без борба

Екипа | пред 5 часа

Тренерот на Рајо не знае кога Димитриевски ќе добие шанса!

Sportmedia | пред 5 часа

Трикови кои ќе ве спасат од различни ситуации во последен момент

Црно бело | пред 5 часа

Спектакл во „Стејплс центарот“: Леброн погоди за продолжение, па се претвори во трагичар

Екипа | пред 6 часа

Предлог типови 23.10.2018

Спортски | пред 5 часа

Женска лига: Металург загуби дома, другите се доближија

24 Ракомет | пред 6 часа

Анастасовска и Буклески се вратија од Крагуевац со шест медали

Слободен Печат | пред 6 часа

Венгер ќе се врати со стил - на клупата на Реал Мадрид?

Спорт 1 | пред 7 часа

Како Вардар го намести Ѓорѓи Кочов…

Basketball | пред 6 часа

Невидена иронија: Германски весник објави епски коментар за Баерн Минхен (ФОТО)

Спорт 1 | пред 6 часа

Сунес најде слаби точки во играта на Озил

Спорт Клуб | пред 6 часа

Фудбалската асоцијација на Англија покрена истага за асистентот на Сари

Опсервер | пред 6 часа

Венгер се враќа со стил?

Спорт М | пред 6 часа

Дончиќ повторно одличен, Голден стејт до рутинска победа

Екипа | пред 6 часа

Бузалковски со победа се враќа од Бугарија (ВИДЕО)

Sportmedia | пред 6 часа

Пред 23 години ѝ даде гол на Македонија, а сега доби затвор за перење пари од дрога

Спорт 1 | пред 6 часа

Ѓорческа ја надигра првата носителка на фјучрс во Истанбул

Спорт Клуб | пред 7 часа

ВИДЕО: Страшна повреда на Енис, Фенербахче бара нов плејмејкер

Гол | пред 7 часа

Бесценето: Деца во Малави збеснаа од радост за дресовите од Мане со „згрешен“ број (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред 7 часа

ФОТО: Босанецот прирерди шоу во НБА – се појави во оригинален костум!

Спортски | пред 7 часа

Европски суд одобри превентивно притворање фудбалски навивачи

Опсервер | пред 7 часа

Ф.Лазаров: Две победи се потреби за добар старт во групата

Спорт Клуб | пред 7 часа

Инграм за тепачката и казната: Мислев дека полошо ќе поминам…

Дерби | пред 7 часа

ФОТО: Варди вчера на сред натпревар мораше да оди во – тоалет!

Спортски | пред 8 часа

Совршена акција: Овој гол на Арсенал ќе ве потсети на старите „топџии“ (ВИДЕО)

Спортски | пред 8 часа

Три победи од преку 50 разлика во женската кошаркарска лига

Гол | пред 12 часа

Кристијан Броки промовиран во нов тренер на Монца

Гол | пред 14 часа

12-годишен Узбекистанец стана најмлад велемајстор во историјата

Гол | пред 13 часа

ВИДЕО: Нуров загуби со технички туш од Садулаев, но ќе добие шанса во репасажот

Гол | пред 14 часа

Озил и Обамејанг ја продолжија победничката низа на Арсенал (видео)

Весник | пред 15 часа

Тијана Бошковиќ е прогласена за МВП на Светското првенство во одбојка

Гол | пред 15 часа

Многу шанси, ниту еден гол на „Мараси“ (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред 15 часа

Лопетеги: Тимот е жив, ова е силен состав изполнет со шампиони

24 фудбал | пред 14 часа

Кристијано излезе со свој коментар за дрската изјава на Иско

Дерби | пред 16 часа

ВИДЕО: Боно правеше чуда, Реал Сосиедад ја разочара „Аноета“

Гол | пред 15 часа

Македонската федерација го одбележува Светскиот ден на џудото

Гол | пред 15 часа

Кими: Докажав дека сѐ уште имам место во Формула 1

Стандард | пред 15 часа

Судијата што го оштети Вардар се „вади“: Не навивам за Шкендија, а голот беше чист!

Спорт 1 | пред 17 часа

Од ужасен до неверојатен: Алкасер посочи што му недостастувало во Барселона

Дерби | пред 15 часа

Јуве го загуби Манџукиќ за дуелот на „Олд Трафорд“

Стандард | пред 15 часа

(ВИДЕО) Во ГОЛЕМА НУЖДА маж се познава: Варди во зорт го напушти теренот

Спорт Клуб | пред 15 часа

Роналдо за случајот „силување“: Вистината секогаш е на прво место

Екипа | пред 16 часа

По заканите од Баерн, новинарите на „Тз“ се вразумија!

Весник | пред 16 часа

По заканите од Баерн, новинарите на „Тз“ се вразумија!

Вечер | пред 16 часа

Дејан Илиев со „чиста мрежа“ 270 минути, дербито во ПЛ без победник

Гол | пред 16 часа

Бертенс подобра од Кербер во драмата во Сингапур

Макфакс | пред 19 часа

Филип Лазаров: Големи фаворити сме да се „чекираме“ на ново ЕП (ВИДЕО)

Гол | пред 17 часа

ТОП 10 „РАКЕТНИ“ слободни удари

M Express | пред 17 часа

По заканите од Баерн, новинарите на „Тз“ се вразумија!

Макфакс | пред 16 часа

Нацијата им се поклони: Спектакуларен пречек за златните одбојкарки на Србија (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред 18 часа

Маркињос ги ’олади’ Барса и Реал: Нејмар нема да си оди од ПСЖ

Екипа | пред 17 часа

Федерер: Играв повреден неколку месеци

Екипа | пред 18 часа

Хамилтон: Кога болидот ви е во милион делови…

Екипа | пред 17 часа

Роналдо на „Олд Трафорд“: Тука секогаш се чувствувам како дома (ФОТО)

Спорт 1 | пред 17 часа

По заканите од Баерн, новинарите на „Тз“ се вразумија!

Top Sport | пред 17 часа

Новогодишниот план на Лидс ќе биде „проблем“ за Алиоски!

Sportmedia | пред 17 часа

Манџукиќ пречкртан за спектаклот во Лигата на шампионите

Спорт М | пред 17 часа

ФА покрена постапка против помошникот на Маурицио Сари

Спорт Клуб | пред 17 часа

Иниеста како Федерер: Раскина со „Најк“ и избра нов спонзор

Дерби | пред 17 часа

Преку ноќ се промени: Девојката на Роналдо ја смени бојата на коса, фановите се двоумат, а за фудбалерот таа е најсекси (ФОТО)

Спорт М | пред 17 часа

Лоши вести за Интер, Наинголан ќе паузира подолго време

Top Sport | пред 17 часа

Нервоза во Реал! Рамос се извинуваше по инцидентот со Регујон (видео)

Весник | пред 21 часа

(ВИДЕО) Лестер драстично оштетен на „Емирати“ против Арсенал

Спорт Клуб | пред 17 часа

Роналдо слета во Манчестер, на аеродромот „лудница“

Супер спорт | пред 18 часа

Фудбалерот кој беше на чекор од Ливерпул сега се најде на радарот на Баерн Минхен

Спортски | пред 18 часа

(ФОТО) Ракометарите под водство на Раул започнаа со подготовките

Спорт Клуб | пред 18 часа

Валдано: Не е до Лопетеги, Реал има еден друг многу голем проблем!

Дерби | пред 18 часа

Медалистите од ЕП во кик-бокс на прием во Агенцијата за млади и спорт

Гол | пред 19 часа

Видал прави проблеми на „Камп Ноу“

Екипа | пред 19 часа

Добри вести за Јунајтед: Мурињо и мечот со Челзи направија пресврт во ситуацијата со Марсијал

Спорт Клуб | пред 20 часа

На денешен ден е роден Дражен Петровиќ

Спорт М | пред 20 часа

Фелипе Мело откри која голема ѕвезда му служи како инспирација во дневната соба (Фото)

Дерби | пред 19 часа

Иде циклонот Девица!

Слободен Печат | пред 20 часа

Икарди го реши Милан во последните минути

За Се | пред 19 часа

Кој е како Македонија - умовите на Вардар и ПСЖ се слеаја во едно! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Спорт 1 | пред 19 часа

Правеше проблеми, сега пропушти и тренинг – ќе се ослободи ли Мурињо од него уште во јануари?

Супер спорт | пред 19 часа

Азар има проблеми со грбот, неизвесен за Лига Европа

Екипа | пред 19 часа

Најгласните тифози на Милан со бесно соопштение по болниот пораз во дербито (Фото)

Дерби | пред 19 часа

Куќата на кошарката става крај на небулозите

Basketball | пред 19 часа

Најдобрата одбојкарка на светот одби „тешки“ милиони и пасош за да игра за Турција!

Спорт 1 | пред 20 часа

Прва бомба во Мадрид: Ибрахимовиќ доаѓа во Реал во јануари?

Спорт 1 | пред 22 часа

Навивачите бесни, „отпишаниот“ заспа на клупата на Барселона!

Супер спорт | пред 20 часа

Неостварената желба на Клоп е решението за проблемите на Баерн Минхен

Спорт Клуб | пред 20 часа

Брутална тепачка помеѓу англиски хулигани на бокс-натпревар (ВИДЕО)

Супер спорт | пред 20 часа

Кога се сврти со задникот во оваа комбинација стадионот се онесвести: Ванда Икарди пожешка и од голот на Икарди во 92-та минута (ФОТО)

Спорт М | пред 20 часа

ВИДЕО: НЕСПОРТСКИ ПОТЕГ - Кошаркар по забивање доби БРУТАЛНА ТУПАНИЦА во ГЛАВАТА!

Гол | пред 20 часа

Mурињо добро помина, но неговиот „провокатор“ може да биде жестоко казнет

Спортски | пред 20 часа

Еуфорија во Манчестер, дојде Роналдо (ВИДЕО)

Екипа | пред 20 часа

Рос Баркли ги остранил тетоважите за да се фокусира на фудбалот

Top Sport | пред 20 часа

Голубовиќ од Пелистер двапати неделно тренира деца со посебни потреби

Sportmedia | пред 20 часа

Страотна несреќа на автокрос во Белорусија (вознемирувачко видео)

Top Sport | пред 20 часа

Водачот на навивачите на Милан ги исплука „росонерите“: Срам да ви е!

Спорт 1 | пред 20 часа

Клоп со интересна теорија објасни зошто Ливерпул отстапи од својата омилена тактика

Дерби | пред 20 часа

Барселона жали: Најдобрите голови на Икарди во Ла Масија (ВИДЕО)

Супер спорт | пред 21 часа

„Скај Спортс“: ФА почна дисциплинска постапка против асистентот на Челси! (ФОТО)

Супер спорт | пред 20 часа

Тасевски: Важна победа против Ренова, заслугите одат за фудбалерите

Спорт М | пред 23 часа

Мурињо го бара „кртот“ во Манчестер Јунајтед

Екипа | пред 23 часа

Хокеарски. Клуб. Кенија.

МКД | пред 22 часа

Видиќ признава: Со Дрогба се борев 90 минути

Спорт М | пред 22 часа

НБА Топ 5: „Бананамен“ Ернангомез ги засени моќните атракции на Томпсон и Вестбрук (Видео)

Дерби | пред 21 часа

Мејвердер се почести – си купи куќа од 18 милиони долари (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред 21 часа

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед смисли посебна порака за роденденот на Видиќ

Спорт М | пред 21 часа

Интер потврди: Еве колку време ќе паузира Наинголан

Спортски | пред 21 часа

„Ѓаволите“ лути на легендите: „Престанете со нападите, тоа не е добро за клубот“

Гол | пред 21 часа

Касиљас посочи кои се најдобри голмани во светот во моментов!

Спортски | пред 23 часа

Волф има интересна теорија: Фетел требаше да победи во Остин

Спорт Клуб | пред 21 часа

Мајсторијата на Икарди против Милан од друг агол (ВИДЕО)

Супер спорт | пред 21 часа

ВИДЕО: Играчот на Пушкаш добива честитки: Постигна гол од слободен удар од преку 60 метри

Спорт М | пред 22 часа

Култард: Фетел повеќе време поминува со Ред бул отколку со Ферари

Top Sport | пред 21 часа

Магичниот момент и шпанското дерби го одбележаа третото коло

Basketball | пред 21 часа

Јовиќ после петте гола прави трансфер на кариерата

Спортски | пред 22 часа

Манасков го доби признанието за најдобар играч на Веспрем

Дерби | пред 22 часа

Еден од најталентираните играчи го продолжи договорот со Ајакс

Супер спорт | пред 21 часа

Ѓоковиќ: Едно време воопшто не зборував со Надал и Федерер

Top Sport | пред 21 часа

Легендата го кажа своето: Ова се двајцата најдобри голмани во изборот на Касилјас

Дерби | пред 22 часа

Лопетеги пред Ел Класико: Не знам дали ќе го дочекам мечот на клупата на Реал

Кајгана | пред 22 часа

Сезоната пред почеток, македонските скијачи на подготовки на глечер во Австрија

Гол | пред 23 часа

Лазаров: Младите да понесат голем дел од одговорноста…

Екипа | пред 22 часа

ГЕНИЈАЛНО: ЦСКА за натпреварот со Рома, режираше – „Мортал-Комбат“ најава! (ВИДЕО)

Спортски | пред 22 часа

Италијанскиот фудбал има нов шеф!

Спортски | пред 22 часа

Не е се во парите: Еден фудбалер ги засени скапо платените ѕвезди во Кина

Спортски | пред 22 часа

Добри вести за Арсенал: Капитенот почна да тренира после неколку месеци

Спортски | пред 22 часа

МКФ остро реагира: Нема повеќе да се злоупотребуваат децата во кошарката! (ФОТО)

Спорт 1 | пред 23 часа

Фановите се радуваат, а Интер со џентлменски порака за повредата на Меси

Гол | пред 23 часа

Прва победа за Весна Акумулатори, во Пробиштип падна Партизан Гевгелија

24 Ракомет | пред 23 часа

Нов гол на Несторовски (Видео)

Актуелно24 | пред еден ден

Нема да има повеќе ваква атмосфера во соблекувалните

Sportmedia | пред 23 часа

Потврдено: Јувентус без Манџукиќ против Манчестер Јунајтед

Спортски | пред 23 часа

Грижи за Спалети: Двајцата Хрвати под голем знак прашалник за Барселона

Спортски | пред 23 часа

Работнички нема вистински конкурент во Првата лига, убедливо совладан и Младост Богданци

24 Ракомет | пред 23 часа

Кој би победил во боксерски меч меѓу Надал и Федерер? Роџер не кажува

Top Sport | пред 23 часа

По дербито со Милан: Една добра и една лоша вест за Интер

Дерби | пред 23 часа

Младата ѕвезда го продолжи договорот со Ајакс

Спортски | пред 23 часа

Козак за оставката: Не сакам да работам со непослушни фудбалери

Sportmedia | пред 23 часа

Фото на денот

Off.net | пред 23 часа

Неверојатен податок: Знаете ли колку време Њукасл е без победа?

Спортски | пред 23 часа

Навивачите на Милан ги нападнаа играчите и тренерот: Засрамете се сите!

Спортски | пред еден ден

Аеродром го шокираше фаворизираниот Тиквеш во меч со 80 погодоци!

24 Ракомет | пред еден ден

УФЦ ја подготвува најсексапилната борба во историјата (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред еден ден

Брутално убиена „мајката“ на женскиот фудбал во Мексико

Актуелно24 | пред еден ден

Азар станува еден од најплатените играчи во светот!?

Спорт 1 | пред еден ден

ВИДЕО: Затоа е најомилен возач во Ф1: Кими со еден збор ги „тролаше“ во гаражата на Ферари!

Спорт Клуб | пред еден ден

Роси: Сега дури и Сузуки се посилни од Јамаха

Top Sport | пред еден ден

Марадона во стилот на Баерн ги нападна медиумите: Сакате да ме скарате со Меси, тој е најдобар!

МКД | пред еден ден

Главниот оперативец на Барса викендот го поминал во Италија, познато и поради кого!

Спортски | пред еден ден

И Јокановиќ доби ултиматим за да остане во Фулам

Sportmedia | пред еден ден

Преспа даде солиден отпор, но Металург 2 го доби дербито

24 Ракомет | пред еден ден

Европскиот шампион Димитар Ѓоргиев на прием во АМС

Екипа | пред еден ден

Офсајд лик: Џан Пјеро Вентура

Off.net | пред еден ден

Иснер бара правилото за тај-брејк на Вимблдон да го носи неговото име

Екипа | пред еден ден

Херојот кој го запре Јуве: Голот го посветувам на мојата мајка која го победи ракот!

МКД | пред еден ден

Кер: Не личевме на себе

Спорт М | пред еден ден

ВИДЕО: На Анри му се стемни пред очи уште на првиот меч – Момче, па што направи?

Спорт Клуб | пред еден ден

Видео: Анри не можеше да верува – почетничка грешка на голманот!

Спортски | пред еден ден

Пионерите на „контролки“ во Црна Гора

Sportmedia | пред еден ден

„Торнадо" го „брка" Пипан од Задар

Sportmedia | пред еден ден

Реновиран стадионот на Влазерими во Кичево

Спорт М | пред еден ден

Лопетеги: Ако сакате да видите поразен тренер, тогаш побарајте го на друго место

Дерби | пред еден ден

Стјуардите и ФИА решија – суспензија за двајца возачи по трката во Остин!

Спорт Клуб | пред еден ден

Прво место во екипна конкуренција за македонскиот параглајдинг тим на „Перник Опен 2018“

Спорт М | пред еден ден

Игало добивал смртни закани, но нема да се откаже од репрезентацијата

Гол | пред еден ден

Манчестер Сити, Ливерпул и Челси поставија рекорд на Премиер-лигата

Екипа | пред еден ден

Нема да верувате за што плаќаат мажите: Оваа девојка е “финансиска домино дама“, не нуди секс за пари, туку…

Актуелно24 | пред еден ден

Вака изгледа апсолутна контрола над тркачки автомобил (ВИДЕО)

Брз круг | пред еден ден

Чудесно ќе изгледа реновираниот стадион „Камп Ноу“ во Барселона

Off.net | пред еден ден

Ибрахимовиќ повторно стрелаше: ЛА Галакси до чекор на плеј-оф разигрувањето

Точка | пред еден ден

„Јапонците“ од Црно Буки, го победија Велешта, и ја „средија“ соблекувалната

Sportmedia | пред еден ден

Алдервајлед заминува – Тотенхем најде замена

Спортски | пред еден ден

Ѓоковиќ со „луда“ фотографија ги насмеа фановите (ФОТО)

Спорт 1 | пред еден ден

Дортмунд сака да го ангажира внукот на Џерард!?

Спорт 1 | пред еден ден

(ВИДЕО) Рамос побудале: Доби удар по нос, па со топки маваше по млад играч

Спорт Клуб | пред еден ден

Доколку парите ви се лизгаат низ раце – време е да обрнете внимание на неколку работи и да заштедите!

Актуелно24 | пред еден ден

Продолжува голгетерската серија на Руни: Со два гола го однесе ДиСи Јунајтед во плеј-офот

Точка | пред еден ден

„Речиси ми го скрши зглобот, а на крајот јас добив жолт картон!“ (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред еден ден

Поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед призна: Со него се тепав 90 минути

Спорт Клуб | пред еден ден

Отсуството на Меси не е крај на светот – Барса знае како и без него

Спорт Клуб | пред еден ден

„Бомба“ од Апенините: Марсело побарал трансфер во Јувентус

Таратур | пред еден ден

Здравствени проблеми за Момчило Митевски, Симов привремено на клупата на Силекс

Екипа | пред еден ден

Едмунд го освои првиот АТП турнир, трофеи и за Циципас и Качанов

Гол | пред еден ден

Прес во МОК по повод бронзата на Весели

Трибуна | пред еден ден

Мекгрегор реши да го поправи својот имиџ на лошо момче: Специјална посета во Бостон на…

Точка | пред еден ден

Блокадата на Хернангомез ја крена на нозе „Пепси” арената

Точка | пред еден ден

Очекувани резултати во Лига Купот на Франција

24 Ракомет | пред еден ден

Касиљас му понуди решение на Перез за кризната ситуација во Реал

Точка | пред еден ден

Манчини: Имам доверба во Имобиле, но...

24 фудбал | пред еден ден

Џиџи извини, ама Барса го има најдобриот голман на денешницата

Off.net | пред еден ден

Најомразениот селектор на Македонија нападнат од навивачите на својот клуб!

Спорт 1 | пред еден ден

Весино по драматичната победа на Интер: Овој наш погодок не е случаен…

Точка | пред еден ден

Шокантна понуда: Откриена сумата за која може да биде продаден Манчестер Јунајтед

Спортски | пред еден ден

Десет големи играчи кои одбиле да се преселат во Премиер лигата

Точка | пред еден ден

Мартин Серафимов стана рекордер во СЕХА лигата!

24 Ракомет | пред еден ден

СЕДМЕРЕЦ: Кај што течело – пак ќе тече…

Екипа | пред еден ден

Преку ден позната водителка, навечер макро: На млад фудбалер за роденден му донела поклон кој ќе го памети цел живот

Актуелно24 | пред еден ден

БОМБА на годината: Мурињо и Ибрахимовиќ повторно заедно – во нов клуб

Спорт Клуб | пред еден ден

Раиконен: Докажав дека многумина не беа во право

Нетпрес | пред еден ден

Како да сме во 2008, погодија Руни, Ибра, Торес, Давид Виља (Видео)

Top Sport | пред еден ден

Го имаме ли најмоќниот тренерски говор во 2018 година? (ВИДЕО)

Sportmedia | пред еден ден

Вардар без грешка во пингпонгарската Супер лига

Спорт М | пред еден ден

Одржан 13. традиционален семинар за окинавско карате во Велес

Слободен Печат | пред еден ден

Александер-Арнолд: Заха е потежок за чување од Роналдо и Нејмар

Кајгана | пред еден ден

Шаќири е реален: Призна што го очекува од „Делије“

Спорт Клуб | пред еден ден

Манчестер Јунајтед е светски бренд, влезе и во светот на модата (ВИДЕО)

Спортски | пред еден ден

Окон и Магнусен дисквалификувани од ГП на САД

Локално | пред еден ден

Во Букурешт по појасна „слика" за потенцијалот

Sportmedia | пред еден ден

Карловиќ синоќа испиша историја во тенисот (ФОТО)

Спорт 1 | пред еден ден

Руни го урна митот за Манчестер јунајтед на Алекс Фергусон

Екипа | пред еден ден

Скапо платена победа на „Фенер", хорор-повреда на Енис (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Sportmedia | пред еден ден

Од тимовите од најсилната „петка“ само ПСЖ гази

Нова Македонија | пред еден ден

Бундес лига, 10. коло: Кил дојде на чекор од водечките

24 Ракомет | пред еден ден

Роналдо е на шест гола да стане трет прволигашки стрелец во Европа

Нова Македонија | пред еден ден

Движењето на Икарди пред да даде гол

Off.net | пред еден ден

ФОТО: Икарди е херој на Интер, но Ванда го украде шоуто – се сврте и го покажа своето секси газе

Спорт Клуб | пред еден ден

Има ли „крт“ во редовите на Манчестер Јунајтед !?

Спорт Клуб | пред еден ден

По еден век ново финале Бостон – Лос Анџелес

Нова Македонија | пред еден ден

Драган Канатларовски – фудбалер и тренер со импресивна кариера

Нова Македонија | пред еден ден

Клатенбург смета дека нема причина за казна за Мурињо

Спорт Клуб | пред еден ден

Ракометарите на нов собир – почеток на нова успешна приказна

Екипа | пред еден ден

Не знае што го снајде: Раиконен среќен поради победата во Остин

Сител | пред еден ден

„Бананата“ на која шампионот се „лизна“ во Денвер (видео)

Екипа | пред еден ден

Талентираниот Јаховиќ донесе бод за Коњаспор

За забава | пред еден ден

Лига на шампиони: Ѓер игра уште една шампионска сезона

24 Ракомет | пред еден ден

Сари: Фановите на Челси мора да го почитуваат Мурињо

24 фудбал | пред еден ден

ЧОВЕЧКА ВЕЛИЧИНА НА СРБИНКИТЕ: Не ја заборавија својата Бојана (ФОТО+ВИДЕО)

Sportmedia | пред еден ден

Како Бускетс избегнува притисок од пред гол

Off.net | пред еден ден

ВИДЕО: Руни со нови голови обезбеди плеј оф за својата екипа во МЛС лигата

Спорт Клуб | пред еден ден

Маркез скапо ја плати шампионската прослава

Екипа | пред еден ден

Камо ли сите да се како „Рибари“ и „Паткари“, навивачка лекција на „езерското дерби“!

Гол | пред еден ден

После 55 години, легендарниот Чаве замина во пензија (ФОТО)

Sportmedia | пред еден ден

Фотографија на Дуелот, Наинголан и Биглија во центарот на вниманието: Кој кого фаулираше?

Спорт М | пред еден ден

Братот на вардарецот Карачиќ спектакуларно спаси чист гол во Турција (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред еден ден

Цел свет го чека „ел класико“, ама не и еден Англичанец : Не можам да гледам такви глупости!

Спорт 1 | пред еден ден

Formula1 САД: Раиконен и Верстапен го спречија крунисувањето на Хамилтон!

Додај гас | пред еден ден

ВИДЕО: Стефан Спировски беше сведок на неверојатен гол – од фаул, од 60 метри!

Спортски | пред еден ден

Русија збесна по ќерката на Кафелников – тинејџерката се соблече скроз гола (ФОТО)

Спорт 1 | пред еден ден

(ВИДЕО+ФОТО) Кими „го прекина постот“: Хамилтон и Фетел ја продолжуваат битката за титулата!

Екран | пред еден ден

ВИДЕО: Пријовиќ го реши солунското дерби, ПАОК останува лидер во Суперлигата

Гол | пред еден ден

Донарума заплива во празно и му подари победа на Интер во 92. минута (ВИДЕО)

МКД | пред еден ден

Марсеј со голот на Сансон до важен триумф против Ница (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред еден ден

Хјуз пред смена, Жардим ќе го преземе Саутемптон

Гол | пред еден ден

ВИДЕО: Каков цар е Кими – го прашуваше Хамилтон за титулата, се случи комичен момент

Спорт Клуб | пред еден ден

Стружанки лесно до три бода и против Овче Поле

24 Ракомет | пред еден ден

Формула 1: Раиконен ја одложи шампионската промоција на Хамилтон

Нова ТВ | пред еден ден

Лудница во Шпанија: Еспањол втор, Алавес трет, Реал – седми

Спорт Клуб | пред еден ден

Виктор Давидовски 15-ти на ТЦР-трката во Барселона

Гол | пред еден ден

Фотогалерија од прволигашката средба Металург 2 – Преспа

РК Металург | пред еден ден

Икарди го реши „Дерби дела Мадонина“ (Видео)

Top Sport | пред еден ден

Грешката на Донарума која уште долго ќе се памети (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред еден ден

Ниту Дејвис не помага: Веспрем го загуби големото дерби со Пик Сегед

Дерби | пред еден ден

(ФОТО) Википедија знае нешто повеќе: Конте е нов тренер на Реал!!??

Спорт Клуб | пред еден ден

Вардарки остануваат меѓу водечката тројка во женската лига

ЖРК Вардар | пред еден ден

Бутел повторно победува: Извонредни +32 против Борец

Екипа | пред еден ден

Икарди во продолжението за радост на „нероазурите“ (ВИДЕО)

Sportmedia | пред еден ден

ВИДЕО: Хет-трик на Хофман, Менхенгладбах остана на врвот во Бундеслигата

Гол | пред еден ден

Шокантно сознание: Марадона едвај оди, мора да стави протези

Нова ТВ | пред еден ден

Прекрасни кореографии на дербито помеѓу Интер и Милан (ФОТО)

Спорт 1 | пред еден ден

Македонските млади борци со пет медали од „Сараево Опен 2018“ (ФОТО)

Sportmedia | пред еден ден

Османи: Бевме многу подобри од Вардар, сосема заслужен триумф!

Екипа | пред еден ден

Марк Маркез ја освои петтата МотоГП титула!

За забава | пред еден ден

Ќе биде чудно: По повеќе од една деценија, „Ел Класико“ без Роналдо и без Меси

Екипа | пред еден ден

Фиорентина продолжува со „топло-ладно“: Реми со Каљари

Екипа | пред еден ден

ВИДЕО: Фирмино е славен во репрезентацијата на Франција – ги вежбаат неговите прослави

Спорт Клуб | пред еден ден

Талески ќе доцни, но доаѓа расположен со три гола во дербито од Бундес лигата

Спорт Клуб | пред еден ден

Евертон во финишот го скрши Кристал Палас (Видео)

Top Sport | пред еден ден

Поранешна легенда на Челси откри зошто Мората е во лоша форма

Спорт 1 | пред еден ден

ВИДЕО: Како Работнички ги збуни „гипсарите“ - пета на Пеев, реализација на Стевиќ!

Гол | пред еден ден

Минимална победа на младинците на Металург

РК Металург | пред еден ден

Србљак победник на МТП Опен

Спорт Клуб | пред еден ден

Ди Франческо има „фора“ уште само 4 средби

Sportmedia | пред еден ден

Марадона ја појасни контроверзната изјава за Меси: Никогаш не го споменав неговото име, тој е…

Дерби | пред еден ден

Кошаркар на Задар тргна да забива, па за малку ќе скршеше врат (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред еден ден

Не е само престиж: Интер откри колку ќе ќари од градското дерби

Спорт 1 | пред еден ден

Пардју удри по човекот кој направи инцидент против Мурињо

Спорт Клуб | пред еден ден

Кадетите на Металург високо се поразени од Вардар

РК Металург | пред еден ден

Бутел Скопје си поигра со Борец

Гол | пред еден ден

ЖРК Вардар „експлодира“ во финишот и го победи Пелистер

Гол | пред еден ден

Пикфорд одбрани пенал, Евертон дојде до триумф во финишот

Екипа | пред еден ден

Марсијал: Секогаш сум имал коректен однос со Мурињо

Top Sport | пред еден ден

Се е спремно: Официјални состави, Интер – Милан!

Спортски | пред еден ден

Марадона веќе не може да оди (ВИДЕО)

Канал 5 | пред еден ден

Фантомски или не…Шкендија си прослави во соблекувалната (ФОТО)

Екипа | пред еден ден

Гачевски: Се колнам дека не беше гол…, ова е срамно и жално!

Екипа | пред еден ден

Реал го нуди Модриќ и пари за Икарди

Top Sport | пред еден ден

Поранешен германски репрезентативец: Тоа не го гледам, „Ел Класико“ е срање!

Дерби | пред еден ден

Реал никогаш не бил полош, а најскапото засилување дава евроголови за Б-тимот (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред еден ден

Словенецот Дениќ именуван за селектор на Саудиска Арабија

Гол | пред еден ден

Србија се кандидира за двата ракометни Мундијала во 2025

Гол | пред еден ден

Сериозен инцидент во Лозово: Капитенот на Овче Поле физички го нападнал главниот судија, мечот прекина

Спорт Клуб | пред еден ден

„Лавовското срце“ – големо: Како Кировски ги „сруши“ и „пандевци“…. (ВИДЕО + ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа | пред еден ден

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Шкендија го доби дербито со Вардар, Тасевски тргна победнички со Работнички… (ФОТО)

Екипа | пред еден ден

НБА Топ 10: Леброн го здиви „Спејплс Центарот“, Харден го измеша „кралот“, Лилард го „уби“ Милс…

Дерби | пред еден ден

Битолчанки го добија првиот дел, но Вардар си пресврт трите бода

24 Ракомет | пред еден ден

Конте преговарал со Реал од 2 октомври

Денешен | пред еден ден

Тотенхем и Јувентус заинтересирани за напаѓачот на Реал Мадрид

Супер спорт | пред еден ден

Пресврт во случајот со Адриен Рабио

Супер спорт | пред еден ден

Димитријевиќ со ново одлично издание во Шпанија, втора победа за Хувентуд

Дерби | пред еден ден

На „чизмата“ паѓаат голови, лош ден имаат домаќините! (ВИДЕО)

Sportmedia | пред еден ден

ВИДЕО: Стјепановиќ и Стевиќ за победнички старт на Тасевски на клупата на Работнички

Екипа | пред еден ден

Вистината исплива на површина: Маријал проговри за својот однос со Мурињо

Спорт Клуб | пред еден ден

ВИДЕО: Беласица влезе во ритам, Митевски и Ивановски ја „треснаа“ Победа

Гол | пред еден ден

Перез подготвува нова „бомба“: Реал купува ѕвезда на Манчестер сити!?

SkopjeID | пред еден ден

Почетино побара од шефовите во Тотенхем квалитетни засилувања

Спорт М | пред еден ден

Алонсо нема намера да вози цела сезона во Индикар

Спорт М | пред 2 дена

Откриено кој му ја дал капитенската лента на Бонучи – и зошто!

Спортски | пред еден ден

Фени се налути дека доаѓаше двапати на гости кај Шкупи

Basketball | пред еден ден

СЕНЗАЦИЈА НА РАЈКОВИЌ: Не играат имињата, туку срцето

Basketball | пред еден ден

„Повеќе не гледам Ел Класико – тоа е обично ср*ње“

Спорт Клуб | пред еден ден

ПМФЛ: Вардар на домашен терен поразен од Шкендија, Работнички на гости ја совлада Ренова

Спорт М | пред еден ден

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: „Лавовите“ водат против „пандевци“, предност на Шкупи, Работнички и Беласица… (ФОТО)

Екипа | пред еден ден

ВИДЕО: Ибраими во свој стил за запечатување на триумфот во Маџари….

Екипа | пред еден ден

ВИДЕО: Успешен старт на Тасевски, Работнички подобар од Ренова во Тетово

Гол | пред еден ден

ВИДЕО: Шкупи одигра надмоќно и го втурна Силекс на дното на табелата

Гол | пред еден ден

„Златна копачка“: Дојдоа некои нови времиња и нови момци…

Спортски | пред еден ден

Велковски со голот за триумф на Сараево стигна до голем јубилеј (ФОТО)

Спорт 1 | пред 2 дена

Георгиевски одличен пред репрезентативните настапи, ЦСМ Букурешт е лидер во Романија

24 Ракомет | пред еден ден

ПСЖ подготвува сериозна понуда за Лаказет

Стандард | пред еден ден

ВИДЕО: Инцидентот по голот на Шкендија… Гачевски се „нафрли“ на помошникот, Лира го „зграби“ четвртиот судија

Екипа | пред еден ден

ВИДЕО: Срамота е ова „чудо“ да не игра во првиот тим на Реал Мадрид

Спорт М | пред еден ден

Кимих: Убаво е што клубот ги одбрани играчите

Стандард | пред еден ден

Невил: Токму таква реакција сакам да гледам од Мурињо

Стандард | пред еден ден

Ремек-дело и црвен картон: Винисиус не можеше да се смири, па го изимитира потегот на Роналдо (Видео)

Дерби | пред еден ден

Гвардиола има интересна идеја: Поранешниот играч на Челзи го решава проблемот на Сити

Спорт Клуб | пред еден ден

Пол Погба има отворена покана да се врати во Јувентус

За забава | пред 2 дена

ВИДЕО: Македонија нема ВАР…. Гол или не!? Шкендија се радува, „вардарци“ во жестоки протести!

Екипа | пред еден ден

„Хамилтон е за многу милји подобар од Шумахер!“

Спорт 1 | пред еден ден

ВИДЕО: Ракитиќ уште еднаш покажа каков професиналец е, вака не се однесуваат Рамос, Алвес…

Спортски | пред 2 дена

Клоп го отпиша од Ливерпул, а за него се борат Барселона и Арсенал

Спорт 1 | пред 2 дена

ВИДЕО: Струмичани им продадоа супер-трик на прилепчани - перфектен тимски гол на Беласица

Гол | пред еден ден

(ВИДЕО) Лидс на Алиоски игра како Барселона: Бјелса остави голема трага во играта на некогашниот великан

Спорт Клуб | пред 2 дена

Брестовац: На вистинскиот пат сме, за врвни резултати треба трпение

Опсервер | пред 2 дена

Од лудо – полудо: Кошаркар брутално нокаутиран затоа што славеше забивање… (ВИДЕО)

Екипа | пред 2 дена

Карачиќ: Да можев да бирам, би останал во Вардар до крај на кариерата

Флеш | пред 2 дена

Марадона пристигна со бастун на теренот, но потоа заборави на помагалото и направи шоу (Видео)

Дерби | пред 2 дена

(ВИДЕО) Лопетеги, кај ти се очите: Винисиус прави чуда, а не добива шанса да игра за овој Реал

Спорт Клуб | пред 2 дена

Фенерџиите во Серија А одиграа фантастичен натпревар со шест погодоци

Спортски | пред 2 дена

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Шкендија реди шанси, но Гачевски спречува водство на гостите во дербито

Екипа | пред 2 дена

ВОЈНАТА ПРОДОЛЖУВА И НА ТЕРЕН: Гачевски и Муслиу не се поздравија (ВИДЕО)

Sportmedia | пред 2 дена

ВИДЕО: Вака се започнува натпревар - фудбалер на Ајакс со МАЕСТРАЛЕН ГОЛ од „паркинг“

Гол | пред 2 дена

(ФОТО) Марија Шарапова повеќе не ја крие врската со британскиот милионер

Екран | пред 2 дена

Ница и Колев се вратија на победите, им дишат во врат на Мец и Брест

24 Ракомет | пред 2 дена

Ѓорѓиев по златото во Братислава: И благодарам на Македонија, ова злато не е мое но на сите од кои имам поддршка

Екипа | пред 2 дена

Ракометарките на Куманово со победа над Металург (ВИДЕО)

Кумановски муабети | пред 2 дена

Роналдо со рекорд, кој Меси не може да го подобри

Локално | пред 2 дена

Ковач повторно мирно дише

Вечер Прес | пред 2 дена

ВИДЕО: Голчиште на ветеранот Јосип Иличиќ во Серија А!

Спортски | пред еден ден

Капело ги спореди Игуаин и Икарди, кој е подобар?

Спортски | пред 2 дена

ФОТО: „Празниот“ поглед на Видал додека неговите играчи славеа кажува СЕ

Спортски | пред 2 дена

Хамилтон очекува цврста битка во САД

Локално | пред 2 дена

„13" не е баксузен број за Војдан и ЕВЕ

Sportmedia | пред 2 дена

Дончиќ испишува историја во дресот на Далас (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред 2 дена

Анчева броеше до 13, Гевгелија до трета победа

24 Ракомет | пред 2 дена

Неимар во Барса еднакво на научна фантастика

Вечер Прес | пред 2 дена

Балотели не е корисен за тимот

Вечер Прес | пред 2 дена

Можно е да се пензионирам во Челзи

Вечер Прес | пред 2 дена

ФОТО: Сите зборуваат за она што го направи Мурињо, но погледнете го ОДВРАТНИОТ потег на Сари…

Спортски | пред 2 дена

Ете каде згреши Реал – со Тибо Куртоа!

Спорт Клуб | пред 2 дена

Хрстка искрен: Ми се повраќаше од нашата игра против Металург

Гол | пред 2 дена

Роналдо направи нешто како никој во историјата (ВИДЕО)

Sportmedia | пред 2 дена

РК Работнички со нова победа

Прекрасен свет | пред 2 дена

Тепачка на теренот го одбележи дебито на Леброн пред фановите на Лејкерс

Точка | пред 2 дена

Кој ќе има послатко деби? Илиевски и Тасевски со новите тимови во клинч во Тетово

Екипа | пред 2 дена

Маестрална партија на Митков за Брегенц, сам го среди Ферлах

24 Ракомет | пред 2 дена

Тешки денови за легендарниот фудбалер: Вештачки колена се единствено решение за Марадона

Спорт Клуб | пред 2 дена

Повреда во најлош момент: На кои натпревари нема да игра Меси?

Супер спорт | пред 2 дена

(ФОТО) Лев си има наследник: Сари го чепкаше носот, па се избриша од палтото на Мурињо

Спорт Клуб | пред 2 дена

Ентони Браун ќе го засили Партизан

Top Sport | пред 2 дена

Само што дојде, а веќе сака да го напушти клубот: „Направив грешка, сакам да се вратам“

Спортски | пред 2 дена

Хенес и Баварците можеби немаа класа но затоа Бернат им кажа како треба: Никогаш нема да кажам лош збор за Баерн

24 фудбал | пред 2 дена

Мојата кариера беше во опасност

Вечер Прес | пред 2 дена

Перез веќе најде нов тренер, Лопетеги си ги спакува куферите

Спорт Клуб | пред 2 дена

Паѓа клупскиот рекорд: Азар ќе стане најплатен во историјата

Спорт Клуб | пред 2 дена

Алексовски верува во победа на Шкупи, „пандевци“ по триумф во Ѓорче Петров

Екипа | пред 2 дена

Ние сме Франција и нашата цел секогаш е златниот медал

Вечер Прес | пред 2 дена

ПРВА ЛИГА - 10. КОЛО: Нови скопско - тетовски битки...

Sportmedia | пред 2 дена

Кадетките се покажуваат како сериозен конкурент и против постарите екипи

ЖРК Вардар | пред 2 дена

ВИДЕО: Вчера во Серија А го видовме најглупавото исклучување во Серија А

Спортски | пред 2 дена

Седум играчи кои не заслужија да бидат номинирани за „Златната топка“

Точка | пред 2 дена

ВИДЕО: Едно од најбизарните исклучувања во Серија А – Милинковиќ Савиќ е лошото момче!

Спорт Клуб | пред 2 дена

Андоноски: Заслужена победа…, Бошковски: Во 15 години тренерска кариера вакво нешто немам видено!

Екипа | пред 2 дена

Кјелини се одмази за гризењето – му врати со иста мерка на Суарез (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред 2 дена

Манчестер Јунајтед има прелиминарен договор со Зидан!

Спорт Клуб | пред 2 дена

ВРЕМЕ Е ЗА ДЕРБИ…. Меч за есенска пресвртница, или ново „газење“ на Вардар!?

Екипа | пред 2 дена

Војдан Стојановски и Олденбург „газат“ во германската лига

Гол | пред 2 дена

Инцидент во „Стејплс центарот“: Се степаа Рондо и Пол (ВИДЕО)

Супер спорт | пред 2 дена

Се е спремно за отказ: Лопетеги добил услов кој тешко ќе го исполни

Спортски | пред 2 дена

Србин го истетовирал Роџер на листот на ногата?!

Sportmedia | пред 2 дена

Бошковски: Ова дерби е најдоброто нешто во мојата тренерска кариера

24 Ракомет | пред 2 дена

Мајсторија на Руиз, Наполи го искористи киксот на Јувентус

Точка | пред 2 дена

Баутиста ќе го менува Лоренцо во Дукати во Австралија

Спорт 1 | пред 2 дена

На Жозе Мурињо му се случува чудна ситуација на „Стемфорд Бриџ“ – проклетството на победите!

Спорт Клуб | пред 2 дена

„Лордот“ Бендтнер ја продава куќата, го шпиунирале додека гледал „Хари Потер“

Гол | пред 2 дена

Зошто Ел Класико никогаш повеќе нема да биде ист

Спорт Клуб | пред 2 дена

Далас првпат го виде Дончиќ – и имаше што да види, „трипл-дабл“ на Јокиќ… (ВИДЕО)

Екипа | пред 2 дена

Грогираниот Марсело излезе со јасен став за Лопетеги, па испрати и еден потсетник за Роналдо

Дерби | пред 2 дена

Маркез по седми пат светки шампион: Шпанецот ита кон рекордот на Агостини (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред 2 дена

На „Пољуд“ се крстат во Ивановски дека му лежи „филјалата“ на Динамо Загреб

Спорт 1 | пред 2 дена

Меси го пропушта Интер и првото „Ел Класико“ по 2007 година

Sportmedia | пред 2 дена

Софија Гоџа го пропушта првиот дел од скијачката сезона

Екипа | пред 2 дена

ВИДЕО: Дрогба се уште е играчиште – Постигна фантастичен гол од слободен удар

Спорт М | пред 2 дена

ВИДЕО: Дали некогаш сте слушнале за дупла блокада?

Спорт М | пред 2 дена

Реал продолжува да тоне

Опсервер | пред 2 дена

Потези на колото во Евролигата: Перфектни цепелини, моќни „банани“, екстра забивања…(Видео)

Дерби | пред 2 дена

„Хејсел го наместија луѓе што немаат врска со Ливерпул, а Хилсборо ми е кошмар и денеска“

Спорт 1 | пред 2 дена

ВИДЕО: Уште на почетокот голем инцидент – Лејкерс добива нови и жестоки момци на терен!

Спорт Клуб | пред 2 дена

Миркуловски и Вецлар конечно победија, изненадувачки лесно срушен Гепинген

Гол | пред 2 дена

Блoко технички го одработе Пелистер

Basketball | пред 2 дена

ВИДЕО: Работнички со „стотка“ го искачи Кожув

Гол | пред 2 дена

ВИДЕО: Елмас одигра цел натпревар, Фенер само до бод во Сива

Гол | пред 2 дена

Џенова најде лек за Јувентус (Видео)

Макфакс | пред 2 дена

Објавени првите информации за повредата на Меси (ФОТО+ВИДЕО)

Спорт 1 | пред 2 дена

Шампионска фамилија: Новиот светски шампион е тетин на Новак ѓоковиќ

Спорт Клуб | пред 2 дена

Лазаров со шест гола го однесе Нант во четвртфинале на францускиот куп

Спорт 1 | пред 2 дена

Вердер се искачи на второто место, нов пораз на Шалке

Нетпрес | пред 2 дена

ФОТО: Маслинко, Дамјан и Бојиќ им покажаа моќ на вардарци

Гол | пред 2 дена

Салах ги скроти Териерите (Видео)

Top Sport | пред 2 дена

Сити го декласира Барнли, Њукасл се уште е без победа (Видео)

Макфакс | пред 2 дена

Јагањац:Тешко ми е што си одам, но среќен сум за победата

Екипа | пред 2 дена

Адеми погоди со глава, Динамо со пресврт до трите бода (Видео)

Дерби | пред 2 дена

Пандев и Џенова го прекинаа перфектниот старт на Јувентус (ВИДЕО)

МКД | пред 2 дена

Езерска ракометна фешта: Амбиент за паметење во „Билјанини извори“… (ФОТО + ВИДЕО)

Екипа | пред 2 дена

Минута молчење во Градски парк

Basketball | пред 2 дена

Брестовац: Ќе биде добро да фатиме континуитет

Екипа | пред 2 дена

Ѓорѓиев по европската круна: Златото го платив со два заба, ама ич не жалам за тоа!

Спорт М | пред 2 дена

Нема лимит за човекот: Прв рекорд за Роналдо откако дојде во Италија

Спорт Клуб | пред 2 дена

ФОТО+ВИДЕО: Црвена аларм во Каталонија – страшен пад и повреда на Меси!

Спортски | пред 2 дена

Македонија У17 со гол во 95. минута загуби од Шпанија

МКД | пред 2 дена

Андреа Довициозо ќе стартува од првиот ред на утрешната трка во Јапонија

За забава | пред 2 дена

Тренерот на Бриж излезе од затвор, дојде на стадион, а што го дочека таму... (ВИДЕО)

Sportmedia | пред 2 дена

Пролет до „плус десет“ против Вардар јуниор

Екипа | пред 2 дена

Голем проблем за Барселона: Меси се повреди, „Камп Ноу“ го испрати со стоечки овации (ФОТО)

Дерби | пред 2 дена

Алегри: Жалам за оваа шанса што ја пропуштивме за победа

Спорт М | пред 2 дена

Ракометарите на Барселона ја одбранија титулата во Супер Глоуб

За забава | пред 2 дена

Раул и ПСЖ убедливи против Данкерк во Лига Купот на Франција

24 Ракомет | пред 2 дена

Делија е, сега за него дозна цел свет! (ВИДЕО)

Sportmedia | пред 2 дена

ВИДЕО: Атлетико освои само бод против Виљареал, Валенсија со нов кикс

Гол | пред 2 дена

Тотенхем го има најдобриот старт во историјата, но Покетино предупредува: Си играме со судбината, не може вака

Дерби | пред 2 дена

Фудбалер во БиХ добил црвен картон, зашто запалил цигара!

Спорт 1 | пред 2 дена

Дербито ги оправда очекувањата: Струга даде силен отпор, но Охрид владее покрај езерото!

24 Ракомет | пред 2 дена

ВИДЕО: Велкоски од пенал донесе победа за Сараево

Гол | пред 2 дена

Тухел го одмори Нејмар, ПСЖ убедлив против Амиен

Екипа | пред 2 дена

Сари ги подбра своите играчи по ремито со Јунајтед: Јас сум многу разочаран, ова мора да запре…

Флеш | пред 2 дена

Убедлива премиера на Петковиќ во Битола

Sportmedia | пред 2 дена

Работнички и МЗТ лесно против Кожув и Вардар – Блокотехна лесно го „искачи“ Пелистер!

Спорт Клуб | пред 2 дена

Федерацијата на коњички спортови активно работи на афирмација

24 вести | пред 2 дена

ВИДЕО: Бизарно, чудно, но опасно – Хартли јави во боксот дека нешто од „Хало“ го удрило по кацигата

Спорт Клуб | пред 2 дена

Велкоски му ја донесе десеттата победа на Сараево (Видео)

Дерби | пред 2 дена

Пандев и Џенова ја запреа машинеријата на Јувентус (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред 2 дена

Нејмар раскина со Бруна, која е следна на редот? (ФОТО+ВИДЕО)

Sportmedia | пред 2 дена

36 години од најголемата трагедија во рускиот спорт за која се криело

Off.net | пред 2 дена

ВИДЕО: Адеми го скрши мразот – денеска стрелец на гостувањето кај Истра

Спорт Клуб | пред 2 дена

ВИДЕО: О'Саливен се нуди да го преигра мечот поради превид на судијата

Гол | пред 2 дена

ВИДЕО: Јуве се „сопна“ пред своите – Џенова чекаше корнер, а доби гол!

Спорт Клуб | пред 2 дена

Харт нема по добро да го памети враќањето на Етихад, прими пет гола (ВИДЕО)

МКД | пред 2 дена

Каталонците решија: Барселона нема да го менува клупскиот грб!

Спорт 1 | пред 2 дена

СПАЛ ја приземји залетаната Рома со студен туш на „Олимпико“ (Видео)

Дерби | пред 2 дена

НАЈБИЗАРЕН АВТОГОЛ НА СИТЕ ВРЕМИЊА: „Пукаше“ како со топ, во својот гол !? (ВИДЕО)

Sportmedia | пред 2 дена

Втора „самостојна" победа за Христовски (ВИДЕО)

Sportmedia | пред 2 дена

Ристовска и Крим со херојско реми кај Подравка

24 Ракомет | пред 2 дена

Огромна победа на Куманово, фаворизираниот Металург „потопен“ во Автокоманда

24 Ракомет | пред 2 дена

МЗТ Скопје ем одмори, ем убедливо победи (фотогалерија)

Екипа | пред 2 дена

Асенсио заминува во јануари? Реал Мадрид ја одреди неговата цена

Спорт М | пред 2 дена

Нов гол на Роналдо за Јувентус

Off.net | пред 2 дена

ВИДЕО: Роналдо „скрши“ 400 гола и „му дише во врат“ на Уве Зелер

Гол | пред 2 дена

Третолигашки спектакл крај езерото, Охрид Лихнидос го декласира Караоарман

Гол | пред 2 дена

Барди по победата над Реал Мадрид: Ти благодарам господе!

Спорт Клуб | пред 2 дена

„Милионерите“ газат, ама и Баерн се врати во ритам

Екипа | пред 2 дена

Изчезна насмевката од лицето – Египќаните објаснија зошто Салах е во криза оваа сезона

Спорт М | пред 2 дена

Артур откри како дознал за комплиментите од Меси за неговата игра

Дерби | пред 2 дена

ВИДЕО: Роналдо ја искористи несмасноста на соиграчите на Пандев и постигна гол

Спорт Клуб | пред 2 дена

ВИДЕО: Скандалозно од Челси, или „премачкано“ од Жозе за тоа што им го покажа?

Спорт Клуб | пред 2 дена

Спортски празник: Охриѓани се „ракометни фраери“ крај езерото

Екипа | пред 2 дена

ПАВЛОВСКИ: Ова е апсурд, кој и како издава тренерски лиценци?!

Sportmedia | пред 2 дена

Поранешниот прв човек на ФФМ на квалификациски меч, актуелниот на Трета лига… (ФОТО)

Екипа | пред 2 дена

Сити си поигра со Барнли, Ламела го реши градското дерби (Видео)

Дерби | пред 2 дена

Борче Маневски погоди за победа на косовски Балкани

Гол | пред 2 дена

Видео: Мурињо ги загуби нервите, обезбедувањето спречи тепачка!

Спортски | пред 2 дена

(ВИДЕО) „Фамилијата“ со МЗТ под Кале

Basketball | пред 2 дена

Суспензијата за алкохол го отрезни: Велешанецот Ќошевски правеше чуда во Мостар (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред 2 дена

Дрогба потсети на славните денови (Видео)

Макфакс | пред 2 дена

ВИДЕО: Мурињо „експлодира“ и ќе му удреше ќотек на цел стручен штаб на Челзи!

Гол | пред 2 дена

Гркот измисли неверојатни +9 минути судиско продолжение – Шпанија „мора“ да победи!? (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа | пред 2 дена

У-17: Македонија храбро се бореше, но загуби од Шпанија со примен гол во судиското продолжение

Дерби | пред 2 дена

Познат иницијаторот на инцидентот на „Стемфорд бриџ“: Вториот помошник на Сари го испровоцира Мурињо… (ВИДЕО)

Екипа | пред 2 дена

Му се подготвува отказ во следните 24 часа, а Лопетеги реагираше сосема неочекувано!

Спорт Клуб | пред 2 дена

Познато кој член на Челси го испровоцира Мурињо и предизвика хаос на крајот од дербито (Видео)

Дерби | пред 2 дена

ВИДЕО: Фановите на Челзи го пцуеја Мурињо, тој ги замолкна со „три прста“

Гол | пред 2 дена

Нема крај на проблемите за „Росонерите“: Милан повторно во опасност кај УЕФА

Спорт Клуб | пред 2 дена

Видео: Мурињо испушти голема победа во последни секунди

Таратур | пред 2 дена

Мурињо со остра порака до навивачите на Челси (ФОТО)

Спорт 1 | пред 2 дена

Ѓорѓиоски со Дончевски како поддршка за надежите на мечот против Шпанија (ФОТО)

Екипа | пред 2 дена

Ширле „распука“ по голот на Кардиф (ВИДЕО)

Спорт 1 | пред 2 дена

ВИДЕО: Новак се соблекол гол и трча по Италија...

За Се | пред 2 дена

Јувентус ја има најсилната одбрана, Милан е на дното

Makpress | пред 2 дена

Лопетеги и неговите играчи испишаа историја: Ова му се нема случено на Реал во 116 години постоење!

Спорт Клуб | пред 2 дена