Дневен хороскоп за 26 Април Четврток

Дневен хороскоп за 26 Април (Четврток)

Сваштарник | ново

Дневен хороскоп ОВЕН Денес околностите ви одат од рака и ќе се отворат некои можности иако не сте се надевале. Пред вас е ден полн со можности, но водете сметка за сопствените импулсивни чекори, да не...

Зошто сме опседнати со богатите луѓе

Зошто сме опседнати со богатите луѓе?

Орбис | пред 12 минути

Поголемиот дел од луѓето своите идоли ги пронаоѓаат во славни и богати личности. Некои од нив деновите ги почнуваат читајќи вести од нивниот приватен живот, но дали некогаш сте се запрашале од каде потекнува...

Дедото купувал храна а внукот врескал по чоколадо  Методот на дедо сите родители треба да го знаат

Дедото купувал храна, а внукот врескал по чоколадо | Методот на дедо сите родители треба да го знаат

Кукурику | пред 12 минути

За жал, не е изненадување да видите дете кое вреска во супермаркет со желба неговите родители да му купат чоколадо или нешто друго што одеднаш станало неопходно во неговата глава. Набљудувачите обично...

Ѝ дозволив на жена ми да оди на прослава од работа  и зажалив

Ѝ дозволив на жена ми да оди на прослава од работа – и зажалив

За Се | пред 12 минути

Жена ми имала прослава во фирмата, и како што рече, не можела да се извлече бидејќи требала да добие награда за најдобар работник… Останав сам во станот со близнаци од 6 месеци, рече дека брзо ќе се врати....

КАРАТИСТИТЕ ЗАМИНАА НА БАЛКАНСКОТО ПРВЕНСТВО

КАРАТИСТИТЕ ЗАМИНАА НА БАЛКАНСКОТО ПРВЕНСТВО

Комарец | пред 26 минути

Седумте каратисти од двата карате клуба од Кочани кои на „Изборното државно првенство за деца“ се најдоа на пиедесталот, денес попладне заминаа за Скопје, од каде како членови на Репрезентацијата на Македонија...

Кои се најголемите зависници од гледање телевизија

Кои се најголемите „зависници“ од гледање телевизија?

Орбис | пред 29 минути

Просечна личност дневно поминува околу три часа пред телевизиските екрани, покажуваат податоците на компанијата Eurodata TV Worldwide. Најголеми „зависници“ од телевизиски програми се Американците и Канаѓаните,...

Мајка еднаш раѓа вакви нешто Фитнес тренер преку ден а танчерка навечер

Мајка еднаш раѓа вакви нешто: Фитнес тренер преку ден, а танчерка навечер

Прес 24 | пред 34 минути

Руслана Самоленко е многу популарна на социјалните мрежи, а има околу 150.000 луѓе кои ја следат на Инстаграм, пред се мажи кои се воодушевени од нејзините облини. Заносната Украинка, преку ден работи...

Скопје на листата најевтини градови за живеење во Европа

Скопје на листата најевтини градови за живеење во Европа

Орбис | пред 42 минути

Business Insider објави листа на 26 европски градови во кои може да се живее со помалку од 690 евра (600 фунти) месечно. Очекувано, на листата се најдоа неколку балкански градови, меѓу кои и Скопје. Најевтините...

ДРАМА НА СВАДБА Почитувани гости младенците се разделија сакате да продолжиме или не

ДРАМА НА СВАДБА:Почитувани гости, младенците се разделија, сакате да продолжиме или не?

Infomax | пред 48 минути

Една свадба во регионот на косовскиот град Призрен, завршила речиси не почната.Младенците се разделиле непосредно пред самиот почеток на свадбената прослава во еден угостителски објект, но тоа сепак не...

7 вистинити приказни  Животни кои спасиле луѓе од сигурна смрт

7 вистинити приказни | Животни кои спасиле луѓе од сигурна смрт

Кукурику | пред 52 минути

Често слушаме приказни за тоа како некој човек спасил некое животно од сигурна смрт, но понекогаш се случува и обратното. Ова се седумте приказни за животни кои ги извлекле луѓето од работ на смртта. 1....

Скопјанец Никогаш не беше вистински татко се што ќе заработеше  ќе испиеше ме срамеше секаде и во училиште и на улица

Скопјанец: Никогаш не беше вистински татко, се што ќе заработеше - ќе испиеше, ме срамеше секаде и во училиште и на улица

За Се | пред еден час

Многу деца се соочуваат и се жртви на родители кои се одлучваат семејството да го сменат за алкохолот. Такава е и судбината на скопјанецот Ивица, кој сега е возрасен и има свое семејство, но како што вели,...

Ентони Хопкинс Ова се случува кога цел ден работиш

Ентони Хопкинс: Ова се случува кога цел ден работиш…

Бриф | пред еден час

На својот Твитер профил, познатиот актер Ентони Хопкинс објасни преку видео што се случува со човекот кога цел ден работи. Како и секогаш, најдобар во својот занает. This is what happens when you’re all...

Дневен хороскоп за четврток 26 4 2018

Дневен хороскоп за четврток (26.4.2018)

Убавина и здравје | пред еден час

Како најлесно да ја исчистите белата гума на патиките

Како најлесно да ја исчистите белата гума на патиките?

Орбис | пред еден час

Со овој едноставен трик за неколку минути ќе ги исчистите патиките и повторно ќе бидат блескави како нови. Иако може да ги исперете патиките во машина за перење или рачно, белата гума може да пожолти или...

Купувачи на дом од Адора инженеринг одат на патување во Рим  подарок од компанијата

Купувачи на дом од „Адора инженеринг“ одат на патување во Рим – подарок од компанијата

Убавина и здравје | пред еден час

НОВО ОТВАРАЊЕ ПРОЕКТ СО БЛЕХ МУЗИКА Ново сообраќајно триаголниче отворено со блех музика

НОВО ОТВАРАЊЕ „ПРОЕКТ“ СО БЛЕХ МУЗИКА: Ново сообраќајно триаголниче, отворено со блех музика!

Infomax | пред еден час

„Со чочек и сечење на црвена лента свечено беше пуштено во употреба новото триаголниче“, пишува на фејсбук страната „Штипски Актуелности“, а се работи за пародија од отварањето на автопатот Демир Капија...

Урбан Таг  Фудбалската легенда се бори за парче леб

Урбан Таг – Фудбалската легенда се бори за парче леб

ТВ 21 | пред 2 часа

Химки не се дава ЦСКА М ќе почека за пласман на Ф4

Химки не се дава, ЦСКА (М) ќе почека за пласман на Ф4

Вечер Прес | пред 2 часа

Кошаркарите на Химки ја намалија негативата (2-1) против ЦСКА (М) во 1/4 финалната серија во Евролига, откако на домашен терен славеа во руското дерби со 79:73. Со оваа победа тие ги одржаа шансите за...

Лепа Брена позира во костим за капење

Лепа Брена позира во костим за капење

Радар | пред 2 часа

Лепа Брена е провокативна и на  57 години. Таа на фото сесија во Мајами реши да го покаже своето тело, кое е во топ форма. А коментарите се дека изгледа подобро од повеќето свои колешки на естрадата иако...

Протестираа за внимателност а потоа мотоциклист повреден од возило

Протестираа за внимателност, а потоа мотоциклист повреден од возило

Нетпрес | пред 2 часа

Попладнево, кратко по завршувањето на протестот на мотоциклистите, на „Илинденска“ во Скопје се случи сообраќајна несреќа во која мотоциклист беше удрен од автомобил. Како што може да се види и на фотографиите,...

ШОКАНТНО ИСТРАЖУВАЊЕ НА МЕРИЛЕНД УНИВЕРЗИТЕТОТ Марихуаната го уништува мозокот на младите големи се шансите да заболат од шизофренија

ШОКАНТНО ИСТРАЖУВАЊЕ НА МЕРИЛЕНД УНИВЕРЗИТЕТОТ: Марихуаната го уништува мозокот на младите, големи се шансите да заболат од шизофренија!

Мактел | пред 2 часа

Куманово го преплива Охрид Работнички продолжи да меле

Куманово го преплива Охрид, Работнички продолжи да меле

Вечер Прес | пред 2 часа

Екипите на Куманово и Работнички забележаа нови победи на гостински терен во најсилната македонска кошаркарска лига. Кошаркарите на Куманово славеа против Охрид во салата „Билјанини Извори“ со 96:90 и...

Инцидент во маркет во Центар Крадец фатен на дело почнал да бутка производи и полици пред полицајците се бранел дека е психички нестабилен

Инцидент во маркет во Центар: Крадец фатен на дело почнал да бутка производи и полици, пред полицајците се бранел дека е психички нестабилен

Република | пред 3 часа

Викендов во еден од маркетите во центарот на Скопје се случил инцидент кога крадец, откако бил фатен при кражба, почнал да бутка и руши се пред себе. Кога вработените се обиделе да го запрат, тој употребил...

ОВА ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ Еве како татко се справува со четири деца

ОВА ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Еве како татко се справува со четири деца

Женски магазин | пред 3 часа

Овој татко има четири мали деца, три од нив се бебиња, а едно е малку поголемо. Тој сакаше  да ги пресоблече децата, по што настана хаос. Ова видео стана хит на интернет, а за таткото сите имаат само пофални зборови.

Поперверзно и провоктивно не може ниту таа Ким Кардашијан повторно освојува гола за реклама на нов парфем

Поперверзно и провоктивно не може ниту таа: Ким Кардашијан повторно освојува гола…за реклама на нов парфем

Екран | пред 3 часа

Треба ли да ја осудуваме што умешно ја користи својата слава? Кога го пушти во продажба минатиот парфем за една недела заработи 10. милиони долари… Ким Кардашиан почестила милион фанови ширум светот со...

11 причини зошто мора да бидете луди за да успеете во животот

11 причини зошто мора да бидете луди за да успеете во животот

Орбис | пред 3 часа

Луѓето мора да размислуваат поинаку и невообичаено за да направат нешто ново, а еве што лудите луѓе ги прави толку успешни. Сигурно веќе сте слушнале дека за успех мора да бидете помалку луди и сигурно...

Мотоциклист прегазен на Илинденска во центарот на Скопје

Мотоциклист прегазен на Илинденска во центарот на Скопје

Република | пред 3 часа

Попладнево, кратко по завршувањето на протестот на мотоциклистите, на Илинденска во Скопје се случи сообраќајна несреќа во која мотоциклист беше удрен од автомобил. Како што може да се види и на фотографиите,...

ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ЛАПНА 4 8 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ГРЧКАТА ВЛАДА  ЕДС на Анѓушев купено од грчката државна компанија за производство на струја

ВИЦЕПРЕМИЕРОТ „ЛАПНА“ 4.8 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ГРЧКАТА ВЛАДА: „ЕДС“ на Анѓушев купено од грчката државна компанија за производство на струја

Infomax | пред 3 часа

Кочо Анѓушев, сопственикот на компанијата за продажба на струја ЕДС и Манолис Панајотакис, извршниот директор на Грчкото електростопанство ППЦ потпишаа договор за купопродажба, известува „Независен весник“....

15 драгоцени лекции кои можете да ги извлечете од неуспешните љубовни врски

15 драгоцени лекции кои можете да ги извлечете од неуспешните љубовни врски

За Се | пред 3 часа

Раскинувањето е измачувачки период, кога се чувствувате како срцето да ви е искорнато од градите, а ви се чини дека креветот е најудобното место на светот. Потонувате во сон со надеж дека сонувате кошмар...

Седнав да испијам кафе кога  пукна водењакот  Тетка Верица ја породи за 10 минути

Седнав да испијам кафе кога – пукна водењакот | Тетка Верица ја породи за 10 минути

Кукурику | пред 3 часа

Верица и Драган Стевановиќ со нивните ќерки Милица, Анастасија и Кристина Како и обично, Верица тоа утро го испратила својот сопруг на работа, и пред да се упати кон Градска болница, седнала со својата...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност