притисни ентер »

Топ вести

Технологија

World Car Awards ги прогласи сите добитници за 2020 година

World Car Awards ги прогласи сите добитници за 2020 година

Жирито од изборот на World Car Awards ги избра добитниците на наградите за оваа година, меѓу кои се Mazda 3, Porsche Taycan и Kia Telluride како автомобил на годината Mazda 3 ја освои наградата за Светски автомобилски дизајн за 2020 година во една од посебните категории на WCA и Mazda 3 е вториот модел кој ја освојува оваа престижна награда по Mazda

НАСА објави неверојатни фотографии од површината на Јупитер

НАСА објави неверојатни фотографии од површината на Јупитер

НАСА неодамна објави нови фотографии од оваа мистериозна планета. Фотографиите се направени од нивното вселенско летало Џуно, што е прво блиско летање до Јупитер од 2016 година. Важно е да се напомене дека Јупитер нема јасно дефинирана цврста површина како Земјата, туку е еден од таканаречените гасовити гиганти, составен претежно од водород и хелиум

Го платил 102.000 долари: Само што го купи, целосно уништи BMW M5

Го платил 102.000 долари: Само што го купи, целосно уништи BMW M5

Од едицијата “Не е за секого автомобил” ја издвојуваме сообраќајната незгода која се случи во Балтимор, Мериленд. Неименуваниот сопственик на BMW M5 изгубил контрола врз возилото и се забил во бандера, пренесуваат американските медиуми. Среќа што бандерата била јака па возилото тука сопрело. И нема ништо спорно и невообичаено во сето ова ако не се

„Леташе“ низ Менхетн со своето Порше, уништи неколку автомобили и се обиде да побегне...

„Леташе“ низ Менхетн со своето Порше, уништи неколку автомобили и се обиде да побегне...

Возач на тјунирано Порше направи вистински хаос на улиците на Њујорк каде што владеат рестрикции поради ширењето на пандемијата на короанвирусот. Улиците на Њујорк деновиве поради коронавирусот се празни, што може да се каже е олеснителна околност во овој инцидент. 33-годишниот Бенџамин Чен со голема брзина го возеше своето тјунирано Porsche Gemballa