притисни ентер »

Топ вести

Свет

Тедрос: Ако се почитуваат мерките, Ковид-19 може да се стави под контрола за неколку месеци
Тедрос: Ако се почитуваат мерките, Ковид-19 може да се стави под контрола за неколку месеци

Тедрос: Ако се почитуваат мерките, Ковид-19 може да се стави под контрола за неколку месеци

33
Грција и уште 11 членки на еу се договорија за „ковид пасошите“ кои треба да го спасат европскиот туризам

Грција и уште 11 членки на еу се договорија за „ковид пасошите“ кои треба да го спасат европскиот туризам

33
Нетанјаху: Израел нема да дозволи Иран да добие нуклеарно оружје

Нетанјаху: Израел нема да дозволи Иран да добие нуклеарно оружје

75
Навални во затвор изгубил 15 килограми, му се закануваат со присилно хранење

Навални во затвор изгубил 15 килограми, му се закануваат со присилно хранење

19
Путин: Русија треба да остане голема нуклеарна сила и освојувач на вселената

Путин: Русија треба да остане голема нуклеарна сила и освојувач на вселената

39
Пукање во средно училиште во САД, повеќе луѓе се ранети, меѓу нив и полицаец

Пукање во средно училиште во САД, повеќе луѓе се ранети, меѓу нив и полицаец

8
Ердоган ја сведе Фон дер Лајен на помошничка на Мишел, тоа не би си го дозволил со Меркел

Ердоган ја сведе Фон дер Лајен на помошничка на Мишел, тоа не би си го дозволил со Меркел

33
Принцовите Вилијам и Хари му оддадоа почит на принцот Филип- еве што кажаа за нивниот дедо

Принцовите Вилијам и Хари му оддадоа почит на принцот Филип- еве што кажаа за нивниот дедо

17
Пожар во Русија се прошири на 10.000 квадратни метри

Пожар во Русија се прошири на 10.000 квадратни метри

12
Светот во паника, пристигнува супер корона: Новиот вид на вирусот содржи уште 18 други варијации

Светот во паника, пристигнува супер корона: Новиот вид на вирусот содржи уште 18 други варијации

13