притисни ентер »

Топ вести

Микс

Првото коло без изненадувања, победија сите кандидати за титулата

Првото коло без изненадувања, победија сите кандидати за титулата

Алкалоид, рангиран прв пред почетокот на Европскиот клупски куп во шах, го совлада белгиски Ешикер Мосан, со 5-1, а победија и руски Медни Всадник, чешки АВЕ Нови Бор, италијански Обиетиво Падова итн. Актуелниот македонски првак и европски шаховски шампион од 2016 година, Алкалоид (просечен рејтинг 2.701 поени, рангиран прв пред турнирот), успешно

Харден и Сијакам играчи на неделата во НБА лигата

Харден и Сијакам играчи на неделата во НБА лигата

Кошаркарот на Торонто репторс, Паскал Сијакам и членот на Хјустон рокетс, Џејмс Харден, се прогласени за најдобри играчи во третата недела од сезоната во НБА 2019/20, се наведува во официјалната веб-страница на лигата. Најдобар играч во Источната конференција е Паскал Сијакам. Во просек, тој постигна 30,3 поени по натпревар, забележа 11,3 скокови и

Регионалната дружба на бандата на Ливерпул во Скопје во 2 минути

Регионалната дружба на бандата на Ливерпул во Скопје во 2 минути

Тип топ скоцкано видео од деветтиот регионален собир на навивачи на Ливерпул кој по втор пат се одржа во Скопје. 400 души на едно место со иста цел. Ливерпул. Плус јадење, пиење, веселење, навивање, а ја има и реакцијата на голот за 2:1 против Тотенхем. Јак клип. И со дрон снимале. Фото и импресии тука

Вака ќе плаќате помали сметки зимава: Ставете го ова на прозорците

Вака ќе плаќате помали сметки зимава: Ставете го ова на прозорците

Ова е едноставен и ефикасен начин да спречите да ви доаѓаат големи сметки за струја. Се што ви треба е фолија со емурчиња и вода. Испрскајте ги вратите и прозорците со вода, па ставете ја фолијата, со тоа што меурчињата ќе бидат од страна на стаклото. Со овој трик ќе се стоплите и ќе плаќате помали сметки за греење. Интернетот полуде за овој трик.

Прогнозерите паднаа во германски стапици – Јубилејното коло на Спортска прогноза со една 11-ка

Прогнозерите паднаа во германски стапици – Јубилејното коло на Спортска прогноза со една 11-ка

Поразот на Ајнтрахт од Фрајбург го предвидоа само 17 отсто од прогнозерите, а единственото реми го погодија само 13,5 проценти од 1.324 прогнозери во десеттото коло на Спортската прогноза. Јубилејното десетто коло од втората сезона на Спортска прогноза повторно не донесе максимален број погодоци од вкупно 1.324 учесници во играта, а најпроблематични

Кипчогe меѓу петте кандидати за најдобар атлетичар годинава

Кипчогe меѓу петте кандидати за најдобар атлетичар годинава

Кипчоге на трката во Виена Елиуд Кипчоге (35) е меѓу петте кандидати за наградата најдобар машки атлетичар за 2019 година. Кенискиот атлетичар е првиот атлетичар што ја истрча маратонската патека побрзо од два часа (1:59,40 час) во октомври во Виена. Покрај него, за ова престижно признание конкурираат Американците Сем Хендрикс и Ноа Лојлс, Џошуа Чептеги

На Сандерленд и Сканторп ЕФЛ купот им е во втор план

На Сандерленд и Сканторп ЕФЛ купот им е во втор план

За Црните мачки од Сандерленд е поважно да ја вратат формата во Лига 1, а тоа важи и за Сканторп во Лига 2, па мечот во ЕФЛ-купот им паѓа во незгодно време. Морекомб – Карлајл (ЕФЛ куп, 20.45 часот) Во финишот е првата фаза по групи во популарниот ЕФЛ куп во Англија. Ова ќе биде дерби на екипи што настапуваат во Лига два во Англија, а мечот е значаен

Ван Хоол со сигурна игра во завршницата до победа над ЕВН

Ван Хоол со сигурна игра во завршницата до победа над ЕВН

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. Во цврст натпревар Џојсон Сејфти Ситем подобри од Аптив Аптив 1-4(0-0) Џојсон Сејфти Системс Аптив: Александар Марковски 21’ Џојсон Сејфти Системс: Стефче Велковски 22’ Јован Манакоски 27’ Јонуз Кастриот 33’ Израмнето прво полувреме во висок ритам на игра одиграа екипите на

„Здодевно е што само Хамилтон победува“

„Здодевно е што само Хамилтон победува“

Доминацијата на Луис Хамилтон станува здодевна, смета возачот на Ред Бул Макс Ферстапен. Според него време е за пробив на новата генерација возачи. Британецот Хамилтон неодамна ја освои шестата титула во Формула 1. До крајот на сезоната остануваат уште две трки. „Добро е за спортот пробив да направат младите возачи, се надевам дека наскоро ќе му г

Неодамна ги покажа голите гради за врем на меч, но сега навистина претера

Неодамна ги покажа голите гради за врем на меч, но сега навистина претера

Американката Жулиа Росе неодамна стана глобално популарна откако на бејзол меч го покажа голите гради, а сега вниманието го привлече на друг начин. Атрактивната девојка сега на Инстаграм објави како страсно ја бакнува во уста со јазик својата пријателка. Оваа снимка и видео брзо се раширија на социјалните мрежи, а девојката се чини и тоа како знае