притисни ентер »

Топ вести

Автомото

Макс Биаџи и Хју Андерсон станаа дел од 2020 MotoGP Legends листата

Макс Биаџи и Хју Андерсон станаа дел од 2020 MotoGP Legends листата

Макс Биаџи и Хју Андерсон ќе му се приклучат на Хорхе Лоренцо и оваа сезона ќе станат дел од MotoGP Legends листата. Макс Биаџи и Хју Андерсон ќе му се приклучат на Хорхе Лоренцо и оваа сезона ќе станат дел од MotoGP Legends листата. Во деведесетите години од минатиот век Биаџи доминираше во класата од 250cc, стигнувајќи притоа до четири титули во

Интересно ново партнерство помеѓу Motul и BMW M Motorsport

Интересно ново партнерство помеѓу Motul и BMW M Motorsport

Стартот на оваа година веќе ни навестува дека таа ќе биде многу интересна и возбудлива, особено за Motul. Стартот на оваа година веќе ни навестува дека таа ќе биде многу интересна и возбудлива, особено за Motul. Стартот на оваа година веќе ни навестува дека таа ќе биде многу интересна и возбудлива, особено за Motul.  Како основа за ваквото тврдење

Ерата на Маркез го промени MotoGP

Ерата на Маркез го промени MotoGP

„Имам слушнато многу работи за Кени Робертс, дека тој е еден од возачите кој го има променето самиот концепт. Марк е ист како него, тој го промени начинот на кој возиме“ – Данило Петручи. „Имам слушнато многу работи за Кени Робертс, дека тој е еден од возачите кој го има променето самиот концепт. Марк е ист како него, тој го промени начинот на кој

MotoGP: Довициозо не е задоволен од новото правило

MotoGP: Довициозо не е задоволен од новото правило

„Не ми е јасно зошто некој смета дека возењето без аеродинамичните крилца на патеката на Филип Ајленд е подобро. Не верувам дека тоа е точно.“ „Не ми е јасно зошто некој смета дека возењето без аеродинамичните крилца на патеката на Филип Ајленд е подобро. Не верувам дека тоа е точно.“ Додаден е исклучок на аеродинамичните правила во MotoGP сезоната

Девет цифри се во прашање: Хамилтон доби договор од соништата

Девет цифри се во прашање: Хамилтон доби договор од соништата

Актуелниот шампион на Формула 1, Луис Хамилтон, има важечки договор со Мерцедес до крајот на 2020. година, но германскиот тим веќе му понуди продолжување на соработката на уште 24 месеци, при што Хамилтон со сите бонуси би можел да заработи 100 милиони долари. Шесткратниот шампион на светот оваа сезона ќе има прилика да се израмни со легендарниот Михаел