притисни ентер »

Топ вести

Спорт

Кикс на надежите, Македонија му подари бод на Казахстан во Скопје

Кикс на надежите, Македонија му подари бод на Казахстан во Скопје

Македонска фудбалска репрезентација за играчи до 21 година со неочекувано реми ја прекинаа низата победи во евроквалификации за за пласман на Евро 2021. Македонските надежи попладнево на комплексот „Петар Милошевски“ во Скопје одиграа само 1-1 со селекцијата на Казахстан. Нашите фудбалери го отворија резултатот со голот на Милан Ристовски по една акција

УЕФА ја обвини Бугарија за расизам, најде и уште неколку замерки, отворена постапка и против Англија

УЕФА ја обвини Бугарија за расизам, најде и уште неколку замерки, отворена постапка и против Англија

Европската куќа на фудбалот ги стави на тапет Бугарија и Англија по синиќешниот натпревар во Софија на кој играта два пати беше прекината поради расистички навреди и нацистички поздрави. Европската куќа на фудбалот ги стави на тапет Бугарија и Англија по синиќешниот натпревар во Софија на кој играта два пати беше прекината поради расистички навреди

Панчев: Модриќ не е најдобар фудбалер во историјата на Хрватска

Панчев: Модриќ не е најдобар фудбалер во историјата на Хрватска

Македонската фудбалска легенда, Дарко Панчев, во интервју за „Вечерњи лист” даде изјава со која го навлече гневот на голем број љубители на фудбалот во Хрватска.  Освен за Модриќ, Панчев дав свое видување и за актуелната состојба во фудбалот на екс-Јупросторот, дли е подобар Динамо или Звезда… Според Панчев, Лука Модриќ не само што не е најдобар фудбалер

УЕФА размислува на Истанбул да му ја одземе организацијата на финалето во ЛШ

УЕФА размислува на Истанбул да му ја одземе организацијата на финалето во ЛШ

Европската фудбалска унија, УЕФА, ја разгледува идејата финалето во Лигата на шампионите во 2020 година да не се игра во Истанбул, со што би се казнила Турците поради политичката ситуација во таа земја. Сè поголем е бројот на оние кои сакаат од безбедносни причини да го сменат домаќинот на финалето, во момент кога турската војска врши воени операции