Топ вести

Спорт

Червар: Хрватска никогаш не падна на дно, прво ќе и се јавам на сопругата

Хрватска е во полуфиналето на ЕП, во клучниот меч предмалку ја совлада Германија со 25-24. „Ова е навистина нешто. Морам да се заблагодарам и да им честитам на моите играчи кои на полувремето ја прифатија мојата теза дека не прифаќам пораз. Тоа е она што постојано го велам, дека можеш да загубиш само ако се откажеш. Мислам дека цело време ја фаќаавме

Сити загуби 2 бода со автогол, „Топчиите“ одиграа 11-та нула сезонава

Нов чекор назад за Манчестер Сити во одбраната на титулата во Премиерлигата. „Граѓаните“ на својот стадион одиграа само 2-2 против Кристал Палас со свтогол во последните моменти од мечот. Играчот на Палас Тосун во 40 минута го стиша „Итихад“, погоди за гостински 0-1. Сити се мачеше речиси цело второ полувреме да ја наметне својата препознатлива игра

Работнички се намачи, Кожув растури, Пелистер во одлична форма

Три натпревари беа денеска на програмата од Првата македонската кошаркарска лига, откако синоќа МЗТ Скопје загуби од Гостивар на домашен терен. Многу лесно неговата судбина можеше да ја доживее и Работнички, но тимот од Градски парк успеа некако да го победи Куманово со 77-72. Кирил Николовски беше најефикасен со 19 поени од кои 10 во последната четвртина

Лош ден за фаворитите во ПЛ, падна и Челси во 94 минута

Во последните секунди од мечот, во 94 минута Њукасл успеа да оствари важна победа против екипата Челси со 1-0 во Премиерлигата. Гостите од Лондон ја имаа иницијативата на мечот, иако првото полувреме беше летаргично и без вистински прилики за гол. Во вториот дел двете екипи прикажаа поенергичен фудбал, но изостанаа головите. Херојот на Њукасл е Хејден