Топ вести

Спорт

Јуве се сопна на „Олимпико“, Лацио му направи услуга и на Интер

Во последниот денешен меч од 15 коло во Серија А, на „Олимпико“ во Рим Лацио со 3-1 го совлада шампионот Јувентус и му го нанесе првиот пораз во првенството. Со тоа освен што „небесно-сините“ му се доближија на само три бода до Јуве, туку и му направија услуга на Интер кој вчера одигра 0-0 со Рома, а се уште е на лидерската позиција на табелата со

Три гола на Меси и бравура со пета на Суарез за триумф на Барса

Барселона предводена од феноменалниот Лионел Меси дојде до убедлива победа во Ла Лига против тимот на Мајорка, со што Каталонците повторно се вратија на чело на табелата, заедно со Реал Мадрид. Публиката на „Ноу Камп“ вечерва имаше можност да ужива во 7 гола, од кои 5 во мрежата на гостите од Мајорка. Мечот заврши со резултат 5-2, на полувреме беше

Солскјер:  Победа за паметење

Солскјер: Победа за паметење

Оле Гунар Солскјер не ја крие гордоста по новото одлично издание на Манчестер Јунајтед, откако „црвените ѓаволи“ неколку дена по победата над Тотенхем го зедоа и скалпот на Манчестер Сити. Извонредното прво полувреме беше пресудно, откако Рашфорд и Марсијал донесоа водство што „ѓаволите“ го претворија во конечен триумф и нови три бода. „Оваа победа

Менхенгладбах со пресврт до победа против шампионот Баерн

Борусија Менхенгладбах оствари неверојатен доцен пресврт во победата од 2:1 над Баерн Минхен во 14-тото коло од Бундеслигата што се играше на „Борусија парк“. Момчињата на Марко Розе беа тотално надиграни во првото полувреме и имаа доволно среќа да се повлечат на пауза без примен гол. За тоа голема заслуга имаше и голманот Јан Зомер, кој направи неколку