притисни ентер »

Извори

Женски Магазин

Внукот во чанта и право на прошетка : Тања Кочовска е супер бабичка
Внукот во чанта и право на прошетка : Тања Кочовска е супер бабичка

Внукот во чанта и право на прошетка : Тања Кочовска е супер бабичка

Тања Кочовска во мај годинава стана баба , а убавата вест ја сподели на Фејсбук. Внукот од нејзиниот син Александар и снаата Моника го доби името Јоаким, а Тања е пререќна за новата животна улога. Имено познатата актерка во моментов со внукот е во Елен Камен во Струга, од каде сподели многу интересна фотографија. Таа го стави малото бебенце во својата

Храбрата Марија сè уште се бори со ракот на дојка со насмевка: Во секоја страшна работа се крие можеби најголемиот благослов

Храбрата Марија сè уште се бори со ракот на дојка со насмевка: Во секоја страшна работа се крие можеби најголемиот благослов

Марија Бунда е млада сопруга и мајка, и дерматолог по професија. Таа пред повеќе од една година откри дека има рак на дојка на само 28 години и реши да ја сподели својата борба со јавноста. Моментално Марија е во Англија каде го продолжува лекувањето кај својата мајка која е радиолог на дојки во Англија и ментор на спезијализанти од Кембриџ. Марија

На сите дами им препорачувам кантарионово масло за добар тен: Мисицата Билјана Јаневска од плажите во Црна Гора

На сите дами им препорачувам кантарионово масло за добар тен: Мисицата Билјана Јаневска од плажите во Црна Гора

Македонската мисица, манекенка и модел Билјана Јаневска деновиве ги поминува во Црна Гора. Таа таму е на одмор со пријатели, а местото каде одмара е Улцињ. За Женски магазин, Билјана кратко изјави дека после две години поради приватни причини и ковид, повторно има можност да ужива на плажа и да ги полни батериите. Таа низ смеа ни раскажа дека на граница

Ана Бунтеска: Сонување

Ана Бунтеска: Сонување

Ќе ги отсонуваме сите надежи Кои ги сочувавме од заборавот Во чиј мирис Повторно младоста ни се враќа Како никојпат замината да не била Та уште малку ќе и’ се порадуваме Чиниш деца во душите сме останале Ќе ги отсонуваме сите копнежи Кои ги негуваме како мајка-дете Во чиј вкус Повторно среќата ја наоѓаме Како никојпат да не не’ одминала Та од нив деновите

Го пробав мега популарниот фустан на Ким Кардашијан: Ми доаѓаше да заплачам на цел глас

Го пробав мега популарниот фустан на Ким Кардашијан: Ми доаѓаше да заплачам на цел глас

Дали ви се случило да го купите омилениот фустан, а потоа да не испадне баш како што сте очекувале? Ова е токму една таква приказна! „Пристигна новиот фустан од Ким! Каква возбуда!“ - Станува збор за фустан од колекцијата на Ким Кардашијан „SKIMS“, чија цена е 76 фунти или 90 евра и секако девојките и жените ширум светот побрзаа да го нарачат бидејќи

Лекарите се бореа за нејзиниот изглед, а сега е вистинска бомба: На 4 години стана модел, нејзините родители сите ги осудуваа
Лекарите се бореа за нејзиниот изглед, а сега е вистинска бомба: На 4 години стана модел, нејзините родители сите ги осудуваа

Лекарите се бореа за нејзиниот изглед, а сега е вистинска бомба: На 4 години стана модел, нејзините родители сите ги осудуваа

Својата манекенска кариера ја започнала кога имала само четири години, додека првата насловна страница ја красеше на шест години. Тилан Блондо е француски модел, која кариерата ја започна многу млада, на само четири години. Сепак, влегувањето во светот на манекенството на рана возраст значело и дека убавата Тилан немала нормално детство и дека мора

Ова ќе биде најбараниот модел наредната сезона: Пенелопе Круз облече костим за капење во необична боја, жените воодушевени

Ова ќе биде најбараниот модел наредната сезона: Пенелопе Круз облече костим за капење во необична боја, жените воодушевени

Познатата актерка Пенелопе Круз моментално престојува во италијанскиот град Портофино. Портофино е инаку познато како омилена дестинација на многу холивудски ѕвезди. Како и многу познати личности, така и Пенелопе го искористи летото за одмор на јахта, а за оваа прилика го избра популарниот модел на Версаче. Пенелопе избра боја која многу жени ја избегнуваат

Бодан ужива во криенките на песокот: Водителката Цеце со семеен портрет од плажа

Бодан ужива во криенките на песокот: Водителката Цеце со семеен портрет од плажа

Убавата водителка Цеце Тодосовска деновиве ги поминува семејно на море. Летото е најубаво на плажа, а водителката максимално го искористува да одмори со најблиските. Цеце е активна и на социјалните мрежи, па често знае да сподели со следбениците каде е и што прави. Така беше и деновиве, а од фотките дознаваме дека и малиот Бодан ужива во летните лудории,

Беше најпосакувана манекенка, козметичкиот зафат ја чинеше убавина: По 6 години, Евангелиста со новите фотки го покори Интернетот

Беше најпосакувана манекенка, козметичкиот зафат ја чинеше убавина: По 6 години, Евангелиста со новите фотки го покори Интернетот

Еден од најдобрите супермодели од 90-тите и жена која важеше за најголема муза на луксузните дизајнери, Линда Евангелиста ја краси насловната страница на септемвриското издание на британскиот „Вог“, со што го направи своето големо враќање на модната сцена по повеќегодишно пауза. Поранешната ѕвезда на модната писта со години се криеше од јавноста, поради

Го славиме Преображение Господово: Денес не треба да спиете, плачете, а еве што се јаде прв пат

Го славиме Преображение Господово: Денес не треба да спиете, плачете, а еве што се јаде прв пат

Верниците и црквата денес го слават големиот празник Преображение Господово. Преображението Господово е еден од дванаесетте големи Христови празници. На овој ден, се одбележува споменот за настанот на преображението Христово на планината Тавор. Денес, се верува дека листот се претвора во планина, а каменот во вода, лисјата почнуваат да пожолтуваат

Стил на денот: Викторија Лоба во нежен бел фустан- фаворит за жешките денови

Стил на денот: Викторија Лоба во нежен бел фустан- фаворит за жешките денови

Руско-македонската убавица Викторија Лоба е поим за нежен изглед и дама која знае како да се дотера. Овој пат е наша модна инспирација со нејзиниот едноставен бел фустан, идеален за жешките летни денови.

Росана Петревска со ќерката Лара патува низ Европа: Повлечена од јавностa

Росана Петревска со ќерката Лара патува низ Европа: Повлечена од јавностa

Росана Петревска важи за жена која во секоја прилика внимава на својот имиџ. Во јавноста позната како лице за односи со јавност, заштитно лице на модни брендови и дама која диктира нови трендови. Иако далеку од очите на јавноста, Петревска собира позитивни искуства од патувањата низ Европските метрополи. Често отсутна од државава секогош во друштво

Утринско кафе со Лолита Спирова: Мојот партнер е мој најсилен извор на инспирација

Утринско кафе со Лолита Спирова: Мојот партнер е мој најсилен извор на инспирација

Денот ми почнува со чаша вода и понекогаш некоја комбинација со лимон. Веднаш потоа излегувам на прва прошетка со моето куче. Кафе ретко можам сама да пијам, па најчесто го пијам на пладне со некој по дома или со некоја другарка. Мојата најголема мотивација е мојот партнер. Тој е мојот најголем извор на инспирација и мојот најсилен поддржувач. Кога

Огњен се чувствува тажен поради Маринко секој август: 1.000 пати ми се причинило дека го гледам на улица, уште го имам неговиот број во именикот

Огњен се чувствува тажен поради Маринко секој август: 1.000 пати ми се причинило дека го гледам на улица, уште го имам неговиот број во именикот

Овој месец ќе беше роденден на прерано починатиот актер, кој вообичаено го славеа заедно Огњен Амиџиќ и покојниот Маринко Маџгаљ беа одлични пријатели, а водителот секој август веќе шест години го обзема голема тага во срцето. Имено, актерот ќе го прославеше роденденот на 21-ви август, а оваа година ќе наполнеше 44 години. Огњен се присети дека Маринко

Дневен хороскоп за 19 август: Петок пресреќен ден за овие знаци

Дневен хороскоп за 19 август: Петок пресреќен ден за овие знаци

Овен Пред вас е генерално добар ден. Може да се потпрете на пријателите. Прилично се несреќни во љубовта, бидејќи односот со партнерот не ви е сјаен поради љубомора. Бик Ве очекува период во кој ќе може да се насочите на своите постигнувања и да бидете горди поради тоа. Размислувате за вашата врска и сигурни сте дека вашиот партнер е човекот со кој