притисни ентер »

Извори

Weather4all

ВИДЕО - Бројот на загинатите од пожарите во Атина се искачи на 81
ВИДЕО - Бројот на загинатите од пожарите во Атина се искачи на 81

ВИДЕО - Бројот на загинатите од пожарите во Атина се искачи на 81

Официјално досега во пожарите во Атина пронајдени се 81 загинат. Но овој број се очекува да се зголемува бидејќи потрагата по исчезнатите продолжува. А по социјалните мрежи се направени масовни  акции по членови на семејствата и роднини. Материјалната штета е огромна. Сега главниот град  ги санира катастрофите од пожарите,а сеуште нема прецизен одговор

И денес умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд, слично време и утре

И денес умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд, слично време и утре

БАЛКАН - На Балканскиот полуостров умерено облачно и нестабилно време со врнежи од дожд и грмотевици и ветровито време со дневни температури кои што ќе бидат за некој степен под вообичаените за овој период од годината. Максималните дневни температури ќе се движат од 24 до 34 степени. МАКЕДОНИЈА - Во Македонија денес во утринските и претпладневни часови

Претпладне претежно сончево, попладне нестабилно со врнежи од дожд и услови за невреме

Претпладне претежно сончево, попладне нестабилно со врнежи од дожд и услови за невреме

БАЛКАН - На Балканскиот полуостров во утринските и претпладневните часови претежно сончево, попладне нестабилно време со врнежи од дожд и грмотевици. Во крајните јужни предели на полуостровот ќе биде претежно сончево и многу топло време. Максималните температури од 22 до 35 степени. Во Македонија денес во утринските и претпладневните часови ќе биде

Денес тропски ден, сончево и многу топло време

Денес тропски ден, сончево и многу топло време

БАЛКАН - Во северните и централните предели на Балканскиот полуостров ќе преовладува умерено облачно и нестабилно време со врнежи од дожд и посвежо време со пад на температурите. Во јужните предели претежно сончево и многу топло време. Максималните температури од 27 до 35 степени. МАКЕДОНИЈА - Во Македонија во недела тропски ден, ќе биде сончево и

Утре повеќе сончеви периоди и потопло време, за викендот сончево и многу топло

Утре повеќе сончеви периоди и потопло време, за викендот сончево и многу топло

БАЛКАН - Во северните и источните предели на Балканскиот полуостров ќе преовладува умерено облачно и нестабилно време со врнежи од дожд и ветровито време. Во останатите предели ќе биде претежно сончево време со појава на локална облачност, а во јужните предели на полуостровот се очекува зголемена облачност. Максималните температури од 25 до 34 степени

Четврток и петок умерено облачно, сабота и недела сончево и многу топло време

Четврток и петок умерено облачно, сабота и недела сончево и многу топло време

Додека низ медиумите (пред се интернет порталите) се полемизира дали циклонот Солана или антициклонот Јелцин ќе влијаат на Балканот и на Македонија и на колку е пуштен ХААРП-от дали на 3 или 6 и дали тој ќе донесе температури кои што ќе бидат или под или над просекот кој што е вообичаен за овој период од годината (малку чудно бидејки досега се тврди

Времето денес (02.03.2018) - Облачно со врнежи од дожд и многу потопло време

Времето денес (02.03.2018) - Облачно со врнежи од дожд и многу потопло време

Денес е петок, 2 март 2018 година, 61-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:02, а ќе зајде во 17:29 часот. Денот ќе трае 11 часа и 27 минути. Ова утро во Македонија имаме облачно време со локални врнежи од дожд и потопло време. Врнежи од замрзнат дожд има на планинскиот премин Буково. Дожд врне на Стража, во Битола, Прилеп, Струга, Ресен, и Велес

Времето денес (02.03.2018) - Облачно со врнежи од дожд и многу потопло време

Времето денес (02.03.2018) - Облачно со врнежи од дожд и многу потопло време

Денес е петок, 2 март 2018 година, 61-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:02, а ќе зајде во 17:29 часот. Денот ќе трае 11 часа и 27 минути. Ова утро во Македонија имаме облачно време со локални врнежи од дожд и потопло време. Врнежи од замрзнат дожд има на планинскиот премин Буково. Дожд врне на Стража, во Битола, Прилеп, Струга, Ресен, и Велес

И денес(07.08.2017) тропски ден, попладне услови за локален дожд

И денес(07.08.2017) тропски ден, попладне услови за локален дожд

Денес е понеделник, 7 август 2017 година, 219-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:28, а ќе зајде во 19:48 часот. Денот ќе трае 14 часа и 20 минути. Позади нас е една навистина топла ноќ, можеби и најтоплата оваа година, бидејќи синоќа во 20 часот имавме температури кои што се движеа од 23 до 35 степени. Сончево и многу топло време имаме и во