притисни ентер »

Извори

Вистина

Барбара Ракичевиќ има нешто во себе, што е – „Посилно од се’ “
Барбара Ракичевиќ има нешто во себе, што е – „Посилно од се’ “

Барбара Ракичевиќ има нешто во себе, што е – „Посилно од се’ “

Барбара Ракичевиќ, младата ТВ водителка, ќерка на некогашната водителска ТВ ведета и позната трендсетерка Мелита и официјално вплови во пејачките води. И ако до сега во „ТВ магазинот од зад сцената“ само медиумски ја третираше естрадата, сега и самата стана дел од неа, откако вчеравечер, среда, 30 септември 2020 година, таа  ја промовираше својата

Цеца одговори на прозивката дека е „српска селанка“: Имаше јасна порака за поранешниот пријател Саша Видиќ

Цеца одговори на прозивката дека е „српска селанка“: Имаше јасна порака за поранешниот пријател Саша Видиќ

фото:цеца ражнатовиќ/инстаграм По враќањето од Рим, Цеца Ражнатовиќ, меѓу другото, прокоментира и за провокациите што на нејзината сметка ги испрати креаторот Саша Видиќ на социјалните мрежи. Таа имаше кратка, но јасна порака за него. “Некој што е вработен, тој нема време да ја следи работата на другите луѓе, виси на социјалните мрежи на негативен

Гоца Тржан со сопругот имаат свое реално шоу, кое еве како се одвива: „Сега не би ти дала пи*ка, таман еден хектар да имам“

Гоца Тржан со сопругот имаат свое реално шоу, кое еве како се одвива: „Сега не би ти дала пи*ка, таман еден хектар да имам“

Финансиската криза меѓу српските музички sвезди направи вистински хаос, а таков случај наводно Гоца Тржан речиси ја чинеше развод на бракот со вториот сопруг Радомир Раша Новаковиќ. Според српскиот таблоид „Свет“, финансиската криза го мотивирала Раша да посака да замине во Швајцарија и таму да заработи малку пари, но сепак, Гоца не ја прифатила таа

Аца Лукас и екс- сопругата Соња повторно заедно: Пејачот ги однесе во Рим каде пееше заедно со Цеца на ромската свадба

Аца Лукас и екс- сопругата Соња повторно заедно: Пејачот ги однесе во Рим каде пееше заедно со Цеца на ромската свадба

фото:принтскрин/инсатграм Според српските медиуми, пејачот Аца Лукас и неговата поранешна сопруга со која ја има ќерката Викторија, Соња Вуксановиќ, наводно се повторно заедно. Пејачот ги однел поранешната сопруга и ќерката со себе во Рим, каде и тој настапил на луксузната ромска свадба заедно со Цеца и други поп-везди. “Сите сме убедени дека Соња

Старлетата се откажа од факултет и го продава своето тело на сајт за возрасни: Никогаш не носи долна облека, а нејзините деца се горди на мајка си

Старлетата се откажа од факултет и го продава своето тело на сајт за возрасни: Никогаш не носи долна облека, а нејзините деца се горди на мајка си

фото: инстаграм Сабина Санти (35) од Хрватска го привлекува вниманието каде и да се појави. На јавноста и стана позната во 2008 година откако учестуваше во петта сезона на реалното шоу „Големиот брат“ на Тајланд, а неодамна ги зголеми градите во приватна клиника во Загреб. Таа има профил на сајт за возрасни на кој се соблекува, а сега одговараше на

Зошто не можам да доживеам оргазам? Што треба да направите ако имате проблеми да достигнете кулминација?
Зошто не можам да доживеам оргазам? Што треба да направите ако имате проблеми да достигнете кулминација?

Зошто не можам да доживеам оргазам? Што треба да направите ако имате проблеми да достигнете кулминација?

Зошто не можам да доживеам оргазам? Иако можеби се чувствувате осамени во овој проблем, вистината е поинаква Ако едноставно не можете да доживеете оргазам од која било причина, знајте дека не сте сами. 15% од жените имаат потешкотии да постигнат оргазам, а 10% никогаш не доживеале оргазам за време на сексот, покажа неодамнешното истражување. Исто така,

Затворање на 6-то издание на „Скопје синема сити“ со филм за Леонард Коен и блок македонски филмови

Затворање на 6-то издание на „Скопје синема сити“ со филм за Леонард Коен и блок македонски филмови

Во Кинотека, во рамите на шестото издание на Филмскиот фестивал за музички документарни филмови „Скопје Синема Сити“, на 2 и 3 октомври ќе се организира вториот филмски викенд. На втори октомври со почеток во 19 часот, ќе бидат прикажани 4 краткометражни македонски филмови, а три од нив – „Кружниот пат на Марето“, „Кружниот пат на сенката“ и „Кружниот

Во кината почнаа проекциите на филмот „Хакер“ синхронизиран на македонски од  јутјуберот Steffonator и актерот Горазд Цветковски

Во кината почнаа проекциите на филмот „Хакер“ синхронизиран на македонски од јутјуберот Steffonator и актерот Горазд Цветковски

Во кината ширум земјава од денеска почнуваат проекциите на данскиот филм „Хакер“, синхронизиран на македонски јазик од познатиот македонски јутубер Steffonator и актерот Горазд Цветковски. „Станува збор за филм кој е многу добра тинејџерска акција. Беше голем предизвик за мене, но сепак ја прифатив понудата и се впуштив во една многу убава приказна

Изложба на фотографии на Милчо Манчевски во МСУ – Скопје

Изложба на фотографии на Милчо Манчевски во МСУ – Скопје

Познатиот македонски филмски режисер Милчо Манчевски, подготви изложба на фотографии насловена „Таму“. Изложбата ќе биде отворена вечер, 1 ноември 2020 г. во 20 часот во Музејот на современата уметност – Скопје.  На истиот настан притоа ќе биде промовирана и книга фотографии под ист наслов, на издавачката куќа „Антолог“. Во книгата и изложбата се избрани

Изложба:  „Panic Room“ во Музејот на современа уметност во Скопје

Изложба: „Panic Room“ во Музејот на современа уметност во Скопје

На 2-ри октомври во Музејот на современата уметност – Скопје, со почеток во 12 часот ќе биде отворена групна изложба „Panic Room или скок во мислењето“. Во поставката земаат учество уметниците: Искра Димитрова, Нехат Беќири, Верица Ковачевска, Нада Прља, Велимир Жерновски, Матеј Богдановски, Христина Иваноска, Јане Чаловски, Ѓорѓе Јовановиќ, Филип

Дирекцијата за култура и уметност на Скопје објавува конкурс за новинарски текст на тема: „Мостовите на Скопје”

Дирекцијата за култура и уметност на Скопје објавува конкурс за новинарски текст на тема: „Мостовите на Скопје”

По повод Денот на ослободувањето на Скопје, Дирекцијата за култура и уметност на Скопје во рамките на мултимедијалната манифестација „Денови на европско Скопје” која ќе се одржи во соработка со Градот Скопје и Канцеларијата на Европската Унија во РМ распишуваат конкурс за новинарски текст на тема: „Мостовите на Скопје” со општа насока дека авторските

Обидете се „свесен секс“: Со него, сите грижи и проблеми исчезнуваат

Обидете се „свесен секс“: Со него, сите грижи и проблеми исчезнуваат

Што е свесен секс? Значи, наместо да се грижите за списокот со обврски утре, чиј роденден сте го заборавиле или дали бутовите ви изгледаат дебели, можете да се фокусирате на одредена „акција“ и да уживате во секоја сензација – од чувство до она што го гледате и слушате. Кога ќе ви падне на памет мислата што го одвлекува вниманието, ја забележувате

Рецепт за крцкави ќофтиња од компири и сирење

Рецепт за крцкави ќофтиња од компири и сирење

Ако сте љубител на компири и сирење и на сите комбинации на овие две намирници, мора да ја пробате и оваа комбинација. Подготовката е многу едноставна, а резултатот е вкусни крцкави ќофтиња на кои е навистина тешко да им одолеете. Потребни состојки: 400 грама ладно пире од компири 1 мал кромид 100 грама рендан пармезан 70 грама скробно брашно 1 јајце

Како ќе реагира вашето тело ако почнете да одите боси почесто?

Како ќе реагира вашето тело ако почнете да одите боси почесто?

Ако одите боси, се поврзувате со земјата или со природната површина преку нозете, така што вашите органи ја апсорбираат нејзината магнетна енергија. Дури и ако немате градина, можете да шетате боси низ куќата. Во продолжение прочитајте кои се придобивките од одењето боси. 1. Ги лекува негативните емоции Слободното одење без чевли го намалува стресот

Бугарската пејачка Камелија со жесток еротски набој во новото видео: Гола во када и лезбејски сцени со косооката партнерка

Бугарската пејачка Камелија со жесток еротски набој во новото видео: Гола во када и лезбејски сцени со косооката партнерка

Ништо не  може да ја запре  блескавата кариера на бугарската фолк дива Камелија, која за своето последно видео се соблече гола во када. Само жешката пареа околу неа ја покриваше интимата на  пејачката, или како што велат Бугарите: маглата од жешката пареа го завитка во велот на мистеријата „најмилото“ на расната Ками, која е и понатаму толку секси