притисни ентер »

Извори

Убавина за сите

Што ако науката за микробиомот може да создаде посилна и поздрава бариера за кожата?
Што ако науката за микробиомот може да создаде посилна и поздрава бариера за кожата?

Што ако науката за микробиомот може да создаде посилна и поздрава бариера за кожата?

Lancôme влегува во нова ера за нега на кожата , претставувајќи ја најнапредната наука за микробиомот на кожата директно до потрошувачите, преку првиот виртуелен симпозиум во светот организиран од Lancôme , на кој Убавина за сите како претставник од Македонија учествуваше на предавањето кое се одржа во Париз . Учесници од повеќе од 20 земји! Lancôme

Тројна моќ против стареење! Резултати видливи по само 2 недели! Eucerin®3D серум
Тројна моќ против стареење! Резултати видливи по само 2 недели! Eucerin®3D серум

Тројна моќ против стареење! Резултати видливи по само 2 недели! Eucerin®3D серум

Новиот Eucerin® Hyaluron-Filler + Elasticity 3D серум е високо ефективно решение за помлад изглед, поцврста и посјајна кожа! Забава во градината со соседите, игра со внуците или пак можеби прв состанок со новата љубов? Дури и на зрела возраст, нашиот секојдневен живот може да биде многу активен. И додека се обидуваме да го следиме темпото, сепак сакаме

Убавина во ново светло! Guerlain Shalimar Philtre de Parfum

Убавина во ново светло! Guerlain Shalimar Philtre de Parfum

Мастер парфимерот на Guerlain, Thierry Wasser најави нова варијација на легендарниот парфем Shalimar , верен на духот на оригиналното издание, ре-оркестриран за да ја нагласи својата убавина во ново светло . Новиот Shalimar Philtre de Parfum во препознатливото шише ќе ја задржи нежната варијација полна со кадифени нијанси. Градините на љубовта! Новата

Сè што треба да знаете за брендот за убавина на Selena Gomez – Rare Beauty

Сè што треба да знаете за брендот за убавина на Selena Gomez – Rare Beauty

Selena Gomez откако во февруари го објави лансирањето на Rare Beauty , обожавателите и бјути ентузијастите со нетрпение чекаа да испробаат производите од овој бренд. Rare Beauty е козметичка компанија која става акцент на менталното здравје и се стреми да ги поттикне луѓето да се чувствуваат сигурни и убаво во својата кожа . „ Да се биде посебен (Rare)

За сите љубители на слатки десерти и парфеми кои мирисаат на нив! Escada Candy Love

За сите љубители на слатки десерти и парфеми кои мирисаат на нив! Escada Candy Love

Escada го лансира женскиот парфем Candy Love како ограничено издание за сите љубители на слатки десерти и парфеми кои мирисаат на нив. Овој забавен младешки мирис е најавен како деликатно сладок, инспириран од различноста на жените поврзани со симболот на срцето . Овошна и гурманска композиција! Escada Candy Love е со овошна и гурманска композиција

Како да изберете пудра кога нема тестери или кога купувате онлајн?

Како да изберете пудра кога нема тестери или кога купувате онлајн?

Многу луѓе имаат проблем да ја пронајдат вистинската нијанса на течна пудра поради недоволниот број на понудени нијанси или не знаат како да го одредат подтонот на кожата. Изборот е малку полесен кога имате тестери на располагање во парфимеријата, но кога нема или кога немате можност да ги испробате нијансите поради онлајн купување, изборот станува

Новата кампања на Valentino ја слави моќта на гласот на Lady Gaga! Voce Viva

Новата кампања на Valentino ја слави моќта на гласот на Lady Gaga! Voce Viva

Voce Viva е нов парфем на италијанскиот моден бренд Valentino . Лансирањето е придружено со кампања чие лице е американската поп-ѕвезда Lady Gaga . Lady Gaga заштитно лице на женскиот парфем Voce Viva! Мирисите значат многу нешта за различни луѓе. Некои мириси будат емоции поврзани со нашето минато, други носат сентиментална вредност, без разлика дали

Префрлување на есенска нега на кожата! Овие производи треба да ги замените во вашата рутина!

Префрлување на есенска нега на кожата! Овие производи треба да ги замените во вашата рутина!

Промената на сезоните секогаш е добар изговор за да го преиспитате видот и потребите на вашата кожа и уште еднаш да ја корегирате вашата рутина за нега на кожата. Падот на температурите и влажноста се карактеристични за есента и обично значи дека време е да ги замените вашите омилени производи за летна нега со оние што се малку „похранливи“. За време

Бесконечно сензуална верзија на оригиналното издание! Dior J’Adore Infinissime

Бесконечно сензуална верзија на оригиналното издание! Dior J’Adore Infinissime

Новиот парфем од мирисното семејство J’Adore Dior е промовиран како J’Adore Eau de Parfum Infinissime и најавен е како бесконечно сензуална верзија на оригиналното издание . Туберозата му дава уникатен шарм! Мастер парфимерот на Dior, François Demachy на богатата цветна композиција на оригиналното цветно трио – Centifolia роза, самбак јасмин и Ylang-ylang

Бел маникир ќе се носи и преку есен и зима! Пронајдов неколку кул изданија!

Бел маникир ќе се носи и преку есен и зима! Пронајдов неколку кул изданија!

Белата боја најмногу ја поврзуваме со летните и пролетните месеци, но и во сезоните што следат. Кога станува збор за трендовите во маникирот, тоа може да се промени! Судејќи според количината на бела боја на ноктите што деновиве ја гледаме на Инстаграм профилите на разните инфлуенсери, но и салони за убавина, се чини дека добивме неочекуван тренд за

Нови скапоцени камења на сестрите Kardashian! KKW Diamond II

Нови скапоцени камења на сестрите Kardashian! KKW Diamond II

Првата мирисна дијамантска трилогија на KKW Fragrance Diamonds By Kourtney X Kim X Khloe беше претставена во октомври 2019 година, прославувајќи ја убавината и чистотата на дијамантите со три женски мирисни композиции спакувани во форма на дијаманти во жолта, сива и розова боја . Сега брендот KKW Fragrance претставува три нови женски мириси – KKW Diamond