притисни ентер »

Извори

Убавина за сите

Термална вода за лице! Сè што ви треба за време на топлите денови!
Термална вода за лице! Сè што ви треба за време на топлите денови!

Термална вода за лице! Сè што ви треба за време на топлите денови!

Хидратацијата е почетокот на основната нега за сите типови на кожа, без оглед на возраста. Употребата на термална вода за лице и тело посебно е погодно за хидратација во потоплите денови од годината. За време на топлите денови на кожата и е потребна дополнителна нега и хидратација, а термалната вода за лице и тело е идеален избор. Овој волшебен производ

Направете магија на вашите нозе со блескаво бронзено масло!
Направете магија на вашите нозе со блескаво бронзено масло!

Направете магија на вашите нозе со блескаво бронзено масло!

Топлите летни денови бараат да носиме кратки здолништа и шорцеви, како и лесни фустани и блузи. Но, повеќето од нас поради изгледот не се многу среќни што треба да покажат голи раце и нозе. Ако одлучите да откриете делови од телото повеќе од вообичаеното, тогаш претходно нанесете блескаво бронзено масло. Тоа на волшебен начин ќе ја потенцира убавината

7 клучни производи за шминка за беспрекорен тен на лицето!

7 клучни производи за шминка за беспрекорен тен на лицето!

Производите за шминка отсекогаш биле важен дел од секојдневната рутина за убавина. После минутите кои на почетокот на денот ги посветуваме на хигиената и негата на кожата на лицето и телото , негата на косата , продолжувањето на речиси секоја рутина за убавина носи нанесување на шминка . Без разлика дали вашиот секојдневен мејкап изглед е минималистички

Поконцентриран од оригиналот! Nikos Sculpture Parfum

Поконцентриран од оригиналот! Nikos Sculpture Parfum

Еден извонреден мирис од 90-тите, компониран од парфимерот Michel Almairac е машкиот мирис Nikos Sculpture Pour Homme , почитуван и се уште баран, дури и денес. Со своето стаклено шише во форма на едро алудира на море и слобода . Препознатлив дизајн на шишето, сега во темно сина боја! Од брендот Nikos одлучија да понудат високо концентрирана верзија

Како темелно да го исчистите вашиот сунѓер за шминка!

Како темелно да го исчистите вашиот сунѓер за шминка!

Омилениот сунѓер за нанесување на шминка во форма на јајце ги замени речиси сите четки за лице . Се покажа како совршена алатка за нанесување на течна пудра , коректор , камена пудра , контури и хајлајтер, а притоа сè изгледа совршено изблендирано! Сепак, најголема мана преставува како темелно да го исчистите, без да останат остатоци од шминка во него

Како да изберете вистинска пудра во лето!

Како да изберете вистинска пудра во лето!

Главна задача на секоја пудра е да ги прикрие недостатоците на лицето за да ве направи поубави, да ја заштити кожата од различни негативни влијанија и лицето да го подготви за шминка . Сето ова претставува доволна причина следниот пат повнимателно да го изберете вашиот најсилен сојузник . Многумина ќе речат дека при купување на пудра најважно е да

Парфеми за лето! Кои женски и машки мириси ќе ве освежат од врелата атмосфера?

Парфеми за лето! Кои женски и машки мириси ќе ве освежат од врелата атмосфера?

Парфемите во лето имаат улога да шират мирисен траг и да ве освежат од врелата атмосфера и врелите температури. Лесните мирисни освежувања што ги користиме во лето пократко се задржуваат на кожата, затоа тие треба да се нанесуваат по неколку пати на ден. Wind Flowers Creed Каде да го нанесете вашиот омилен летен парфем! Ако парфемот го нанесувате само

Беспрекорен мејкап изглед за свадба!

Беспрекорен мејкап изглед за свадба!

Ако во последен момент сте повикани на свадбена веселба како придружничка, драги девојки не очајувајте, ќе ви презентирам единствена инспирација за прекрасни мејкап изгледи за шминка за свадба што ќе измами многу погледи . Може да примените било кој мејкап изглед за свадба од предложените за кој нема да ви треба професионално шминкање. Бидете сигурни

Течна пудра сон на секоја жена! Teint Idole Ultra Wear

Течна пудра сон на секоја жена! Teint Idole Ultra Wear

Сонот на секоја жена е да ја има за себе иконата во козметиката, Lancôme течната пудра Teint Idole Ultra Wear . Дали постигнување на совршен тен е неостварлив сон? Lancôme Teint Idole Ultra Wear течната пудра уште од 1997 година го докажува спротивното, подигнувајќи се повисоко. Нејзината култна формула најпрво овозможувала 14 часовна, а потоа и 18

Најубави летни маникири во бои на сладолед!

Најубави летни маникири во бои на сладолед!

Дали би пробале маникир инспириран од обликот на корнет и бои на сладолед? Летните ритуали за убавина секогаш носат посебно задоволство , особено кога се поврзани со нашиот одмор покрај вода, кога сè е дозволено. Токму тогаш посакуваме да пробаме некој нов парфем што досега не сме го користеле. Козметичкиот несесер го надополнуваме со луксузно масло

Чудесна колекција исто како и нејзиното име! Caron La Collection Merveilleuse

Чудесна колекција исто како и нејзиното име! Caron La Collection Merveilleuse

Луксузниот француски бренд Caron ја претстави La Collection Merveilleuse, колекција која содржи скапоцени мирисни изданија од наследството и современи креации . Дословно секој детал ја илустрира огромната креативност, смелиот дух и дарежливоста на брендот. Парфеми креирани од најлуксузни природни состојки! Caron е основан во Париз во 1904 година како