притисни ентер »

Извори

Убавина и здравје

Како разведена келнерка освоила холивудски фраер? „Не ја изневерувам сопругата, не можете да кажете ништо лошо за мене“
Како разведена келнерка освоила холивудски фраер? „Не ја изневерувам сопругата, не можете да кажете ништо лошо за мене“

Како разведена келнерка освоила холивудски фраер? „Не ја изневерувам сопругата, не можете да кажете ништо лошо за мене“

Мет Дејмон (52) деновиве ужива на плажа со сопругата Лусијана Барозо (47) откако завршил со многуте тешки снимања. Двојката изгледала спектакуларно, затегнато и младолико додека уживала на сонцето. Оние што не ги познаваат, на прв поглед би помислиле дека тие двајца се во врска, а не дека се 20 години во брак и дека имаат четири деца. Мет Дејмон сè

Убавите манири од секоја жена прават дама: Убавината, ставот, уредноста и интелигенцијата се особини за восхит!

Убавите манири од секоја жена прават дама: Убавината, ставот, уредноста и интелигенцијата се особини за восхит!

Ако ви значи мислењето на другите луѓе, многу е важно каков впечаток ќе оставите на нив, особено кога првпат се запознавате со некого. Затоа, прочитајте како би требало да се однесувате доколку сакате да оставите впечаток на културна, воспитана и префинета дама. Кога разговара со луѓето, вистинската дама никогаш не им упаѓа во збор на другите – чека

3 модни трендови што ќе доминираат есента 2023: Мора да ги имате овие парчиња!

3 модни трендови што ќе доминираат есента 2023: Мора да ги имате овие парчиња!

Есента штотуку пристигна и заедно со себе донесе нови модни трендови, од кои следниве три дефинитивно ќе доминираат. Едноставноста повторно е во мода, но и парчињата од кожа. 1. Кожени комплети Сите знаат дека падот на температурата изискува класична кожена јакна. Но ако сакате да го подигнете стилот на повисоко ниво, зошто да не искомбинирате кожен

Совршениот фустан за дами над 60 години: Ако не знаете што да облечете за важен настан, ова е вистинското решение

Совршениот фустан за дами над 60 години: Ако не знаете што да облечете за важен настан, ова е вистинското решение

Џулиен Мур заедно со сопругот Барт прошетала на црвениот килим во рамките на Миланската модна недела. Двојката ги придобила симпатиите на присутните со елегантните изданија. Барт се одлучил за вечната класика, па така целото негово издание било во црни тонови, од костимот до чевлите, додека Џулиен се одлучила за бордо фустан со необичен крој и салонки

ИВОНА ЈО: „Доволно гласно зборуваме за сè, но голем дел од луѓето не се подготвени да слушаат“

ИВОНА ЈО: „Доволно гласно зборуваме за сè, но голем дел од луѓето не се подготвени да слушаат“

Ивона Јо денес живее нов живот. „Пораснав со мислењето дека сум дебела и дека треба да молчам, а сега гласно кажувам што ми пречи“, ни призна таа во нашиот последен разговор. По операцијата на желудникот, таа доживеа целосна физичка, ментална и духовна трансформација, и сите свои битки, достигнувања и разочарувања ги преточи во музичкото автобиографско

Жената што е НЕСРЕЌНА ВО БРАКОТ СЕ ОДНЕСУВА ВАКА: Обрнете посебно внимание на ОВОЈ знак
Жената што е НЕСРЕЌНА ВО БРАКОТ СЕ ОДНЕСУВА ВАКА: Обрнете посебно внимание на ОВОЈ знак

Жената што е НЕСРЕЌНА ВО БРАКОТ СЕ ОДНЕСУВА ВАКА: Обрнете посебно внимание на ОВОЈ знак

Многумина денес со право не сакаат никого да трпат и на првите знаци на криза ја напуштаат брачната заедница. Незадоволството сепак треба да кулминира за ова да се случи тоа. Таа престанува да комуницира со нејзиниот сопруг Познат е фактот дека жените сакаат да разговараат. Ако жената не комуницира, тогаш има нешто на ум што ја мачи. Многу брзо се

Кога ќе отидете на гости во Шведска и ќе го направите ова – буквално ќе избие СКАНДАЛ!

Кога ќе отидете на гости во Шведска и ќе го направите ова – буквално ќе избие СКАНДАЛ!

И додека соблекувањето чевли на гости е нешто за што Македонците постојано се расправаат – едни тврдат дека се работи за основна култура, а други тврдат дека се работи за класичен примитивизам, има земји низ цела Европа и светот каде што е задолжителна практика. И додека кај нас, некој може да ве предупреди или да ве погледне со прекор ако не се собуете,

„Не сте свесни каква грешка направивте“: Марија Шерифовиќ влезе во профилот на „Ѕвездите на Гранд“, откри што се случува во бекстејџот!

„Не сте свесни каква грешка направивте“: Марија Шерифовиќ влезе во профилот на „Ѕвездите на Гранд“, откри што се случува во бекстејџот!

На официјалниот профил на Инстаграм на „ Ѕвездите на Гранд “, се огласи Марија Шерифовиќ , која сподели снимки од снимањето. Имено, Марија ја пренела атмосферата од бекстејџот, а во првото видео кажала сите добро да се подготват поради она што ќе го открие, па се обратила на редакцијата на порталот на Гранд. „Денеска кај мене се наоѓа телефонот со

Најбрз рецепт за брауни со кафе и чоколадо: Готови се за половина час и ќе ви го разубават секој момент!

Најбрз рецепт за брауни со кафе и чоколадо: Готови се за половина час и ќе ви го разубават секој момент!

Овие две универзално сакани состојки ретко се комбинираат, но кога ќе се случи тоа, вкусот е рајски! Како и на овие брауни чиј рецепт ви го претставуваме во продолжение. Потребни состојки: – 1 чаша + 7 лажици повеќенаменско пченично брашно – 8 лажици какао во прав – 1 шолја темно чоколадо – 12 лажици несолен путер – 1 чаша шеќер – 3 јајца – 180 мл

Џулија Робертс веќе не изгледа вака: Ја смени фризурата и изгледа многу помладо!

Џулија Робертс веќе не изгледа вака: Ја смени фризурата и изгледа многу помладо!

Ја обожаваме Џулија Робертс – нејзината харизма и фина енергија повторно нѐ кутнаа од нозете. Таа е една од ретките жени кои секогаш изгледаат добро, без разлика како е облечена – бидејќи таа ја носи облеката, а не облеката неа! Џулија не се појавува толку често на јавните настани, но пред неколку дена присуствуваше на ревијата на Гучи на модната недела

„Кача, избричи ги мустаќите“: Дарко Лазиќ откри што не му се допаѓа кај сопругата!

„Кача, избричи ги мустаќите“: Дарко Лазиќ откри што не му се допаѓа кај сопругата!

Пејачот Дарко Лазиќ неодамна застана на „лудиот камен“, а во бракот со својата сопруга Катарина ужива секојдневно. Со оглед на тоа дека на пејачот неодамна му беше одземена возачката дозвола, Катарина ја превземала улогата на возач во нивниот однос, а времето кога се вози, Дарко го користи да прави хумористични фотки и снимки. Така беше и овој случај,

Дали е можно овие жени да имаат над 50 ГОДИНИ И ДА ИЗГЛЕДАТ НЕВЕРОЈАТНО!

Дали е можно овие жени да имаат над 50 ГОДИНИ И ДА ИЗГЛЕДАТ НЕВЕРОЈАТНО!

Магазинот собра некои од најголемите супермодели кои светот ги видел, моделите кои важеа за најдобри на планетата во 1960-тите, 1970-тите, 1980-тите и 1990-тите години позираа заедно, а глетката навистина го одзема здивот. View this post on Instagram A post shared by Vanity Fair Italia (@vanityfairitalia) А ние ги издвојуваме сензационалните изданија

„Се давам бесплатно“: Марина Висковиќ прозборе за отварање на „Onlyfans“

„Се давам бесплатно“: Марина Висковиќ прозборе за отварање на „Onlyfans“

Пејачката Марина Висковиќ неодамна прозборе за отварањето на „Onlyfans“ профил, па открила какво мислење има за оваа платформа. „Па, не знам што би споделувала со фановите таму, бидејќи, колку што сфатив таму го делиш некои ситуации, својот ден, тренингот и тоа некој плаќа да го гледа. Ако видите, јас сето тоа го давам бесплатно. И совети и тренинзи,

Викторија Бекам со сензуална фотосесија промовира парфеми: Три миризби посветени на емоции за Дејвид

Викторија Бекам со сензуална фотосесија промовира парфеми: Три миризби посветени на емоции за Дејвид

Викторија Бекам ја покажа својата блескава страна додека ја промовираше својата прва колекција на парфеми, која ќе се појави на полиците на 29 септември. Фотографиите за рекламната кампања на модната дизајнерка ги направи Стивен Клајн, кој неодамна направи спектакуларна фотосесија и со Зендаја. Првата колекција на парфеми на Викторија Бекам вклучува

Сите гледале во нејзиното деколте: Селена Гомез никогаш попровокативна!

Сите гледале во нејзиното деколте: Селена Гомез никогаш попровокативна!

За време на модната недела во Париз, Селена Гомез ниже впечатливи комбинации, а сега се појави во највпечатливиот стајлинг. Сите се вртеле по Селена Гомез која пристигнала на вечера во луксузниот Royal Monceau во Париз. Познатата пејачка и актерка изгледала многу елегантно и одважно во црно одело кое го истакнувало нејзиното деколте, давајќи софистициран,