притисни ентер »

Извори

ТВ Пакет

Фестивал на отворено „Крушево низ корија“ на 20 и 21 август
Фестивал на отворено „Крушево низ корија“ на 20 и 21 август

Фестивал на отворено „Крушево низ корија“ на 20 и 21 август

Викендот што следува на 20 и 21 август, во Крушево ќе се одрижи по седми пат фестивалот на отворено „Крушево низ корија“ кој во своите содржини ќе опфати : кампување на Мечкин камен со сите придружни содржини, планински велосипедизам, планинарска тура низ крушевската корија, тандем летови со параглајдер , проекција на филмови од ЕХО фестивалот за планински

Шпанска романса и американски трилер во сабота на Телма

Шпанска романса и американски трилер во сабота на Телма

📅 сабота, 20 август ⏰ 19:15 – “Скриена месечина” (Luna escondida) Откако мистериозната прекрасна жена по име Миранда се појави на погребот на еден маж, шокирајќи го неговото богато семејство од Јужна Калифорнија, Виктор, синот на починатиот, заминува во Мексико за да ја дознае вистината за природата на нејзиниот однос со неговиот мртов татко. Тој

Шведски спортски и британски крими филм во недела на Телма

Шведски спортски и британски крими филм во недела на Телма

📅 недела, 21 август ⏰ 19:15 – “Тигри” (Tigrar) Mеѓународнo копродуциран спортски филм од 2020 година, напишан и режиран од Рони Сандал и заснован на автобиографијата „Во сенката на Сан Сиро“ (I skuggan av San Siro) од Мартин Бенгтсон. Филмот ја раскажува вистинската приказна за тинејџерскиот фудбалски талент Мартин Бенгтсон (Ерик Енге) како 18-годишен

Се снима филм за Аца Лукас во Скопје и цела екс Југославија

Се снима филм за Аца Лукас во Скопје и цела екс Југославија

Големата регионална ѕвезда Аца Лукас неодана ја изненади својата публика со автобиографската книга „Ова сум јас”, која наиде на фантастични критики. Со оглед на реакциите на публиката и интригантниот живот на популарниот пејач прикажан во книгата, во соработка со продуцентот Саша Мирковиќ и Хајп продукција, решија да снимаат филм и серија која ќе го

„Нов живот“ за телохранителот во мини викенд драмата на Сител

„Нов живот“ за телохранителот во мини викенд драмата на Сител

Адем e специјалец, успешен во својата работа, кој мора да ја напушти должноста и да започне нов живот откако тешко се повредува. Тој мора да најде работа како би ги издржувал својата сопруга Невин и малата ќеркичка, па затоа кониурира на различни огласи. Кога Адем ќе ја изгуби сета надеж и ќе се измори од интервјуа за работа, тој наоѓа сосема случајно

Адвокатската крими српска серија „12 зборови“ репризно на Телма

Адвокатската крими српска серија „12 зборови“ репризно на Телма

Самото име „12 зборови“ значи код или шифра за потврда за паричник што содржи криптовалути, а серијата ги прати животите на луѓето вклучени во брутални криминални дејствија, фокусирајќи се на внатрешните борби на ликовите и нивните односи. Младиот адвокат со проблематично минато, Милош Ивановиќ, се вработил во канцеларијата на познат белградски адвокат

Секојдневно на Сител одат 45 минути од минатите епизоди на сериите

Секојдневно на Сител одат 45 минути од минатите епизоди на сериите

Кога веќе ги пофаливме , време е и да ги искритикуваме. Телевизија Сител емитува премиерни серии и содржини за своите гледачи за време на летните месеци за разлика од телевизии како Алфа, Телма, ТВ 24 кои програмата ја пополнуваат со репризи на репризите од неколкупати емитуваните серии минатата сезона. Но, покрај тоа што секоја вечер, гледачите на

Јога сесија на 17 август на културното лето „Cult+Alt+Repeat“

Јога сесија на 17 август на културното лето „Cult+Alt+Repeat“

Во среда (17 август) со почеток во 19 часот, во рамки на културното лето „Cult+Alt+Repeat“ во дворот на Младинскиот образовен форум (МОФ) и Радио МОФ ќе се одржи јога сесија со Весна Видовиќ Петков. Весна Видовиќ Петков е сертифициран Хата јога инструктор, а својата љубов кон јогата ја открива во тинејџерските години. За јогата вели дека истата е дисциплина

Среда  на National Geographic со серијалот „Running wild with Bear Grylls“

Среда на National Geographic со серијалот „Running wild with Bear Grylls“

Возбудливата документарна серија „Running wild with Bear Grylls“ ни го претставува популарниот херој, кој стекна искуство како член на британската морнарица; тој е планинар и искусен авантурист кој тргнува во нови авантури заедно со ѕвезди какви што не сме навикнати да ги гледаме во такви изданија. Беар заедно со своите придружници во интересна авантура

Авантура на преживување во нов документарец на NG од 24 август

Авантура на преживување во нов документарец на NG од 24 август

National Geographic со нова шест-делна емисија. “Примитивен опстанок: Моќниот Меконг” ве води во авантура со преживувачот Хазен Одел. Хазен патува 500 милји по реката Меконг на патување кое се случува еднаш во животот. Тој минува низ оддалечени џунгли и поплавени долини, високи облачни шуми и опасни варовнички врвови, потпирајќи се само на традиционалните