притисни ентер »

Извори

Top Sport

На Левандовски му украле часовник вреден 75.000 евра додека се дружел со фановите на Барса
На Левандовски му украле часовник вреден 75.000 евра додека се дружел со фановите на Барса

На Левандовски му украле часовник вреден 75.000 евра додека се дружел со фановите на Барса

Новото засилување на Барселона, Роберт Левандовски, бил ограбен пред денешниот тренинг додека се дружел со навивачите на Барселона, пишуваат шпанските медиуми. Полскиот интернационалец застанал со својот автомобил да се фотографира со навивачите. Во тој момент крадците насилно му одзеле часовник вреден 75.000 евра и побегнале. Добивај вести на вибер

Седлоски: Балкани стигна до победа со два шута кон голот, не можам да им честитам

Седлоски: Балкани стигна до победа со два шута кон голот, не можам да им честитам

Тренерот на Шкупи, Гоце Седлоски, по поразот од Балкани (1:2) на дуелот во Скопје изјави дека е задоволен од тоа што го одиграле неговите избраници, но, сепак, не и од резултатот. Тој истакна дека не може да му честита на косовскиот тим, затоа што негово мислење е дека не бил подобар. Потенцираше и дека ништо не е завршено на овој двомеч, а Шкупи ќе

Охридскиот пливачки маратон ќе се одржи, вети Агенцијата за млади и спорт

Охридскиот пливачки маратон ќе се одржи, вети Агенцијата за млади и спорт

Агенцијата за млади и спорт најави дека во корелација со владата ќе се обиде да го исправи проблемот и да го организира годинешното јубилејно 60. издание на Охридскиот пливачки маратон. Добивај вести на вибер Институциите се разбудија во „пет до дванаесет“, откако јавноста беше шокирана дека Охридскиот пливачки маратон нема да се одржи поради блокирана

Малиот Чоло се пресели во Наполи

Малиот Чоло се пресели во Наполи

Аргентинскиот напаѓач Џовани Симеоне и официјално пристигна на стадионот „Диего Армандо Марадона“. Добивај вести на вибер Симеоне во Неапол доаѓа на едногодишна позајмица вредна 3.500.000 евра, со опција Наполи да го откупи неговиот договор на крајот на сезоната за 12.000.000 евра. Така брилијантниот Виктор Осимен доби одличен партнер во врвот на нападот,

Тите му одговори на Мбапе: Ние не играме против Азербејџан

Тите му одговори на Мбапе: Ние не играме против Азербејџан

Францускиот напаѓач Килијан Мбапе пред неколку дена изјави дека квалификациите за Светското првенство не се толку тешки во Јужна Америка како во Европа и дека европските репрезентации, кои ја освоија титулата на претходните четири Светски првенства, имаат предност пред селекциите од Јужна Америка. Добивај вести на вибер Младиот играч доби одговор од

ПСЖ со нова понуда за Милан Шкриниар
ПСЖ со нова понуда за Милан Шкриниар

ПСЖ со нова понуда за Милан Шкриниар

Раководните луѓе на францускиот првак Пари Сен Жермен денеска ќе имаат состанок во Милано со претставниците на Интер, на кој се очекува да упатат нова и подобрена понуда за ангажман на Милан Шкриниар, пренесува „Газета дело спорт“. Претходно ова лето, двете страни беа во многу интензивни преговори, но „нероаѕурите“ одбија две понуди за дефанзивецот,

Убави вести за Клоп: Фирмино се враќа за дербито на „Олд Трафорд“

Убави вести за Клоп: Фирмино се враќа за дербито на „Олд Трафорд“

Бразилскиот ас Роберто Фирмино барем малку ќе ги намали маките на менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, пред дербито со Манчестер Јунајтед в понеделник на „Олд Трафорд“ ќе ја гледаме пресметката помеѓу Манчестер Јунајтед и Ливерпул. Тој се опорави од повредата и ќе биде подготвен за настап. Добивај вести на вибер Ова е од суштинско значење ако се знае

Ница сака да го доведе Марсело

Ница сака да го доведе Марсело

Бразилeцот Марсело има понуда да потпише договор со Ница, тврдат француските медиуми. Раководството на францускиот клуб упатило конкретна понуда до поранешниот играч на Реал Мадрид кој сега е слободен агент. Добивај вести на вибер Марсело помина повеќе од 15 години во Реал Мадрид и стана најтрофејниот фудбалер во историјата на клубот. За денеција и

Билд: Борусија Дортмунд нема интерес да го доведе Кристијано Роналдо

Билд: Борусија Дортмунд нема интерес да го доведе Кристијано Роналдо

Португалската ѕвезда Кристијано Роналдо нема големи шанси за трансфер во Борусија Дортмунд, открива „Билд“. И покрај сите напори да игра во клуб што настапува во Лигата на шампионите, сепак, тоа не е лесно да се реализира, Најновата „корпа“ Португалецот ја доби и од „милионерите“. Добивај вести на вибер „Билд“ пишува дека Борусија Дортмунд вооопшто

Мајк Дин: Требаше да алармирам за влечењето за коса на Кукуреља

Мајк Дин: Требаше да алармирам за влечењето за коса на Кукуреља

Натпреварот меѓу Челси и Тотенхем на „Стемфорд бриџ“, кој заврши со реми (2:2) го одбележаа и неколку контроверзни одлуки на главниот судија Ентони Тејлор. Судијата во ВАР собата, Мајк Дин, призна дека требало да го повика главниот судија да ја погледне спорната ситуација во која Ромеро го повлече Кукуреља за коса. Добивај вести на вибер „Што се однесува

Проблемите ќе се надминат: Традицијата на Охридскиот пливачки маратон ќе продолжи

Проблемите ќе се надминат: Традицијата на Охридскиот пливачки маратон ќе продолжи

Охридскиот пливачки маратон ќе се одржи и традицијата ќе продолжи. Општина Охрид и Агенцијата за млади и спорт со здружени сили најавуваат дека една од најпознатите спортски манифестации во Македонија и во регионот ќе опстои и годинава ќе го има јубилејното 60. издание. Добивај вести на вибер Засега има најави дека ќе учествуваат околу 20 пливачи,

Алиоски: Среќен сум поради дебито и победата на Фенербахче

Алиоски: Среќен сум поради дебито и победата на Фенербахче

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски синоќа го имаше своето деби во дресот на турскиот Фенербахче каде пристигна од редовите на Ал-Ахли. Тој беше стартер во тимот на гигантот од Истанбул во триумфот (0:2) во плејофот од Лигата на Европа. Добивај вести на вибер „Среќен сум поради дебито и пред се поради победата на Фенербахче. Со овој триумф

Елмас се сели во Премиерлигата? Манчестер Јунајтед и Евертон заинтересирани за македонскиот ас

Елмас се сели во Премиерлигата? Манчестер Јунајтед и Евертон заинтересирани за македонскиот ас

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас би можел во завршницата на летниот преоден рок да се пресели во Премиерлигата, откако за него се заинтересираа Манчестер Јунајтед и Евертон, објави „Калчомеркато“. Добивај вести на вибер Менаџерот на Евертон, Франк Лампард, силно го посакува Елмас како освежување за средниот ред на неговиот тим, а во игра е и

Касемиро прави трансфер во Манчестер Јунајтед, но ќе стигне ли да игра против Ливерпул?

Касемиро прави трансфер во Манчестер Јунајтед, но ќе стигне ли да игра против Ливерпул?

Бразилскиот интернационалец Касемиро е пред трансфер во Манчестер Јунајтед, откако европскиот првак Реал Мадрид го одобри неговото заминување на „Олд Трафорд“ за сума од 60 милиони евра, плус дополнителни 10 милиони во бонуси. И покрај инсистирањето на Карло Анчелоти искусниот играч од средниот ред да остане меѓу „кралевите“, сепак, јасно е дека клубот

Шкупи направи чекор назад, но преку Приштина може во групите од Конференциската лига

Шкупи направи чекор назад, но преку Приштина може во групите од Конференциската лига

Македонскиот првак Шкупи загуби од косовскиот тим Балкани со 1:2 на арената „Тодор Проески“ во првиот дуел од плејофот за пласман во групите од Конференциската лига на УЕФА. Тимот на Гоце Седлоски направи чекор назад на патот кон најголемиот клупски успех. Сепак, ќе има уште една шанса за поправен испит, на реваншот во Приштина следниот четврток. Добивај