притисни ентер »

Извори

Телефони

Samsung Galaxy F серијата ќе се фокусира на камерата
Samsung Galaxy F серијата ќе се фокусира на камерата

Samsung Galaxy F серијата ќе се фокусира на камерата

Samsung Mobile официјално најави дека ќе лансира целосно нова Galaxy F серија која ќе биде фокусирана на камера со цени кои прилегаат на средната класа. Со мотото Full On наскоро се очекува да биде лансирана првиот модел Galaxy F41 со тројна главна камера на задната страна составена од примарен сензор од 64 мегапиксели и два помошни со широка и телефото

Иновативниот Samsung Galaxy Z Fold 2 на преклоп сега достапен и во Македонија
Иновативниот Samsung Galaxy Z Fold 2 на преклоп сега достапен и во Македонија

Иновативниот Samsung Galaxy Z Fold 2 на преклоп сега достапен и во Македонија

Samsung Galaxy Z Fold2, предводникот на третата генерација на телефони на преклоп, од денеска може да се купи во Македонија. Станува збор за уред со софистициран дизајн, кој во потполност го менува обликот на иднината, благодарејќи на револуционерните перформанси на паметен телефон, стаклото кое што се склопува и батеријата која што трае цел ден. Z

Креирајте го својот А1 Combo пакет со калкулаторот на А1 Македонија

Креирајте го својот А1 Combo пакет со калкулаторот на А1 Македонија

Овој месец телекомуникациската компанија А1 Македонија слави 1 година постоење на пазарот под нов бренд. Како дел од роденденската понуда, корисниците добија можност самите да го креираат својот А1 Combo пакет. А1 Combo претставува пакет од комбинирани услуги - мобилни и услуги на фиксна локација, како широкопојасен интернет (за дома или канцеларија), телевизија и

Која ќе биде цената на Xiaomi Mi 10T Pro во Европа?

Која ќе биде цената на Xiaomi Mi 10T Pro во Европа?

Xiaomi наскоро во Европа ќе го лансира новиот моќен смартфон од високата класа Xiaomi Mi 10T Pro кој ќе чини околу 700 евра. Ова е под вообичаените 1000 евра кои треба да ги дадете за премиум модел, но и не е рекордно евтино во споредба со некои модели од минатото кои чинеле и по 500 евра. Xiaomi Mi 10T Pro ќе биде топ уред со импресивна стапка на

Samsung Wireless Charger Trio ќе биде најдобриот безжичен полнач

Samsung Wireless Charger Trio ќе биде најдобриот безжичен полнач

Samsung Mobile е се поблиску до пласманот на иновативниот Samsung Wireless Charger Trio кој како што сугерира самото име ќе може безжично да полни три уреди истовремено. Новиот полнач ќе може да се користи за истовремено да ги полните вашиот Samsung Galaxy смартфон од S или Note серијата, Galaxy Watch моделите и безжичните слушалки Galaxy Buds. Исто

Ако не сакате огромни смартфони погледнете го новиот Sony Xperia 5 II

Ако не сакате огромни смартфони погледнете го новиот Sony Xperia 5 II

Sony Mobile во ера кога сите лансираат се поголеми смартфони со огромни екрани реши да го претстави новиот Xperia 5 II кој изненадувачки има дисплеј со големина од "само" 6 инчи. Sony Xperia 5 II исто така располага со стапка на освежување на сликата од 120 Hz, 449 ppi густина на сликата, заштитно стакло Corning Gorilla Glass 6 и HDR BT.2020. Во поглед

Првиот тест на iPhone 12 Max покажа минимални подобрувања

Првиот тест на iPhone 12 Max покажа минимални подобрувања

Apple се уште го нема претставено новиот iPhone 12 Max, но на настанот Time Flies го најави новиот процесор A14 за кого тврди дека ќе има за 20% побрзи и поефикасни перформанси во однос на претходникот. Првиот тест на iPhone 12 Max покажа дека подобрувањето ќе биде минимално. iPhone 12 Max постигна 572 илјади поени на севкупното тестирање што значи

Официјално пуштен во употреба iOs 14 со многу измени

Официјално пуштен во употреба iOs 14 со многу измени

Apple по неколку месеци на тестирање конечно и официјално го пушти во употреба новиот оперативен систем iOs 14 кој носи големи измени во организација на главното мени и панелите со икони. Со iOs 14 корисниците ќе може да креираат виџети на почетниот екран со дијагонала повеќе алатки кои најчесто ги користат. Исто така има опција и за групирање на апликации

Sony Playstation 5 ќе биде супер евтин

Sony Playstation 5 ќе биде супер евтин

Sony Playstation 5 најверојатно ќе биде најевтината гејмерска конзола од Сан старт споредено со сите претходни генерации кои барем во времето на лансирање имаа повисоки цени. Според најновите информации Sony Playstation 5 без дискови и со опција само за дигитално преземања на видео игри ќе се продава по неверојатно ниска цена од 400 долари. Понапредната

FAVORIT - Добар квалитет и цена се идеална комбинација за успешен бизнис

FAVORIT - Добар квалитет и цена се идеална комбинација за успешен бизнис

За еден бренд да опстане на пазарот, дефинитивно е потребно производот или услугата која што ја нуди да има одличен сооднос помеѓу цената и квалитетот. Многу е тенка границата помеѓу задоволен потрошувач и потрошувач кој престанал да го користи тој производ или услуга поради незадоволство. Во денешно време многу фирми ветуваат квалитет и одлични цени,

Без грижи, нема да се наплаќаат линкови на Instagram

Без грижи, нема да се наплаќаат линкови на Instagram

Instagram ги уверува корисниците дека нема никакви планови да воведе опција за поставување на линкови под постовите кои би се плаќале за да бидат активни. Систем за хиперлинкови под слики и видеа бил планиран во 2016 од страна на Facebook како сопственик на Instagram за што е поднесен и патент. Тогаш планот бил за да се активира хиперлинк во описот