притисни ентер »

Извори

Струмица Денес

ИЛИНДЕНСКАТА КОЊАНИЦА од СТРУМИЧКО го посетија ГРАДОНАЧАЛНИКОТ и МУ се ЗАБЛАГОДАРИЈА за поддршката!
ИЛИНДЕНСКАТА КОЊАНИЦА од СТРУМИЧКО го посетија ГРАДОНАЧАЛНИКОТ и МУ се ЗАБЛАГОДАРИЈА за поддршката!

ИЛИНДЕНСКАТА КОЊАНИЦА од СТРУМИЧКО го посетија ГРАДОНАЧАЛНИКОТ и МУ се ЗАБЛАГОДАРИЈА за поддршката!

Коста Костадинов, градоначалник на општина Струмица: Љубовта кон татковината, не познава граници, ни возрасни, ни верски, а политичките, најмалку се потребни. Токму љубовта кон нашата Македонија беше таа што ги спои петте момчиња од Радово, меѓу кои најмладото со само 8 години, во посебна коњаничка група која на Илинден стаса на Мечкин Камен во Крушево

СОВЕТНИЦИТЕ на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица ПРАШУВААТ: зошто стационарот за бездомни кучиња не е започнат со работа?

СОВЕТНИЦИТЕ на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица ПРАШУВААТ: зошто стационарот за бездомни кучиња не е започнат со работа?

Советничка листа на ВМРО-ДПМНЕ во општина Струмица: Ja прашуваме Општина Струмица зошто стационарот за бездомни кучиња не е започнат со работа? Одлуката за формирањето на претпријатието е изгласана во јануари 2022. И по 8 месеци претпријатието не фунционира иако за овој рок се изгласени Статут, управен и надзорен одбори, систематизација за вработување

Приведен СТРУМИЧАНЕЦ: агресивно се однесувал кон полициски службеници!

Приведен СТРУМИЧАНЕЦ: агресивно се однесувал кон полициски службеници!

На 15.08.2022 година во 01.10 часот во просториите на Полициската станица Струмица бил приведен Т.Т.(51) од Струмица, затоа што на улица „Братство единство“ во Струмица агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејства. Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде

КОСТАДИНОВ: Поставуваме улично осветлување на улицата „Васил Главинов“ во должина од 740 метри!

КОСТАДИНОВ: Поставуваме улично осветлување на улицата „Васил Главинов“ во должина од 740 метри!

Коста Костадинов, градоначалник на општина Струмица: 💡Во Струмица и ноќта треба да биде како ден. Поставуваме улично осветлување на улицата „Васил Главинов“ во должина од 740 метри. Овој простор ќе биде осветлен со вкупно 29 нови ЛЕД светилки за урбано и амбиентално осветлување. За овој зафат издвоивме 4,5 милиони денари од општинскиот буџет. Струмица

3 та недела од Струмица Опен Фестивал: Започнуваат најубавите вечери!

3 та недела од Струмица Опен Фестивал: Започнуваат најубавите вечери!

Од 15.08 (понеделник) со концертот на летната школа за гитара започнува неделата на музички концерти во рамки на програмата Струмица Опен Фестивал 2022 Оваа година со огромно задоволство најавуваме дека концертот ќе биде во соработка со НУ „Спомен куќа на Тодор Проески“ од Крушево кои ќе придонесат за уште по магична вечер за комплетно уживање во големите

Центар за истражување и анализи „НОВУС“ спроведе Истражување за интеркултурен и интеррелигиски дијалог во Струмичкиот регион со вкупно 181 испитаници!
Центар за истражување и анализи „НОВУС“ спроведе Истражување за интеркултурен и интеррелигиски дијалог во Струмичкиот регион со вкупно 181 испитаници!

Центар за истражување и анализи „НОВУС“ спроведе Истражување за интеркултурен и интеррелигиски дијалог во Струмичкиот регион со вкупно 181 испитаници!

Центарот за истражување и анализи НОВУС спроведе Истражување за интеркултурен и интеррелигиски дијалог во Струмичкиот регион со вкупно 181 испитаници, со цел да се даде јасна слика и препораки за фактичката состојба и нејзиното подобрување во рамки на проектот “United in diversity” финансиран од NDI Macedonia. Истражувањето има за цел да даде јасна

ВО ТИАНДЕ-СТРУМИЦА: ЗАШТИТЕТЕ ЈА ВАШАТА КОСА И СКАЛП – Шампон и крем балсам против опаѓање на косата од серијата Мастер Херб!

ВО ТИАНДЕ-СТРУМИЦА: ЗАШТИТЕТЕ ЈА ВАШАТА КОСА И СКАЛП – Шампон и крем балсам против опаѓање на косата од серијата Мастер Херб!

ЗАШТИТЕТЕ ЈА ВАШАТА КОСА И СКАЛП Шампон и крем балсам против опаѓање на косата од серијата Мастер Херб Шампон против опаѓање на косата Крем балсам против опаѓање на коса Master Herb Во својата основа производите содржат растенија со огромна количина на фитоестрогени кој на косата и овозможуваат: -Микроциркулација и метаболички процеси во скалпот -Цврст

ПЛАТА 25.000 ДЕНАРИ: се БАРААТ девојки за работа во три смени во Тобако „ЛАМАР“

ПЛАТА 25.000 ДЕНАРИ: се БАРААТ девојки за работа во три смени во Тобако „ЛАМАР“

Тобако „ЛАМАР“ бара девојки за работа во три смени. Сите оние кои се заинтересирани за пријавување и повеќе информации, може да се јават на следниот телефонски број: 077 993 333 ПЛАТА: 25.000 ДЕНАРИ The post ПЛАТА 25.000 ДЕНАРИ: СЕ БАРААТ ДЕВОЈКИ ЗА РАБОТА ВО ТРИ СМЕНИ ВО ТОБАКО „ЛАМАР“ appeared first on Струмица Денес .

Познатиот бренд „ДОБРА ВОДА“ вработува дистрибутери со „Ц“ категорија во Струмица!

Познатиот бренд „ДОБРА ВОДА“ вработува дистрибутери со „Ц“ категорија во Струмица!

Познатиот бренд „ДОБРА ВОДА“ вработува дистрибутери со положена „Ц“ категорија во Струмица. За пријавување и подетални информации, контактирајте го следниот телфонски број: 077 993 333 The post ПОЗНАТИОТ БРЕНД „ДОБРА ВОДА“ ВРАБОТУВА ДИСТРИБУТЕРИ СО „Ц“ КАТЕГОРИЈА ВО СТРУМИЦА! appeared first on Струмица Денес .

РАБОТА ВО СТРУМИЦА: ДИМИ МЕБЕЛ ТРЕЈД вработува ШОФЕР СО ПОЛОЖЕНА „Б“ КАТЕГОРИЈА, ШИВАЧКА, ОПШТИ РАБОТНИЦИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВЕН ПОГОН, ТАПАЦЕРИ И МОНТЕРИ ЗА ПЛОЧЕСТ И ТАПАЦИРАН МЕБЕЛ!

РАБОТА ВО СТРУМИЦА: ДИМИ МЕБЕЛ ТРЕЈД вработува ШОФЕР СО ПОЛОЖЕНА „Б“ КАТЕГОРИЈА, ШИВАЧКА, ОПШТИ РАБОТНИЦИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВЕН ПОГОН, ТАПАЦЕРИ И МОНТЕРИ ЗА ПЛОЧЕСТ И ТАПАЦИРАН МЕБЕЛ!

Струмичката компанија ДИМИ МЕБЕЛ ТРЕЈД вработува на следните позиции: – ТАПАЦЕРИ – МОНТЕРИ ЗА ПЛОЧЕЧСТ И ТАПАЦИРАН МЕБЕЛ – ШИВАЧКА – ОПШТИ РАБОТНИЦИ ЗА РАБОТА ВО ПРОИЗВОДСТВЕН ПОГОН – ШОФЕР СО ПОЛОЖЕНА „Б“ КАТЕГОРИЈА! Сите заинтересирани за подетални информации и пријавување, може да се јават на следниот телефонски број: 077 766 963 The post РАБОТА

ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА: Ниту СДСМ Ниту Градоначалникот НЕ им ОДДАДОА почит на струмичките студенти ДЕНЕСКА, Дали ИМААТ проблем со старите структури?

ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА: Ниту СДСМ Ниту Градоначалникот НЕ им ОДДАДОА почит на струмичките студенти ДЕНЕСКА, Дали ИМААТ проблем со старите структури?

ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА: Ниту СДСМ ОО Струмица, ниту Градоначалникот Костадинов немаа можност да им оддадат почит на струмичките студенти, односно нема своја делегација за положување цвеќе на годишнината од нивното убиство! Дали имат проблем со старите структури кои се поддржувачи на комунистичкиот режим кој им пресуди без суд на младите струмичани? Останува

ВО ТИАНДЕ-СТРУМИЦА: РЕШЕНИЕ за ПРОБЛЕМ СО ЖУЉЕВИ – 100% проверени производи!

ВО ТИАНДЕ-СТРУМИЦА: РЕШЕНИЕ за ПРОБЛЕМ СО ЖУЉЕВИ – 100% проверени производи!

ИМАТЕ ПРОБЛЕМ СО ЖУЉЕВИ Ние го имаме решението со 100% проверени производи! Wuhan – фластери за жуљеви Меките пети и нивниот изглед се главниот атрибут на добро негувани стапала, што не е лесно да се постигне. Всушност, калусот (жуљ) се состои од неколку слоеви на кератинизирана кожа која може и треба да се отстрани. Она што ви треба се активните компоненти

НАЈГОЛЕМИОТ ГЛОБАЛЕН хакатон во СВЕТОТ NASA Space Apps CHALLENGE во Струмица – ИСКОРИСТИ ја МОЖНОСТА и ПРИЈАВИ се!

НАЈГОЛЕМИОТ ГЛОБАЛЕН хакатон во СВЕТОТ NASA Space Apps CHALLENGE во Струмица – ИСКОРИСТИ ја МОЖНОСТА и ПРИЈАВИ се!

КЛИКНИ ОВДЕ ЗА РЕГИСТРАЦИЈА НА НАСТАНОТ: https://2022.spaceappschallenge.org/locations/strumica/?fbclid=IwAR3YdOmeSH_ACQxvJ18DyrDWQeqsAHC2oOBPpg9PCao0bpJDnJKjnExeyqM Приклучете се глобално, делувајте локално под водство на Зорица Масникоса-Поп Трајкова, Јасмина Цамбулева и Костадинка Тушева, Мартина Димоска. Одличен настан, логистички поткрепен од

ВЛАДИМИР РИСТОВ: Градоначалникот Костадинов не ги исполнува ветувањата дадени кон младите, а Струмица од град со високо ниво на младинска вклученост се претвори во град каде младите ги користат за ПР!

ВЛАДИМИР РИСТОВ: Градоначалникот Костадинов не ги исполнува ветувањата дадени кон младите, а Струмица од град со високо ниво на младинска вклученост се претвори во град каде младите ги користат за ПР!

Владимир Ристов, советник во општина Струмица од редовите на ВМРО-ДПМНЕ: Градоначалникот Костадинов не ги исполнува ветувањата дадени кон младите, а Струмица од град со високо ниво на младинска вклученост се претвори во град каде младите ги користат за ПР. Денес е Меѓународниот ден на младите. Сакам да и го честитам денот на сите младите. Бидете активни,

ВЛАДИМИР РИСТОВ: Ристов: Градоначалникот Костадинов не ги исполнува ветувањата дадени кон младите, а Струмица од град со високо ниво на младинска вклученост се претвори во град каде младите ги користат за ПР!

ВЛАДИМИР РИСТОВ: Ристов: Градоначалникот Костадинов не ги исполнува ветувањата дадени кон младите, а Струмица од град со високо ниво на младинска вклученост се претвори во град каде младите ги користат за ПР!

Владимир Ристов, советник во општина Струмица од редовите на ВМРО-ДПМНЕ: Градоначалникот Костадинов не ги исполнува ветувањата дадени кон младите, а Струмица од град со високо ниво на младинска вклученост се претвори во град каде младите ги користат за ПР. Денес е Меѓународниот ден на младите. Сакам да и го честитам денот на сите младите. Бидете активни,