притисни ентер »

Извори

Спортски

Левандовски избран за најдобар играч во Европа!
Левандовски избран за најдобар играч во Европа!

Левандовски избран за најдобар играч во Европа!

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски денеска е прогласен за најдобар играч во Европа за претходната сезона. Полскиот фудбалер зад себе има одлична сезона. Постигнуваше голови како на лента и го предводеше Баерн до пет трофеи во 2020. година. Во гласањето зад него останаа неговиот соиграч Нојер и фудбалерот на Манчестер Сити, Де Брујне. Вистинска

Ѕвездата на Лејкерси се пофали со подарок од Ибра 🎥

Ѕвездата на Лејкерси се пофали со подарок од Ибра 🎥

Ѕвездата на ЛА Лејкерс, Дани Грин доби дополнителна мотивација пред финалето во НБА. Грин доби специјален подарок од ѕвездата на неговиот омилен клуб, Златан Ибрахимовиќ. Ибра му испрати дрес со потпис и му посака успех во финалето против Мајами. „Те видов дека носиш дрес на Милан за време на тренинзите. Сакам да ти посакам се најдобро во финалето

Друго лице на Јунајтед, акција како од учебник 🎥

Друго лице на Јунајтед, акција како од учебник 🎥

Манчестер Јунајтед без поголеми проблеми победи на гостувањето кај Брајтон со 3:0 во Лига Купот. „Црвените ѓаволи“ овој пат покажаа друго лице и одиграа одличен натпревар, а особено впечатлива беше акцијата за вториот гол. Мата погоди после 13 додавања и одличната акција ја претвори во гол. Коментари

Кимих со гол од земја покажа дека ФИФА и ПЕС не се нереални 🎥

Кимих со гол од земја покажа дека ФИФА и ПЕС не се нереални 🎥

Екипите на Баерн и Борусија Дортмунд одиграа одличен натпревар во германскиот Супер Куп. Баварците ја совладаа Борусија со 3:2 и со тоа го освоија Супер купот. Петиот погодок на натпреварот беше дело на Киих кој на генијален начин успеа да ја затресе мрежата на противникот. Многумина велат дека познатите видео игри ПЕС и ФИФА не се реални, но откако

ЛА Лејкерс го разби Мајами во првиот натпревар од финалето во НБА лигата

ЛА Лејкерс го разби Мајами во првиот натпревар од финалето во НБА лигата

Лејкерси дојдоа до водство од 1:0 во НБА финалето откако во првиот натпревар го победија Мајами Хит со 116:98. Мајами одлично влезе во натпреварот. На отварањето имаше плус 13 (12:25), но потоа застанаа и беа непрепознатливи во продолжение. Лејкерси до крајот на првиот период го преземаа водството, кое само уште еднаш го испуштија во текот на втората

Шокантна изјава: Се беше лажно помеѓу Роналдо и Ирина – тој сакаше помлади мажи
Шокантна изјава: Се беше лажно помеѓу Роналдо и Ирина – тој сакаше помлади мажи

Шокантна изјава: Се беше лажно помеѓу Роналдо и Ирина – тој сакаше помлади мажи

Русинот, Пјотр Листерман е познат сопственик на ВИП агенција за спојување парови, неодамна даде интервју со кое ја шокираше јавноста. Имено Листерман во интервјуто зборови за љубовниот живот на Португалецот додека бил со Ирина Шајк. Тој тврди дека се помеѓу нив двајца било лажно. „Јас ги запознав Роналдо и Ирина. Му требаше покритие затоа што сакаше

Кога Бејл ќе го има второто деби за Тотенхем?

Кога Бејл ќе го има второто деби за Тотенхем?

Велшанецот Герет Бејл се врати во Тотенхем, но се уште го немал неговото второ деби за „петлите“. Само што дојде во Тотенхем на Бејл му беше откриена повреда која ја заработил играјќи за Велс. Повредата за Бејл сега е минато и после неколку тренинзи со екипата би требало да го има и второто деби во дресот на „петлите“. Последен пат Бејл за Тотенхем

Јовиќ во Лигата на шампионите доби противници по мерка

Јовиќ во Лигата на шампионите доби противници по мерка

Лука Јовиќ на личен план ако Јовиќсе погледне минатото имаше прилично добар ждреб за групите во Лигата на шампионите. На Јовиќ во Реал не му оди и многу се поврзува со заминување, а во последно време Манчестер Јунајтед изгледа како фаворит да го доведе. Сепак, Зидан ги цени квалитетите на Јовиќ и му дава шанса, па Јовиќ може и да не замине. Денес Реал

Милер се „јави“ од штала и на коњите им даваше имиња по своите соиграчи кои ги собраа наградите 🎥

Милер се „јави“ од штала и на коњите им даваше имиња по своите соиграчи кои ги собраа наградите 🎥

Томас Милер не успеа да стигне до наградата за најдобар играч во средниот ред, Кевин Де Брујн беше единствениот кој се вмеша помеѓу играчите на Баерн. Соиграчите на Милер, Ноер, Кимих и Левандовски ги собраа наградите за најдобри на своите позиции (голман, дефанзивец, напаѓач) со тоа што Левандовски беше прогласен и за најдобар играч. По доделувањето

Роналдо против Меси – еве каква им е статистиката во меѓусебните дуели!

Роналдо против Меси – еве каква им е статистиката во меѓусебните дуели!

Денес во Нион беа извлечени групите за новата сезона во Лигата на шампионите, а по завршувањето на церемонијата главна тема е новиот дуел Меси – Роналдо. Ждрепката сакаше во групата Г да се најдат Јувентус и Барселона и тоа ќе бидат две пресметки помеѓу двајцата големи ривали. Долго време имаа Меси и Роналдо дуели во Шпанија, а сега овој би можел да

Maрадона им одговори на оние кои го исмејуваат поради маската

Maрадона им одговори на оние кои го исмејуваат поради маската

Легендарниот Диего Марадона се појави во јавноста со една чудна маска. На натпреварот помеѓу Гимназија Ла Плата и Сан Лоренцо во аргентинската лига Марадона својот тим го водеше со маска за заштита од коронавирусот. Но поради изгледот на маската се најде во центарот на вниманието. Многумина го исмејуваа на социјалните мрежи, а Марадона реши да се огласи

Извлечени групите во Лигата на шампионите!

Извлечени групите во Лигата на шампионите!

Денес беа извлечени групите за новата сезона во Лигата на шампионите и со сигурност можеме да кажеме дека не очекуваат возбудливи натпревари во најсилното европско натпреварување. Големо внимание секако привлекува групата Г каде што се најдоа Јувентус и Барселона, ова ќе значи дека ќе видиме нов дуел Меси – Роналдо. По имињата на клубовите како најтешка

Баерн пред извлекувањето на групите во ЛШ: Зарем не сме го виделе ова некаде?

Баерн пред извлекувањето на групите во ЛШ: Зарем не сме го виделе ова некаде?

Во Нион во тек е ждребот за групната фаза од новата сезона во ЛШ. Како што е познато во новата сезона Баерн Минхен влегува како бранител на трофејот. Баерн во финалето во Лисабон го победи ПСЖ со минимални 1:0. Претставници на Баерн секако се наоѓаат на церемонијата, а пред самиот почеток објавија интересна фотографија. „Еј, зарем не сме го виделе

Папис Сисе повторно ќе игра за голем клуб!

Папис Сисе повторно ќе игра за голем клуб!

Папис Сисе повторно ќе игра за голем клуб. Сисе Европа најмногу го запозна по настапите во Њукасл каде што своевремено беа одличен тандем со Демба Ба , неговиот гол против Челзи е еден од најубавите во Премиер лигата. Тој го носеше дресот на Аланија каде што играше добро и на 65 натпревари постигна 42 гола. Така доби шанса повторно да игра за голем

Интер потврди: Скриниар останува!

Интер потврди: Скриниар останува!

Раководството на Интер потврди дека нема скоро никаква шанса Милан Скриниар да го напушти клубот до крајот на преодниот рок. Познато е дека Интер беше отворен за продажба на Скриниар и водеше преговори со Тотенхем, но двете страни не успеаа да најдат заеднички јазик околу обештетувањето. Интер за слободата на дефанзивецот бараше 60 милиони евра, додека