притисни ентер »

Извори

Reporter

Со влечки на +40 Калиопи ја прошета Рузвелтова
Со влечки на +40 Калиопи ја прошета Рузвелтова

Со влечки на +40 Калиопи ја прошета Рузвелтова

Поп-ѕвездата Калиопи Букле на жешкото прошета пешки на улицата Рузвелтова. Во црни влечки и широк фустан со наметка, таа беше единствената што одеше пеш на +40. Пејачката која ретко излегува низ Скопје, го привлече вниманието на неколку луѓе што со автомобил поминаа покрај  неа. Таа, пак, разговараше на мобилниот, но неколку пати се сврте наоколу за

Баба и внук во Струга: Тања Кочовска со внукот Јокаим

Баба и внук во Струга: Тања Кочовска со внукот Јокаим

Актреката Тања Кочовска објави фотографија со внукот Јоаким, со кого се заедно во Струга. Пролетта таа стана баба, откако нејзиниот син Александар и снаата Моника добија син. И веста за внукот Тања ја објави на свој начиин, легната на тревникот пред Аџибаден Систина. Новата фотка со внукот во траспортер измами куп комплимети за актерката.

Карлеуша со секси фустан од македонски дизајнер славеше 44. роденден

Карлеуша со секси фустан од македонски дизајнер славеше 44. роденден

Српската ѕвезда Јелена Карлеуша наполни 44 години, направи голема журка со огномет и на социјалните мрежи напиша дека тоа е почеток на нова ера. Пејачката за роденденот облече секси фустан од македонскиот дизајнер Златко Јовановски. За „Репортер“ Златко вели дека  фустанот ѝ го испратил неодамна, а Јелена му кажала дека наскоро ќе го облече, но се

Соња и Оливер од Канада снимија две македонски песни

Соња и Оливер од Канада снимија две македонски песни

Соња и Оливер од Торонто, снимија две нови песни, „Боже правда нема“ и „Мојот живот“. Текстот е на Борче Нечовски, а музиката и аранжманот на Дејан Момироски. Режисерот Дејан Ѓоргиев ги сними спотовите на неколку локации во нивниот роден крај Битола, Пелагониското Поле и во Манастирот Св. Петка во битолското село Цапари. Во нив учествува и фолклорниот

И баби чекаа ред да влезат во скопскиот Н&M

И баби чекаа ред да влезат во скопскиот Н&M

Во една долга редица, млади и стари чекаа влез пред Ист Гејт Мол за да бидат помеѓу првите кои ќе добијат ваучер за ново отворената продавница Н&M која денес официјално се отвори . Посебна беше колоната само за посетителите кои сакаа да влезат, а дел од нив дошле и пред 8 часот. Покрај дамите од младата генерација имаше и баби кои стрпливо чекаа во

Пилоти заспале за време на летот
Пилоти заспале за време на летот

Пилоти заспале за време на летот

Два пилоти на најголемата африканска авиокомпанија  Ehiopian Airlines заспале за време на летот со ET343. Заспале на висина од 11,277 метри над земјата, а кога требало да слетаат од контролната кула изгубиле контакт со нив. За среќа екипажот ги разбудил кога се исклучил автопилотот и се огласил алармот, пренесува „Дејли Мејл“. Слетувањето поминало

Пилоти заспале за време на летот

Пилоти заспале за време на летот

Два пилоти на најголемата африканска авиокомпанија  Ehiopian Airlines заспале за време на летот со ET343. Заспале на висина од 11,277 метри над земјата, а кога требало да слетаат од контролната кула изгубиле контакт со нив. За среќа екипажот ги разбудил кога се исклучил автопилотот и се огласил алармот, пренесува „Дејли Мејл“. Слетувањето поминало

Бизарната песна „Васко Жабата“ го полуде Балканот и достигна 4 милиони прегледи Јутјуб

Бизарната песна „Васко Жабата“ го полуде Балканот и достигна 4 милиони прегледи Јутјуб

Васко Жабата, бизарната песна која го полуде Балканот, достигна 4 милиони прегледи на Јутјуб.  А, деновиве ако ѕирнавте на ТикТок сигурно сте го слушнале текстот: „На гитарата Васко Жабата, свири драги гости само за вас“. Бугарската народна песна, стара осум години, стана хит на социјалните мрежи, а младите (особено од земјите во регионот) ја направија

Научници ја решија мистеријата на суштеството старо 500 милиони години, имало уста но не и анус

Научници ја решија мистеријата на суштеството старо 500 милиони години, имало уста но не и анус

Научници од Британија и Кина тврдат дека ја решиле еволуциската мистерија поврзана со микроскопско суштество старо 500 милиони години, кое имало уста, но не и анус. Фосилот наречен Saccorhytus coronariusе е откриен во 2017 година и во прв момент се верувало дека ова морското суштество би можело да биде најраниот познат предок на човекот. Животното

На поранешниот играч на Манчестер Сити, Бенџамин Менди му се суди за 8 силувања

На поранешниот играч на Манчестер Сити, Бенџамин Менди му се суди за 8 силувања

Судот во Честер, Англија, го продолжи судењето на Бенџамин Менди, поранешен играч на Манчестер Сити, кој е обвинет за дури осум силувања, еден сексуален напад и еден обид за силување, кои наводно се случиле помеѓу 2018 и 2021 година. Првата од седумте жени кои го обвинуваат фудбалерот и раскажала на полицијата како се запознала со Менди во Барселона

Ар Кели пак на суд, сега за детска порнографија, откако беше осуден за сексуална трговија

Ар Кели пак на суд, сега за детска порнографија, откако беше осуден за сексуална трговија

Пејачот Ар Кели повторно се најде на суд поради детска порнографија, при што обвинителите тврдат дека музичарот и осудениот сексуален престапник има скриена страна што јавноста никогаш не ја видела. Пејачот Роберт Силвестер Кели минатата година беше осуден на 30 години затвор, откако беше осуден за сексуална трговија и рекет. Тој сега повторно е на

Оперскиот пејач Пласидо Доминго обвинет за трговија со луѓе

Оперскиот пејач Пласидо Доминго обвинет за трговија со луѓе

Иконата на светската оперска сцена, Пласидо Доминго, обвинет е дека е поврзан со аргентинска криминална група група која се занимава со трговија со луѓе. Полицијата почнала да врши рации минатата недела, при што биле уапсени 19 лица. Обвинителите тврдат дека познатиот оперски пејач е дел од криминална група бидејќи има аудио снимки, објавени од различни

Бред Пит ја влечл, туркал и викал по Џоли и децата во авион, медиумите дојдоа до обвиненијата кои глумицата ги поднесе во ФБИ

Бред Пит ја влечл, туркал и викал по Џоли и децата во авион, медиумите дојдоа до обвиненијата кои глумицата ги поднесе во ФБИ

Светскиот магазин People, преку законот за слобода на информации, го добил извештајот од ФБИ, кој Џоли претходно годинава анонимно го поднесе против нејзиниот бивши партнер Бред Пит. Таа го обвинила бившиот за семејно насилство. Во него се вели дека ѝ нанел повреди и дека викал по децата, за време на еден лет во авион во 2016 година. Во документите

Бред Пит ја влечел и туркал Џоли во авион, медиумите дојдоа до обвиненијата кои глумицата ги поднесе во ФБИ

Бред Пит ја влечел и туркал Џоли во авион, медиумите дојдоа до обвиненијата кои глумицата ги поднесе во ФБИ

Светскиот магазин People, преку законот за слобода на информации, го добил извештајот од ФБИ, кој Џоли претходно годинава анонимно го поднесе против нејзиниот бивши партнер Бред Пит. Таа го обвинила бившиот за семејно насилство. Во него се вели дека ѝ нанел повреди и дека викал по децата, за време на еден лет во авион во 2016 година. Во документите

Дрејк собори рекорд на Битлси стар 55 години

Дрејк собори рекорд на Битлси стар 55 години

Канадскиот рапер Дрејк го собори рекордот на Битлси како изведувач со најмногу песни меѓу петте најслушани на листата на „Билборд“. Овој рекорд го држеше познатата британска група 55 години. Неговиот последен хит Stayin Alive го направи во соработката со неговите колеги Диџеј Калед и Лил Бејби. „Битлси“, пак, последен пат се најдоа на топ листите со