притисни ентер »

Извори

Радар

Првата продавница на H&M конечно се отвори во Скопје!
Првата продавница на H&M конечно се отвори во Скопје!

Првата продавница на H&M конечно се отвори во Скопје!

Долгоочекуваната продавница на H&M конечно се отвори во East Gate Mall во Скопје, овој четврток, 18 август во 10 часот. Еден од најголемите светски модни брендови го пречекаа повеќе од 1.000 купувачи полни со ентузијазам, кои застанаа во редот уште од раните утрински часови за да бидат меѓу првите што ќе имаат можност да ги купат нивните омилени модни

H&M го сака Скопје: нов мурал кој истовремено го прочистува воздухот ќе биде откриен во центарот на градот
H&M го сака Скопје: нов мурал кој истовремено го прочистува воздухот ќе биде откриен во центарот на градот

H&M го сака Скопје: нов мурал кој истовремено го прочистува воздухот ќе биде откриен во центарот на градот

H&M Hennes & Mauritz AB (H&M), шведската модна компанија која ќе ја отвори својата прва продавница во Скопје во текот на оваа недела, денес пред Гимназијата „Јосип Броз-Тито” ќе го открие новото урбано уметничко дело, мурал кој истворемено е пример и за одржлива уметност. Муралот, изработен од локалните артисти Ертунч Сали, Бранкица Јордановска и Сања

Андреја, Виктор и Небојша, тројца “тениски вљубеници” кои внесуваат позитивна енергија и го афирмираат тенисот во земјава!

Андреја, Виктор и Небојша, тројца “тениски вљубеници” кои внесуваат позитивна енергија и го афирмираат тенисот во земјава!

Андреја Исаиев, Небојша Милутиновиќ и Виктор Михајловски се тројца одлични пријатели, и македонски тениски ентузијасти кои со својата страст и посветеност изминативе години во земјава придонесоа се почесто и повеќе да се игра тенис, а голем број на деца да го засакаат овој спорт. Несебични и амбициозни, тие со својот тениски клуб Мондано овозможуваат

Како да се храните за да спречите дијабетес!

Како да се храните за да спречите дијабетес!

Постојат многу промени во животниот стил што можете да ги направите за да го намалите ризикот од добивање дијабетес тип 2. На пример, можете да ги намалите додадените шеќери, да внесете повеќе овошје и зеленчук во вашата исхрана, да управувате со стресот, да воспоставите рутина на вежбање… Сето тоа е важно, но според новите научни докази корисно е

Велинград Алкалија – Затоа што е навистина важно што пиете!

Велинград Алкалија – Затоа што е навистина важно што пиете!

Водата е суштината на животот, на целиот жив свет. Околу 70% од човековото тело е составено од вода, чии залихи треба да се надополнуваат редовно и квалитетно за да не дојде до дехидрација. Но, освен тоа што водата е потребна секојдневно, важно е и каква вода ќе одлучите да пиете. Водата треба да ви понуди доза на освежување, правилно да го хидратизира

Македонци кои изработуваат дрвени монтажни куќи по германски стандарди

Македонци кои изработуваат дрвени монтажни куќи по германски стандарди

Дипломираниот инженер Петар Георгиевски  и  архитектот Ана Савева ги запознавме при финалната изведбата на дрвена фасада на еден модерен објект, семејна куќа во Скопје. Заедно ја водат компанијата Гео-Инг дрвоградба, http://www.geo-ing.com/ производно претпријатие кое се занимава со обработка на дрво и дрвени конструкции како и изведба на монтажни