притисни ентер »

Извори

Прекрасен свет

Тајната за долг и исполнет сексуален живот
Тајната за долг и исполнет сексуален живот

Тајната за долг и исполнет сексуален живот

Откако ќе помине почетната фаза на возбуда за новиот партнер, паровите обично наидуваат на проблеми во сексуалниот живот. Оние кои се во долги врски или бракови често не успеваат да ја откријат тајната на долгорочното сексуално задоволство. Токму оваа тема ја обработува советничката за врски Палави Барнвал, која наведува дека трпението во сексуалноста,

Зошто не треба да ги убивате пајаците во вашиот дом

Зошто не треба да ги убивате пајаците во вашиот дом

Постојат неколку причини зошто никогаш не треба да убиете пајак што го гледате во вашиот дом. Треба да се запомни дека повеќето од нив воопшто не се опасни, а некои јадат штетници и инсекти кои пренесуваат болести, меѓу кои се и комарците. Во Африка постои и еден вид пајак, наречен скокачки пајак, кој јаде само комарци полни со крв. Се разбира, другите

Научниците мислат дека го откриле вистинското потекло на озлогласената црна чума

Научниците мислат дека го откриле вистинското потекло на озлогласената црна чума

Црната смрт се проширила исклучително брзо и била одговорна за смртта на десетици милиони луѓе. Пред неколку месеци научниците наидоа на неверојатно откритие и можеби решија мистерија стара 700 години. Имено, тие веруваат дека конечно го откриле потеклото на озлогласената црна смрт, најсмртоносната пандемија во историјата на човештвото, која во средината

Xiaomi го претстави новиот Mix Fold 2

Xiaomi го претстави новиот Mix Fold 2

Вчера во Кина Xiaomi го претстави наследникот на минатогодишниот Mix Fold со можност за преклопување – Xiaomi Mix Fold 2. Овој телефон пристигнува со импресивен дизајн и спецификации. Mix Fold 2 е еден од најтенките телефони што се преклопуваат, со димензии од само 4,5 mm кога е расклопен и 11,2 mm кога е преклопен, вклучувајќи го и делот кај камерата

Островот Маргарита – рај на Карибите

Островот Маргарита – рај на Карибите

Сонцето и ветрот нежно ја галат вашата кожа. Брановите и морето свират вечна, релаксирачка мелодија. Секојдневните грижи исчезнуваат за миг. Ова се летни соништа на плажите на островот Маргарита (Isla Margarita). Тој бисер на Карибите е на околу 40 километри од матичната земја Венецуела. Главен центар на островот е Порламар, и сè што се случува е во

Ублажите ја мачнината при патување со природни состојки

Ублажите ја мачнината при патување со природни состојки

Според статистиката еден од тројца имат проблеми со гадење при патување. Ова состојба се вика кинетоза и влијае на голем процент од популацијата. Природни состојки кои можат да ви помогнат кога ке се најдете во оваа ситуација. Повеќе видови на чаеви можат да ви помогнат, како камилица, лаванда, нане. Чаевите консумирајте ги без шеќер и мед за да спречите

Зошто треба да престанете да носите градник

Зошто треба да престанете да носите градник

Според најновото истражување на тема женски гради спроведено на Универзитетот Бесансон во Франција, секојдневното носење градник не им помага на градите во пркосењето на гравитацијата, туку напротив им одмага. Во петнаесетгодишното истражување во кое учествувале жени на возраст од 18-35 години, половина од жените носеле градници, а останатата половина

Нездрави продукти кои премногу често им ги даваме на децата

Нездрави продукти кои премногу често им ги даваме на децата

Не сте лош родител ако повремено им давате на вашите деца нездрава храна; Како и возрасните, така и децата уживаат во брза храна, особено во слатките. Но, погрижете се овие намирници да ги нема на дневното мени. Еве кои намирници треба да ги ограничите или целосно да ги избегнувате во исхраната на вашето дете. 1. Гуми за џвакање Иако вие и вашите деца

Rolls-Royce Cullinan од Carlex Design го носи луксузот на следното ниво

Rolls-Royce Cullinan од Carlex Design го носи луксузот на следното ниво

Carlex Design е тјунинг компанија која главно зазема нетрадиционален пристап кон редизајнирање на луксузни и скапи возила од различни марки. Една од моделските линии посветена и инспирирана од едрењето доби нов член, Rolls-Royce Cullinan Yachting Edition. Кулинан стана уште полуксузен по третманот на Карлекс, иако тоа не е баш лесно да се постигне

Алкохолни пијалаци кои се исклучително штетни за срцето

Алкохолни пијалаци кои се исклучително штетни за срцето

Како што стареете, почнувате сè повеќе и повеќе да размислувате за ефектите што алкохолот ги има врз вашето здравје. Постојат неколку алкохолни пијалаци кои треба да ги избегнувате, бидејќи влијаат штетно на вашето срце. На прво место е румот помешан со кока-кола. Докторката Лиза Јанг во интервју за магазинот Eat This, Not That, вели дека, всушност,