притисни ентер »

Извори

Мотори

Распоред за следење на МотоГП Каталуња 2020
Распоред за следење на МотоГП Каталуња 2020

Распоред за следење на МотоГП Каталуња 2020

На ред е деветата рунда од МотоГП шампионатот која викендов ќе се вози на патеката Каталуња во близина на Барселона. На ред е деветата рунда од МотоГП шампионатот која викендов ќе се вози на патеката Каталуња во близина на Барселона. Патеката Каталуња е домаќина на МотоГП трките од првиот пат кога беше воведена во МотоГП календарот, во 1992 година

Distinguished Gentleman's Ride по петти пат во Македонија

Distinguished Gentleman's Ride по петти пат во Македонија

Започна одбројувањето до петтото издание на Distinguished Gentleman’s Ride, настан кој ќе се одржи на 27-ми септември. Започна одбројувањето до петтото издание на Distinguished Gentleman’s Ride, настан кој ќе се одржи на 27-ми септември. Настанот, кој се одржува петта година година по ред во Македонија, а деветта во Светот, досега собра 26.386.924

Распоред за следење на МотоГП Римини

Распоред за следење на МотоГП Римини

Викендов се вози 8-та рунда од МотоГП шампионатот, домаќин повторно ќе биде патеката „Мизано Адриатико“ во Сан Марино. Викендов се вози 8-та рунда од МотоГП шампионатот, домаќин повторно ќе биде патеката „Мизано Адриатико“ во Сан Марино. Патеката со должина од 4.2 километри е изградена во 1972 година, составена е од 16 свиоци од кои 10 се десни, а

Довициозо во тесно водство во МотоГП шампионатот

Довициозо во тесно водство во МотоГП шампионатот

По шест извозени трки во МотоГП шампионатот Андреа Довициозо е на чело на табелата со 76 освоени бодови. По шест извозени трки во МотоГП шампионатот Андреа Довициозо е на чело на табелата со 76 освоени бодови. Годинешниот МотоГП шампионат е специфичен по многу работи, заради Корона вирусот бројот на трки е намален на 14, а по 6 извозени во МотоГП класата

Распоред за следење на МотоГП Сан Марино 2020

Распоред за следење на МотоГП Сан Марино 2020

Викендов се вози 7-та рунда од МотоГП шампионатот, домаќин ќе биде патеката „Мизано Адриатико“ во Сан Марино. Викендов се вози 7-та рунда од МотоГП шампионатот, домаќин ќе биде патеката „Мизано Адриатико“ во Сан Марино. Патеката со должина од 4.2 километри е изградена во 1972 година, составена е од 16 свиоци од кои 10 се десни, а 6 леви. Ширината на

Распоред за следење на МотоГП трката Стириа

Распоред за следење на МотоГП трката Стириа

Во продолжение ќе ги најдете информациите за Австриската патека како и распоред за следење на МотоГП трката. Во продолжение ќе ги најдете информациите за Австриската патека како и распоред за следење на МотоГП трката. МотоГП шампионатот се врати во Австрија во 2016 година, по пауза од 18 години. Првото Австриско Гранд При се одржа во 1971 година на

Мото рели Македонија - Независност 2020

Мото рели Македонија - Независност 2020

Пристигнаа првите информации од МФМ за годинешното 29-то по ред мото рели Македонија - Независност 2020. Пристигнаа првите информации од МФМ за годинешното 29-то по ред мото рели Македонија - Независност 2020. Годинешното рели ќе се вози во периодот од 4-ти до 6-ти септември на територијата на Република Македонија. Во очекување на комплетната информација

Распоред за следење на МотоГП трката во Австрија

Распоред за следење на МотоГП трката во Австрија

Во продолжение ќе ги најдете информациите за Австриската патека како и распоред за следење на МотоГП трката. Во продолжение ќе ги најдете информациите за Австриската патека како и распоред за следење на МотоГП трката. МотоГП шампионатот се врати во Австрија во 2016 година, по пауза од 18 години. Првото Австриско Гранд При се одржа во 1971 година на

Распоред за следење на МотоГП Брно 2020

Распоред за следење на МотоГП Брно 2020

Патеката Брно ќе биде домаќин на четвртата рунда од МотоГП шампионатот, односно трета трка во најсилната ГП класа. Патеката Брно ќе биде домаќин на четвртата рунда од МотоГП шампионатот, односно трета трка во најсилната ГП класа. Денеска започнуваат возбудувањата на патеката Брно во Чешка. Петок - СпортКлуб 3 09:00 Moto 3 – Тренинг 1 во живо 09:55

Втора операција за Маркез, неизвесен настапот во Брно

Втора операција за Маркез, неизвесен настапот во Брно

Во текот на вчерашнито ден на Марк Маркез му била извршена втора операција во болницата во Барселона. Во текот на вчерашнито ден на Марк Маркез му била извршена втора операција во болницата во Барселона. Откако било воочено дека титаниумската плочка која му беше претходно фиксирана почнала да попушта Д-р. Хавиер Мир и неговиот тим морале да извршат