притисни ентер »

Извори

M Express

Од прва се снајдов како мајка, Хана Хуљиќ првпат зборува за мајчинството
Од прва се снајдов како мајка, Хана Хуљиќ првпат зборува за мајчинството

Од прва се снајдов како мајка, Хана Хуљиќ првпат зборува за мајчинството

Хана Хуљиќ и Петар Грашо на 17 јули станаа родители на ќерката Алба. Ќерката на Тончи Хуљиќ открива дека ѝ годи што е мајка и вели дека добро се снаоѓа. „Ми се допаѓа улогата на мајка. Сега малку ја смирувам затоа што има грчеви. Се обидувам да ја заспијам“, раскажала Хана. За хрватски медиум, таа … Continue reading Од прва се снајдов како мајка, Хана

Бајага среде прес се испокара со новинарите, оти го прашаа за разводот

Бајага среде прес се испокара со новинарите, оти го прашаа за разводот

Пејачот Момчило Бајагиќ Бајага ги искара новинарите зошто го прашуваат за приватниот живот. Тој вчеравечер за првпат се појави во јавноста откако излезе информацијата дека се разведува од сопругата Емилија. Бајага пред настапот им се обратил на новинарите, а конкретно зборувал само за кариерата, песните, публиката. Но прашањата за приватниот живот

Додека маж се снимаше на плажа, задникот на Карлеуша му упадна во кадар

Додека маж се снимаше на плажа, задникот на Карлеуша му упадна во кадар

Додека маж се снимаше на плажа во Дубаи, задникот на Карлеуша му упадна во кадар. Пејачката го сподели видеото и на социјалните мрежи. Карлеуша во моментов е на одмор во Обединетите Арапски Емирати со ќерките. Таму го прослави 44. роденден. Направи голема журка со огномет и на социјалните мрежи напиша дека тоа е почеток на … Continue reading (Видео)

Пилоти заспале за време на летот

Пилоти заспале за време на летот

Два пилота на најголемата африканска авиокомпанија  Ehiopian Airlines заспале за време на летот со ET343. Заспале на висина од 11,277 метри над земјата, а кога требало да слетаат од контролната кула изгубиле контакт со нив. За среќа, екипажот ги разбудил кога се исклучил автопилотот и се огласил алармот, пренесува „Дејли мејл“. Слетувањето поминало

Бизарната песна „Васко Жабата“ го полуде Балканот и достигна 4 милиони прегледи на „Јутјуб“

Бизарната песна „Васко Жабата“ го полуде Балканот и достигна 4 милиони прегледи на „Јутјуб“

Васко Жабата, бизарната песна која го полуде Балканот, достигна 4 милиони прегледи на „Јутјуб“.  А, деновиве ако ѕирнавте на „Тик-ток“ сигурно сте го слушнале текстот: „На гитарата Васко Жабата, свири драги гости само за вас“. Бугарската народна песна, стара осум години, стана хит на социјалните мрежи, а младите (особено од земјите во регионот) ја

Пејачката на Гранд Јелена Гербец вторпат се разведува од истиот маж

Пејачката на Гранд Јелена Гербец вторпат се разведува од истиот маж

Пејачката Јелена Гербец, која се прослави со учеството во шоуто „Ѕвездите на Гранд“, вторпат се разведува од тапанарот Владан Ѓорѓевиќ. Тие се венчаа 2016 година, а по три години се разведоа. Една година потоа решија да ја си дадат уште една шанса. Српските медиуми сега пишуваат дека парот е пак пред развод, откако двајцата ги избришаа заедничките

Пејачката на Гранд Јелена Гербец вторпат се разведува од истиот маж

Пејачката на Гранд Јелена Гербец вторпат се разведува од истиот маж

Пејачката Јелена Гербец, која се прослави со учеството во шоуто „Ѕвездите на Гранд“, вторпат се разведува од тапанарот Владан Ѓорѓевиќ. Тие се венчаа 2016 година, а по три години се разведоа. Една година потоа решија да ја си дадат уште една шанса. Српските медиуми сега пишуваат дека парот е пак пред развод, откако двајцата ги избришаа заедничките

На поранешниот играч на Манчестер сити, Бенџамин Менди му се суди за 8 силувања

На поранешниот играч на Манчестер сити, Бенџамин Менди му се суди за 8 силувања

Судот во Честер, Англија, го продолжи судењето на Бенџамин Менди, поранешен играч на Манчестер сити, кој е обвинет за дури осум силувања, еден сексуален напад и еден обид за силување, кои наводно се случиле помеѓу 2018 и 2021 година. Првата од седумте жени кои го обвинуваат фудбалерот и раскажала на полицијата како се запознала со … Continue reading

Ар Кели пак на суд, сега за детска порнографија, откако беше осуден за сексуална трговија

Ар Кели пак на суд, сега за детска порнографија, откако беше осуден за сексуална трговија

Пејачот Ар Кели повторно се најде на суд поради детска порнографија, при што обвинителите тврдат дека музичарот и осудениот сексуален престапник има скриена страна што јавноста никогаш не ја видела. Пејачот Роберт Силвестер Кели минатата година беше осуден на 30 години затвор, откако беше осуден за сексуална трговија и рекет. Тој сега повторно е на

Оперскиот пејач Пласидо Доминго обвинет за трговија со луѓе

Оперскиот пејач Пласидо Доминго обвинет за трговија со луѓе

Иконата на светската оперска сцена Пласидо Доминго обвинет е дека е поврзан со аргентинска криминална група која се занимава со трговија со луѓе. Полицијата почнала да врши рации минатата недела, при што биле уапсени 19 лица. Обвинителите тврдат дека познатиот оперски пејач е дел од криминална група бидејќи има аудиоснимки, објавени од различни телевизиски