притисни ентер »

Извори

Фактор Магазин

Дарко Чурлинов пристигна во Барнли, во тек се лекарските прегледи, потпишува за англискиот клуб
Дарко Чурлинов пристигна во Барнли, во тек се лекарските прегледи, потпишува за англискиот клуб

Дарко Чурлинов пристигна во Барнли, во тек се лекарските прегледи, потпишува за англискиот клуб

Дарко Чурлинов доцна синоќа од Париз „полета“ за Барнли, тој е веќе на лекарски прегледи во Англија, во организација на клубот, се очекува доцна попладнево епилог од најавениот трансфер. Извесно е дека Чурлинов ќе потпише за Барнли откако ќе се завршат вообичаените прегледи, македонскиот репрезентативец ќе игра во Англија, за првпат во кариерата ја

СИТЕ ПРИПАЃААТ НА ГРУПАТА БИСЕКСУАЛЦИ - тројца млади мажи од земјава се заразиле со сида во јули годинава

СИТЕ ПРИПАЃААТ НА ГРУПАТА БИСЕКСУАЛЦИ - тројца млади мажи од земјава се заразиле со сида во јули годинава

Тројца млади мажи во земјава се заразиле од сида смо во текот на јули, говорат податоците од Билтенот на Одделот за епидемиологија на заразни заболувања при Институтот за јавно здравје. Овие показатели зборуваат дека во текот на јули има пријавено три случаи на ХИВ/СИДА, и сите од машки пол. Повеќе по оваа тема прочитајте на Фактор.мк Фото: unsplash

Урнебесно видео: Турист раскажува колку е убаво во Барселона. , а зад него крадец краде нечиј ранец

Урнебесно видео: Турист раскажува колку е убаво во Барселона. , а зад него крадец краде нечиј ранец

Крадец е снимен како краде на плажа во Барселона, додека еден турист дава изјава за една шпанска телевизија во која зборува за одличната храна и убавото време. Крадецот се појавил додека туристот кажувал „Ја сакам Барселона“, пренесува Mirror. Тој продолжил да зборува за телевизијата без прекин, откако мажот се наведнал и ја зел чантата и си заминал

Пријателот му барал да му биде кум на детето, а тој рекол не! Светот шокиран од одлуката да се одбие кумство-причината е небулозна!

Пријателот му барал да му биде кум на детето, а тој рекол не! Светот шокиран од одлуката да се одбие кумство-причината е небулозна!

Анонимен маж пред неколку месеци раскажал како пријател го нарекол себичен затоа што одбил да му биде кум на неговото дете поради лудите барања што таткото на детето му ги упатил. Отпрвин бил среќен што неговиот пријател го избрал за таква чест, но откако се договорил добил плик со вистински договор и долга листа на луди барања. Кога прочитал што се

Славниот актер сурово злоставувал жени: Се заканувал дека ќе им ги извади ребрата и ќе ги пече на скара, го стигна кармата и сега живее вака

Славниот актер сурово злоставувал жени: Се заканувал дека ќе им ги извади ребрата и ќе ги пече на скара, го стигна кармата и сега живее вака

Познатиот холивудски актер, освојувачот на женските срца ширум светот, Арми Хамер сега работи како продавач во Morritt's Resort на Кајманските Острови бидејќи е целосно скршен. Извор откри дека 35-годишниот актер работи на биро опкружен со колеги, додавајќи: „Реалноста е дека тој е целосно скршен и се обидува да си ги исполни деновите и да заработи

Чурлинов ги мина лекарските прегледи, траеа речиси 10 часа во две сесии, потпишува за Барнли
Чурлинов ги мина лекарските прегледи, траеа речиси 10 часа во две сесии, потпишува за Барнли

Чурлинов ги мина лекарските прегледи, траеа речиси 10 часа во две сесии, потпишува за Барнли

Дарко Чурлинов веќе два дена е во Англија, вчера и денес по вкупно 10 часа детални прегледи, во две сесии, македонскиот репрезентативец се очекува денес официјално да потпише за Барнли. Македонскиот репрезентативец, вчера цел ден беше на лекарски прегледи какви се задолжителни пред потпишување на перманентен договор, тие се успешно минати, следува

Археолозите го откриле родното место на Свети Петар? Преведените натписи на мозаикот доведоа до сензационално откритие

Археолозите го откриле родното место на Свети Петар? Преведените натписи на мозаикот доведоа до сензационално откритие

Археолозите ископувајќи ги урнатините на црквата од 1 век во северен Израел открија мозаик со натпис на старогрчки, а кога го преведоа текстот открија дека тоа е молитва до Свети Петар, што сугерира дека црквата била изградена во спомен на неговиот дом во градот Бетсаида. Се верува дека скриените натписи на мозаикот пронајден во црквата на апостолите

Градот Охрид и Агенцијата за млади и спорт ќе го организираат маратонот, ќе се одржи во септември

Градот Охрид и Агенцијата за млади и спорт ќе го организираат маратонот, ќе се одржи во септември

Охридски пливачки маратон ќе се одржи и покрај сите проблеми, општина Охрид ќе го организира пливачкиот маратон, а со средства ќе учествуваи  Агенцијата за млади и спорт ќе го финансира наградниот фонд кој ќе изнесува 10.000 евра. Според најавите на денешната прес конференција, на која присусвуваа градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков и директорот

Новата генерација на револуционерните Samsung телефони на преклоп, официјално претставена во Северна Македонија

Новата генерација на револуционерните Samsung телефони на преклоп, официјално претставена во Северна Македонија

По глобалната премиера на традиционалниот настан Unpaked кој се одржа минатата недела, вчера во Скопје беше свечено претставена новата серија на телефони на преклопување, серијата SamsungGalaxy Z. Посетителите имаа можност да ги пробаат спектакуларните уреди Galaxy Z Fold4 и Z Flip4, како и паметните часовници од најновата серија Galaxy Watch5 и безжични

Вака денес изгледа пејачот на хитот „Васко жабата“: По 9 години на забава ја изведе познатата песна-сите во транс

Вака денес изгледа пејачот на хитот „Васко жабата“: По 9 години на забава ја изведе познатата песна-сите во транс

Веќе со недели бугарската песна „Комбајн“ или „Васко жабата“ е хит на социјалните мрежи во Македонија, но и на Балканот. Песната е лесна за слушање, привлечна, а многумина велат дека со денови не можат да ја извадат од глава. Оваа песна е објавена во 2013 година, но благодарение на Македонија дури сега стана хит. И не само кај нас. Очигледно е дека

Ист Гејт Мол со добар пример за заштеда на електрична енергија

Ист Гејт Мол со добар пример за заштеда на електрична енергија

ИСТ ГЕЈТ МОЛ како одговорна компанија презема активности кои се во насока на рационализацијата на потрошувачката на електрична енергија и пред и по донесувањето на мерките од страна на Владата. Компанијата почнувајќи од 18-ти август 2022 година секојдневно по завршување на работното време ќе го исклучува декоративното осветлување на фасадата на трговскиот

Во ФБИ под лажно име пријавила насилство: Бред Пит ѝ врескал на Анџелина „Ти го зае*а ова семејство“

Во ФБИ под лажно име пријавила насилство: Бред Пит ѝ врескал на Анџелина „Ти го зае*а ова семејство“

Љубов, деца, кавги, развод, старателство... Анџелина Џоли и Бред Пит не мируваат. Овој пат е вклучен ФБИ. Иако долго време не се заедно, сепак е актуелна приказната околу врската на Анџелина Џоли и Бред Пит, бидејќи се појавија нови детаљи од нивната врска, со оглед на тоа што Џоли се обиде, но не успеа да го тужи за физички напад. Анџелина Џоли е

Часовник Calvin Klein Complete: За смели мажи

Часовник Calvin Klein Complete: За смели мажи

Црвените детали на Calvin Klein Complete часовникот му даваат посебен шмек кој го прави уникатен и впечатлив. Овој смел часовник се карактеризира со големо куќиште кое има дијаметар од 43 mm. Часовникот во моментов е на 40% намаление во сите продавници на Божиновски и тој може да биде ваш за 14.100 денари. Поледнете ги неговите перформанси: https://bozinovski

Хари е мил и посебен на свој начин: Трајче Китановски за јастребот кој го чува и за соколарството како професија

Хари е мил и посебен на свој начин: Трајче Китановски за јастребот кој го чува и за соколарството како професија

Низ скопските паркови, на кејот на Вардар, но во времето кога нема многу луѓе, и деновиве низ центарот на Охрид внимание привлекува Хари, јастреб или л атински Parabuteo Unicinctus од родот Парабутео. За Хари, веќе три години посветено се грижи Трајче Китановски од Скопје. Соколарството, вели Трајче е ѓаволски тешка работа, и му пречи кога неговата

Евертон заинтересиран за Елмас, можна преселба во Англија

Евертон заинтересиран за Елмас, можна преселба во Англија

Новинарот од Италија, Џанлука Ди Марцо од „Скај Италија“, кој се смета за еден од најдобро упатените на трансфер пазарот од Серија А, тврди дека Евертон има намера да го донесе Елиф Елимас. Елмас беше поврзуван со неколку екипи од Италија, пред сè Милан, но сега е интересен за Евертон, тврди Ди Марцо. Македонскиот репрезентативец засега е само желба