притисни ентер »

Извори

Лидер

Тешко повредена девојка, во неа удрило возило „БМВ“
Тешко повредена девојка, во неа удрило возило „БМВ“

Тешко повредена девојка, во неа удрило возило „БМВ“

Тетовската полиција информира дека ноќеска тешко е повредна 23 годишно женско лице откако во неа удрило патничко моторно возило. Настанот се случил околу 21 часот и 50 минути на булеварот „Видое Смилевски-Бато“. -Патничко моторно возило „бмв“ со тетовски регистарски ознаки што го управувал М.П.(49) од тетовска Голема Речица удрило во 23-годишната Т