притисни ентер »

Извори

Lady

Девет работи што не треба никогаш да ги толерираш во врската
Девет работи што не треба никогаш да ги толерираш во врската

Девет работи што не треба никогаш да ги толерираш во врската

Бракот со мажот до тебе треба да ти носи среќа и ентузијазам, спокојство и сигурност. Сепак многу од нас се во врска, само затоа што им е страв да останат сами. Страв ни е од иднината, дури и ако сегашноста нe прави несреќна. Забораваме дека заслужуваме почит, љубов и грижа. Забораваме дека треба да бидеме приоритет во животот на другиот. Забораваме

Хороскопски знаци кои се најтешки за љубов

Хороскопски знаци кои се најтешки за љубов

Постојат луѓе кои се дефинитивно потешки од другите. Затоа тие често имаат проблеми во нивните љубовни врски. Од една или друга причина, тие лесно влегуваат во нашиот хороскопски знак, што е најтешко за љубов: Девица Тие се навикнати да бидат независни и да се справат со животот без никакви мешања. Присуството на половина во нивните животи ги збунува

Таткото им подготви мисирка на двете ќерки: Ја пресекоа и нема да верувате што пронајдоа внатре

Таткото им подготви мисирка на двете ќерки: Ја пресекоа и нема да верувате што пронајдоа внатре

Како да ги изнанадите децата? Овој татко умешно ќе ви покаже како да скриете камера и направите финта на вашите деца. И секако не заборавајте, дека ефектите се погубни, и со тоа ќе останете сигурно без ручек. А на кого после ова ќе му се јаде мисирка? За видеото на следната страна:

Трикови со кој ќе откриете дали ве изневерува партнерот

Трикови со кој ќе откриете дали ве изневерува партнерот

Едно истражување спроведено на 1000 мажи и жени покажало интересни резултати кога е во прашање гласноста за време на секс. Па, ако вашиот партнер го прави ова ве изневерува. Дури 62 отсто од жените и 72 отсто од мажите откриле дека биле погласни во „туѓите кревети“ односно кога ги изневерувале партнерите, пишува Index. Исто така, 88 отсто од припадниците

Четири причини зошто е корисно да плачете

Четири причини зошто е корисно да плачете

Според истражувањето, жените плачат во просек околу 3 пати месечно. Излегува дека солзите имаат здравствени придобивки, затоа немојте да ги задржувате само затоа што јавноста ги прифаќа како знак на слабост. Еве со што плачењето ни помага да се справиме. 1. Стрес Плачењето може да им помогне на луѓето да се релаксираат кога доживуваат стрес. Резултатите

Месец на хуманост со Cooking with Branko и Витаминка
Месец на хуманост со Cooking with Branko и Витаминка

Месец на хуманост со Cooking with Branko и Витаминка

Под мотото „Биди дел од месецот на хуманост, купи производи и донирај“ блогерот Бранко Попоски познат по псевдонимот Cooking with Branko во соработка со Витаминка, ќе донираат производи, храна и приготвени оброци за социјално загрозените семејства. Во текот на целиот месец октомври, Бранко ќе набавува намирници (леб, овошје, зеленчук, зрнести производи)

Топ 3 производи кои секогаш треба да ги купувате онлајн

Топ 3 производи кои секогаш треба да ги купувате онлајн

Иако стана славна со улогите во блокбастерите, и Twilight сагите, вистинските познавачи на филмот, но и на модата, како една од најдобрите улоги на Кристен Стјуард ја наведуваат онаа во филмот ,,Personal Shopper”, односно личен асистент за шопинг. И навистина, филмот е најдобар хроничар на едно време бидејќи модерното доба сосема ги смени навиките

Европа го претстави брендот „1882“: премиум чоколадо со врвни состојки!

Европа го претстави брендот „1882“: премиум чоколадо со врвни состојки!

Уште од почетокот на нејзиното постоење, фабриката за задоволства „Европа“ ги одбира најдобрите состојки за да создаде квалитетни и слатки производи за потрошувачите. Овојпат, преку новиот бренд „1882“ чие име ја симболизира годината на основање на фабриката, „Европа“ претставува чоколада со премиум вкус која ќе го прошири асортиманот на вкусни уживања

Три пара хороскопски знаци што не можат да се трпат

Три пара хороскопски знаци што не можат да се трпат

Постојат луѓе во нашите животи со кои сакаме, но нештата едноставно не завршуваат како што сме посакале. Не треба да правиме компромис со самите себе и да се обидеме да бидеме блиски со луѓе кои не се само за нас и никогаш не можеме да го промениме тоа. Еве 3 пара хороскопски знаци кои едноставно не можат да издржат се што сакаат да направат:

Вистинска приказна: Свештеник, облечен како бездомник ја посетил идната црква …

Вистинска приказна: Свештеник, облечен како бездомник ја посетил идната црква …

Свештеник, облечен како бездомник си ја посетил идната си црква. На еден свештеник му била дадена задача да се премести да служи во една селска црква. Кога пристигнал во селото свештеникот се преправил во бездомник и отишол да ја посети црквата во која требало да служи. Тој застанал пред црквата, 40 минути пред да почне службата и почнал да ги моли

Како да ја познаете вистинската дама? Таа ги поседува овие 10 квалитети

Како да ја познаете вистинската дама? Таа ги поседува овие 10 квалитети

Таа се контролира себеси емоционално Без разлика што се случува околу неа, таа се однесува како дама. Сите знаеме барем една жена која се трансформира кога е во поголемо друштво – станува бучна, особено зборлива, нејзините приказни секогаш се претерани и гестовите претерани и неприродни. Вистинските дами не се однесуваат така.

Верувања кои постојат: Месецот на свадбата ја дефинира среќата во семејството

Верувања кои постојат: Месецот на свадбата ја дефинира среќата во семејството

Свадбата е еден од најважните празници во животот на луѓето. Првото нешто што идното семејство треба да одлучи е месецот кој ќе стапат во брак. Постојат верувања дека животот на младенците како семејство ќе зависат од месецот во кој се оженат. Јануари – свадбата склучена во првиот месец од годината, може да не издржи долго. Многу млади луѓе го избегнуваат

Што ќе ви се случи ако ги потопите нозете во јаболков оцет

Што ќе ви се случи ако ги потопите нозете во јаболков оцет

Јаболковиот оцет е одличен начин за да додадете мирис и вкус на салатата, или како дел од некое јадење, но ајде да ги видиме неговите чудотворни ефекти надвор од кујната: Габи на нозете Габите предизвикуваат чешање, а јаболковиот оцет може да помогне за намалување на болката и да ги убие габите. Ставете ги нозете во сад со оцет во период од 10 до 30

Силните жени не се раѓаат. Тие стануваат такви … Била повредена, па научила да се чува

Силните жени не се раѓаат. Тие стануваат такви … Била повредена, па научила да се чува

Силната жена не се раѓа таква. Силната жена се создава. Од неа самата. Ден по ден. Лекција по лекција. Солза по солза. Бидејќи силната жена … 1. Знае дека да се претвораш во вистинска жена е процес. Не се раѓаш таква. Стануваш таква. 2. Може да превзема ризици. Но, не и кога би ја ризикувала сопствената среќа. 3. Умее да сме смее – над сè, најчесто