притисни ентер »

Извори

Курир

Агатангел: Делчев е апостол кој го осветлува образот на Македонецот, македонскиот народ е столчен поради оваа ненародна власт
Агатангел: Делчев е апостол кој го осветлува образот на Македонецот, македонскиот народ е столчен поради оваа ненародна власт

Агатангел: Делчев е апостол кој го осветлува образот на Македонецот, македонскиот народ е столчен поради оваа ненародна власт

Агатангел: Делчев е апостол кој го осветлува образот на Македонецот, македонскиот народ е столчен поради оваа ненародна власт Вечерва во емисијата „Што не е јасно“, гостуваше Митрополит г. Агатангел кој што посочи дека македонскиот народ е столчен поради оваа ненародна власт. Порача дека оваа власт не може да го сокрие фактот дека Гоце Делчев е Македонец

Заев: Ако викаме дека Делчев е само Македонец, нема решение со Бугарите

Заев: Ако викаме дека Делчев е само Македонец, нема решение со Бугарите

Заев: Ако викаме дека Делчев е само Македонец, нема решение со Бугарите „Верувам дека Комисијата ќе гледа на позитивниот аспект, низ позитивна призма, како да се гради мостови на соработка, пријателство и слично. Тука е филозофијата оти прашавте што е проблемот таму. Проблемот е различни погледи во светот. Мора да гледаме на ова како мост на соработка

ВМРО-ДПМНЕ: Вечерва Заев со своето гостување докажа дека е срам за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Вечерва Заев со своето гостување докажа дека е срам за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Вечерва Заев со своето гостување докажа дека е срам за Македонија Вечерашното гостување на Зоран Заев е срам за Република Македонија. Срамота е премиер да не одговори на граѓаните за состојбата на државата, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од партиското соопштение: Срамота е премиер да не знае да одговори

Мицкоски до Тимоние: Старо-новата влада без конкретни мерки и проекти и во новиот мандат

Мицкоски до Тимоние: Старо-новата влада без конкретни мерки и проекти и во новиот мандат

Мицкоски до Тимоние: Старо-новата влада без конкретни мерки и проекти и во новиот мандат Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес (28.09.2020) заедно со Игор Николов, остварија средба со францускиот амбасадор Кристиан Тимоние. На средбата разговараа за актуелната политичка состојба во државата како и за тоа кои се приоритетите на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ: Јанкуловска е жртва на политичка пресметка и нарачка на мафијашот Заев со опозицијата

ВМРО-ДПМНЕ: Јанкуловска е жртва на политичка пресметка и нарачка на мафијашот Заев со опозицијата

ВМРО-ДПМНЕ: Јанкуловска е жртва на политичка пресметка и нарачка на мафијашот Заев со опозицијата Гордана Јанкуловска е жртва на неправдите и политичкиот прогон на мафијата на Заев. Јанкуловска оди во затвор за автомобил кој го вози и користи Зоран Заев и неговата мафија и во исто време кога истата таа власт троши над 8 милиони евра за купување на

Овие хороскопски знаци имаат најмалку шанси за брак
Овие хороскопски знаци имаат најмалку шанси за брак

Овие хороскопски знаци имаат најмалку шанси за брак

Овие хороскопски знаци имаат најмалку шанси за брак БРАКОТ не е за секого. Некои луѓе се многу исплашени од идејата за доживотна обврска, и ако им се верува на астролозите, хороскопскиот знак може да ви открие кои се овие луѓе. Близнаци Близнаците можеби се загрижени од идејата дека нивните чувства кон саканата личност ќе се променат откако ќе стапат

Тијана Дапчевиќ среде Драчево го запали ќумбето и вртеше пиперки- ваков ајвар се прави само во домот на пејачката

Тијана Дапчевиќ среде Драчево го запали ќумбето и вртеше пиперки- ваков ајвар се прави само во домот на пејачката

Тијана Дапчевиќ среде Драчево го запали ќумбето и вртеше пиперки- ваков ајвар се прави само во домот на пејачката (ВИДЕО) Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ се пофали како прави ајвар во својот дом во Драчево. Имено таа на Фејсбук постави видео на кое се гледа како меша ајвар заедно со својот татко во семејниот дом во Драчево. На видеото се слуша

Во која година од животот луѓето се најнесреќни?

Во која година од животот луѓето се најнесреќни?

Во која година од животот луѓето се најнесреќни? Сите имаме некој период од животот на кој се сеќаваме со насмевка на лицето, но некои години би сакале да ги заборавиме бидејќи се полни со тажни спомени. Едно истражување покажа во која година од животот сме најнесреќни. Феноменот „криза на средните години“ е добро познат и ја означува животната фаза

Кајли Џенер порача да се гласа на изборите со фотки во минијатурно бикини

Кајли Џенер порача да се гласа на изборите со фотки во минијатурно бикини

Кајли Џенер порача да се гласа на изборите со фотки во минијатурно бикини Една од најпознатите инфлуенсерки на светот, Кајли Џенер на својот Инстаграм профил ги повика своите фанови да излезат на гласање на претстојните претседателски избори. Сепак, освен политичкиот ангажман на инфлуенсерката, тоа што изненадува што Џенер, оваа порака ја испрати заедно

Живее во вила со базен, но во дворот пече пиперки- оваа српска пејачка лежи на пари, но ајвар не сака да купи и го прави сама

Живее во вила со базен, но во дворот пече пиперки- оваа српска пејачка лежи на пари, но ајвар не сака да купи и го прави сама

Живее во вила со базен, но во дворот пече пиперки- оваа српска пејачка лежи на пари, но ајвар не сака да купи и го прави сама (ФОТО) Пејачката Сека Алексиќ ужива со семејството во нејзиниот дом во Стара Пазова. Сека своето слободно време го поминува дома, каде ужива со своите синови Јаков и Јован и сопругот Вељко, а фотографијата што ја објави исто

Адвокатката Алексиќ смета дека спроведување на Јанкулоска е надвор од законската процедура

Адвокатката Алексиќ смета дека спроведување на Јанкулоска е надвор од законската процедура

Адвокатката Алексиќ смета дека спроведување на Јанкулоска е надвор од законската процедура Адвокатка на Гордана Јанкулоска, Сања Алексиќ денеска пред новинарите изјави дека спроведување на Јанкулоска е надвор од секоја законска процедура од причина што таа е оневозможена да побара одлагање на издржувањето на казната по било кој друг основ од Законот

Варијации на склекови со кои најбрзо ќе набилдате мускули

Варијации на склекови со кои најбрзо ќе набилдате мускули

Варијации на склекови со кои најбрзо ќе набилдате мускули Експертите од Gravity Transformation – Fat Loss Experts ги споделуваат овие 10 варијации на класичниот склек во кои сите ќе најдат нешто за себе – од почетници до напредни вежбачи. За брз и правилен развој на мускули на рацете, градите, рамената и грбот, следете ги советите на експертите. 

Германија поради Ковид-19 бележи рекорден јавен долг

Германија поради Ковид-19 бележи рекорден јавен долг

Германија поради Ковид-19 бележи рекорден јавен долг Јавниот долг на Германија оваа година поради пандемијата на коронавирусот достигна рекордни 2,1 билион евра, објави Државниот завод за статистика. – Вкупниот јавен долг на државата, покраините и општините е зголемен во споредба со крајот на минатата година за 11 отсто, па кон крајот на јуни изнесувал

МВР ја потврди информацијата на Курир: Непознато лице влегло во домот на доктор Вело Марковски

МВР ја потврди информацијата на Курир: Непознато лице влегло во домот на доктор Вело Марковски

МВР ја потврди информацијата на Курир: Непознато лице влегло во домот на доктор Вело Марковски Полицијата го потврди обидот за разбојништво во домот на докторот Вело Марковски. Како што јавува МВР, настанот се случил вчера вечерта „На 28.09.2020 околу 21,20 часот во СВР Скопје В.М. пријавил дека додека неговата сопруга спиела во домот, влегло непознато

Ефтимов: Дали Бочварски, каде и да оди, со него си ги носи матните зделки и задкулисни игри?

Ефтимов: Дали Бочварски, каде и да оди, со него си ги носи матните зделки и задкулисни игри?

Ефтимов: Дали Бочварски, каде и да оди, со него си ги носи матните зделки и задкулисни игри? „Да не беше трагично, ќе беше комично. Три години се изнагледавме слики и се изнаслушавме лажни ветувања од поранешниот Градоначалник Бочварски. Денес, повторно без срам и на вообичаениот термин пред изборен циклус, ги манипулира штипјани и им ветува проект