притисни ентер »

Извори

Јоци

Чулев уште во 2012 им дал ,,безбедни телефони” на Маја и Ѓорге Иванови – знаеле ли за прислушувањето?!
Чулев уште во 2012 им дал ,,безбедни телефони” на Маја и Ѓорге Иванови – знаеле ли за прислушувањето?!

Чулев уште во 2012 им дал ,,безбедни телефони” на Маја и Ѓорге Иванови – знаеле ли за прислушувањето?!

Факт – брачниот пар, Маја и Ѓорге Иванови, ги немаше во арсеналот ,,бомби” кои во 2016-та ги ,,распука” екс премиерот, Зоран Заев и со нив ја урна Владата на Никола Груевски заедно со граѓаните. Ги немаше баш во ниедна! Се прашувате зошто? Редот на нештата е следниот. На 20 февруари годинава, министерот Чулев, потврди дека брачниот пар Иванови, седум

ПОРТРЕТ ,,МИЦКОСКИ” : Сокриен ,,слеп патник” во чамецот на ВМРО-ДПМНЕ

ПОРТРЕТ ,,МИЦКОСКИ” : Сокриен ,,слеп патник” во чамецот на ВМРО-ДПМНЕ

Пишува:// Јорданка Ивановска – Јоци , ,Не дозволувајте да зборуваме за темни денови, дозволете ни да зборуваме за поведри. Ова не се темни денови, ова се прекрасни денови – најубавите кои нашата земја некогаш ги имала” – (Винстон Черчил) Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во последното свое интервју, информираше дека меѓу последните книги,

,,Афеерта” у шахта: Нишо не видееме на снимки, не` лажат нас народо`

,,Афеерта” у шахта: Нишо не видееме на снимки, не` лажат нас народо`

ТЕЛЕЗБОКТИС Пишува:// Јорданка Ивановска-Јоци Отишле од нашата ценета и почитувана ТВ ,,Алфа” в’ф Струм’ца да бараат сведоци за некаква си афера – купување на гласови. Ај, добро. Викам, да видам шо ќе кажат луѓево. Можда и стварно нешо ќе откријат. Ручам и гледам. Уклучиле камери, дописници, драматични гласчиња до плач, мислиш ќе слетува Трамп во Македонијава

На политичките скандали им падна магнитудата и го зголеми имунитетот на ,,преживеаните”

На политичките скандали им падна магнитудата и го зголеми имунитетот на ,,преживеаните”

Политички скандали и јавноста Пишува:// Јорданка Ивановска-Јоци Секој политички скандал има епицентар и магнитуда. Со секој нов, кој доаѓа последователно, т.е. еден по друг – паѓа магнитудата и силата. А, јавноста не располага со доволен капацитет да прими многу информации за кратко време. Само следи бледо и немо. Но, не прима. Има истрошен капацитет

Божанствената министерка Рашелка, плавушот Шерон и ,,комитата” од ТВ ,,Алфа”

Божанствената министерка Рашелка, плавушот Шерон и ,,комитата” од ТВ ,,Алфа”

ТЕЛЕЗБОКТИС Пишува: Јорданка Ивановска-Јоци Алфа, утринска, пред некој ден. Часот беше некаде 8 наутро. Двајца водители, едниов брадосан во филм на ного јак комита, другава дека кај и да е ќе стане Шерон Стоун, ја најавуваат министеркава Рашела Мизрахи, еден час пред да стаса во студио. Пошто жената си гостува по тв емисии и во работно време, директно

Вмровците ја играат ,,бранковата карта”, сеат магла и врескаат ,,ќе победиме”- Радо, ти да не ја уби Леди Ди?

Вмровците ја играат ,,бранковата карта”, сеат магла и врескаат ,,ќе победиме”- Радо, ти да не ја уби Леди Ди?

Пишува://Јорданка Ивановска-Јоци Како изгледа еден обичен ден на вмровската постава, дел од техничката Влада и нивните медиумски поддржувачи. Прво Наум или Димче држат прес за иселувањето на младите поради катастрофалната, очааајна, ,,содома и гомора” политика на СДСМ. Груевски не го споменуваат, двајцата биле во подрум 12 години, ткаеле јамболии.

Граѓанска иницијатива до Богдановиќ: Прво конкурс, па носете план за ,,Треска”

Граѓанска иницијатива до Богдановиќ: Прво конкурс, па носете план за ,,Треска”

Поранешната претседателка на Здружението на Архитекти на Македонија, Даница Павловска – Циги, во име на неколку невладини организации, архитекти и стручни лица, бара од Општината Центар и градоначалникот, Саша Богдановиќ, да распишат урбанистички Конкурс за уредување на локацијата на поранешната фабрика ,,Треска” пред Советот на Општината да го донесе

Драг, Геро, едно време ти бев Тања Торбарина…

Драг, Геро, едно време ти бев Тања Торбарина…

Пишува:// Јорданка Ивановска – Јоци Драг, Геро. Полека, полека, нашиве јавни преписки, кои секогаш почнуваат со ,,драг/а…”, веќе добиваат еротска димензија и сексуална тензија од писмата меѓу Хенри Милер и Бренда Венус. Секако, мене тоа воопшто не ми пречи, а искрено не ми е воопшто грижа дали и` пречи на твојата сопруга. Знаеш колку сум безобразна,

ГЕРО СЕ СВРТЕ ПРОТИВ ГЕРО: Груевски се сретнал со Боки, новинарите од 1ТВ работеле за Грујота

ГЕРО СЕ СВРТЕ ПРОТИВ ГЕРО: Груевски се сретнал со Боки, новинарите од 1ТВ работеле за Грујота

Пишува:// Јорданка Ивановска – Јоци ,,Боки 13 се сретнал со Никола Груевски во Будимпешта…Груевски може да е организаторот на ,,Рекет”….тој ја контролира Владата на СДСМ…новинарите кои работеа во 1ТВ, свесно или несвесно, работеле за Груевски..”. Сето ова, вчера, излезе од устата на Бранко Героски во емисијата ,,Што не е јасно..” на Алфа телевизија

СЕЕЊЕ СТРАВ И ЗАКАНИ: Блескав, затоа што горев [2]

СЕЕЊЕ СТРАВ И ЗАКАНИ: Блескав, затоа што горев [2]

Новинарите, јавните личности, политички коментатори исто како лекарите, медицински лица, судии, извршители и други, се бават со ризични професии. Што е ризикот? Секогаш зад себе влечат цела армија задоволни, но и незадоволни луѓе. Поради тоа постојано се мета на закани, клевети, навреди, измислици. Но, од друга страна овие професии се моќни Но, секој