притисни ентер »

Извори

Info.mk

Со ноктите на голи гради Антониа се пофали каква ноќ минала во Радовиш
Со ноктите на голи гради Антониа се пофали каква ноќ минала во Радовиш

Со ноктите на голи гради Антониа се пофали каква ноќ минала во Радовиш

Поп-пејачката Антониа Гиговска пееше во Радовиш, каде вели поминала супер и е среќна оти публиката и ги знаела нејзините песните. Таа објави видеа од амосферата таму, кој како да се изгубија меѓу останатите слики објавени од себе си. “Каква ноќ позади мене. Радовиш, ми ја наполнивте душата , не сте свесни колку сум среќна што ги пеете моите песни.

Со голи гради Антониа Гиговска се пофали каква ноќ минала во Радовиш

Со голи гради Антониа Гиговска се пофали каква ноќ минала во Радовиш

Поп-пејачката Антониа Гиговска пееше во Радовиш, каде вели поминала супер и е среќна оти публиката и ги знаела нејзините песните. Таа објави видеа од амосферата таму, кој како да се изгубија меѓу останатите слики објавени од себе си. “Каква ноќ позади мене. Радовиш, ми ја наполнивте душата , не сте свесни колку сум среќна што ги пеете моите песни.

Обамејанг нема намера да ја напушти Барселона

Обамејанг нема намера да ја напушти Барселона

Пјер-Емерик Обамејанг одбил да се пресели во Челси. Габонецот решил да остане во Барселона и да се бори за место во тимот. Добивај вести на вибер Челси е во потрага по напаѓач, изборот на Томас Тухел бил Обамејанг, но играчот лично му се јавил на тренерот со кого соработуваше во Борусија Дортмунд и му се заблагодарил на понудата. Челси за Обамејанг

Акција за донирање на училишен прибор за деца од социјално загрозени семејства, организира платформата „Ways2Help“

Акција за донирање на училишен прибор за деца од социјално загрозени семејства, организира платформата „Ways2Help“

Платформата „Ways2Help“ организира акција за донирање на училишен прибор за деца од социјално загрозени семејства. Донациите ќе може да се остварат од 18 до 26 август во кафулето „Среќа“. „Ајде повторно да допринесеме заедно. За 100-на прекрасни дечиња од 41 семејство кои имаат потреба од основни услови за учење и школски прибор. 53 од нив се на возраст

Брена направи џумбуш на свадба на внукот, со „Чик погоди“ крена на нозе и сватови и гости

Брена направи џумбуш на свадба на внукот, со „Чик погоди“ крена на нозе и сватови и гости

Братот на пејачката Лепа Брена, Фарук Јахиќ го ожени својот син Един. Тој се ожени со неговата долгогодишна девојка Маја. За свадбата целото семејство Јахиќ после долги години се собрало заедно. Фарук и Брена живеат во Белград, додека нивната сестра Фара живее во странство. Брена на прославата се фати за микрофонот и со песната „Чик погоди“ ги крена

Пенелопе Круз се сонча на јахта помеѓу паузите од снимањето на филмот за Енцо Ферари

Пенелопе Круз се сонча на јахта помеѓу паузите од снимањето на филмот за Енцо Ферари

Актерката Пенелопе Круз ужива на одмор во Италија. Таа во моментов престојува во Модена, каде што снима филм на Мајкл Ман за Енџо Ферари во кој Лаура, сопругата на италијанскиот возач на тркачки автомобили и основач на автомобилскиот бренд Ферари ја игра шпанската актерка Пенелопе Круз. Актерката помеѓу паузите од снимањето на филмот ужива на јахта,

Фронтменот на „Металика“, Џејмс Хетфилд, се разведе по 25 години брак

Фронтменот на „Металика“, Џејмс Хетфилд, се разведе по 25 години брак

Џејмс Хетфилд, фронтменот на групата „Металика“, се разведува од сопругата  Франческа со која беа во брак 25 години. Постапката за развод почнала изминатава година кога, Џејмс поднел барање за развод во Колорадо. Франческа Томаси и Џејмс Хетфилд се запознале додека таа ги дизајнирала костимите за концертите на бендот. По петгодишна врска се венчаа

Рецепт за брз овошен колач

Рецепт за брз овошен колач

Доколку сакате овошје и правите брзи и вкусни колачи, тогаш овој рецепт е идеален за вас. Состојки: 3 јајца, 100 грама шеќер, 2 dl масло, 2 dl јогурт, 3 шољи брашно, 1 ќесичка прашак за пециво, 300 грама кајсии, праски, сливи и боровници, шеќер во прав. Подготовка: Јајцата и шеќерот се матат, па се додаваат маслото и јогуртот. Кога сè ќе се соедини,

Бившата сопруга на Мишо Ковач проговори за ноќта кога го загубија синот: Кога не дојде ни во 22. часот дома избезумено чекав на улицата

Бившата сопруга на Мишо Ковач проговори за ноќта кога го загубија синот: Кога не дојде ни во 22. часот дома избезумено чекав на улицата

Љубовта меѓу мисицата Анита Батурина и Мишо Ковач почнала кога таа имала само 18 години, а тој бил во брак со Љубица Ковач. По две години парот се венчал и набрзо го добија синот Еди, а потоа и ќерката Ивана. Живееле во Загреб, во луксузен стан во Горњи град, го обиколиле речиси целиот свет, а медиумите постојано пишувале за нивниот мирен семеен живот

Средношколци од Македонија освоија еден сребрен и два бронзени медали на Интернационалната олимпијада по информатика

Средношколци од Македонија освоија еден сребрен и два бронзени медали на Интернационалната олимпијада по информатика

Македонски тим на средношколци на 34 -тата Интернационална олимпијада по информатика освои еден сребрен и два бронзени медали. Олмпијадата се одржува од 7 -ми до 15 -ти август во Јогјакарта, Индонезија. Тимот од Македонија го сочинуваат учениците Благојче Павлески, Марко Таневски, Софија Велковска и Тео Китановски, предводени од лидерите, д-р Емил