притисни ентер »

Извори

Index24

Професор пред отказ поради имиџот: Дали би дозволиле да им предава на вашите деца?
Професор пред отказ поради имиџот: Дали би дозволиле да им предава на вашите деца?

Професор пред отказ поради имиџот: Дали би дозволиле да им предава на вашите деца?

Френки се чуди и не гледа ништо лошо во тоа како изгледа. 35-годишниот професор од Есон има сериозен проблем пред себе, поради количината тетоважи со кои што го покрил своето тело. Францускиот професор со име Силвен кој што на социјалните мрежи сите го препознаваат по псевдонимот Френки Худи, станал главна тема на последниот состанок во училиштето

Мислевте дека годинава неможе да биде полоша?! Близу Земјата ќе помине астероид – ова се очекувањата

Мислевте дека годинава неможе да биде полоша?! Близу Земјата ќе помине астероид – ова се очекувањата

Како што пренесува „ScienceAlert“, астероидот денеска во секој момент треба да помине помеѓу Земјата и Месечината, на околу 27 илјади километри од нашата планета. Астероидот со име „ 2020 SW “ се очекува да помине денеска на оддалеченост од нашата планета од 27 илјади километри. Како 2020-та година да не е преполна со настани кои што не можеме да ги

Речиси сите ја јадете оваа храна на празен стомак, а тоа не е добро бидејќи ...

Речиси сите ја јадете оваа храна на празен стомак, а тоа не е добро бидејќи ...

Брзиот начин на живот доведе до тоа да повеќето од вас во утринските часови без размислување, да застанете во некоја пекарница, или "на нога" да испиете кафе, јогурт или свеж овошен сок. За жал, ниту една од овие опции нема корисен ефект врз телото. Овде ви наведуваме листа на 10 најлоши намирници што не смеете да ги консумирате на празен желудник

Руски доктор тврди дека ова е најопасната намирница и ги уништува цревата, а ја консумираме секој ден

Руски доктор тврди дека ова е најопасната намирница и ги уништува цревата, а ја консумираме секој ден

Рускиот доктор Виктор Хрушчов, автор на книгата за подмладување преку исхрана, смета дека еден од поголемите проблеми на денешницава е лебот. Сите знаеме дека лебот не е ист ‘како некогаш’ и дека пченицата со која што се прави е преработена, а во неа има сè  повеќе глутен. Но, тоа не е единствениот проблем – еве што вели Хрушчов: „Го исклучив од својата

Сопругот влезе во детската соба и ме затекна на подот како чистам после децата: Ми ги кажа овие 5 зборови и никогаш повеќе не влегов да чистам после децата...

Сопругот влезе во детската соба и ме затекна на подот како чистам после децата: Ми ги кажа овие 5 зборови и никогаш повеќе не влегов да чистам после децата...

Со години наназад Хајди Хам на крајот од секој ден троши најмалку еден час на чистење и средување на собата во којашто претходно децата играле. Сценографијата практично секогаш била иста – под прекриен со многу коцки, играчки и остатоци од храна. А кога ќе се преброи секоја минута потрошена на тоа, од моментот кога се родени децата, Хајди пресметала

Јавноста згрозена по видеото во кое полицијата сред улица претепува млад човек, реагираа и од Хелсиншки комитет

Јавноста згрозена по видеото во кое полицијата сред улица претепува млад човек, реагираа и од Хелсиншки комитет

Денеска на социјалната мрежа Фејсбук беше споделено видео на кое што може да се забележи како македонските полициски службеници брутално тепаат човек среде улица. Во описот на видеото пишува дека претепаното лице е припадник на ромската етничка заедница. Граѓаните веднаш на социјалните мрежи побараат МВР да го испита случајот и да се санкционираат

Каракачанов со став: Бугарија ќе каже дека не е време за меѓувладина конференција со Северна Македонија

Каракачанов со став: Бугарија ќе каже дека не е време за меѓувладина конференција со Северна Македонија

Бугарија нема што да менува во својата политика. Во октомври минатата година Бугарија многу јасно изјави дека ако не се почитува Договорот за пријателство меѓу Република Бугарија и Република Северна Македонија од 2 август 2017 година, ќе се спротивставиме на закажувањето на првата меѓувладина конференција, изјавил бугарскиот вицепремиер и министер

Орбан му објави војна на Западот - на перверзиите на ЕУ, на Сорос и неговите луѓе... но и поддршка за Трамп

Орбан му објави војна на Западот - на перверзиите на ЕУ, на Сорос и неговите луѓе... но и поддршка за Трамп

Во својот нов есеј Орбан тврди дека европските институции му служат на Џорџ Сорос и неговите луѓе, а не на граѓаните на Европа. Унгарскиот премиер Виктор Орбан објавил есеј во кој се жали на перверзиите на Западот, се колне на борба против ЕУ, шири теории на заговор и му дава поддршка на Трамп во неговата изборна кампања. Виктор Орбан поради пандемијата

Орбан му објави војна на Западот - на перверзиите на ЕУ, на Сорос и неговите луѓе... но и поддршка за Трамп

Орбан му објави војна на Западот - на перверзиите на ЕУ, на Сорос и неговите луѓе... но и поддршка за Трамп

Во својот нов есеј Орбан тврди дека европските институции му служат на Џорџ Сорос и неговите луѓе, а не на граѓаните на Европа. Унгарскиот премиер Виктор Орбан објавил есеј во кој се жали на перверзиите на Западот, се колне на борба против ЕУ, шири теории на заговор и му дава поддршка на Трамп во неговата изборна кампања. Виктор Орбан поради пандемијата

Ги запознавме добитиците на рекордната 7-ка од играта на среќа Лото 7

Ги запознавме добитиците на рекордната 7-ка од играта на среќа Лото 7

Семејството Јанковски од Б итола се вброи во редот добитници на 7-ка коишто застанаа пред камерите за да ја споделат радоста за освоената добивка и да се заблагодарат на играчите и на „ Државна лотарија “ . „Ние знаеме оти сите играчи учествуваме во фондот на премијата и другите добивки, еднаш едни добиваат повеќе , друг пат други, ова е игра за народот