притисни ентер »

Извори

iLike

Што да правите со љубоморниот дечко?
Што да правите со љубоморниот дечко?

Што да правите со љубоморниот дечко?

На самиот почеток на врската можеби и ви се допаѓа кога момчето покажува знаци на љубомора. Но, тоа има граница и доколку почне да „полудува“ дури и само ако спомнете друг маж, тогаш доаѓа до нарушување на односите. Здравата, стабилна врска се заснова на довербата на двајцата партнери. Добро е ако се покажува љубомора во одредена мера, бидејќи тоа

Совети за успешна врска на далечина

Совети за успешна врска на далечина

Постои еден стереотип според кој врските на далечина ретко кога опстојуваат, но експертите баш и не се согласуваат со оваа теза. Според нив, за таквата врска да биде успешна најважно е двете страни да бидат свесни во што се впуштаат и покрај тоа да работат на врската. Доколку имате врска на далечина или тоа се случило поради одредени околности, не

Секогаш е неизвесно со жени родени во овие хороскопски знаци

Секогаш е неизвесно со жени родени во овие хороскопски знаци

Со жените родени во овие хороскопски знаци, мажите не знаат како да се постават и да ги исполнат сите нивни очекувања. Риби Тие се најтешкиот, најсложениот и апсолутниот рекордер во дисциплината “тешко да се победи”. Жените родени во овој знак се многу ладни, внимателни, во љубов кон себе и изгледаат како да не се од овој свет. Значи, мажот некако

Слушајте убава музика пред состанок!

Слушајте убава музика пред состанок!

Многумина се вознемирени, малку ислашени, нервозни, несигурни пред првиот состанок, а тоа реално може да го расипе уживањето, па дури и да ве наведе да не се претставите во најдобро светло. Најдобриот лек за ова е музиката! Таа ќе ве смири и ќе ве опушти. Па, затоа слушајте пријатна музика пред состанокот кој го очекувате со нетрпение. Меѓутоа, не

Хороскоп за петок (19.08.2022)

Хороскоп за петок (19.08.2022)

ОВЕН Се плашам дека вашето однесува денес ќе биде прилично непредвидливо и ненадејно променливо, а ќе започне со некакво тесноградие, инсистирање да биде по ваше иако ви се предлагаат и подобри солуции, значи и нетрпеливост, избувливост. Се до некаде на пладне кога поради некого или нешто што ќе ве релаксира и разнежи, па ќе се претворите во суштество

Нешта кои ќе го натераат да полуди по вас
Нешта кои ќе го натераат да полуди по вас

Нешта кои ќе го натераат да полуди по вас

Речиси секоја девојка се нашла во ситуација да се запраша што треба да направи или како да се постави кон оној што ѝ се допаѓа. Потребно е да му го свртите умот на вистински начин за да не почувствува притисок и да исчезне, туку да „одлепи“ и да остане. Не барајте само да ја одигра улогата која сте му ја дале Еден од најголемите стравови кои го имаат

Пијалоци кои помагаат во намалување килограми

Пијалоци кои помагаат во намалување килограми

Почеток на денот со чаша вода со лимон е ритуал за многу луѓе кои се обидуваат да изгубат тежина. Ниту еден пијалок нема да ви помогне да изгубите тежина самостојно, но постојат пијалоци кои, во комбинација со здрав начин на живот, можат малку да го истуркаат процесот на слабеење. Кафе Истражувањата покажуваат дека консумирањето кафе пред вежбање може

Хороскопски знаци кои најчесто остануваат сами

Хороскопски знаци кои најчесто остануваат сами

Секој човек посакува да ја најде личноста совршена за себе и со неа да создаде семејство, но сепак во реалноста многумина живеат различно. Кај нив не постои „ние“, туку само „јас“. Близнаци За припадниците на овој знак карактеристична е љубопитноста и детската природа. Токму таа љубопитност ги тера да го истражуваат светот и да се запознаваат со најразлични

Хороскоп за четврток (18.08.2022)

Хороскоп за четврток (18.08.2022)

Овен Се колебате помеѓу две работи, но ниедна од нив не е вистинската. Најдобро е темелно да ги согледате сите случувања. Зачувајте ја самоконтролата и не провоцирајте го партнерот. Бик Очекувајте конфликти со соработниците. Не навлегувајте во теми кои не се блиски до вас. Потрудете се да бидете реални и да не ги потценувате другите. Бидете внимателни

Чоколадна торта подготвена за 15 минути

Чоколадна торта подготвена за 15 минути

Наместо празниците, а и секој друг ден да го поминувате со часови во кујна, подгответе ја оваа чоколадна торта која е готова за 15 минути. Потребни состојки: 30g какао во прав 90g брашно малку сол прашок за печиво 20g шеќер 6 лажички кокосово масло или растително масло 80ml млеко 1/2 лажичка екстракт од ванила или 1/2 ќесичка ванилин шеќер Начин на

Како да се справите со колегите кои озборуваат?

Како да се справите со колегите кои озборуваат?

Во секоја работна организација мора да има по некој вработен кој знае сè и неговата омилена активност е озборувањето. Таквата личност ги знае сите детали од животот на колегите, како го поминуваат слободното време, со кого спијат и кој број на облека носат. Сепак, постои начин како да се справите со нив. Не паѓајте на провокации Луѓето кои сакаат да

Овој хороскопски знак би ви го дал своето срце

Овој хороскопски знак би ви го дал своето срце

Кога станува збор за љубов, Овните преферираат моногамијата. Никогаш не им е доволно добиеното внимание или времето поминато насамо со своите љубени. Тие го ставаат партнерот на прво место на својата листа на приоритети, без разлика на сè, и го очекуваат истото за возврат. Ако немаат главна улога во универзумот на нивниот партнер, тогаш едноставно

Хороскоп за среда (17.08.2022)

Хороскоп за среда (17.08.2022)

Oвен Расположението ви се подобрува исто како и материјалната состојба. Доколку се занимавате со работа поврзана со техника, ќе бидете во ситуација да ги материјализирате квалитетите. Сега треба да бидете вешти и да го зачувате стекнатото, но тоа треба да го направите и со партнерот. Бик Конечно се смиривте и сите шанси да ги средите недоразбирањата

Храна која треба да се консумира зависно од емоциите

Храна која треба да се консумира зависно од емоциите

Сигурно и вие сте се запрашале зошто ви се јаде чоколадо кога сте тажни или зошто одредена храна ви помага да се смирите кога сте напнати и нервозни? Различни видови на храна влијаат на нашето расположение на различни начини, а нашето тело тоа го препознава. Стрес Земете длабок здив и земете неколку семки од тиква, лен или ореви. Храната богата со

Совети за поубав сон, подобар изглед и поголем елан

Совети за поубав сон, подобар изглед и поголем елан

Дали наутро кога ќе станете и ќе се погледнете во огледало сте задоволни со сопствениот изглед? Многупати не. Еве неколку совети со кои ќе го корегирате тоа. УБАВ СОН Многумина веруваат во концептот „beauty sleep“, што е фина работа. Ако не сакате вашите очи да бидат потечени, потрудете се секоја вечер да одите во кревет на време. ОРАЛНА НЕГА Четкајте