притисни ентер »

Извори

iLike

Како да ја испеглате косата без пегла?
Како да ја испеглате косата без пегла?

Како да ја испеглате косата без пегла?

Доколку косата постојано ви се превиткува, а не сакате да ја оштетувате со разни пегли и преси за коса, пробајте некое од следниве природни решенија. Маска од мед и млеко Измешајте чаша млеко со една лажица мед. За оваа маска најдобро е да се користи полномасно кравјо млеко, но и кокосовото млеко исто така ќе ви помогне. Пробајте и со двете, па ќе

Аеробните вежби ги подобруваат конгитивните функции

Аеробните вежби ги подобруваат конгитивните функции

Физичката активност ги подобрува конгитивните функции, како што се меморијата, концентрацијата, учењето и само-контролата, а кај оние кои консумираат алкохол го намалува оштетувањето на мозокот. Консумирањето алкохол ги оштетува невроните, а правилното вежбање може да помогне во минимизирање на штетните последици кои тој ги има на телото. Овие резултати

Хороскоп за понеделник (27.07.2020)

Хороскоп за понеделник (27.07.2020)

Овен Без разлика на тоа што некои работи се случуваат многу побавно отколку што планиравте, сепак, сте задоволни. Си ја работите својата работа и си го гледате својот живот. И со партнерот сте во добри односи. Бик Уживате во убави работи. Фантазијата ви е главна движечка сила. Затоа, фантазирајте, но внимавајте да не се изгубите во тој нереален свет

Хороскоп за петок (26.06.2020)

Хороскоп за петок (26.06.2020)

Овен Доколку би имале тон пари на што би ги потрошиле? Играчки? Игри? Нови начини на забава? Тоа би сакале денеска да правите, но, за жал, нема да се оствари. Единствено решение е да најдете некој што има пари и сака да вложува во Вас или да Ве прави среќни. Бик Посветувате големо внимание на работата. Денеска ќе се бара од вас перфекција, а дури и

Како да ја победите кризата во врската или бракот?

Како да ја победите кризата во врската или бракот?

Секоја љубовна врска или брак во одреден период поминува низ криза. Психологот д-р Бил Клук, им помогнал на многу парови да поминат низ најтешките периоди во нивната врска. Тој посочува неколку едноставни совети за тоа како да се изгради силна, среќна врска. Потсетете се на љубовта која ја негувате едни за други, дури и во најтемни времиња и во секоја

Храна која го решава проблемот со спиењето

Храна која го решава проблемот со спиењето

Еден од најдобрите растителни извори на магнезиум и други хемиски соединенија кои придоенсуваат за добар сон е наутот. Оттаму претставува идеален избор за вечера на сите кои страдаат од несоница. Гарбанцо семињата содржат сложени јаглени хидрати кои му помагаат на нашето тело да произведува серотонин. Иако серотонинот е почесто поврзан со добро расположение,

Хороскоп за четврток (25.06.2020)

Хороскоп за четврток (25.06.2020)

Овен Денот ќе ви понуди поголема инспирација за емотивно зближување со партнерот, па оттаму ќе ја црпите енергијата за извршување на сите други обврски. Со оглед на тоа дека зрачите со неодолив шарм, можеби е крајно време да приредите интересно изненадување за лицето што ви е на срце. Бик Вашите по малку згаснати страсти може повторно да се разбудат

Кои се најчестите стравови на мажите?

Кои се најчестите стравови на мажите?

Стравот и емоциите ги имаат и мажите, но се срамат да зборуваат за нив, бидејќи општеството така ги научило. Физички изглед Често се вели дека жените се оние кои се опседнати со физичкиот изглед и кои внимаваат на секој детал, но и на мажите исто така им е важно да изгледаат добро. Токму поради тоа често посетуваат теретани и фитнес центри. Финансии

Хороскоп за четврток (18.06.2020)

Хороскоп за четврток (18.06.2020)

Овен Нагласена е интуицијата. Таа ви помага побрзо и полесно да комуницирате со луѓето. Дајте им она што сакаат да го слушнат. Бизнисмените мислат на пари, додека останатите мислат на тоа како да преживеат. Уживајте во ситните работи што ве прават среќни. Бик Период на претпазливост. Многу работи можат да излезат од контрола, посебно кога е во прашање

Хороскоп за среда (17.06.2020)

Хороскоп за среда (17.06.2020)

ОВЕН Идеален ден за се’ што има врска со партнерството и здружувањето. Надевајте се на успех во сферата на трговијата. Доколку забележите дека во средината во која се движите, односите се нарушени, потрудете се вие да не бидете тоа лице што ќе ги поправа. Без оглед на успехот, треба да се биде реален во проценатa. БИК Практично размислувате, вредно