притисни ентер »

Извори

Hashtag

Дневен хороскоп за 15 август: Вагите мора да работат на комуникација, Бикот е уморен
Дневен хороскоп за 15 август: Вагите мора да работат на комуникација, Бикот е уморен

Дневен хороскоп за 15 август: Вагите мора да работат на комуникација, Бикот е уморен

Овен Многу е важно во текот на овој ден да ја контролирате својата импулсивност во однесувањето кон деловните соработници, за да избегнете компликации во реализацијата на вашите планови. Дури и на полето на љубовните врски, не би било лошо да ја сведете приказната во најмала можна мера, бидејќи и во оваа сфера се можни недоразбирања. Бик Работете на

Ја исмевале бидејќи на босите нозe си нацртала знак „Nike“: Била сиромашна и немала пари за патики, а потоа следувал пресврт

Ја исмевале бидејќи на босите нозe си нацртала знак „Nike“: Била сиромашна и немала пари за патики, а потоа следувал пресврт

Ова девојче по име Реа е од Филипините, а нејзината приказна допре до многумина и ги натера да подразмислат... Оваа тема ќе ја разбуди свеста за ота колку материјалниот свет е минлив и колку би требало да бидеме благодарни на тоа што го имаме. Станува збор за приказна која го заобиколи светот и им одржа лекција за животот, како на возрасните, така

Грција го разбуди детето во неа: Лина Пејовска откри како ги полни батериите за претстојните настапи

Грција го разбуди детето во неа: Лина Пејовска откри како ги полни батериите за претстојните настапи

Уште нешто повеќе од еден месец ќе може уживаме во официјалното лето, а потоа на сцената настапува есента... Овој период сите го користат за да уживаат на плажа. Некои ги одбираат езерата во Македонија, други на балканските плажи, трети пак, се избраа некоја егзотична дестинација. Ништо поразлични не се ниту познатите личности, кои во празниот простор

Бруклин Бекам уште една тетоважа ѝ посвети на Никола: Многумина сметаат дека изгледа евтино и нема значење

Бруклин Бекам уште една тетоважа ѝ посвети на Никола: Многумина сметаат дека изгледа евтино и нема значење

Не се сите воодушевени со неговата нова тетоважа... Бруклин Бекам и Никола Пелц неодамна својата љубов ја крунисаа со брак, а од венчавката неуморно ја споделуваат својата љубов на Инстаграм. Освен тоа, ја искажуваат и на еден друг начин, особено Бруклин. Бруклин е познат по своите многубројни тетоважи. Целото тело му е исполнето со разни цртежи, пораки

Комбо на денот: Шакира во спортски комплет во бојата на сезоната

Комбо на денот: Шакира во спортски комплет во бојата на сезоната

За познатата пејачката Шакира годините се само бројка. Иако има 45 години, нејзината фигура изгледа подобро од било кога, а поради тоа, често можеме да ја видиме во комбинации, кои дефинитивно се идеални за тинејџерки. Така е и оваа спортска комбинација, составена од тренерки и кратка маичка во виолетова боја. Оваа боја во моментов е многу актуелна

Андрија Јо како од мајка роден: Јутјуберот објави фотка од приватната архива, а еве како таа реагираше
Андрија Јо како од мајка роден: Јутјуберот објави фотка од приватната архива, а еве како таа реагираше

Андрија Јо како од мајка роден: Јутјуберот објави фотка од приватната архива, а еве како таа реагираше

Многу обожаватели му побараа да видат уште такви фотки... Младиот и познат јутјубер Андрија Јо често ги изненадува своите следбеници на социјалните мрежи, но сега отиде чекор напред. Имено, тој објави фотографија на својот профил на Инстаграм на која е потполно гол. Иако го има прекриено задникот, доволно се гледа дека Андрија на море не носел костим

Штотуку излезе најавата за новиот филм, а сите се веќе воздбудени: Комбинација од „Еуфорија“ и вистински тинејџерски филм

Штотуку излезе најавата за новиот филм, а сите се веќе воздбудени: Комбинација од „Еуфорија“ и вистински тинејџерски филм

Ако овој филм не излезе како што многумина очекуваат, Нетфликс ќе има многу лути гледачи... Се чувствуваме измамено и разочарано кога најавата за филмот изгледа предобро, а потоа излегува филмот, кој е тотално промашување. Се надеваме дека тоа нема да биде случај и со оваа тин драма. Најавата само што излезе, а луѓето ги одбројуваат деновите до излегувањето

Барање дозвола за одење во тоалет или учење странски јазик што подоцна не го знаете: 30 работи кои се апсолутно непотребни по завршувањето на средното образование

Барање дозвола за одење во тоалет или учење странски јазик што подоцна не го знаете: 30 работи кои се апсолутно непотребни по завршувањето на средното образование

Само присетувањето на овие работи предизвикува некое чудно чувство... Многу не сакаат да го признаат тоа, но средното училиште дефинитивно бил еден од најдобрите периоди во животот на секоја личност. Има некои на кои навистина не им бил, но е фасцинантно како тогаш некои работи ни биле потполно нормални, додека денес дефинитивно не се. Во средно училиште

„Мило ми е што мајка ми почина“: Актерката која ја обожаваат милиони сподели исповед поради која Америка се згрози

„Мило ми е што мајка ми почина“: Актерката која ја обожаваат милиони сподели исповед поради која Америка се згрози

Со години беше омилено ТВ лице на милиони деца и тинејџери ширум светот, а за целото тоа време водела многу битки... Амерканската пејачка и актерка Џенет Мекарди, која на младата публика ѝ е најпозната по улогата во тинејџерската серија „iCarly“ на мрежата Nickelodeon, неодамна ги објави своите мемоари и уште по насловната страница е јасно дека ништо

Пеењето не им е прва професија: Со што се занимавале познатите српски пејачи пред да станат познати

Пеењето не им е прва професија: Со што се занимавале познатите српски пејачи пред да станат познати

Од медицина, преку водителство до обезбедување... Многу позанти личности од српската јавна сцена пред да станат познати морале да се занимаваат со разни професии кои главно немаат никаква врска со нивните денешни кариери. Интересен податок е дека поголемиот број естрадни уметници во Србија може да се пофалат само со диплома од основно училиште, по

Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ заминуваат од Србија: Во оваа земја ќе започнат заеднички живот, откриена е причината за селидбата

Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ заминуваат од Србија: Во оваа земја ќе започнат заеднички живот, откриена е причината за селидбата

Пејачката ќе се труди да не ја запостави кариерата, како и редовно да ги гледа своите најмили... Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот Немања Гудељ веќе неколку месеци уживаат во љубовната врска, која сега, судејќи по сѐ, ќе ја кренат на едно повисоко ниво. Имено, како што пишуваат домашните медиуми, пејачката и фудбалерот наскоро, поради неговиот нов

Мадона и нејзиниот 16-годишен син носат исти облека: Во моите фустани изгледа подобро и од мене

Мадона и нејзиниот 16-годишен син носат исти облека: Во моите фустани изгледа подобро и од мене

Бидејќи ретко зборува за своето семејство, со ова изненади многумина... Кралицата на попот, Мадона, која за само неколку дена ќе наполни 64 години, не престанува да ја шокира јавноста како со своите ставови, испади... така и со деталите од својата приватност. Неодамна, во емисијата „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon“, раскажа дека носи исти работи,

Го замолила синот да ја фотографира на летување во Грција, но да не ѝ се гледа стомакот: Фотката стана хит

Го замолила синот да ја фотографира на летување во Грција, но да не ѝ се гледа стомакот: Фотката стана хит

Голем број луѓе сакаат да имаат фотки од летувањето. Тие се ччувари на спомените и сеќавање на убавите моменти кои сме ги поминале на море, опуштени и растеретени, далеку од секојдневните обврски. Таков вид на спомени посакала да има и госпоѓа Марта од Србија, која деновите од летото ги поминала во Грција. Имала само една молба - синот да ја фотографира,

Хана на професионална шминка, Дарен модно усогласен со бато Вук: Тијана и Тамара со семејставата беа свадбари со стил

Хана на професионална шминка, Дарен модно усогласен со бато Вук: Тијана и Тамара со семејставата беа свадбари со стил

Вчеравечер, пејачките Тамара Тодевска и Тијана Дапчевиќ со своите семејства беа гости на свадба, а дека издоминираа, говорат и фотографиите кои ги споделија на социјалните мрежи. За оваа прилика сестрите, како и нивните деца, беа облечени во црно-бели модни комбинации. Хана, како и досега ги освои симпатиите на сите, а овој пат, најмногу поради тоа

Вака изгледа ќерката на Лане Гутовиќ: Таа е актерка, а сите ја знаете од „Ивкова слава“

Вака изгледа ќерката на Лане Гутовиќ: Таа е актерка, а сите ја знаете од „Ивкова слава“

Актерот Милан Лане Гутовиќ почина минатата година на 75 години на Военомедицинската академија по тешко боледување. Актерот зад себе имаше два брака, но својот приватен живот никогаш не го експонираше јавно. Многу детали успеа да ги задржи во своите четири ѕида, толку што името на неговата прва сопруга, ниту денес не ѝ е познато на јавноста. Милица