притисни ентер »

Извори

GSM

Се сеќавате на играта Mafia? Ова се десетте новитети во римејкот
Се сеќавате на играта Mafia? Ова се десетте новитети во римејкот

Се сеќавате на играта Mafia? Ова се десетте новитети во римејкот

Обожавателите на култниот класик од 2002 година сигурно ќе сакаат барем да видат што е поразлично во римејкот Mafia Definitive Edition.. Играта ќе биде достапна на PC, PS4 и Xbox One, а излегува на 25 септември. Mafia Definitive Edition ја направи Hangar 13, а ја објавува 2K Games. Ова се десетте најголеми промени што може да ги очекувате. Извор: kajgana

Погледнете го овој уникатен OnePlus 7T Special Edition уред!

Погледнете го овој уникатен OnePlus 7T Special Edition уред!

OnePlus 7T е речиси 12 месеци стар и вниманието во моментот е насочено кон неговиот следбеник, OnePlus 8T. Но, компанијата реши да ги изненади фановите.... Познат како OnePlus 7T Special Edition и најавен да биде претставен во Кина деновиве, смартфонот ќе биде нов, уникатен модел во прекрасна Champagne White (бела) боја. Уредот ќе биде најавен на кинеската

Стигна новиот iOS 14 софтвер за уредите на Apple

Стигна новиот iOS 14 софтвер за уредите на Apple

Apple го пушти новиот iOS 14 софтвер на сите поддржани iPhone уреди.. Откако ги претстави трите Apple Watch рачни часовници, iPad таблетот и A14 Bionic чипсетот, компанијата конечно го пушти и iOS 14 на сите поддржани уреди. Ажурирањето ќе го добијат сите iPhone телефони кои го поддржуваа и iOS 13. Тоа значи дека и iPhone SE, кој е стар повеќе од четири

Седум шокантни пресврти во видеоигри што ја сменија франшизата

Седум шокантни пресврти во видеоигри што ја сменија франшизата

Време е за уште една интересна анализа на Gameranx, овојпат поврзана со неочекувани пресврти во приказната на познати видеоигри.. Многу игрици имаат пресврти, заплети и изненадувачки откритија, но само неколку успеале да ја сменат и потресат целата франшиза. Ова се седумте најшокантни такви примери. Извор: kajgana.com

Смартфонот Motorola G9 Play пристигна во Европа, позната и цената

Смартфонот Motorola G9 Play пристигна во Европа, позната и цената

Три нови смартфони на Motorola пристигнуваат на европскиот пазар, откако се појавија во Бразил и Индија.. Moto G9 Play ќе чини 170 евра во Белгија, Германија и Холандија, 190 евра во Франција, 200 евра во Шпанија, 230 во Италија, а во Велика Британија 160 фунти. Moto G9 Plus во Европа ќе чини нешто помалку од 350 евра. Се очекува да пристигне и моделот

Како да заработувате пари на Instagram: 7 совети
Како да заработувате пари на Instagram: 7 совети

Како да заработувате пари на Instagram: 7 совети

Дечките од Howfinity секогаш имаат корисни совети за вас.. Во најновото видео ќе ви покажат како да заработувате пари на Instagram. Има 7 корисни начини што функционираат. Погледнете го видеото. Извор: kajgana.com

Sony ја претстави новата Xperia 5 II

Sony ја претстави новата Xperia 5 II

Sony го претстави новиот модел Xperia 5 II.. Се работи за уред кој е помала верзија на скапиот модел Xperia 1 II. Овој модел со пристапна цена има екран со фреквенција на освежување од 120 Hz. Xperia 5 II има 6,1-инчен екран со формат 21:9. Смартфонот доби Qualcomm Snapdragon 865 процесор, 8 GB RAM, 128 или 256 GB интерна меморија и батерија од 4.000

Пет видеоигри што беа премногу амбициозни за да бидат пуштени на пазарот

Пет видеоигри што беа премногу амбициозни за да бидат пуштени на пазарот

Некои најавувани видеоигри низ годините изгледале премногу добри за да бидат вистинити и така и се покажало.. Премногу амбициозни и футуристички, овие игри никогаш не ја видоа „светлината на денот“. Gameranx направи избор на петте фаворити. Извор: kajgana.com

Детали: Системот камери на Samsung Galaxy A52!

Детали: Системот камери на Samsung Galaxy A52!

Galaxy A50 и A51 на Samsung стекнаа голема популарност во 2019-та и оваа година, нудејќи модерен дизајн и добри камери. Сега, се појавија и први детали за камерите на следбеникот на овие уред - Galaxy A52:. Иако Samsung сеуште работи на производството на Galaxy A52 и многу детали не се познати, се појавија информации за камерите. Galaxy A52 ќе има

Пет технолошки трендови во 2021 за кои мора да бидете подготвени

Пет технолошки трендови во 2021 за кои мора да бидете подготвени

Forbes издвои пет технолошки трендови за кои се смета дека во 2021 година сите би требало да бидат подготвени. Станува збор за трендови кои можат да бидат адекватен одговор на социјалните предизвици во новата реалност со пандемијата на COVID-19.. 1. Вештачка интелигенција Првиот тренд е вештачката интелигенција за која се претпоставува дека следната

Во Јапонија тестиран робот со кој управуваат луѓе

Во Јапонија тестиран робот со кој управуваат луѓе

Во продавница во Јапонија е тестиран робот со кој управуваат луѓе, а чија задача е да го надомести недостатокот на работна сила.. Станува збор за роботот Model-T на компанијата Telexistence, а со кој се управува со далечинско управување и хедсет. Развиен е во време кога продавниците во Јапонија имаат проблем со недостаток на работна сила, а задачата

Galaxy S20 FE: Карактеристики и цена

Galaxy S20 FE: Карактеристики и цена

Во моментот, еден од најочекуваните уреди кои ќе бидат најавени е Galaxy S20 FE на Samsung за време на Unpacked настанот на 23 септември.. Овој уред ќе биде следбеник на S10 Lite и Note 10 Lite концептите и всушност ќе биде буџетска верзија од S20 серијата. Ова се разликите меѓу Galaxy S20 FE и Galaxy S20: 6.5 инчен FHD+ Super AMOLED дисплеј vs 6.2

Нема продажба на ТikTok во САД

Нема продажба на ТikTok во САД

Кинеската компанија ByteDance, сопственик на популарната апликација TikTok, го извести Microsoft дека нема да го продава американскиот бизнис, а наместо продажба, договорено е партнерство со корпорацијата Oracle.. BytDance нè известија дека нема да ги продаваат американските операции на TikTok на Microsoft. Убедени сме дека нашиот предлог беше добар

Официјално: Apple Watch Series 6!

Официјално: Apple Watch Series 6!

Apple Watch Series 6 е новиот паметен часовник на компанијата кој официјално ќе биде достапен од 18 септември:. Цената на Apple Watch Series 6 ќе биде 399 долари за стандрадниот модел, додека верзијата со GPS+Cellular ќе биде 499 долари. Достапен е во сина, златна, сива и црвена боја. A13 bionic dual-core процесор 20% подобри перформанси од претходниот

Настанот на Apple во 10 минути

Настанот на Apple во 10 минути

Настанот на Apple во септември беше еден од најочекуваните за оваа година. На него, компанијата го најави Apple Watch Series 6 и буџетскиот Watch SE, како и новите iPad Air 4 и iPad 8:. Бидејќи настанот траеше долго, доколку немате време да го гледате целиот настан, ова видео од само 10 минути ќе ви претстави се што треба да знаете за сите четири нови