притисни ентер »

Извори

GSM

Дали гејмерскиот Black Shark 5 Pro ќе го помине тестот на издржливост?
Дали гејмерскиот Black Shark 5 Pro ќе го помине тестот на издржливост?

Дали гејмерскиот Black Shark 5 Pro ќе го помине тестот на издржливост?

Гејмерските телефони се популарни меѓу корисниците на мобилни уреди, а како еден од нив помина на тестот за издржливост погледнете во видеото подолу.. YouTube каналот JerryRigEverything повторно е активен, а овој пат Зак од споменатиот канал на својот неконвенционален тест за издржливост го има гејмерскиот Black Shark 5 Pro. Први на тестот се најдоа

Претставени Xiaomi Watch S1 Pro и Buds 4 Pro

Претставени Xiaomi Watch S1 Pro и Buds 4 Pro

. Најновите паметни уреди за носење на Xiaomi се тука со Watch S1 Pro и Buds 4 Pro кои беа лансирани во Кина. Watch S1 Pro им се придружува на Watch S1 и Watch S1 Active со поголем екран, поголема батерија и две опции за бои. Buds 4 Pro нуди звук со висока резолуција, поддршка за LHDC 4.0 и активно поништување на шумот. Xiaomi Watch S1 Pro Часовникот

Motorola го претстави флагшипот Moto Razr 2022

Motorola го претстави флагшипот Moto Razr 2022

Конечно пристигна новиот флагшип од Motorola, а тоа е Moto Razr 2022.. Станува збор за нов смартфон на преклопување кој го задржа препознатливиот дизајн со шарка и доаѓа со подобрен екран, две камери и врвен процесор. Уредот доби 6,7-инчен екран како и неговиот претходник, но сличностите завршуваат тука бидејќи се работи за нов OLED панел со подобра

Android 13 е официјално тука

Android 13 е официјално тука

. Ако неодамна обрнувавте големо внимание на мобилниот простор, ќе знаете дека рекордот на објавување на Google за новите верзии на Android е насекаде. Минатата година, Android 12 дебитираше на почетокот на октомври. Оваа година, Android 13 ќе се појави денес. Компанијата најави дека ажурирањата на поддржаните Pixels почнувајќи од денес треба да бидат

Митови и вистини за полнењето батерија на телефонот

Митови и вистини за полнењето батерија на телефонот

Просечниот животен век на батеријата на еден смартфон е една до две години, а со правилна употреба може да се продолжи нејзината трајност.. Во продолжение, прочитајте што е мит, а што е вистина за полнењето на батеријата на смартфонот. Не е добро да се користи телефонот додека се полни Мит. Телефонот може да го користите кога сакате и колку сакате,

Новиот Poco M4 5G пристигнува глобално

Новиот Poco M4 5G пристигнува глобално

. Poco M4 5G беше лансиран во Индија уште во април, а сега е време да го добијат и другите пазари. Компанијата повторно го претстави телефонот на меѓународно ниво со една голема разлика - главната камера и предниот стрелец имаат намалени сензори. Останатите спецификации, сè до комбинациите на чипсет и меморија, остануваат исти. Екранот на Poco M4 5G

PlayStation 5 добива две многу барани гејминг карактеристики

PlayStation 5 добива две многу барани гејминг карактеристики

Компанијата Sony пред неколку дена го претстави бета фирмверот за својата најнова конзола PlayStation 5. Оваа надградба носи со себе две многу барани функции –1440p излез и фолдери за игри.. Функцијата 1440p излез е прилично едноставна. Конзолата PlayStation 5 сега ќе може да работи во резолуција од 2560 x 1440 пиксели, со 720p, 1080p и 2160p. Оваа

Најава за сериите Samsung Galaxy Z Fold4, Z Flip4 и Watch5

Најава за сериите Samsung Galaxy Z Fold4, Z Flip4 и Watch5

. Настанот Galaxy Unpacked ја донесе следната генерација на преклопни уреди на Samsung - Galaxy Z Flip4 и Z Fold4. Иако нема недостиг од конкуренти во Кина, на глобалната сцена Z серијата е речиси без предизвик - само Z Flip3 сочинуваше половина од пазарот на преклопување во првите три месеци од оваа година. Новонајавениот Moto Razr 2022 изгледа привлечно

Како се покажа Nothing Phone (1) на тестот за издржливост?

Како се покажа Nothing Phone (1) на тестот за издржливост?

Еден од најинтересните телефони кои се појавија во последно време е Nothing Phone (1). Дојде време овој уред да се стави на тест за издржливост.. Популарниот YouTube канал JerryRigEverything го стави Nothing Phone (1) на неговиот неконвенционален тест за издржливост. Зак од гореспоменатиот канал, го подложи телефонот на неговите вообичаени тестови

Galaxy Z Fold4 и Flip4 Unpacked: што да очекуваме

Galaxy Z Fold4 и Flip4 Unpacked: што да очекуваме

. Денес е голем ден ако сте љубители на серијата Galaxy Z на преклопување на Samsung. Следната генерација на Galaxy часовници со оперативен систем Wear е исто така на пат, како и нов пар TWS пупки. И покрај тоа што Samsung не е голем на тизерите, бројните протекувања значат дека имаме прилично јасна слика за тоа што да очекуваме. Големи подобрувања