притисни ентер »

Извори

G-sport

ГЛЕДАЈTЕ ДЕНЕСКА: Металург во битка за ЛЕ (ЛИНК)
ГЛЕДАЈTЕ ДЕНЕСКА: Металург во битка за ЛЕ (ЛИНК)

ГЛЕДАЈTЕ ДЕНЕСКА: Металург во битка за ЛЕ (ЛИНК)

Металург денеска ќе го игра реванш натпреварот од ЛШ со швајцарскиот Кринс Луцерн. Средбата ќе може да се гледа на ehftv.com КРИНС ЛУЦЕРН - МЕТАЛУРГ 18:45 (ЛИНК) Денеска е најважниот ден во сезоната за еден од македонските претставнци во ЛЕ, Металург. Вечерва, од 18:45 во Цирих, Металург ќе го игра реванш натпреварот со Кринс Луцерн за пласман во групната

Проблем за СЕХА, Словачка се „затвора“

Проблем за СЕХА, Словачка се „затвора“

Словачката влада од 1 октомври воведува целосна забрана за спортски настани, Татран Прешов нема да може да стартува во СЕХА Гаспром Словачката влада на состанок што траел до доцна во ноќта донела одлука за воведување на нови строги и рестрективни мерки во борбата со Ковид 19. Мерките стапуваат на сила на 1 октомври, а меѓу нив е и целосната забрана

Вести: Големо засилувањ за Веспрем, Горење е во карантин...

Вести: Големо засилувањ за Веспрем, Горење е во карантин...

Презадоволен од покажаното од средниот бек Педро Пачеко, сехалигашот Татран го продолжи договорот со него до крајот на јуни 2023. Татран сезонава, по најавите дека ќе стане аматерски клуб се сврте кон јужноамериканскиот пазар и сега има шест бразилски ракометари. Веспрем и досега беше одлличен и во ЛШ и во домашното првенство, а отсега ќе биде уште

Вардар седи на трње, бројни откази низ Европа

Вардар седи на трње, бројни откази низ Европа

Ќе игра ли Вардар 1961 на 1 октомври или по втор пат ќе му биде одложен натпревар? Вардар 1961 во моментов седи на трње и чека каква и да е одлука од Виена. Двата клуба и ЕХФ коминуцираат, но засега нема епилог. Вардар во четврток треба да игра во Сегед и таму требаше да замине со автобус. Но, ПИК Сегед кој во Полска замина без шест Ковид-позитивни,

ЕХФ го дисквалификува Бенидорм

ЕХФ го дисквалификува Бенидорм

Шпанската екипа Бенидорм нема да ја брани предноста од три гола од првиот натпревар со АОН Фајверс од Австрија Шпанската екипа Бенидорм ја совлада австриската АОН Фајверс (34-31) на првиот меч од второто коло во ЛЕ. Но, пред реваншот, шест нивни ракометари се заразија со корона и шпанското здравство ги смести во 10 дневен каратнтин сите. И тие што

Вести: Големо засилувањe за Веспрем, Горење е во карантин...
Вести: Големо засилувањe за Веспрем, Горење е во карантин...

Вести: Големо засилувањe за Веспрем, Горење е во карантин...

Презадоволен од покажаното од средниот бек Педро Пачеко, сехалигашот Татран го продолжи договорот со него до крајот на јуни 2023. Татран сезонава, по најавите дека ќе стане аматерски клуб се сврте кон јужноамериканскиот пазар и сега има шест бразилски ракометари. Веспрем и досега беше одлличен и во ЛШ и во домашното првенство, а отсега ќе биде уште

Турски хакери го уценувале селекторот на Данска

Турски хакери го уценувале селекторот на Данска

Турски хакери ги пробиле профилите на Николај Јакобсен на Инстаграм, Фејсбук и неговиот меил. „Се почна со една порака на Whats App со која ми беше побарано да внесам код со кој ќе докажам дека сум сопственик на Инстаграм профилот или во спротивно профилот ќе ми биде избришат. Сето тоа изгледаше реално, па го внесов кодот“. изјави селекторот на Данска,

Металург се чекираше во Цирих

Металург се чекираше во Цирих

Металург пристигна во најголемиот швајцарски град по еднодневен престој во Истанбул. Утре го чека решавачкиот меч за пласман во ЛЕ Металург мораше да преспие една ноќ во Истанбул за да стигне навреме во Цирих каде што утре (18:45) ќе го одигра реванш натпреварот од квалификациите за пласман во групната фаза на Лига Европа. Скопскиот клуб денеска пристигна

Откажан меч од Лига Европа!

Откажан меч од Лига Европа!

Бенидорм нема да ја брани утре предноста од три гола во Австрија Шпанската екипа Бенидорм пријави шест позитивни играчи на Ковид и нивниот меч со австрискиот ти АОН Фајверс е стопиран. Шпанците победија 34-31 на првиот натпревар, но потоа ги стигна подмолниот вирус и сега пола тим е во карантин. Во Шпанија со шест играчи се одложува натпревар, со пет

Kорона ја „закачи“ и Висла Плоцк

Kорона ја „закачи“ и Висла Плоцк

Како стојат работите, годинава најдобри на терен ќе бидат не тие што имаат најдобри тимови, туку тие што најдобро се чуваат од Ковид Годинава голема предност на терен ќе имаат тие екипи што најдобро се справуваат со Ковид 19 пандемијата. Бадијала му беа шест скапи играчи на ПИК Сегед кога изолирани од дома гледаа како времешниот Кањељас вади го растура

Келце замина во самоизолација

Келце замина во самоизолација

Полскиот шампион замина во самоизолација додека чека тестирање Полскиот шампион Келце и протинвник ан Вардар 1961 во Лигата на шампионите замина во самоизолација. Полјаците играа натпревар со ПИК Сегед. Подоцна беше утврдено дека еден од ракометарите на унгарскиот клуб бил позитивен на Ковид 19, по што тие веднаш беа изолирани. Истата процедура го

Металург го приземји Шампион

Металург го приземји Шампион

МЕТАЛУРГ - ШАМПИОН   51-18 (22-11) Арсениевска 9, Дамчевска 7 - Неделковска 6, Димитриевска 6 Дебитантот Шампион предводен од Валентина Радуловиќ, која засега е само тренер, иако е регистрирана и како играч добро ја почна сезоната. Во воведните две кола победи на гости со О. Поле и дома со Кузман Вардар, но потоа дојде ред да играат со шампионот Металург

ПИК Сегед е одново во карантин! Ќе игра ли Вардар во Унгарија?

ПИК Сегед е одново во карантин! Ќе игра ли Вардар во Унгарија?

Пик Сегед е одново во карантин. Целиот тим е изолиран затоа што имаат нов случај на позитивен по мечот со Келце ПИК Сегед имаше шест ракометари во карантин пред дуелот со Келце. Отидоа таму со изменет состав, одиграа машки натпревар и тесно беа поразени. По оваа средба имаат нов позитивен случај и додека не ги добијат резултатите од новото комплетно

Дали е ова гол на годината?

Дали е ова гол на годината?

За Вадим Вирич од украинска Одеса веројатно никогаш немаше да слушнеме, или во најмала немаше да обрнеме некое особено внимание. Но, вчера работите се сменија Вадим Вирич е искусен 34 годишен ракометар кој во кариерата има играно и за Портовик и Макаби Тел Авив... Сепак, неговото име не звучи познато, иако тоа вчера се смени. На натпреварот со Мотор

Металург два дена ќе патува до Цирих

Металург два дена ќе патува до Цирих

Металург утрово тргна на пат за Цирих, а таму ќе стигне утре. Ковид 19 и најдостапната дестинација ја направи да биде патешествие Цирих беше една од најдостапните дестинации од Македонија. Можеби и најдостапната од скопскиот аеродром. Но, Ковид 19 направи оваа дестинација да стане вистинско патешествие од Скопје. Не е достапна ниту од Приштина, ниту