притисни ентер »

Извори

Friday

Совети за нега од најискусните мажи
Совети за нега од најискусните мажи

Совети за нега од најискусните мажи

Немојте премногу да се сончате- Штетните сончеви зраци не се виновни само за брчките, туку ризикувате и од заболување од карцином на кожа. Затоа е многу важно да користите производи кои ќе ја заштитат вашата кожа. Исто така, треба да носите очила за сонце, а кога има високи температури и капа или капа. Секојдневно користете навлажнувачи кои имаат заштитен

Едноставни и значајни трикови за поефикасен тренинг

Едноставни и значајни трикови за поефикасен тренинг

Самиот тренингот, колку и да вежбате напорно, не е доволен за саканите резултати… Пролета е времето во кое најчесто го вртиме тој одлучувачки лист на кој се забележани сите промени кон кои се стремиме. Сигурно веќе на сите им е добро познат фактот дека за убавата фигура е потребна правилна исхрана, но за да во целост го обликувате вашето тело физичката

Не претерувајте со пивото

Не претерувајте со пивото

Нема причина да чувствувате грижа на совест ако со ручекот сакате да пиете пиво, се разбира, под услов да не претерувате со тоа задоволство. Затоа што две чаши или едно шише на ден на организмот му носи повеќекратна корист, покажуваат истражувањата. Пивото корисно делува на здравјето бидејќи ги содржи сите минерали од житни култури од кои е направен,

Hamilton Khaki Field Mechanical е врвен часовник за мажи со авантуристички дух

Hamilton Khaki Field Mechanical е врвен часовник за мажи со авантуристички дух

Новиот Khaki Field Mechanical на американскиот производител на часовници Hamilton е доказ дека црната боја прави да изгледате модерно. Hamilton часовникот располага со 38мм челично куќиште кое е водоотпорно до длабочина од 100 метри, како и нов механизам кој нуди 80 часа резервна батерија. Hamilton Khaki Field Mechanical  е часовник со американски

Три вида на чевли кои мора да ги има секој маж

Три вида на чевли кои мора да ги има секој маж

Потрагата за иделани чевли кои совршено ќе се вклопат во вашиот бизнис стил, може да започне. Со цел да ви го олесниме изборот, нашиот тим одбра четири клучни модели на чевли кои се безвременски и кои одлично ќе се вклопат во вашите бизнис комбинации. Класичните чевли на врзување кои мажите најчесто ги одбираат, оваа сезона доаѓаат во неколку различни

Дали прекувременото работење знае да биде опасно по вашето здравје

Дали прекувременото работење знае да биде опасно по вашето здравје

Во денешното деловно опкружување многу е важно да се биде достапен – па дури и кога нашето официјално работно време е завршено. Во некои професии не постои работно време, велат работодавците, но таквиот став може сериозно да му наштети на здравјето на вработените, покажаа германските истражувања. Од 77 илјади испитаници, дури една половина работи кога

Петочки се будиме со уште една убавица

Петочки се будиме со уште една убавица

View this post on Instagram Sometimes I feel lonely even if I am not alone! Is a deep feeling that results from a shallow connection with most of the people around me! No surprise! Been surrounded by a lot of people for the last 15 years, that all they saw in me was a beautiful human body! A post shared by Raluca| Bali Model | #Balibabe (@elena_ralu)

Пред нас е долгочекуваното национално првенство во триатлон

Пред нас е долгочекуваното национално првенство во триатлон

Со голема радост ве информираме дека пред нас е долгочекуваното национално првенство во триатлон во Дојран кое ќе се одржи на 20. септември 2020 година (недела). Настанот ќе биде комплетно организиран под строги безбедносни протоколи пропишани од надлежните институции, а со цел заштита на учесниците и на сите инволвирани од коронавирусот. Натпреварувањето

Стратегијата за намалување на штетите од тутунот одличен начин за превенција на болестите врзани за пушењето – смета лекарската фела

Стратегијата за намалување на штетите од тутунот одличен начин за превенција на болестите врзани за пушењето – смета лекарската фела

Пушењето е еден од најзначајните ризик фактори за појава на одредени болести кои доведуваат до смртни последици. Болестите до кои доведува пушењето сепак не се врзани за никотинот, кој како природна состојка го има во тутунот и кој е високо зависен, но некарциноген, туку со тутунскиот чад. Со оглед на фактот дека откажувањето од цигарите оди многу

Дали ја сакате ли вашата работа?

Дали ја сакате ли вашата работа?

Некои велат дека најголемата среќа е да ја пронајдете работата која ја сакате. Се разбира, секој ден на работа не може да биде одличен, но чувството дека секој работен ден ви претставува предизвик и тоа позитивен предизвик е навистина ретко. Многу луѓе кои ја сакаат својата работа ги имаат следниве карактеристики: Имаат исклучителна поврзаност со детето