притисни ентер »

Извори

Exclusive

Време е за дневна доза уживање. Астрологија и кафе
Време е за дневна доза уживање. Астрологија и кафе

Време е за дневна доза уживање. Астрологија и кафе

Овен По утрото се познава денот, па така уште рано наутро ќе добиете некакви добри вести. Инвестирајте во себе и во своето тело и почнете да вежбате. Вечерва излезете и облечете го вашиот најсекси фустан. Сите погледи ќе бидат вперени кон вас. Бик Уште еден ден до проблеми на работа. Ако очекувавте овој ден да ви донесе успех, тогаш откажете се од

Дневна доза минути за астрологија и уживање

Дневна доза минути за астрологија и уживање

Овен Дозволете да ве понесе романтикатата и препуштете се на страстите. Подгответе му вкусна вечера на вашиот парнер, а тој ќе биде изненаден од оваа позитивна промена. На професионално поле, денеска ќе имате можност да забележите успех. Бик Сакате да направите нешто со кое ќе им покажете на сите дека не зависите од никој. Не се оптоварувајте со она

Далеку од цивилизација вака изгледа животот во пештера!

Далеку од цивилизација вака изгледа животот во пештера!

Во непристапниот дел на кинеската провинција Гуиџоу, во пештера до која нема ни пат, не само што живеат луѓе, туку постои цело село, организирано така што животот на целата заедница се одвива во пештерски мрак. Селото Жонгдонг се наоѓа на 1.800 метри надморска висина, а до него се стигнува само со едночасовно планинарење, што на неговите жители им

Дознајте зошто младите мажи сакаат постари жени!

Дознајте зошто младите мажи сакаат постари жени!

Многумина се прашуваат зошто токму некој млад маж би сакал жена која е релативно повозрасна од него. Но причини има, и тоа повеќе отколку што сте мислеле. Како за почеток, постарите жени немаат изненадни емотивни испади како помладите жени, барем така тврдат мажите, што за мажите претставува многу помал притисок во врската. Заедно со тоа оди и сексот

Секс за време на менструалниот циклус - Да или Не?!

Секс за време на менструалниот циклус - Да или Не?!

Доколку ни вас ни на партнерот не ви смета, сексот може да ги намали болките за време на менструацијата. Најважна е хигиената, а останатото препуштете го на фантазијата. Иако многу девојки се срамат поради својот менструален циклус и не практикуваат да имаат секс, токму сексот може да ви помогне да се намалат болките. Секако, треба да посветите внимание

Емотивно видео: Невеста танцуваше со својот 95-годишниот дедо на свадбата - „Никогаш не сум го видела толку насмеан!“

Емотивно видео: Невеста танцуваше со својот 95-годишниот дедо на свадбата - „Никогаш не сум го видела толку насмеан!“

Невеста сподели фотографии од емотивниот момент кога танцувала со својот дедо на свадбата и вели дека никогаш нема да го заборави тој прекрасен момент. Срцето ми беше полно кога го видов таму, како ја гледа церемонијата. Можев да ја видам на неговото лице среќата што ја чувствуваше за мене, но исто така можев да ја видам тагата скриена зад неа. Знаев

Рецепт за торта со костени која ќе ги воодушеви вашите најблиски!

Рецепт за торта со костени која ќе ги воодушеви вашите најблиски!

Искористете ја сезоната на костените за највкусните есенски десерти Потребни состојки: За тестото: 80 грама брашно 125 грама шеќер 115 грама путер 1 јајце 1/2 половина лажичка екстракт од ванила 3 лажици вода За филот: 2 јајца 500 грама пире од костени 80 грама смелени ореви 200 грама темна чоколада 120 грама путер Начин на подготовка: Замесете ги

Црн бибер - одличен лек за подуеност и подобро варење на храната!

Црн бибер - одличен лек за подуеност и подобро варење на храната!

Освен сол, црниот бибер е зачин кој најчесто се користи за приготвување супи, чорби, предјадења, салати, месо и зеленчук. Постојат неколку видови: бел, црн, зелена и црвен. За црниот бибер се вели дека е делотворен против запек, дијареја, болка во ушите, гангрена, кила, проблеми со срце и варењето, каснување од инсект, несоница, болки во зглоови, забоболка

Еве како да се храните здраво ако не сакате да готвите дома!

Еве како да се храните здраво ако не сакате да готвите дома!

Ако влегувате во групата на луѓе кои не сакаат да готват, сепак не грижете се за тоа што ќе јадете, бидејќи постојат неколку брзи и едноставни начини за подготовка на здрава и вкусна храна. Едноставни јадења Ако не сакате да се храните по рестораните за брза храна, неопходно е да поминете барем некое време во кујна. Готвењето не мора да се претвори

Интелегентните жени имаат една ужасна навика!

Интелегентните жени имаат една ужасна навика!

За прв пат во последните сто години, жените имаат подобро резултати не тестовите на интелигенција, тврди Џејмс Флин, светски авторитет во подрачјето на овие тестирања. Тој ги прегледал тестовите за интелигенција во земјите од западна Европа, САД, Канада, Нов Зеланд, Аргентина и Естонија, па открил дека интелигенцијата значително пораснала, а посебно