притисни ентер »

Извори

Car Club

ПРЕМИЕРА: Audi ја претстави плаг-ин хибридната изведба на A3 со ознаката TFSI e!
ПРЕМИЕРА: Audi ја претстави плаг-ин хибридната изведба на A3 со ознаката TFSI e!

ПРЕМИЕРА: Audi ја претстави плаг-ин хибридната изведба на A3 со ознаката TFSI e!

Плаг-ин хибридниот хечбек на Audi има 204 коњски сили и може да помине до 67 километри на електрична енергија! Новиот Audi A3 Sportback 40 TFSI e комбинира 1.4-литарски TFSI турбо-бензинец со 150 коњски сили и 250 Nm, со електромотор кој испорачува дополнителни 109 коњски сили и 330 Nm вртежен момент. Вкупната, системска моќност е 204 коњски сили и

ПРЕМИЕРА: Dacia официјално ги претстави новите Sandero, Sandero Stepway и Logan!

ПРЕМИЕРА: Dacia официјално ги претстави новите Sandero, Sandero Stepway и Logan!

Dacia ги претстави новите Sandero и Logan, како и робустната Stepway изведба на Sandero – и во согласност со трендовите, веќе нема да ги нуди со дизелски мотори. Трите нови автомобили се поставени на модерната CMF платформа која се користи кај најновот Clio –  а со тоа добиваат пристап до најновите технологии кои Renault ги нуди – како на пример модерното,

Lamborghini подготви специјален Graphite Capsule пакет за моќниот Urus
Lamborghini подготви специјален Graphite Capsule пакет за моќниот Urus

Lamborghini подготви специјален Graphite Capsule пакет за моќниот Urus

Lamborghini на купвачите сега им нуди уште повеќе можност за персонализација со новиот Graphite Capsule пакет. Моќниот Urus сега можете да го нарачате со специјалниот Graphite Capsule пакет – и можете да го одбиете во една од четири нови мат бои. Достапни се Bianco Monocerus, Nero Noctis, Grigio Nimbus и Grigio Keres. Тие бои се комбинираат со една

Hyundai ја претстави тркачката Elantra N TCR!

Hyundai ја претстави тркачката Elantra N TCR!

Hyundai ја претстави новата тркачка Elantra N TCR – која ги исполнува условите за натпреваруѕвање во TCR шампионатите! Hyundai во своето TCR портфолио веќе ги има i30 N TCR и Veloster N TCR, а сега понудата на тркачки автомобили за овие шампионати ја дополнува со Elantra N TCR, базирана на целосно-новата Elantra . Според она кое ни го кажуваат од Hyundai,

Сопствениците на електрични возила заштедуваат 50% на редовното одржување!

Сопствениците на електрични возила заштедуваат 50% на редовното одржување!

Според американскиот Consumer Reports, сопствениците на електрични возила заштедуваат 50% за редовното одржување и поправање на нивните автомобили. Иако електричните возила се поскапи за купување, сепак поседувањето електричен автомобил долгорочно може да заштеди многу – бидејќи покрај тоа што самото возење е значително поевтино, и одржувањето на автомобилот

ПРЕМИЕРА: Q5 Sportback е подинамичната изведба на Audi Q5!

ПРЕМИЕРА: Q5 Sportback е подинамичната изведба на Audi Q5!

Audi ја зголемува понудата на SUV-купе модели со новиот Q5 Sportback. Новиот Audi Q5 Sportback ќе се продава покрај постоечкиот Q5 и е наменет да биде подинамична и поспортска алтернатива на конвенционалниот SUV. До половината, двата модели се навистина слични, но разликите започнуваат по средишните столбови. Опаѓачката кровна линија на Q5 Sportback

Ooh La la, среќен е денот кога ќе го здогледате новиот Citroën C4!

Ooh La la, среќен е денот кога ќе го здогледате новиот Citroën C4!

Како што веќе знаеме од официјалната промоција, новиот Citroën C4 ќе биде достапен со бензински или дизел мотори, но и како целосно-електрично возило – а францускиот производител со видеа ни го приближува новиот хечбек! Напредните технологии, францускиот дизајн и врвниот конфор се моќните атрибути со кои Citroën ќе ги привлекува купувачите кон новиот

Ferrari Omologatа е уникатен автомобил направен за многу богат клиент

Ferrari Omologatа е уникатен автомобил направен за многу богат клиент

Ако сте еден од оние, посебните, супер-богати клиенти на Ferrari, можете да си нарачате автомобил кој ќе биде направен само за вас. Токму тоа е приказната и со Ferrari Omologata. Овој one-off е базиран на 812 Superfast, но екстензивните преработки резултираат токму со овој автомобил, а дури е посебна и бојата. Всушност, од Ferrari кажуваат дека само

ПРЕМИЕРА: Hyundai го претстави освежениот i30 N – кој сега добива супер-напреден DCT менувач.

ПРЕМИЕРА: Hyundai го претстави освежениот i30 N – кој сега добива супер-напреден DCT менувач.

Новиот Hyundai i30 N е побрз, помоќен и полесен, но добива и модерен автоматски менувач со двојна спојка! Еден од најинтересните жешки хечбек автомобили на пазарот доби свое освежување – и сега е уште поинтересен за љубителите на спортско возење. Добива затегнат дизајн (кој ги следи насоките на неодамна-освежениот i3o), нови 19-инчни тркала, N Light

ПРЕМИЕРА: Ford ја претстави спортската Puma ST!

ПРЕМИЕРА: Ford ја претстави спортската Puma ST!

Од кујната на Ford Performance пристигна новата, спортска Puma ST која забрзува до 100 километри на час за само 6.7 секунди! Погодувате, новата Puma ST ги дели механичките делови со новата Fiesta ST – а со тоа и одличниот 1.5-литарски EcoBoost турбо-бензинец кој испорачува 200 коњски сили при 6000 вртежи во минута и 320 Nm вртежен момент. Моќноста

ПРЕМИЕРА: Peugeot го прославува 210-годишниот јубилеј со новиот 508 Peugeot Sport Engineered!

ПРЕМИЕРА: Peugeot го прославува 210-годишниот јубилеј со новиот 508 Peugeot Sport Engineered!

Францускиот бренд оваа година ја слави својата 210-годишнина, а зенит на прославата е токму новиот, спортски 508 Peugeot Sport Engineered! Презентацијата на Peugeot 508 Peugeot Sport Engineered заврши со зборовите на Jean-Philippe Imparato – претседателот на Peugeot – кој кажа дека „не стануваме наутро за да ни биде здодевно.“ А токму тој пристап се

Започнува А1 Drive-In Кино!

Започнува А1 Drive-In Кино!

А1 Македонија го прославува својот роденден, а како дел од прославата најавува A1 Drive-in Кино за сите љубители на филмот! Во месецот на одбележувањето на првиот роденден од воведувањето на брендот А1 на македонскиот пазар, компанијата А1 Македонија продолжува со изненадувања за јавноста и со задоволство го најавува уникатниот настан за сите љубители