притисни ентер »

Извори

Bride

Хајди Клум и Том Каулитц се венчаа на јахтата на Џеки Кенеди Оназис
Хајди Клум и Том Каулитц се венчаа на јахтата на Џеки Кенеди Оназис

Хајди Клум и Том Каулитц се венчаа на јахтата на Џеки Кенеди Оназис

Топ моделот Хајди Клум и гитаристот на бендот „Токио Хотел“, Том Кулитц, уште еднаш ги разменија брачните завети, овој пат пред своите најблиски на луксузната јахта „Кристина О.“. Хајди (46) и Том (29) кои претходно се венчаа во тајност, сега решија да направат забава за најблиските, а за таа пригода ја одбрале една од најлуксузните јахти „Кристина

Синтра, Португалија, романтична дестинација за меден месец

Синтра, Португалија, романтична дестинација за меден месец

За авантуристите и оние кои ги сакаат патувањата, предлагаме свадбено патување во градчето Синтра, Португалија, кое е прогласено за најромантична дестинација за 2019та година. До Синтра можете да отидете и на само еден ден, а остатокот од одморот да го поминете во Лисабон. Но тогаш, ќе бидете обземени од магијата на ова градче и ќе сакате да останете

Андриана и Патрик – возбудлива свадба во Охрид

Андриана и Патрик – возбудлива свадба во Охрид

Младиот пар Андриана и Патрик, иако можеа нивната свадба да ја направат во романтичниот Париз – градот на младоженецот, или пак во некое шармантно, старо градче во Италија – земјата на невестата, сепак се одлучија тоа да го направат во Македонија – родната земја на Андриана, и како дестинација го одбраа живописниот Охрид. Од видеото направено од Зага

Колоритна свадбена фото-сесија, инспирирана од Тејлор Свифт

Колоритна свадбена фото-сесија, инспирирана од Тејлор Свифт

Фотографката Ештон Кели имала визија за свадбена фотосесија со тематика инспирирана од Тејлор Свифт. Како голем фан на Тејлор,Ештон знаела точно како сака да изгледа нејзината свадба,и внимателно го организирала и осмислила секој детаљ.Со помош од 30-ина вработени во делот на организирање на свадби,и речиси 1000 балони, фотографката ја добила свадбената

Нова садбена идеја – декоративни ѕидови со шампањ

Нова садбена идеја – декоративни ѕидови со шампањ

Во чекор со најновите светски трендови, секогаш први ви најавуваме што ќе биде актуелно во иднина и кај нас (нели, додека да стигне трендот тука), па доколку сакате да бидете меѓу првите во нешто – направете декоративен ѕид со шампањ на вашата свадба. Ваквите ѕидови имаат двојна улога – прво како уметничка и креативна позадина за сликање, а второ како

8 главни трендови кај венчаниците за 2020 година

8 главни трендови кај венчаниците за 2020 година

Доколку се прашувате што ќе биде тренди во светот на венчаниците во 2020 година, ние го имаме одговорот на сите ваши прашања. Согласно пролетната модна недела на венчаници, нешто со што сите светски дизајнери на венчаници се согласија, е дека дефинирани трендови веќе не постојат. Но сепак, има одредени елементи кај венчаниците кои ја дефинираат секоја

25 Уникатни, рачно изработени покани од „Гвендолин“

25 Уникатни, рачно изработени покани од „Гвендолин“

Поканата за свадба е првиот впечаток кој го оставате кај гостите за тоа што може да очекуваат на денот на свадбата. А кога поканата фасцинира со својот дизајн, е тогаш дефинитивно секој ќе посака да дојде и на Вашата свадба. Зошто? Затоа што, штом толку сте се потрудиле околу поканата, сигурно подготвувате и свадба за паметење, нели? Ваше е да се потрудите

Магични венчаници од колекцијата на „Crystal Design”

Магични венчаници од колекцијата на „Crystal Design”

Подгответе се! Следуваат фотографии од венчаници кои ќе ви ги расипат плановите доколку веќе си имате одбрано венчаница. Овие дизајни од колекцијата „Crystal Design” се гламурозни, неодоливи и магични, и веруваме дека нема невеста која не би сакала да заблеска во некој од моделите. „ Оваа колекција ќе го истакне уникатниот стил на секоја невеста. Колекцијата

Идеален начин на запросување според дамите?

Идеален начин на запросување според дамите?

Дамите најчесто уште од својата најрана возраст замислуваат како ќе изгледа нивниот иден сопруг, начинот на кој тој ќе ги побара за жена и како ќе изгледа нивната свадба… А неодамна бил дефиниран и идеалниот начин за припадничките на понежниот пол за поставување на судбоносното прашање. Секако, не може да се говори за строго правило, меѓутоа просечна

Идеален начин на запросување според дамите?

Идеален начин на запросување според дамите?

Дамите најчесто уште од својата најрана возраст замислуваат како ќе изгледа нивниот иден сопруг, начинот на кој тој ќе ги побара за жена и како ќе изгледа нивната свадба… А неодамна бил дефиниран и идеалниот начин за припадничките на понежниот пол за поставување на судбоносното прашање. Секако, не може да се говори за строго правило, меѓутоа просечна