притисни ентер »

Извори

Barkod

Вознемирувачка фотографија: телото На Страхиња по атентатот…
Вознемирувачка фотографија: телото На Страхиња по атентатот…

Вознемирувачка фотографија: телото На Страхиња по атентатот…

Веднаш по експлозијата, една жена се обиде да го спаси тешко повредениот Страхиња Стојановиќ. На фотографијата се гледа повредениот Страхиња Стојановиќ, веднаш по експлозијата на неговото возило, кое беше разнесено во движењето на улицата бригада Омладинских во Нов Белград. Страхиња се здобил со тешки повреди, но во болницата починал. Од силината на

ПРВИ ФОТОГРАФИИ ОД МЕСТОТО НА СМРТТА: Погледнете како изгледаше БМВ на Страхиња ПО СТРАШНАТА ЕКСПЛОЗИЈА

ПРВИ ФОТОГРАФИИ ОД МЕСТОТО НА СМРТТА: Погледнете како изгледаше БМВ на Страхиња ПО СТРАШНАТА ЕКСПЛОЗИЈА

Страхиња Стојановиќ беше убиен денес околу 12 часот на улицата бригада Омладинских во Нов Белград при експлозија на возило во движење. Неговиот џип полета во воздухот, а потоа им подлегна на повредите во Ургентниот центар. Страхиња Стојановиќ во моментот бил со Колумбијка (45) години, која исто така беше тешко повредена. Страхиња С. е поврзана со убиството

Стравична глетка: моторот преполовен на два дела, ова е момчето што почина

Стравична глетка: моторот преполовен на два дела, ова е момчето што почина

Иван С. (25) од Сефкерин, почина денес во близина на мостот на Пупин, додека се движел од правецот на Земун кон Борча. Несреќата се случила денес околу 15 часот. Според изјавите на сведоците на трагедијата, еден млад човек кој возел мотор „Кавасаки“ кон Борча и најверојатно изгубил контрола поради неприлагодена брзина, слетал од патот и удрил во семафор

Смачкани автомобили, крв насекаде по патот: застрашувачка глетка од местото на тешката сообраќања несреќа

Смачкани автомобили, крв насекаде по патот: застрашувачка глетка од местото на тешката сообраќања несреќа

Застрашувачката глетка остана по силниот верижен судир, што се случи на патот Вреоци-Аранѓеловац околу 16 часот! Во оваа сообраќајна несреќа учествуваа дури осум возила – седум патнички возила и едно товарно возило. Делот од патот на кој се случи сообраќајната несреќа е прекинат, сообраќајот се одвива во алтернативни насоки. Едно лице е пренесено од

Оваа е наставничката која го избоде сопругот пред очите на својата ќерка

Оваа е наставничката која го избоде сопругот пред очите на својата ќерка

Бранислав. М. (39) бил пронајден во локва крв на улица во населбата Багљаш во Зрењанин, на улицата „Хероја Пинкија“ и се сомнева дека сопругата Станислава М. (41) го прободела со нож. Како што неофицијално дознава Курир, конфликтот се случил во нивната куќа, каде била и нивната петгодишна ќерка. Се сомнева дека Станислава го нападнала Бранислав со

ШОК! Новак Ѓоковиќ дисквалификуван од УС Опен

ШОК! Новак Ѓоковиќ дисквалификуван од УС Опен

Неверојатно, Новак со топка го погоди линискиот судија и судиите решија да го исфрлат од турнирот! СЕТ Неверојатна сцена, натпреварот во моментов е прекинат бидејќи Новак со топка го погоди линискиот судија. Судиите на натпреварот одлучуваат дали и како ќе го казнат Новак. Една од опциите е ДИСКВЕЛИФИКАЦИЈА НА ЃОКОВИЌ! 5: 6 – Карењо Буста сепак прави

Нема да верувате колку вреди Македонската фудбалска репрезентација

Нема да верувате колку вреди Македонската фудбалска репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација во првото коло од Лигата на нации ја совлада репрезентацијата на Ерменија со 2-1 и со таа победа е на врвот по одиграното прво коло. Во вторник во второто коло од Лигата на нации во групата “Ц” и гостуваме на репрезентацијата на Грузија која што пред време ја отпиша нашата селекција и се прогласи себеси како победник

Барселона ја подготвува последната понуда за ангажман на Лаутаро Мартинез од Интер

Барселона ја подготвува последната понуда за ангажман на Лаутаро Мартинез од Интер

Драмата на „Камп Ноу“ продолжува со голема брзина, а Аргентинецот сè уште го гледаат пред сезоната 2020-21. Новиот шеф Роналд Куман неодамна му порача на Уругваецот, и покрај тоа што беше близок пријател со посакуваниот Лионел Меси, дека тој повеќе нема да биде клучен играч за Каталонците и дека треба да се обиде да најде нов клуб. И иако напаѓачот

ТРАГЕДИЈА: 21 годишна прилепчанка утрово загина во сообраќајна несреќа на патот за с. Селце

ТРАГЕДИЈА: 21 годишна прилепчанка утрово загина во сообраќајна несреќа на патот за с. Селце

На 06.09.2020 во 06.00 часот во Полициска станица Прилеп, било пријавено дека на пат за с. Селце, прилепско, има превртено патничко моторно возило „пежо 307“ со охридски регистарски ознаки, претходно управувано од Е.С. (21) од Прилеп, која починала на местото на настанот, а со тешки телесни повреди се здобила С.А. (21) од Прилеп, која со возило на

ХАОС ВО АНГЛИЈА: Среде град десетици луѓе ПРОБОДЕНИ

ХАОС ВО АНГЛИЈА: Среде град десетици луѓе ПРОБОДЕНИ

Неколку лица ноќеска се прободени со нож во центарот на Бирмингем, соопшти денеска британската полиција. Можеме да потврдиме дека околу 30 минути по полноќ бевме повикани за инцидент за прободување во центарот на Бирмингем. Наскоро потоа беа пријавени голем број други убоди со нож во областа и случајот беше прогласен за голем инцидент, се вели во соопштението