притисни ентер »

Извори

Балкан

Се има – се може: Секој Германец со себе или дома има кеш над 1000 евра
Се има – се може: Секој Германец со себе или дома има кеш над 1000 евра

Се има – се може: Секој Германец со себе или дома има кеш над 1000 евра

Според последните истражувања, во просек, луѓето во Германија чуваат повеќе од 1.000 евра во готово дома или во сеф. Во оваа земја, луѓето се држат до банкнотите и монетите и покрај системите за дигитални плаќања. Според истражувањето на Bundesbank, Германците имаат во просек 107 евра во својот паричник, а 1.364 евра во готовина дома или во сефови,

Ја откри тајна што ја чувала скоро десет години: По нашиот прв бакнеж плачев, но не од среќа

Ја откри тајна што ја чувала скоро десет години: По нашиот прв бакнеж плачев, но не од среќа

Американската писателка Еванџелина Грејс откри тајна што ја чувала скоро десет години. Таа вели дека навистина го сакала сега поранешниот сопруг Џејден, но дека во тоа време не сакала да се врзува и воопшто не била возбудена за иднината со него. Наместо да каже нешто, таа отишла по линијата со најмал отпор и направила нешто катастрофално – имала секс

А да не претера малку со купачиве Карлеуша?

А да не претера малку со купачиве Карлеуша?

Jeлена Карлеуша ја напушти бетонската џунгла и жешкиот асфалт во Белград и се упати во сончевата Турција. Таму со ќерките Атина и Ника избра ексклузивен ресорт кој пружа вистинско уживање, за луксузно летување. Сопругот, фудбалерот Душко Тошиќ заради обврските кон професијата и клубот, мораше да замине во Кина каде тукушто започна фудбалската сезона

Том Хенкс доби Грчкиот пасош: Сум бил на многу места, но како во Грција нема нигде

Том Хенкс доби Грчкиот пасош: Сум бил на многу места, но како во Грција нема нигде

Том Хенкс и Рита Вилсон официјално станаа грчки државјани, а на фотографијата, која на социјалните мрежи ја објави грчкиот премиер, тие гордо ги држат своите нови пасоши. Двојката и нивните деца станаа почесни грчки граѓани минатата година кога официјалните претставници ја истакнаа улогата на Хенкс во подигнување на свеста за пожарите во 2018 година,

Христијан Мицкоски ги разреши сите дилеми – се изјасни дали ќе поднесе оставка

Христијан Мицкоски ги разреши сите дилеми – се изјасни дали ќе поднесе оставка

По завршувањето на предвремените парламентарни избори, кои се одржаа пред две недели, ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот лидер Христијан Мицкоски се свртеа кон внатрешните состојби во партијата. Тие го сменија статусот и ја избришаа позицијата почесен Претседател на партијата, која досега им припаѓаше на двајцата поранешни Претседатели на партијата, Љубчо Георгиевски

Околу Универзална се огласи Никола Наумовски, поранешен активист, а сега шеф на кабинет на Шилегов

Околу Универзална се огласи Никола Наумовски, поранешен активист, а сега шеф на кабинет на Шилегов

Статус на Никола Наумовски: Не можам да речам дека беше неочекувана реакцијата на многу Скопјани во однос на конкурсот за парк на местото на Универзална Сала, затоа што секогаш кога се расправа за прашања со кои луѓето емотивно се врзуваат е тешко да се разбереш преку аргументи. Но, ајде да се обидеме да одговориме на сите слушнати и прочитани тези

Ване Цветанов и Дунавка Трифуновска уживаат далеку од Македонија: Од срце ви испраќаме гушки и поздрави од Турција

Ване Цветанов и Дунавка Трифуновска уживаат далеку од Македонија: Од срце ви испраќаме гушки и поздрави од Турција

Познатата команекенка Дунавка Трифуновска очигледно ужива во летото. Таа на социјалната мрежа Инстаграм сподели слика со своето ново момче – Ване Цветанов, поранешниот директор на финансова полиција. И покрај пандемијата, нашата Дунавка ужива на плажите во Турција заедно со својот нов избраник. Дали ова значи дека може да очекуваме прстен од Ване наскоро

Македонија до крајот на годината праќа војска во Косово

Македонија до крајот на годината праќа војска во Косово

Денес пристигна вест која вели дека нашата држава до крајот на тековната години ќе испрати војска во нашиот северен соседе Косово. До крајот на оваа година еден армиски вод и штабен персонал на Армијата на Република Северна Македонија ќе станат дел од мисијата на НАТО во Косово – КФОР. Владата денеска ја усвоила информацијата за учество на македонската

Она што се „шушкаше“ денес и Мицкоски го изјави – пратеници на ВМРО се врбуваат да дадат поддршка на СДСМ?

Она што се „шушкаше“ денес и Мицкоски го изјави – пратеници на ВМРО се врбуваат да дадат поддршка на СДСМ?

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Сител рече дека луѓе кои се претставувале во име на СДСМ им нуделе привилегии, пари и амнестии на пратеници од ВМРО-ДПМНЕ за да преминат во нивната коалиција. Мицкоски рече дека таквите понуди биле одбиени. Ја користам оваа можност во ова денешно интервју да проговорам

Повторно се огласи Сашо Мијалков: На Заев и СДСМ најмногу му одговара Мицкоски да остане лидер на ВМРО

Повторно се огласи Сашо Мијалков: На Заев и СДСМ најмногу му одговара Мицкоски да остане лидер на ВМРО

Статус на Сашо Мијалков: „Христијан грешиш, а очекувано е да грешиш кога те фаќа паника и мора да се правдаш и да смислуваш приказни за да ги оправдаш грешките. Грешиш како што грешеше постојано овие три години . Твоите грешки, за жал ги плаќа ВМРО ДПМНЕ , а тие резултираа со два изборни порази на Претседателските и Парламентарните избори, а ги загуби