притисни ентер »

Извори

Авто Плус

Женева повторно откажана, останува само настанот во Катар
Женева повторно откажана, останува само настанот во Катар

Женева повторно откажана, останува само настанот во Катар

Салонот за автомобили во Женева е откажан четврти пат во низа, а од следната година ќе има и ново место на одржување Меѓународниот автомобилски саем во Женева е откажан четврта година по ред и наместо тоа ќе се одржи исклучиво во Доха, Катар во 2023 година. Организаторите планираа да го одржат швајцарското шоу од 14 февруари до 19 февруари 2023 година

Porsche го претстави 911 GT3 RS, „ѕверка“ со 525 КС

Porsche го претстави 911 GT3 RS, „ѕверка“ со 525 КС

Porsche 911 GT3 RS пристигнува со високи перформанси и добива значителни надградби на неговите системи за ладење и аеродинамика кои помагаат да се подобрат можностите на автомобилот. Porsche го претстави 911 GT3 RS за 2023 година на Неделата на автомобили во Монтереј притоа објавувајќи слики со висока дефиниција кои на најдобар начин ги покажуваат

Alfa Romeo Giulia Estrema во Македонија

Alfa Romeo Giulia Estrema во Македонија

Аlfa Romeo Giulia Estrema e специјална серија, ниво на опременост што е на врвот на гамата на Alfa Romeo и го отелотворува највисокиот израз во однос на техничко-динамичните решенија, стилот и спортскиот дух. Совршена комбинација на техничка префинетост и уживање во возењето, Alfa Romeo Giulia Estrema се поставува на врвот на гамата и е најблиска до

Smart го прикажа #1 Brabus во пресрет на премиерата на новиот SUV

Smart го прикажа #1 Brabus во пресрет на премиерата на новиот SUV

Премиерата на новиот електричен SUV ќе се случи наскоро, а Smart ја покажа перформансната верзија на #1 со називот Brabus По неодамнешните тизери, Smart конечно ги објави првите фотографии од #1 Brabus, кој служи како верзија фокусирана на перформансите на целосно електричниот SUV. Моделот ќе го има своето деби во јавноста на 26 август на автомобилскиот

Škoda со тизер го најави ентериерот на Vision 7S концептот

Škoda со тизер го најави ентериерот на Vision 7S концептот

Чешкиот производител со тизер скица го најави изгледот на кабината на концептот Vision 7S како најава за новиот дизајнерски јазик По објавувањето на првиот тизер за екстериерот , Škoda објави официјална скица на која е прикажана контролната табла на претстојниот концепт Vision 7S. Новиот концепт се очекува да го најави новиот дизајнерски јазик „Modern

Q дивизијата на Aston Martin го претстави концепт DBR22

Q дивизијата на Aston Martin го претстави концепт DBR22

Aston Martin го претстави DBR22, концепт за дизајн со отворена кабина кој ќе биде прикажан на овогодинешната недела на автомобили во Монтереј Aston Martin претстави уште еден speedster модел, но овојпат DBR22 е само концепт. Наменет да ја демонстрира најновата технологија на компанијата и дивизијата за персонализација, Q by Aston Martin, концептниот

Нови цени од РКЕ, бензините поскапуваат, дизелот без промена

Нови цени од РКЕ, бензините поскапуваат, дизелот без промена

Регулаторната комисија за енергетика ја донесе својата најнова одлука за малопродажните цени на горивата во нашата земја Во согласност со својата методологија за утврдување на цените, Регулаторната комисија ја донесе најновата одлука за цените на горивата на нашиот пазар, а според истата, бензините поскапуваат, додека малопродажната цена на дизелот

BMW возилата со водороден погон пристигнуваат до 2025 со помош на Toyota

BMW возилата со водороден погон пристигнуваат до 2025 со помош на Toyota

BMW планира возила со водороден погон за масивно производство кои ќе ги развива со помош на Toyota Во 2021 година на Саемот за автомобили во Минхен, BMW го откри iX5 Hydrogen, верзија на стандардниот SUV X5 со погон на водородни горивни ќелии. И додека тоа возило треба да започне со производство оваа година, ќе се произведува само во мал број. Сега,

ЕУ смета дека ЕВ даночните олеснувања на САД може да ги прекрши правилата на СТО

ЕУ смета дека ЕВ даночните олеснувања на САД може да ги прекрши правилата на СТО

Забраната за даночни олеснувања за ЕВ за возилата изградени надвор од Северна Америка ги дискриминира странските производители, смета ЕУ ЕУ и Јужна Кореја изразија загриженост за предложените даночни олеснувања на САД за купување електрични возила, велејќи дека тие може да дискриминираат возила од странско производство и да ги прекршат правилата на

Новиот Citroën C5 X пристигна во Македонија

Новиот Citroën C5 X пристигна во Македонија

Новиот адут на марката во D-сегментот, Citroën C5 X, пристигна во Македонија каде ќе биде достапен во бензинска и plug-in хибридна верзија Новиот Citroën C5 X пристигна на македонскиот пазар. Новата генерација се одликува со уникатен карактер, динамичен дизајн и практичност и функционалност, трите главни карактеристики на француската марка. Поради