Фановите на Ливерпул на едно ниво погоре од другите се качија на полициските комбиња во спектакуларната атмосфера низ улиците ФОТО ВИДЕО

Фановите на Ливерпул на едно ниво погоре од другите, се качија на полициските комбиња во спектакуларната атмосфера низ улиците (ФОТО+ВИДЕО)

24 фудбал | пред 19 минути

Вечерва во Ливерпул се' е во знакот на фудбалот, гостува Рома која секако ќе ја бара својата шанса за изненадување во првиот меч од полуфиналето во Лигата на шампионите. Фановите на Ливерпул со една спектакуларна...

Топ 20 фудбалери со најголема заработувачка сезонава

Топ 20 фудбалери со најголема заработувачка сезонава

24 фудбал | пред 33 минути

Лионел Меси ја предводи листата, по него следат Роналди и Нејмар во водечката тројка. Првата ѕвезда на Барселона, се најде на првото место на листата на фудбалери со најголема заработувачка во фудбалот...

Почетни состави Клоп со ударното трио во нападот по домашна победа Ди Франческо со проверени сили по изненадување

Почетни состави: Клоп со ударното трио во нападот по домашна победа, Ди Франческо со проверени сили по изненадување

24 фудбал | пред 53 минути

Познати се почетните состави за првата полуфинална пресметка во Лигата на шампионите. Ливерпул и  Рома вечерва ја отвораат полуфиналната рунда натпревари во Лигата на шампионите, англискиот тим го елиминираше...

Буфон демантира дека делел воспитни лекции во соблекувалната по поразот од Наполи

Буфон демантира дека делел воспитни лекции во соблекувалната по поразот од Наполи

24 фудбал | пред еден час

Легендарниот италијански голман вели дека никој не вперил прст кон свој соиграч во периодот додека тој бил капитен на тимот. Калчомеркато утринава напиша дека легендарниот голман на италијанскиот првак...

Признание какво што не добил никој друг Франс Фудбал му се извини на магионичарот Иниеста

Признание какво што не добил никој друг, Франс Фудбал му се извини на магионичарот Иниеста!

24 фудбал | пред 7 часа

Андрес Иниеста ги одбработува последните денови од кариерата во Барселона и пред да започне нова авантура доби ново признание во форма на извинување од Франс Фудбал што никогаш не му ја доделиле „Златната...

Наследникот на Венгер ќе добие смешен буџет како Арсенал мисли да се бори за титулата

Наследникот на Венгер ќе добие смешен буџет, како Арсенал мисли да се бори за титулата?

24 фудбал | пред 8 часа

Голем дел од фановите на „Топчиите“ славеа кога оваа недела дознаа дека Арсен Венгер заминува, но сигурно ќе останат разочарани кога ќе слушнат дека неговиот наследник ќе има само 50 милиони фунти за засилувања...

Тензија во Јуве Буфон држел лекција во соблекувалната а тој што требал да молчи му вратил

Тензија во Јуве, Буфон држел лекција во соблекувалната а тој што требал да молчи му вратил!

24 фудбал | пред 9 часа

Разочаран од поразот против Наполи, по натпреварот Буфон гневот го истурил врз своите соиграчи во соблекувалната, а двајца фудбалери биле посебна мета на голманот. Јувентус со 1-0 загуби на свој терен...

Матераци Интер ќе има двојно задоволство ако го победи Јувентус

Матераци: Интер ќе има двојно задоволство ако го победи Јувентус!

24 фудбал | пред 9 часа

Легендарниот фудбалер на Интер, Марко Матераци вели дека неговиот поранешен тим не смее да загуби од Јувентус во саботниот натпревар. Интер води голема битка за пласман во топ четири во Серија А, а Јувентус...

ФК Скопје Зошто Маријан Гоцевски кој н оштети против Работнички повторно ни го делегираат

ФК Скопје: Зошто Маријан Гоцевски кој н оштети против Работнички повторно ни го делегираат?

24 фудбал | пред 10 часа

Скопје кој води грчевита битка за опстанок во Првата македонска лига е бесен поради тоа што повторно ќе им суди Маријан Гоцевски од кој беа крајно незадоволни на мечот со Работнички. Соопштението на ФК...

Барди скромен по двата гола на Сан Мамеш Среќен сум бидејќи моите голови му помогнаа на тимот

Барди скромен по двата гола на Сан Мамеш: Среќен сум бидејќи моите голови му помогнаа на тимот

24 фудбал | пред 12 часа

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди вчера беше главен во победата на Леванте над Атлетико Мадрид и тоа со два мајсторски гола од слободен удар во рок од две минути. По тоа што го направи на „Сан Мамеш“,...

Барди направи нешто кое не му успеало на никој во Шпанија од 2012

Барди направи нешто кое не му успеало на никој во Шпанија од 2012

24 фудбал | пред 12 часа

Енис Барди синоќа имаше фантастична ноќ откако со два перфектни гола од слободен удар му донесе три важни бода на својот тим во битката за опстанок. Барди за две минути постигна два гола од слободен удар...

Каков Меси каков Роналдо статистиката вика дека Барди е најдобриот изведувач на слободни удари во Шпанија

Каков Меси, каков Роналдо, статистиката вика дека Барди е најдобриот изведувач на слободни удари во Шпанија!

24 фудбал | пред 21 часа

Специјализираната компанија за статистика, „Опта“ извади статистика за изведувачите на слободни удари во Примера оваа сезона од која јасно се гледа дека Барди е најдобар. Барди денеска блесна, постигна...

Ако во речник побарате шлаг на торта ќе го видите овој гол на Пандев   како реагираше Твитер по магичниот лоб на Гоче

Ако во речник побарате шлаг на торта ќе го видите овој гол на Пандев... како реагираше Твитер по магичниот лоб на Гоче

24 фудбал | пред 21 часа

Горан Пандев ги запали социјалните мрежи откако против Верона со извонреден лоб од 16 метри го матираше гостинскиот голман и постигнат гол кој сигурно ќе биде кандидат за најубав во Серија А Македонецот...

Твитер експлодираше како социјалните мрежи реагираа на извонредниот лоб на Пандев

Твитер експлодираше, како социјалните мрежи реагираа на извонредниот лоб на Пандев

24 фудбал | пред 21 часа

Горан Пандев ги запали социјалните мрежи откако против Верона со извонреден лоб од 16 метри го матираше гостинскиот голман и постигнат гол кој сигурно ќе биде кандидат за најубав во Серија А Македонецот...

Каква мајсторија на Горан Пандев совршен лоб на Македонецот

Каква мајсторија на Горан Пандев, совршен лоб на Македонецот!

24 фудбал | пред 22 часа

Со вистинско ремек дело Горан Пандев ја завери победата на Џенова против Верона од 3-1, најубав погодок оваа сезона на македонскиот капитен. Денеска им тргна на македонските фудбалери, по шоуто на Барди...

Македонецот блесна Два гола од слободен удар на Барди против Атлетик Билбао

Македонецот блесна: Два гола од слободен удар на Барди против Атлетик Билбао!

24 фудбал | пред 22 часа

Македонецот одигра фантастично прво полувреме на Сан Мамеш Арената во Билбао. Леванте има водство од 1-2 по првите 45 минути игра на гостувањето кај Атлетик Билбао во мечот од редовното коло од шпанската...

Алвес Доколку Барселона ме повика уште утре би се вратил

Алвес: Доколку Барселона ме повика, уште утре би се вратил

24 фудбал | пред 23 часа

Бразилецот вели дека е постојано на располагање на каталонската екипа. Дани Алвес мина осум години во дресот на Барселона, а во истите подигна 23 трофеи, фудбалерот на ПСЖ вели дека Барселона е неговиот...

Петровиќ и Симоновски погодија во ремито на Сепси

Петровиќ и Симоновски погодија во ремито на Сепси

24 фудбал | пред 23 часа

Македонците му донесоа вреден бод на својот тим во битката за опстанок во елитниот шампионат на Романија. Екипата на Сепси ремизираше со 2-2 на гостувањето кај Ботошани во шестото коло од плеј аут фазата...

Нејмар му открил на Меси дека има две понуди за напуштање на ПСЖ

Нејмар му открил на Меси дека има две понуди за напуштање на ПСЖ

24 фудбал | пред 24 часа

Медиумите од Шпанија пишуваат дека Нејмар му се доверил на Лео Меси и му соопштил дека има два предлога на маса за напуштање на ПСЖ, едниот е од Реал Мадрид а вториот од Манчестер јунајтед И покрај тоа...

На Секулов му беше потребна една минута да погоди за Јувентус на дербито против Торино

На Секулов му беше потребна една минута да погоди за Јувентус на дербито против Торино!

24 фудбал | пред 24 часа

Талентираниот македонски фудбалер постигна убав гол во дресот на Старата Дама. Никола Секулов, 16 годишниот македонски фудбалер, член на тимот на Јувентус за фудбалери до 16 годишна возраст, постигна...

Го бараа Баерн Дортмунд Јуве и Ливерпул тој реши да игра во втора лига

Го бараа Баерн, Дортмунд, Јуве и Ливерпул, тој реши да игра во втора лига

24 фудбал | пред еден ден

Во денешно време верните фудбалери се вид во изумирање, но се уште има примери кои покажуваат дека парите не се сè, таков е случајот на Јонас Хектор од Келн 27 годишниот лев бек, кој со Германија ги одигра...

Го бараа Баерн Дортмунд Јуве и Ливерпул а тој реши да игра во втора лига

Го бараа Баерн, Дортмунд, Јуве и Ливерпул, а тој реши да игра во втора лига

24 фудбал | пред еден ден

Во денешно време верноста нема многу големо значење во фудбалот, но се уште има примери кои покажуваат дека парите не се се, таков е случајот на Јонас Хектор од Келн 27 годишниот лев бек, кој со Германија...

Спонзорот на Барселона влегува и во Рома

Спонзорот на Барселона влегува и во Рома

24 фудбал | пред еден ден

Италијанскиот калчолигаш ќе ја пополни клупската каса. Рома во наредните три сезони на своите дресови ќе го носи името на спонзорот „ Qatar Airways “, а од договорената соработка со таа компанија тимот...

Ривалдо го советува Нејмар Ако сакаш да бидеш најдобар на свет

Ривалдо го советува Нејмар: Ако сакаш да бидеш најдобар на свет...

24 фудбал | пред еден ден

Поранешниот фудбалер на Барселона има свое видување за тоа како Нејмар да стане најдобар на светот. Нејмар е доста интересна тема низ фудбалскиот свет, и по рекордниот трансфер во ПСЖ, се уште се шпекулира...

Лаказет Сите бевме шокирани

Лаказет: Сите бевме шокирани

24 фудбал | пред еден ден

Францускиот напаѓач беше доста мотивиран во победата на Арсенал против Вест Хем. Долгогодишниот фудбалски стратег од клупата на Арсенал, Арсен Венгер објави крај на својата авантура во тимот од Лондон,...

Манолас Го сопревме Меси ќе го сопреме и Салах

Манолас: Го сопревме Меси, ќе го сопреме и Салах

24 фудбал | пред еден ден

Дефанзивецот на Рома, Костас Манолас кој беше еден од главните во историската победа над Барселона, вели дека имаат решение и за Мохамед Салах. Рома го реши предизвикот кој изгледаше како невозможна мисија,...

Навивачите на Хајдук удрија по фудбалерите најдебелиот крај го извлече Унгарецот Футач

Навивачите на Хајдук удрија по фудбалерите, најдебелиот крај го извлече Унгарецот Футач

24 фудбал | пред еден ден

Фудбалери на Хајдук нападнати од членови на „Торцида“ по поразот од големиот ривал Динамо Загреб. Динамо Загреб викендов го доби големото дерби на хрватскиот фудбал, откако со 1-2 славеше на гостувањето...

Јаховиќ скромен Поважна ми е победата на Коњаспор отколку мојата мајсторија во голот

Јаховиќ скромен: Поважна ми е победата на Коњаспор, отколку мојата мајсторија во голот

24 фудбал | пред еден ден

Македонскиот бомбардер заедно со Јаховиќ донесе победа од огромно значење за својот тим. Коњаспор за момент излезе од опасната зона за испаѓање од турскиот елитен фудбалски шампионат откако на домашен...

Азар го предупреди Тотенхем Не се откажуваме од пласманот во топ четири во Премиерлигата

Азар го предупреди Тотенхем: Не се откажуваме од пласманот во топ четири во Премиерлигата

24 фудбал | пред еден ден

Белгиецот вели дека Челси нема да се предаде се’ до крајот на шампионатот. Првата ѕвезда на Челси, Еден Азар вели дека Челси ќе се бори до крајот на Премиерлигата за да обезбеди место во топ четирите...

Алегри бесен на критиките Секоја година играме по 57 натпревари другите од Европа отпаѓаат уште во декември

Алегри бесен на критиките: Секоја година играме по 57 натпревари, другите од Европа отпаѓаат уште во декември!

24 фудбал | пред еден ден

Не му беше лесно на Масимо Алегри по поразот од Наполи, на прес конференцијата објаснуваше зошто неговиот тим има пад во финишот од оваа сезона. Јувентус синоќа загуби на свој терен од Наполи и ризикува...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност