Вардарки со минимална победа против Будуќност во ВРХЛ

Вардарки со минимална победа против Будуќност во ВРХЛ

Екипа | ново

Ракометарките на Вардар славеа против Будуќност so 27-26, во претпоследниот натпревар во Регионалната ВРХЛ лига во која уште од претходно ја одбранија шампионската титула. Последниот турнир од регионалното...

Хаос пред Енфилд  Навивачите на Ливерпул ја нападнаа полицијата

Хаос пред „Енфилд“: Навивачите на Ливерпул ја нападнаа полицијата

Екипа | пред 14 минути

Лудница пред „Енфилд Роуд“ во пресрет на вечерашниот меч против Рома, прв полуфинален дуел во Лигата на шампионите. Фановите на Ливерпул ја нападнаа полицијата, и ги освоија нивните возила. Но, сепак,...

Костоски и Питешт ја запреа Стеауа

Костоски и Питешт ја запреа Стеауа

Екипа | пред 23 минути

Екипата на Питешт, во чии редови настапува и Александар Костоски, приреди изненадување во „лигата за титула“ во романскиот шампионат, славејќи на дуелот против Стеауа со резултат 77-69. Стеауа важи за...

СОСТАВИ ЛШ Клоп и Ди Франческо без изненадувања во стартните тимови

СОСТАВИ ЛШ: Клоп и Ди Франческо без изненадувања во стартните тимови

Екипа | пред 54 минути

Двајцата тренери Јирген Клоп и Еузебио ди Франческо не се решија за некое изненадување во последен момент, па двата тима ќе истрчаат во своите претходно најавени состави на стартот од првиот полуфинален...

Зидан Нема да ги покакаме панталоните во Минхен

Зидан: Нема да ги покакаме панталоните во Минхен

Екипа | пред еден час

Европскиот првак Реал Мадрид вечерва го одржа официјалниот тренинг на „Алијанц арена“ во пресрет на утрешниот прв полуфинален натпревар од Лигата на шампионите против Баерн Минхен. Тренерот Зинедин Зидан...

Игор Тудор се врати назад во Серија А

Игор Тудор се врати назад во „Серија А“

Екипа | пред еден час

Рекордната серија од единаесет порази по ред ги натера челниците на Удинезе да се решат за тренерска смена, врачувајќи му отказ на Масимо Одо. Експресно беше именуван и новиот тренер, а изборот падна на...

Шарапова дојде го виде Штутгарт загуби и си замина

Шарапова дојде, го виде Штутгарт, загуби и си замина

Екипа | пред еден час

Марија Шарапова пред неколку дена оптимистички најавуваше дека е подготвена за атак на нови гранслем-трофеи, за денеска да се врати назад во реалноста и да загуби веќе на својот премиерен настап на турнирот...

Џеко Ни недостасува Салах но не толку за да не можеме да го победиме Ливерпул

Џеко: Ни недостасува Салах, но не толку за да не можеме да го победиме Ливерпул

Екипа | пред 2 часа

Ливерпул и Рома вечерва на „Енфилд“ од 20:45 часот го играат првиот натпревар од полуфиналето во Лигата на шампионите. Два тима, интересни за медиумите пред меѓусебната пресметка и поради офанзивецот на...

ВТОРА ЛИГА  ИСТОК Победи на Борец и Брегалница за продолжување на трката за втората позиција

ВТОРА ЛИГА – ИСТОК: Победи на Борец и Брегалница за продолжување на трката за втората позиција

Екипа | пред 2 часа

Борец и Брегалница Штип ја продолжуваат битката за втората позиција во Втората лига – Исток, која обезбедува бараж за влез во прволигашката конкуренција, откако славеа победи во 23. коло против Кожуф односно...

ВТОРА ЛИГА  ЗАПАД Гостивар го презеде врвот Тетекс го здроби Зајази

ВТОРА ЛИГА – ЗАПАД: Гостивар го презеде врвот, Тетекс го „здроби“ Зајази

Екипа | пред 3 часа

Гостивар е нов лидер во Втората лига – Запад, барем до утрешниот дуел на Македонија ЃП, откако во 23. коло славеше лесно против Новаци со 2-0. Стрелци на головите за триумф на гостиварци беа Илирид Адеми...

Шведскиот селектор се премисли Ибра може на Мундијал ама

Шведскиот селектор се премисли: Ибра може на Мундијал, ама….!

Екипа | пред 3 часа

Златан Ибрахимовиќ неодемна подигна сериозна „прашина“ во Шведска со изјавата дека ќе игра на Светското првенство. Сето тоа потоа го демантираше селекторот на оваа селекција, Јане Андерсон кој порача дека...

Хејнкес Секоја чест за Роналдо но и ние го имаме Левандовски

Хејнкес: Секоја чест за Роналдо, но и ние го имаме Левандовски

Екипа | пред 3 часа

Тренерот на Баерн Минхен, Јуп Хејнкес, со нетрпение го очекува претстојниот дуел против Реал Мадрид во полуфиналето од Лигата на шампионите. Пресметките меѓу баварскиот и шпанскиот гигант се претворија...

Статистика и традиција Ливерпул не прима гол на Енфилд  Рома се мачи надвор од Рим

Статистика и традиција: Ливерпул не прима гол на „Енфилд“, Рома се мачи надвор од Рим

Екипа | пред 4 часа

Во пресрет на вечерашното полуфинале од Лигата на шампионите, еве дел од интересните статистички податоци поврзани со претходните настапи на Ливерпул и Рома сезонава, но и во претходните нивни настапи...

Петковски Вардар е најголемиот бренд но и Работнички има голем мотив за победа

Петковски: Вардар е најголемиот бренд, но и Работнички има голем мотив за победа

Екипа | пред 4 часа

Работнички утре (15 часот) ќе ги одмери силите против Вардар во рамките на 30.коло од Првата фудбалска лига. Соседското дерби секогаш привлекува дополнително внимание, а овојпат младинскиот репрезентативец...

ПСЖ без Лука Карабатиќ на реваншот со Кјелце

ПСЖ без Лука Карабатиќ на реваншот со Кјелце

Екипа | пред 5 часа

Пикерот на ПСЖ, Лука Карабатиќ, ќе го пропушти неделиот реванш против Кјелце во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Францускиот репрезенативец на првиот меч во Полска се здобил со фрактура на прст...

Најавени тимови Рома со тројца во линија против атомскиот напад на Ливерпул

Најавени тимови: Рома со „тројца во линија“ против атомскиот напад на Ливерпул

Екипа | пред 5 часа

Тренерот на Рома, Еузебио ди Франческо, храбро избрал формација со тројца дефанзивци во линија за вечерашниот натпревар против Ливерпул на „Енфилд роуд“. Како што јавуваат италијанските медиуми, Ди Франческо...

Противникот на ЖРК Вардар го промовира новиот тренер

Противникот на ЖРК Вардар го промовира новиот тренер

Екипа | пред 6 часа

Актуелниот тренер на Ѓер и селектор на Романија, Амброс Мартин од следната сезона ќе го предводи Ростов Дон. Рускиот тим што ќе му биде противник на ЖРК Вардар во полуфиналето на Ф4 турнирот од ЛШ, денеска...

Финалето на Купот во Струмица Шкендија и Пелистер ќе играат за трофејот на 23 мај од 20 часот

Финалето на Купот во Струмица: Шкендија и Пелистер ќе играат за трофејот на 23 мај, од 20 часот

Екипа | пред 6 часа

Реприза. Истите две екипи финалисти, истиот град, истиот стадион. Финалето на фудбалскиот Куп на Македонија ќе се одигра на 23 мај во 20 часот на стадионот „Младост“ во Струмица. Минатата сезона, Пелистер...

Барди Ова беше моја најубава вечер откако сум во Леванте

Барди: Ова беше моја најубава вечер откако сум во Леванте!

Екипа | пред 6 часа

Македонскиот репрезентативец Енис Барди не го крие задоволството од извонредната своја вечер во победата од 1-3 на Леванте на гостувањето против Атлетик Билбао. Барди, првпат како стартер за Леванте по...

Анчелоти нов селектор на Италија Пирло помошник

Анчелоти нов селектор на Италија, Пирло помошник?

Екипа | пред 7 часа

Карло Анчелоти се состанал со челниците на Фудбалската федерација на Италија и се наоѓа блиску до преземање на селекторската функција  на клупата на „аѕурите“, објавија италијанските медиуми. Роберто Фабричини...

Иџе со Хјундаи ќе се испроба во ТЦР  серијата

Иџе со „Хјундаи“ ќе се испроба во ТЦР – серијата

Екипа | пред 7 часа

„Летечкиот Македонец“, Игор Стефановски – Иџе, по укинувањето на тркачката серија ЕТЦЦ ќе се испроба во европската ТЦР – серија. Тој ќе вози „Хјундаи и30“, а возилото ќе го подигне непосредно пред стартот...

Дејвид Бекам на среќа ја добил легендарната седумка во Манчестер јунајтед

Дејвид Бекам на среќа ја добил легендарната „седумка“ во Манчестер јунајтед

Екипа | пред 7 часа

Дресот со број „7“ има посебно значење на „Олд трафорд“, а сите што го носеле овој број на грбот оставиле посебен белег во Манчестер јунајтед. Дејвид Бекам е само еден од ѕвездите што ја имале таа посебна...

Дувњак И со пет гола предност ќе ни беше пеколно во Скопје

Дувњак: И со пет гола предност ќе ни беше пеколно во Скопје

Екипа | пред 9 часа

Вардар забележа огромна победа на првиот четвртфинален натпревар во Германија, шокирајќи ги „зебрите“ од Кил со два гола во последните триесетина секунди од мечот. Јасно е дека „црвено-црните“ како фаворити...

Лопез Барди е голем талент но треба уште многу да напредува

Лопез: Барди е голем талент, но треба уште многу да напредува

Екипа | пред 9 часа

Стратегот на Леванте, Пако Лопез, упати низа комплименти на адреса на Енис Барди по одличниот настап на македонскиот репрезентативец против Атлетик Билбао. Тој посочи дека има високо мислење за Барди без...

Полиглоти Клоп знае шпагети а Ди Франческо  хамбургер

Полиглоти: Клоп знае шпагети, а Ди Франческо – хамбургер

Екипа | пред 9 часа

Вообичаено забавно е на прес-конференциите на Јирген Клоп во Ливерпул, но оваа традиција синоќа ја продолжи и тренерот на Рома, Еузебио ди Франческо. Проблемите со јазикот беа очигледни, но младиот стратег...

Валверде размислува за заминување од Барселона

Валверде размислува за заминување од Барселона?

Екипа | пред 10 часа

Барселона чекори кон двојна круна во Шпанија, но голема болка на „Камп Ноу“ е раната и неочекувана елиминација во Лигата на шампионите. Каталонскиот гигант го освои трофејот во Купот на Шпанија, на прагот...

Само Меси е подобар од Барди Роналдо уште е на нула

Само Меси е подобар од Барди, Роналдо уште е на „нула“

Екипа | пред 10 часа

Двата гола на Енис Барди на дуелот со Атлетик Билбао значеа и речиси сигурен спас на Леванте во битката за опстанок. Фановите на клубот од Валенсија повторно го слават Македонецот, гласно прашувајќи зошто...

ФК Скопје Зошто Гоцевски е делегиран да суди и во претстојното коло

ФК Скопје: Зошто Гоцевски е делегиран да суди и во претстојното коло?

Екипа | пред 11 часа

Фудбалскиот прволигаш Скопје преку ново соопштение до јавноста го изрази своето незадоволство од повторното делегирање на судијата Марјан Гоцевски за натпреварите од претстојното 30.коло во Првата фудбалска...

 Магнус е апсолутен победник на Купот на Македонија во боди билдинг и фитнес

„Магнус“ е апсолутен победник на Купот на Македонија во боди-билдинг и фитнес!

Екипа | пред 11 часа

Центарот за боди-билдинг фитнес и боречки спортови, „МАГНУС“ од Скопје е апсолутен победник на „Купот на Македонија 2018“ за боди-билдинг кој изминатиов викенд се одржа во Битола. МАГНУС освои убедливо...

Хјустон и Јута на победа до полуфинале во конференцијата

Хјустон и Јута на победа до полуфинале во конференцијата

Екипа | пред 12 часа

Хјустон и Јута славеа победи во синоќешните дуели од НБА плеј-оф разигрувањето па сега поведоа со 3-1 во сериите против Минесота односно Оклахома. Хјустон како гостин славеше против Минесота со 100-119...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност