Mercedes го претстави A Class Saloon технолошки најнапредниот компактен седан

Mercedes го претстави A Class Saloon, технолошки најнапредниот компактен седан

Коли | пред 36 минути

Mercedes официјално ни го покажа A Class Saloon во Кина, односно седан изведбата на новиот A Class . Во гамата на производителот, овој модел ќе го наследи CLA, кој помина успешно на пазарот иако не беше...

Giulia Coupe ќе биде најмоќната Alfa Romeo со мотор од Ferrari со 650 КС

Giulia Coupe ќе биде најмоќната Alfa Romeo со мотор од Ferrari со 650 КС

Коли | пред еден час

Alfa Romeo подготвува новитет. Според италијанските медиуми, Alfa Romeo планира да ја збогати својата гама со купе изведба на Giulia. Веќе подолго време се шпекулира околку нов купе модел, а се чини дека...

Ова е ултимативниот електричен SUV на Maybach со 750 КС

Ова е ултимативниот електричен SUV на Maybach со 750 КС

Коли | пред 5 часа

Mercedes-Benz дефинитивно има намера да го живне Maybach брендот, а како подобро да го направи тоа ако не со SUV? Поточно, квази SUV, бидејќи во задниот дел овој автомобил повеќе потсетува на седан… Целото...

Volkswagen ќе претстави супер спортски R изведби на Tiguan T Roc и Arteon

Volkswagen ќе претстави супер спортски “R” изведби на Tiguan, T-Roc и Arteon

Коли | пред еден ден

Golf R е најспортскиот модел во целата гама на Voklswagen, но тоа наскоро ќе се промен – производителот планира да лансира “R” верзии и на T-Roc, Tiguan и Arteon. Најмалиот модел T-Roc R ќе биде најблизок...

Еве што се Октани кај бензинот и зошто се значајни  разбиен мит

Еве што се „Октани“ кај бензинот и зошто се значајни (+разбиен мит)

Коли | пред еден ден

Да бидеме искрени, се имаме изнаслушано секакви митови за тоа што значат октаните кај бензинот и што му прават на моторот, од кои секако најчеста е: „не стават бензин со многу октани во моторот, нема да...

BMW M5 vs Mercedes AMG E63 S на драг патека Кој ќе победи

BMW M5 vs Mercedes-AMG E63 S на драг патека. Кој ќе победи?

Коли | пред еден ден

Драг трките секогаш се супер интересни за гледање и уште поинтересни за расправање на фановите после, но на врвот секогаш се наоѓаат оние меѓу Mercedes и BMW. Претходно веќе постиравме видео на кое видовме...

Lada Vesta Cross е SUV седан кој може да вози и на терен

Lada Vesta Cross е SUV седан кој може да вози и на терен

Коли | пред 4 дена

SUV автомобилите стануваат се попопуларни, но има купувачи кои и натаму се крстат во добар фамилијарен седан. Но, што ако можете да го имате најдоброто од двата света? Lada од сите производители е прва...

Уапсен директорот на дивизијата за мотори во Porsche

Уапсен директорот на дивизијата за мотори во Porsche

Коли | пред 4 дена

Продолжуваат апсењата на личности од висока хиерархија во Volkswagen групацијата, а поврзани со „Дизелгејт“ скандалот, по кој се дозна дека групацијата ги лаже своите клиенти за загадувањето на нивните...

Тест Range Rover Sport е Еднорог меѓу луксузните SUV модели

Тест: Range Rover Sport е „Еднорог“ меѓу луксузните SUV модели

Коли | пред 4 дена

Некако стана обичај секој поуспешен бизнисмен да вози SUV автомобил денес, а голем број од нив се одлучуваат за Range Rover, луксузната дивизија на Land Rover. Би рекле, овие „џипови“ како да се лицето...

Opel ги претстави Mokka X Crossland X и Grandland X во Македонија

Opel ги претстави Mokka X, Crossland X и Grandland X во Македонија

Коли | пред 4 дена

На свечена промоција во Сити Хол во Скопје, претставени се новите СУВ модели на Opel: Crossland X , Mokka X и Grandland X (клик на моделите за да ги видите ценовниците). Директорот Драган Ненадовиќ изрази...

Кој е побрз Луксузна драг трка меѓу Mercedes S63 AMG и BMW M760

Кој е побрз? Луксузна драг трка меѓу Mercedes S63 AMG и BMW M760

Коли | пред 4 дена

Драг трките никогаш нема да ви покажат кој автомобил е подобар, но се страшно многу интересни, а да бидеме реални и производителите секогаш сакаат да го имаат најбрзиот автомобил. Драг трката на денот...

Audi E Tron ќе се полни побрзо од моделите на Tesla со Supercharger

Audi E-Tron ќе се полни побрзо од моделите на Tesla со Supercharger?

Коли | пред 4 дена

Додека Tesla се соочува со проблеми во производството , конкурентите работат под полна пареа на свои електрични возила. Една од првите компании која ќе има целосно електрично возило е Audi (ќе се вика...

Land Rover наскоро ќе лансира мини урбан SUV

Land Rover наскоро ќе лансира мини урбан SUV

Коли | пред 4 дена

Land Rover секако е една од првите марки на кои им текнува на купувачите кога ќе замислат SUV автомобил, но нивната понуда и натаму е далечна за голем број на купувачи, поради високата цена на моделите....

Најновата понуда на Toyo гумите може да ја видите во City Mall со акција плати 3 добиј 4

Најновата понуда на Toyo гумите може да ја видите во City Mall, со акција „плати 3, добиј 4“

Коли | пред 4 дена

Јапонскиот бренд на гуми Toyo Tires ве повикува во Сити Мол на локацијата пред познатото кафуле Play Café во периодот од 19ти до 22ри април. Ве пречекуваат со одлична понуда „Плати 3, добиј 4“ со која...

Ви требаат гуми Плати 3 земи 4  Toyo Tires Викендов во City Mall

Ви требаат гуми? Плати 3, земи 4 – Toyo Tires. Викендов во City Mall

Коли | пред 4 дена

Ве пречекуваат со одлична понуда „Плати 3, добиј 4“ со која добивате и бесплатна заменa и балансирање на гуми, како и бесплатна проверка на течности и сопирачки на вашето возило во сервисните центри на...

VW претстави уште помоќен V6 дизел Amarok со 268 КС

VW претстави уште помоќен V6 дизел Amarok со 268 КС

Коли | пред 5 дена

Додека останатите производители на пик-ап возила во Европа немаат особено голем интерес во понуда на моќни мотори во своите модели (како на пример Toyota Hilux), Volkswagen продолжува да го засилува V6...

BMW конечно се префрла на целосно дигитална инструмент табла

BMW конечно се префрла на целосно дигитална инструмент табла

Коли | пред 5 дена

Додека главните конкуренти Mercedes и Audi веќе неколку години нудат дигитални инструмент табли, BMW остана верен на аналогните инструменти, кои повеќе одговараат на спортскиот карактер на нивните возила....

Видео и фото Lexus ES ќе го замени GS и ќе фати полуксузна насока

Видео и фото: Lexus ES ќе го замени GS и ќе фати полуксузна насока?

Коли | пред 5 дена

Lexus ни ги покажа првите фотографии од моделот ES, кој е нивни најпоуларен модел во САД и кој има преден погон, за разлика од останатите модели на брендот, кои се со заден погон. Овој модел е повеќе насочен...

Focus RS има сериозни проблеми со трајноста на моторот Ford и натаму молчи

Focus RS има сериозни проблеми со трајноста на моторот, Ford и натаму молчи!

Коли | пред 5 дена

Focus RS е дефинитивно еден од највозбудливите спортски компакти денес, па и во историјата. Има моќен 2,3 литарски EcoBoost турбо бензинец со 350 КС и напреден погон на сите четири тркала, со кој може...

Еве што се случува ако на мотор му ставите дрвени клипови

Еве што се случува ако на мотор му ставите дрвени клипови

Коли | пред 6 дена

Сигурно многу пати сте помислиле што ќе се случи ако ставите клипови изработени од дрво во вашиот автомобил? Не? Ќе признаам: јас се имам прашано и еве го одговорот. Рускиот YouTube канал Garage 54 ENG...

Porsche сепак нема да ги укине дизелите во понудата

Porsche сепак нема да ги укине дизелите во понудата!

Коли | пред 6 дена

Веруваме на среќа на нашите премиум купувачи, кои воглавно возат големи дизел SUV, Porsche нема да ги укине дизел моторите како што беше најавено од компанијата претходно. Ова го потврди генералниот директор...

Елон Маск најави 24 часовно работно време со цел да го зголеми производството на Model 3

Елон Маск најави 24 часовно работно време, со цел да го зголеми производството на Model 3

Коли | пред 6 дена

Tesla уште нема фатено јасна насока како ќе стигне да ги произведе сите нарачани Model 3 електрични седани. Сега, Елон Маск објави дека тие ќе работат 24 часа, што е само своевидна „закрпа“ на проблемите...

Лансирано детско седиште со вградени воздушни перничиња

Лансирано детско седиште со вградени воздушни перничиња

Коли | пред 6 дена

Седењето во детски седишта за малите деца може значително да ја зголеми нивната безбедност споредено со седење во седиштето на автомобилот, но тоа не значи дека тие се целосно безбедни. Наскоро, на пазарот...

BMW M2 Competition има 405 КС ветува тркачки перформанси

BMW M2 Competition има 405 КС, ветува „тркачки“ перформанси

Коли | пред 6 дена

Како и своите поголеми браќа и M2 дочека да добие Competition преправка, која ќе ги зголеми перформансите, но многу поважно, целосното уживање во возењето и ќе биде наменета за оние кои сакаат да извадат...

Во Volvo XC90 во В Британија нема погинато ниту еден патник цели 16 години

Во Volvo XC90 во В. Британија нема погинато ниту еден патник, цели 16 години!

Коли | пред 6 дена

Volvo веќе долго години важат како најбезбедни возила и многу пати имаат добивано награди за нивните технологии за заштита на патниците, но последнава информација секако дека ќе им биде најдрага. Имено,...

Топ 17 багажници во ниската Polo класа од најголем до најмал

Топ 17 багажници во ниската “Polo” класа, од најголем до најмал!

Коли | пред 7 дена

Иако на западните пазари овие автомобили се користат пред се како второ возило, кај нас автомобилите од ниската класа се купуваат и како единствен автомобил, кој треба да биде спремен и за подолги патувања....

Премиера Audi A6 Avant има багажник од 565 литри и многу технологија

Премиера: Audi A6 Avant има багажник од 565 литри и многу технологија

Коли | пред 7 дена

На саемот во Женева имавме можност да ја видиме новата генерација на Audi A6, а сега Audi ни ја прикажува и караван изведбата Avant, која донесува поголема практичност и која според нас изгледа подобро...

Lexus спрема наследник на компактот CT ќе вози само на струја

Lexus спрема наследник на компактот CT, ќе вози само на струја?

Коли | пред 7 дена

Иако Toyota беше најгласен противник на електричните автомобили до претходната година, бидејќи според нив погонот со горивни ќелии на водород е подобро решение, тие веќе работат на електрични модели во...

Volkswagen ќе го промени логото наредната година

Volkswagen ќе го промени логото наредната година?

Коли | пред 7 дена

Едно од најпознатите логоа во светот автомобилизмот, но и воопшто од сите брендови во светот е секако она на Volkswagen. Сепак, после аферата „Дизелгејт“, Volskwagen планира големи промени во компанијата,...

ова фиќо е целосно покриено со човечка коса

ова „фиќо“ е целосно покриено со човечка коса!

Коли | пред една недела

Од рубриката супер чудни автомобили, денес имаме стар Fiat 500 од Италија, покриен целосно во женска, човечка коса! Автомобилот е дело на италијанската фризерка (или стилист за коса како што сакаат да...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност