Македонските кросисти газат на меѓународните трки

Македонските кросисти газат на меѓународните трки

Мотори | пред 9 часа

Христијан Илиоски со пехар од Романија, а Христијан Станковиќ со пехар од Грција го заокружија богатиот мотокрос викенд. Македонскиот мотокрос возач Христијан Илиоски со нов подиум се врати од трка во...

WSB Кавасаки доминираше и во Асен

WSB: Кавасаки доминираше и во Асен

Мотори | пред еден ден

Џонатан Реа стигна до уште една победа откако успеа да се одбрани од нападите на Михаел ван дер Марк за време на првата трка која се возеше во Асен, а Том Сајкс победи на втората трка во Холандија. Откако...

Марк Маркез ја продолжи победничката серија на патеката во Америка

Марк Маркез ја продолжи победничката серија на патеката во Америка

Мотори | пред еден ден

Марк Маркез успеа да ги надмине проблемите и стигна до шестата победа по ред на патеката во Остин. Иако мораше да стартува од четвртата позиција поради инцидентот кој го имаше со Маверик Вињалес, веќе...

Вињалес ќе стартува од првата позиција казна за Маркез од три места

Вињалес ќе стартува од првата позиција, казна за Маркез од три места

Мотори | пред 3 дена

По вчерашните возбудливи квалификации, стјуардите на ФИМ одлучија да го казнат Маркез заради неговото небрежно возење и тој вечерашната трка ќе ја започне од четвртата позиција. Искри летаа на патеката...

Распоред за следење на МотоГП САД

Распоред за следење на МотоГП САД

Мотори | пред 4 дена

Возбудувањата започнуваат денеска според следниот распоред: Петок (20.04.2018) | SportKlub 3 16:00 MOTO GP USA: MOTO 3 – ТРЕНИНГ 1 16:55 MOTO GP USA: MOTO GP – ТРЕНИНГ 1 17:55 MOTO GP USA: MOTO 2 – ТРЕНИНГ...

Ducati го потврдува нивниот континуиран фокус во однос на безбедноста на возачот

Ducati го потврдува нивниот континуиран фокус во однос на безбедноста на возачот

Мотори | пред 4 дена

Ducati најави серија на мерки кои ќе ги применат на нивните модели, при што ќе се користи и напредна електроника, за да се подобри безбедноста на возачите. Под мотото „2025 Safety Road Map“, првата цел...

Часовникот одбројува за Бредли Смит

Часовникот одбројува за Бредли Смит

Мотори | пред 4 дена

Дали Бредли Смит ќе ја оправда довербата од КТМ и ќе остане и понатаму во тимот? Дека планетата постојано се врти и часовникот никогаш не престанува да одбројува е една од константите во животот. Но се...

Дани Педроса ќе настапи на Гран При трката на Америка

Дани Педроса ќе настапи на Гран При трката на Америка

Мотори | пред 4 дена

Имаме една добра вест за сите фанови на МотоГП. Дани Педроса доби дозвола за настап од докторите и ќе биде дел од трката која овој викенд ќе се оддржи на патеката во Остин, Тексас. Откако го скрши зглобот...

MotoGP Нова драма на патеката во пресрет на трката во Остин

MotoGP: Нова драма на патеката во пресрет на трката во Остин?

Мотори | пред 5 дена

Гран При трката која овој викенд ќе се оддржи во Остин би можела повторно во преден план да ги исфрли организаторите. Пред дванаесет месеци, возачите се жалеа поради лошата подлога на патеката, Дани Педроса...

Милениумците повторно напаѓаат овој пат на ред се мотоциклите

Милениумците повторно напаѓаат, овој пат на ред се мотоциклите

Мотори | пред 5 дена

Постојат десетина фактори кои влијаат врз секоја индустрија и пазарот со мотоцикли воопшто не е различен. За разлика од некои компании како што е Ducati, кои постигнуваат успех на пазарот со помали мотоцикли,...

Колтаков  Новиот шампион на мразот

Колтаков - Новиот шампион на мразот

Мотори | пред 6 дена

Прво, да му честитаме на Рускиот возач за доминацијата. Во десет дена колку што траеше настанот, на шест трки освои максимален број на поени, а исто така победи и на девет финалиња. Motul само што ја прослави...

Шампионот кој доаѓа од мразот

Шампионот кој доаѓа од мразот

Мотори | пред 6 дена

Прво, да му честитаме на Рускиот возач за доминацијата. Во десет дена колку што траеше настанот, на шест трки освои максимален број на поени, а исто така победи и на девет финалиња. Motul само што ја прослави...

Tamburini Т12  Мотоциклот кој чини 1 милион долари

Tamburini Т12 - Мотоциклот кој чини 1 милион долари

Мотори | пред 6 дена

Во фабриката во Сан Марино ќе бидат креирани само 12 примероци од овој мотоцикл кој развива 230кс и кој тежи 154 килограми. Официјалното претставување ќе биде за време на мото шоуто во Монако кое ќе се...

Дејвис успеа да се одбрани од Реа и стигна до победа на втората трка

Дејвис успеа да се одбрани од Реа и стигна до победа на втората трка

Мотори | пред една недела

Чез Дејвис успеа да стигне до победа на втората трка која се возеше во Арагон и со тоа се искачи на второто место во шампионатот. На возачот која доаѓа од Велс воопшто не му беше лесно да стигне до победата...

Пуиг не е задоволен поради казната на Маркез

Пуиг не е задоволен поради казната на Маркез

Мотори | пред една недела

И покрај барањата од ривалите да се зголеми казната на Маркез после сударот кој го имаше со Роси, Пуиг се надева дека ќе има поинаква одлука, сега откако се смири ситуацијата. Шефот на Honda, Алберто Пуиг...

Pirelli Diablo Rosso Corsa II

Pirelli Diablo Rosso Corsa II

Мотори | пред една недела

Дизајнирани за брзо возење, Rosso Corsa II претставува замена за осумгодишните Rosso Corsa и се главен ривал со Michelin Power RS и новите Dunlop Sportsmart TT. Нив можеме да ги сместиме помеѓу Rosso III...

Победа и второ место за Бузалковски во Грција

Победа и второ место за Бузалковски во Грција

Мотори | пред една недела

Викендов се возеа првите две трки од БМУ Европскиот шампионат во брзински мотоциклизам на кои учествуваа двајца македонски натпреварувачи. Првата рунда од БМУ Европскиот шампионат во брзински мотоциклизам...

Маркез против Роси Маркез против правилата

Маркез против Роси, Маркез против правилата

Мотори | пред една недела

Во петокот, мотоциклите на Honda делуваа прилично моќно на патеката „Termas De Rio Hondo“ во Аргентина. Дани Педроса беше предвоник на првиот слободен тренинг, а Кал Кратчлоу беше веднаш зад него. На вториот...

Стант возење Претворање на ризиците во аплауз

Стант возење: Претворање на ризиците во аплауз

Мотори | пред една недела

Рускиот стантер, Марат Канкадзе, е член на „Motul Legend“, екипа која прави спектакуларни шоуа низ цела Русија и голем број на Европски држави. Да се биде стантер значи дека треба да имате неверојатна...

Дани Педроса имаше успешна операција на раката неизвесен настапот во САД

Дани Педроса имаше успешна операција на раката, неизвесен настапот во САД

Мотори | пред една недела

Дани Педроса доживеа фрактура на зглобот после падот кој го имаше во првиот круг на трката во Аргентина, а како последица на тоа, тој мораше веднаш да замине на операција која беше извршена во Барселона....

Honda Жалиме поради ситуацијата меѓу Роси и Маркез

Honda: Жалиме поради ситуацијата меѓу Роси и Маркез

Мотори | пред 2 недели

Шефот на Repsol Honda, Алберто Пуиг, вели дека контроверзниот инцидент помеѓу Марк Маркез и Валентино Роси за време на трката во Аргентина не е ништо повеќе од само обична тркачка несреќа. Сепак, вели...

Кармело Езпелета ја коментираше трката во Аргентина

Кармело Езпелета ја коментираше трката во Аргентина

Мотори | пред 2 недели

Извршниот директор на DORNA, Кармело Ецпелета ги коментираше настаните кои се случија за време на MotoGP трката во Аргентина. Стартот на трката најпрво беше одложен поради променливото време, а потоа имаше...

Распоред за следење на МотоГП Аргентина

Распоред за следење на МотоГП Аргентина

Мотори | пред 2 недели

Патеката „Termas de Río Hondo“ во Аргентина ќе биде домаќин на втората трка од МотоГП шампионатот за 2018 година. Изградена во 2008 година, патеката „Termas de Río Hondo“ се простира на површина од 150...

Прво возење Kymco AK550

Прво возење: Kymco AK550

Мотори | пред 2 недели

Новиот модел на Kymco, AK550, е скутерот со најголем капацитет на Тајванската компанија. Со цена од околу 9000 евра, овој модел е наменет да се натпреварува со Yamaha TMAX која е лидер во овој сегмент...

Кал Кратчлоу Honda сѐ уште е најтешкиот мотоцикл за возење

Кал Кратчлоу: Honda сѐ уште е најтешкиот мотоцикл за возење

Мотори | пред 2 недели

Возачот на LCR, Кал Кратчлоу, вели дека Honda MotoGP мотоциклот и понатаму е најтешкиот мотоцикл за возење и покрај подобрувањата кои ги направи Јапонскиот производител. Honda имаше добри подготовки –...

Cagiva ќе се врати како електричен оф роуд мотоцикл на MV Agusta

Cagiva ќе се врати како електричен оф роуд мотоцикл на MV Agusta

Мотори | пред 2 недели

Откако се повлече од јавноста во изминативе две децении без некоја очигледна причина, Cagiva повторно ќе се појави на пазарот како комплетно нов мотоцикл. Според Џовани Кастелиони, носителот на правата...

LeanGP ги носи тркачките мотоцикли директно во вашата соба

LeanGP ги носи тркачките мотоцикли директно во вашата соба

Мотори | пред 2 недели

Со развојот на современите платформи за виртуелна реалност, видео игрите станаа пософистицирни од било кога досега. Рекреирањето на чувството кое го имате кога возите мотоцикл е нешто што конзолите за...

Седум дестинации на кои треба да возите оваа година

Седум дестинации на кои треба да возите оваа година

Мотори | пред 3 недели

Ако ви е преку глава од ладното и влажно време, сега е вистинскиот момент да почнете да размислувате за прекрасните авантури кои можете да ги имате со вашиот мотоцикл во текот на летото. Во овој текст...

Документарен филм кој ни ја прикажува историјата на релито Париз  Дакар

Документарен филм кој ни ја прикажува историјата на релито Париз - Дакар

Мотори | пред 3 недели

Youtube ерата во која живееме им е голема корист на мото ентузијастите. Најголемата платформа за видеа нуди огромен избор на материјали од тоа како да го поправите вашиот мотоцикл па се некои историски...

Ducati се подготвува за десетото издание на World Ducati Week

Ducati се подготвува за десетото издание на „World Ducati Week“

Мотори | пред 3 недели

Во текот на изминатава декада, фановите на Ducati се собираа еден викенд во годината за да ја покажат нивната љубов кон брендот и неговите историски машини. Оваа година компанијата закажа неколку активности...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност