Борец го скрши отпорот во продолжението

Борец го скрши отпорот во продолжението

Македонски Спорт | пред еден час

Велешани по лошото прво полувреме, тимот на Борец заигра подобро во продоклжението и преку двата гола на Марко Ѓоргиевски дојде до триумф над Кожуф. Второлигашката конкуренција Исток исто така го имаше...

Лисичани лесно против Локомотива

Лисичани лесно против Локомотива

Македонски Спорт | пред 2 часа

Во меч во кој речиси и да немаше прекршоци, Еуромилк на домашен терен го совлада тимот на Локомотива со 3:1. Локалната пресметка која попладнево се одигра во Лисиче, помеѓу Еуромилк и Локомотива, а која...

Борозан со дупната глава Марсениќ со свиткан зглоб

Борозан со дупната глава, Марсениќ со свиткан зглоб

Македонски Спорт | пред 5 часа

Бекот за време на мечот доби лакт од Виенцек, па со врзана глава го доигра натпреварот, додека пикерот на тренингот пред дуелот заработил дисторзија на скочниот зглоб Европскиот првак Вардар со победа...

Утре се игра 62 соседско дерби

Утре се игра 62. соседско дерби

Македонски Спорт | пред 5 часа

Скопските ривали утре во 15 часот по 62. пат ќе излезат на „мегдан“. Вардар е нешто поуспешен од Работнички Утре со почеток во 15 часот, сите погледи во Првата лига ќе бидат свртени кон „Арената“, каде...

Куп финалето на 23 мај во Струмица

Куп финалето на 23 мај во Струмица

Македонски Спорт | пред 5 часа

Она што „Македонски спорт“ го најави уште пред две недели, денеска ФФМ потврди. Куп финалето меѓу Шкендија и Пелистер се игра на 23 мај во Струмица со почеток во 20 часот ФФМ и официјално потврди дека...

Хендрикс е играч на колото во Турција

Хендрикс е играч на колото во Турција

Македонски Спорт | пред 7 часа

Американецот со македонски пасош е во добра форма Натурализираниот македонски репрезентативец, Ричард Хендрикс, е најкорисен поединец во турската лига за 26. коло кое се комплетираше вчера. Искусниот Хендрикс...

Брегалница го дочекува Тиквеш

Брегалница го дочекува Тиквеш

Македонски Спорт | пред 7 часа

*Денеска се играат мечевите од 23. коло во двете втори лиги, две средби од ова коло се играат утре Брегалница - Тиквеш е дербито во 23. коло во Втората лига - исток. Борец атакува на нов триумф против...

Македонците распукаа по Европа

Македонците „распукаа“ по Европа

Македонски Спорт | пред 8 часа

Дури пет гола во текот на вчерашниот ден беа постигнати од наши играчи по првенствата во Европа. Сите беа ремек дела, од Симоновски, Барди до Пандев. Барди одбран во тимот на колото во Шпанија Македонците...

Буба  19 Бесарт  19 Кој ќе биде крал на стрелците

Буба - 19, Бесарт - 19: Кој ќе биде „крал“ на стрелците?

Македонски Спорт | пред 9 часа

Шкендија си ја заврши работата околу титулата, сега на тетовци им останува да разрешат уште една дилема. А тоа е кој од Хасани и Ибраими ќе биде прв стрелец во сезоната 2017/2018 Ретко се случува двајца...

Битолчани сонуваат нова кугларница

Битолчани сонуваат нова кугларница

Македонски Спорт | пред 9 часа

Поддршка и совети за Хераклеа дојдоа и од Србија Кугларскиот клуб Хераклеа и без значајна финансиска поддршка, се труди да држи чекор со скопските екипи, а доказ за тоа е пласманот во финалето на Купот,...

Симоновски стрелец и асистент

Симоновски стрелец и асистент

Македонски Спорт | пред еден ден

Македонецот со нов гол, и додавање за погодок Македонскиот интернационалец Марко Симоновски, продолжи да ги тресе мрежите во романскиот шампионат. Веќе на трети натпревар по ред, тој е стрелец за екипата...

Николовски и Макпетрол втори во Бања Лука

Николовски и Макпетрол втори во Бања Лука

Македонски Спорт | пред еден ден

Македонскиот кугларски првак достојно се претстави на турнир во БиХ Екипата на Макпетрол викендов настапи на меѓународниот турнир „Бања Лука 2018“, каде што го освои второто место. Победи силниот словачки...

Вардар на крајот може да биде и трет

Вардар на крајот може да биде и трет!

Македонски Спорт | пред еден ден

*На седум кола до крајот, сега веќе екс првакот има само четири бодови повеќе во однос на третиот Силекс, во недела во Кратово се среќаваат овие две екипи меѓусебе. Значи може лесно да се случи вардарци...

Османи Големо браво за сите во Шкендија

Османи: Големо браво за сите во Шкендија

Македонски Спорт | пред еден ден

*„За разлика од 2011 година, сега од Шкендија по секоја цена се бараше титула. Ние тоа барање го исполнивме и затоа сите сме среќни и задоволни, затоа едно големо браво за сите во клубот, посебно за играчите...

Вардар официјално побара три години да нема странци

Вардар официјално побара три години да нема странци

Македонски Спорт | пред еден ден

Не да се намали бројот на странци, туку да ги снема од клубовите, предлага Владимир Воиновски Кошаркарскиот клуб Вардар со соопштение потпишано од претседателот Владимир Воиновски, бара да се избрише правилото...

Келн на хоризонтот

Келн на хоризонтот!

Македонски Спорт | пред еден ден

Ма какво стампедо „зебри“, преполна арена, традиција... Македа стави крај на сè и ги замолкна сите! Вардар одново ќе го види Келн, го делат само 60 минути Весна Николовска Европскиот првак Вардар е на...

Јовановски Сега мислиме на Вардар

Јовановски: Сега мислиме на Вардар

Македонски Спорт | пред еден ден

По триумфот над Пелистер, сега на ред за тимот на Работнички е градското дерби против Вардар. Тимот на Работнички нанижа уште еден триумф изминатиот викенд кој стоеше во графата „мора“. Победен е Пелистер...

Постојат 130 години а немаат шампионски трофеј

Постојат 130 години, а немаат шампионски трофеј!?

Македонски Спорт | пред еден ден

За најстариот фудбалски клуб во Јужна Америка и проклетството кое трае повеќе од еден век Во светот веројатно има само еден клуб кој живее веќе 130 години и нема освоено ниту еден трофеј! Колку и да звучи...

Мечкаровски ќе им суди на Вардар и Работнички

Мечкаровски ќе им суди на Вардар и Работнички

Македонски Спорт | пред еден ден

Во среда (15:00 Ч) ќе се игра соседското дерби во кое главен судија ќе биде Димитар Мечкаровски Димитар Мечкаровски од Скопје ќе биде главен судија на соседското дерби и дербито на 30. коло меѓу Вардар...

Два натпревари в среда

Два натпревари в среда

Македонски Спорт | пред еден ден

Мечевите Македонија ЃП и Лабуништа, како и Велазерими против Струга Трим Љум ќе се играат в среда за разлика од останатите мечеви кои се играат утре. Правилото кое вели дека мора да има разлика помеѓу...

Пехарот се крева во Подгорица

Пехарот се крева во Подгорица

Македонски Спорт | пред еден ден

„Црвено-црните“ пред еден месец во Скопје ја заверија титулата, па последниот регионален женски турнир нема да има резултатско значење за нив Првата титула сезонава ракометарките на ЖРК Вардар ќе ја прослават...

Шкендија носител во квалификациите во ЛШ

Шкендија носител во квалификациите во ЛШ!?

Македонски Спорт | пред еден ден

Тетовскиот клуб е на чекање, но на крајот има реални шанси да биде носител во 1. квалификациско коло од „елитата“ На Шкендија е потребно да се поклопат некои коцки, односно некои екипи да бидат прваци...

Македонија дел од турнирот на Нации

Македонија дел од турнирот на Нации

Македонски Спорт | пред еден ден

Нашите млади фудбалери се дел од групата А во која се уште и домаќинот Италија, САД и Хрватска. Македонската репрезентација до 15. години замина за Италија каде што е дел од турнирот на Нациите. Во група...

Гонзалез Ништо не е готово Кил има квалитет за да победи во Скопје

Гонзалез „Ништо не е готово, Кил има квалитет за да победи во Скопје“

Македонски Спорт | пред 2 дена

„Го добивме првото полувреме, имаме уште за играње“ - вели за „Македонски спорт“ вардаровиот стратег по победата на Вардар во Кил Европскиот првак Вардар со победа во последните секунди над Кил (28:29)...

Победија па се џитнаа во езеро

Победија па се „џитнаа“ во езеро

Македонски Спорт | пред 2 дена

Влазерими славеше со 2:1 против Лабуништа во Втората лига - запад Лабуништа поведе со голот на Далчески, но Влазерими го сврте резултатот со погодоците на Адили и Небиу. Со оваа победа Влазерими скокна...

Вака Шкендија слави титула

Вака Шкендија слави титула

Македонски Спорт | пред 2 дена

Фудбалските мајстори од Тетово со 2:0 го совладаа Шкупи и сега веќе и официјално се нови прваци на Македонија. Во соблекувалната славеничка атмосфера. Вака тоа изгледа:

Отворен е патот кон Келн Вардар со триумф во Кил

Отворен е патот кон Келн, Вардар со триумф во Кил

Македонски Спорт | пред 2 дена

Македа е херојот, кој стрелаше прецизно во празниот гол на Ландин и му донесе на Вардар победа од 28:29 во првиот четвртфинален меч од Лигата на шампионите Шампионскиот поход кон Келн, бранителот на титулата...

Шкендија со стил до титулата нов дебакл на Вардар

Шкендија со стил до титулата, нов дебакл на Вардар

Македонски Спорт | пред 2 дена

Фудбалските мајстори од Тетово со 2:0 го совладаа Шкупи и сега веќе и официјално се нови прваци на Македонија. Победа го победи Вардар со 2:0 и го посрамоти сега веќе екс првакот Фудбалските мајстори од...

Работнички се разбуди во второто полувреме

Работнички се разбуди во второто полувреме

Македонски Спорт | пред 2 дена

„Романтичарите“ со 4:0 славеа убедлива и заслужена победа над Пелистер. Ангелов, двапати Маркоски и еднаш Гофри беа стрелците за тимот на Ѓоре Јовановски Очекувана, убедлива и заслужена победа на Работнички...

Јаховиќ донесе важни бодови за Коња

Јаховиќ донесе важни бодови за Коња

Македонски Спорт | пред 2 дена

Коња со триумфот над Касимпаша за момент избега од дното на табелата Екипата на Коња е блиску до обезбедување на опстанокот во турската Суперлига. Денешната победа над Касимпаша со 2:0 ги однесе „зелено-белите“...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност