Ким Кардашијан повторно објави голи фотографии

Ким Кардашијан повторно објави голи фотографии

За забава | пред 6 часа

Најпознатата старлета Ким Кардашијан Вест со своите најнови голи фотографии најавува лансирање на новиот парфем KKW Body чие шишенце ќе биде во облик на нејзиното тело. Со најновиот проект се пофали на...

4 рецепти за вкусни мафини

4 рецепти за вкусни мафини

За забава | пред 7 часа

Мафините станаа омилен десерт на многу домаќинки. Се подготвуваат лесно, не бараат посебни знаења и им се допаѓаат на сите по дома. Ви презентираме 4 рецепти за вкусни мафини. Пред да започнете со подготовка...

Највлијателните луѓе во светот се собраа на  Time 100 Gala

Највлијателните луѓе во светот се собраа на „Time 100 Gala“

За забава | пред 7 часа

Малку откако списанието „Time“ го објави годинешниов рејтинг на највлијателните луѓе во светот, дел од нив се собраа на традиционалната гала вечер, за да го прослават своето присуство во престижната листа....

Џеј Ло купи стан на 36  кат со поглед на Централ Парк

Џеј Ло купи стан на 36. кат со поглед на Централ Парк

За забава | пред 7 часа

Пејачката Џенифер Лопез и нејзиниот партнер Алекс Родригез се подновија со стан во срцето на Њујорк. Луксузниот апартман во кој уживаат ги чинел 15,3 милиони долари. Новиот дом на Лопез е сместен во највисоката...

Меланија Трамп прекрасна на првата државна вечера во Белата куќа

Меланија Трамп прекрасна на првата државна вечера во Белата куќа

За забава | пред 7 часа

Меланија и Доналд Трамп вчера ја организираа својата прва државна вечера во Белата куќа. На свеченоста, почесни гости беа Емануел и Брижит Макрон. 47-годишната прва дама на САД носеше блескав фустан од...

Зидан  Спремни сме за Баерн

Зидан: Спремни сме за Баерн

За забава | пред 9 часа

Реал Мадрид вечерва во Минхен ќе го одигра првиот меч од полуфиналето во Лигата на шампионите против Баерн. Актуелниот шампион на Европа и оваа сезона е главен кандидат за освојување на трофејот за најдобра...

Вечер за памтење за Милнер и Ливерпул

Вечер за памтење за Милнер и Ливерпул

За забава | пред 9 часа

Сите фудбалери на Ливерпул заслужуваат честитки за чудата што ги прават во Лигата на шампионите оваа сезона. Црвените не се само Мохамед Салах кој игра одлично, па дури не се само Фирмино и Мане. На пример,...

Том Харди овој пат како стрип херојот  Веном

Том Харди овој пат како стрип херојот „Веном”

За забава | пред 12 часа

Доаѓа најновиот трејлер за филмот „Веном”од режисерот Рубен Флејшер кој го претстави Том Харди во улога на Еди Брок, кој подоцна станува стрип херојот Веном. Sony Pictures не открива многу во првиот краток...

Ченинг Тејтум тешко се прилагодува на разделбата со сопругата

Ченинг Тејтум тешко се прилагодува на разделбата со сопругата!

За забава | пред 12 часа

Ченинг Тејтум има потешкотии да се навикне на неговиот нов  живот како самец, откако го објави разделувањето од сопругата Џена Деван. Извор изјави за People дека разделбата била тешка за 37-годишниот Тејтум,...

Рома  изгоре  на  Енфилд Роуд  со 5 2 од премиерлигашот Ливерпул

Рома „изгоре“ на „Енфилд Роуд“ со 5-2 од премиерлигашот Ливерпул!

За забава | пред 12 часа

Тимот на Ливерпул направи голем исчекор кон финалниот меч во Киев во Лигата на шампионите, откако вчера вечерта во првата полуфинална битка со Рома издвојува победа од убедливи 5-2. Во еден од најефикасните...

Asus го претстави новиот паметен телефон

Asus го претстави новиот паметен телефон

За забава | пред 12 часа

Компанијата Asus го претстави новиот паметен телефон кој е наменет за индискиот пазар, а истиот претставува ривал на бројните кинески уреди. Тоа особено се однесува на популарниот Redmi Note 5 Pro на Xiaomi....

Емина Јаховиќ откри дека добро се чувствува по разводот

Емина Јаховиќ откри дека добро се чувствува по разводот

За забава | пред 12 часа

Емина Јаховиќ откри дека добро се чувствува по одлуката да се разведе од Мустафа Сандал. Емина оваа одлука ја донела уште пред година и половина, но оваа  одлука вешто ја криела од јавноста и од медиумите....

Дознајте за големите придобивки на чајот од коприва

Дознајте за големите придобивки на чајот од коприва

За забава | пред 12 часа

Копривата е билка која е богата со витамини, минерали и лековити материи, а листот од коприва ефикасно ги олеснува ревматските тегоби, а исто така е и одличен диуретик. Лабораториските испитувања кои биле...

Мишел Обама им ја честиташе приновата на Кејт и Вилијам

Мишел Обама им ја честиташе приновата на Кејт и Вилијам

За забава | пред 12 часа

Поранешната прва дама на САД Мишел Обама преку својот Instagram профил со необична честитка му посака добредојде на третото дете на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон. „Барак и јас сме...

Скарлет Јохансон ги маѓепса сите на црвениот тепих

Скарлет Јохансон ги маѓепса сите на црвениот тепих

За забава | пред 12 часа

Скарлет Јохансон со своето момче се појави на премиерата на филмот Avengers. Јохансон на црвениот тепих се појави во сребрен фустан држејќи го своето момче Колин Џост под рака. Ова воедно е и нивно прво...

Принц Чарлс не знае како ќе се снајде со уште едно бебе во нивниот дом

Принц Чарлс не знае како ќе се снајде со уште едно бебе во нивниот дом

За забава | пред 13 часа

Британскиот принц Чарлс откако доби уште едно внуче од својот син принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон вели дека е премногу среќен. Војвотката од Кембриџ во болницата „Сент Мери“ во Лондон роди...

Наследниците на Принс поднесоа тужба

Наследниците на Принс поднесоа тужба

За забава | пред 13 часа

Наследниците на Принс поднесоа тужба против болница во Илиноис и против синџирот аптеки „Волгринс“. Тие тврдат дека овие здравствени институции можеле да ја спречат смртта на музичарот, доколку поставеле...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 25 04 2018

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 25.04.2018

За забава | пред 22 часа

Овен (21.03 – 20.04) Многу поволен ден за повеќето претставници на вашиот знак, особено за оние директните, кои одат директно кон целта. Имате поддршка од еден Лав или некој Рак додека Бикот е прилично...

Двејн Џонсон стана татко

Двејн Џонсон стана татко

За забава | пред еден ден

Тиана Гиа Џонсон дојде на овој свет како сила од природата и нејзината мајка ги издржа болките и се породи како вистинска рок ѕвезда, напиша актерот Двејн Џонсон на социјалните мрежи објавувајќи дека повторно...

Кејт Мидлтон мора да ги почитува овие правила по породувањето

Кејт Мидлтон мора да ги почитува овие правила по породувањето

За забава | пред еден ден

Британското кралско семејство, како и за сите посебни пригоди, така и за раѓањето на новите членови има посебни правила. Кејт ќе мора да ги следи следните правила за да се придржува кон долгогодишната...

Огнен Амиџиќ и го честита роденденот на својата сопруга во свој стил

Огнен Амиџиќ и го честита роденденот на својата сопруга во свој стил

За забава | пред еден ден

Огнен Амиџиќ на социјалните мрежи и го честиташе роденденот на својата сопруга Даниела Димитровска, но од еден детаљ се згрозија сите фанови. „Среќен роденден жено“, напиша на својот Instagram Огнен, а...

Кејт излезе од болница  први фотографии од малиот принц

Кејт излезе од болница, први фотографии од малиот принц

За забава | пред еден ден

Само седум часа по породувањето, војвотката од Кембриџ, Кејт излезе со бебето од лондонската болница придружувана од сопругот принцот Вилијам. Фоторепортерите и ТВ екипите чекаа на улицата со часови за...

Том Харди и Марвел го претставуваат трејлерот за филмот Веном

Том Харди и Марвел го претставуваат трејлерот за филмот Веном

За забава | пред еден ден

Долгоочекуваниот филм со Том Харди во главната улога, Веном, конечно пристигнува, а Марвел продукцијата денес го објави првиот трејлер. Филмот е работен по популарниот стрип на Марвел – Веном. Главната...

Уникатен минималистички дизајн на кафе бар во Виетнам

Уникатен минималистички дизајн на кафе бар во Виетнам

За забава | пред еден ден

Кафе барот “F-coffee” во Виетнам е одличен пример на модерната минималистичка архитектура која е постигната со употреба на едноставни дизајни. Дизајниран од страна на архитектонското дизајн студио “LVQH”,...

Бејл кариерата ја продолжува во Италија

Бејл кариерата ја продолжува во Италија?

За забава | пред еден ден

Герет Бејл би можел да го напушти својот тим на крајот од сезоната, но, како што стојат работите, нема да се врати на Островот, туку кариерата ќе ја продолжи во Италија. Шпанските медиуми тврдат дека во...

Бергер  Порше размислува за влез во Формула 1

Бергер: Порше размислува за влез во Формула 1

За забава | пред еден ден

Герхард Бергер тврди дека Порше размислува за влез во Формула 1. Неодамна се појавија снимки од успешниот обид на Порше да го подобрат Ф1 рекордот на Спа-Франкошамп со модифициран автомобил од Ле Ман....

Навивачите на Арсенал јасно порачаа кого не сакаат за следен тренер на клубот

Навивачите на Арсенал јасно порачаа кого не сакаат за следен тренер на клубот

За забава | пред еден ден

Арсен Венгер пред неколку дена соопшти дека по крајот на оваа сезона ќе го напушти Арсенал каде што помина 22 година на тренерското место. Веднаш откако стана јасно дека тренерското место кај топџиите...

Сестрите Кендал и Кајли Џенер со нова колекција на костими за капење

Сестрите Кендал и Кајли Џенер со нова колекција на костими за капење

За забава | пред еден ден

Популарните сестри Кендал и Кајли Џенер повторно привлекуваат внимание со дизајнерските подвизи , а во пресрет на летото, подготвија нова колекција на костими за капење. Цените на костимите, дводелни и...

Текст за сите родители и детскиот развој

Текст за сите родители и детскиот развој

За забава | пред еден ден

Hit&Run не е само спортски клуб. Тоа е катче каде што децата и родителите се забавуваат, учат, се надоградуваат, се радуваат и стануваат сѐ подобри и подобри. Тимот на Hit&Run не само што ги советува децата...

Кејт Аптон во новата колекција на костими за капење на Yamamay

Кејт Аптон во новата колекција на костими за капење на Yamamay

За забава | пред еден ден

Супермоделот Кејт Аптон позира за рекламната кампања на новата колекција на костими за капење од италијанската марка Yamamay. Новата колекција на костими за капење за сезоната пролет/лето 2018 е насловена...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност