Им било досадно на работа галерија

Им било досадно на работа (галерија)

365 | пред еден час

16 Споделувања Share Tweet Ама ете, си нашле занимација…

Со градник или без Што е поздраво

Со градник или без? Што е поздраво?

365 | пред 3 часа

19 Споделувања Share Tweet Дебатата се води со години наназад, а иако многу се зборува за влијанието на градниците врз здравјето, но и естетиката на градите, доволно сериозни истражувања за прецизен одговор...

На Салах ќе му подарат света земја Ако не тоа тогаш џамија

На Салах ќе му подарат света земја. Ако не тоа, тогаш џамија

365 | пред 5 часа

32 Споделувања Share Tweet Египјанецот Мо(хамед) Салах сезонава игра како благословен од некакви митски фудбалски божества и заслужено е избран за најдобар играч во англиската Премиерлига. Ако продолжи...

На терапија

На терапија

365 | пред 5 часа

5 Споделувања Share Tweet Дечките од Флека ТВ со нов скеч. И овојпат нема да ве разочараат.

Како најлесно да ја исчистите и да ѝ ја вратите белината на белата гума на патиките

Како најлесно да ја исчистите и да ѝ ја вратите белината на белата гума на патиките

365 | пред 7 часа

47 Споделувања Share Tweet Денешните машини за перење поседуваат разни програми за перење, но вистината е дека центрифугата често знае да ги оштети обувките или да ви ги остави со разни незгодни флеки,...

Споредните улички во италијанските гратчиња се како од сликовница

Споредните улички во италијанските гратчиња се како од сликовница

365 | пред 8 часа

24 Споделувања Share Tweet Италија е прекрасна и има од сé по нешто. Но на толку убавини, туристите често забораваат да скршнат од патот и да погледнат во споредните и затскриените сокачиња. И пропуштаат....

Како изгледа спиење со бебе тајмлапс видео

Како изгледа „спиење“ со бебе (тајмлапс видео)

365 | пред 10 часа

19 Споделувања Share Tweet Еве ја, многу фино документирана причината зошто практично е невозможно да најдете наспан родител со мали деца.

Му најдоа двојник на Доналд Трамп на нива во Шпанија

Му најдоа двојник на Доналд Трамп, на нива во Шпанија

365 | пред 12 часа

27 Споделувања Share Tweet Велат дека секој има свој двојник , а двојникот на Доналд Трамп се чини е во рурална Шпанија, и е жена. Долорес Леис Антело веќе 40 години живее со сопругот на фарма во Кабана...

13 камиони спречија човек да се самоубие

13 камиони спречија човек да се самоубие

365 | пред 14 часа

19 Споделувања Share Tweet Невообичаена драма во раните утрински часови во американската држава Мичиген. Човек кој се прекачил преку заштитната ограда на надвозник на автопатот 696, се заканувал дека ќе...

Денот е поубав со Џен галерија

Денот е поубав со Џен (галерија)

365 | пред еден ден

16 Споделувања Share Tweet Ќе оставиме Џен да ви го објасни насловот, преку слики. виа

Доналд Трамп против првут

Доналд Трамп против првут

365 | пред еден ден

19 Споделувања Share Tweet Макрон и неговата сопруга се во тридневна посета на САД, а тоа значи дека Доналд Трамп (и Меланија) им е домаќин, нели. Тоа, пак, значи дека нé очекуваат куп интересни, да не...

Пролетната детоксикација на организмот е измама

Пролетната детоксикација на организмот е измама

365 | пред еден ден

16 Споделувања Share Tweet Можете да се полакомите на ветувањата на индустријата за храна и велнес и нивните понуди од „магични“ формули за детоксикација на организмот, која како што велат ви е најпотребна...

Масонски тестамент или упатство за живот по нуклеарна војна

Масонски тестамент или упатство за живот по нуклеарна војна?

365 | пред еден ден

24 Споделувања Share Tweet Веќе скоро 40 години Американците, па и теоретичарите на заговори ширум светот и на интернет, спорат околу мистериозниот споменик на чии камени блокови се испишани 10 заповеди,...

Старо наглуво и полуслепо куче чувало девојче изгубено во дивина

Старо, наглуво и полуслепо куче чувало девојче изгубено во дивина

365 | пред еден ден

27 Споделувања Share Tweet Стар, наглув, и полуслеп пес, чувал 3-годишно девојче кое одлутало во австралиската дивина. Сега херојов доби и соодветна титула – „почесен полициски пес“, пренесува BBC. Девојчето...

Throttle Brake  епизода 78 Welcome back за Porsche 911 GT3 RS и Третата Jota

Throttle/Brake – епизода 78: Welcome back за Porsche 911 GT3 RS и Третата Jota

365 | пред еден ден

38 Споделувања Share Tweet На големо се шпекулира дека GT3 RS 991.2 е последниот “атмосферец” што излегол од фабриката во Штутгарт. Јас искрено, во тие шпекулации не верувам. Радикални промени во напојувањето...

Дали е ова најубавиот гол на Пандев

Дали е ова најубавиот гол на Пандев?

365 | пред еден ден

22 Споделувања Share Tweet Вчера беше убава вечер за капитенот на македонската фудбалска репрезентација – Горан Пандев. На дуелот со Верона, тој го постигна третиот гол за Џенова и ја запечати победата,...

Прочистете ја крвта Антиоксидантски коктел од неколку домашни состојки

Прочистете ја крвта: Антиоксидантски коктел од неколку домашни состојки

365 | пред 2 дена

24 Споделувања Share Tweet Докажано го намалува нивото на холестерол во крвта, ги засилува ѕидовите на крвните садови и е добар за превенција од рак. Овој коктел доаѓа во пакет со силни антиоксидантски...

Луѓето од едно индонезиско племе можат да останат под вода и до 13 минути без воздух

Луѓето од едно индонезиско племе можат да останат под вода и до 13 минути без воздух

365 | пред 2 дена

43 Споделувања Share Tweet Познати како „морски номади“, луѓето од племето Bajau лутаат по водите на југоисточна Азија илјадници години, живеејќи во куќи-бродови и ловејќи риби по пат на слободно нуркање....

Шпанија остана без Европско првенство во кревање тегови поради Косово

Шпанија остана без Европско првенство во кревање тегови, поради Косово

365 | пред 2 дена

27 Споделувања Share Tweet Шпанија остана без правото да биде домаќин на ЕП во кревање тегови за јуниори, а единствената причина е што не дозволи учество на натпреварувачите од Косово. Шпанската влада,...

Во ред ли е да се пие вода додека јадеме

Во ред ли е да се пие вода додека јадеме?

365 | пред 2 дена

35 Споделувања Share Tweet По кулинарските и ТВ шоуата за здравје, по порталите, по списанијата, често ќе прочитате дека е „забрането“ да се пие вода и да се јаде во исто време. Некои експерти објаснуваат...

Колумна што мора да ја прочитате  Вардар е машина што не прегрева

Колумна што мора да ја прочитате: „Вардар е машина што не прегрева“

365 | пред 2 дена

32 Споделувања Share Tweet Можеби уште вечерва ќе се активира Везув, можеби утре платите на Балканот ќе бидат 2.000 евра, можеби потоа и Кил ќе го освои Скопје, но една генерална вистина во ракометниот...

Две бронзи за јуниорите на карате клубот Макпетрол

Две бронзи за јуниорите на карате клубот Макпетрол

365 | пред 2 дена

22 Споделувања Share Tweet Викендов во Чачак , Србија се одржа 47-от по ред карате турнир „Златен појас на Чачак“ за кадети јуниори и сениори-ки. Младите каратисти на Макпетрол во јуниорска конкуренција...

Решивте да слабеете Прво средете ја кујната

Решивте да слабеете? Прво средете ја кујната

365 | пред 2 дена

19 Споделувања Share Tweet Според едно ново истражување, постои невообичаен начин да се спречи/намали прејадувањето, и не е поврзан со тоа колку готвите. Во истражувањето спроведено од страна на Cornell...

Кандидат за претседател на Мексико смета дека го има вистинското решение против крадците

Кандидат за претседател на Мексико смета дека го има вистинското решение против крадците

365 | пред 2 дена

35 Споделувања Share Tweet Да им се исечат рацете – е предлогот на претседателскиот кандидат Хаиме Родригес Калдерон. Неговата идеја ја соопшти за време на првата ТВ дебата од претседателската кампања....

10 фасцинантни фотографии кои изгледаат како да се насликани а не се

10 фасцинантни фотографии кои изгледаат како да се насликани, а не се

365 | пред 3 дена

32 Споделувања Share Tweet На интернет често гледаме хиперреалистична и фотореалистична уметност, или слики и скулптури кои изгледаат неверојатно убедливо како фотографии. Тоа што дури ни на интернет не...

Официјално Арсен Венгер го напушта Арсенал на крајот од сезоната

Официјално: Арсен Венгер го напушта Арсенал на крајот од сезоната

365 | пред 5 дена

27 Споделувања Share Tweet Арсен Венгер, тренерот на англискиот премиерлигаш Арсенал ја напушта функцијата по крајот на сезоната, објави клубот на својата веб-страница. „По внимателно разгледување и разговори...

Иван Босиљчиќ во Македонска Опера и Балет

Иван Босиљчиќ во Македонска Опера и Балет

365 | пред 6 дена

19 Споделувања Share Tweet Mиленикот на македонската публика од романтичните серии, Иван Босиљчиќ на наше огромно задоволство повторно кај нас. Помеѓу сите ангажмани закажани во неговиот матичен театар...

Силно пријателство на мајмунот Коко и чуварот Погледнете го трејлерот за новата македонска комедија

Силно пријателство на мајмунот Коко и чуварот: Погледнете го трејлерот за новата македонска комедија

365 | пред 7 дена

42 Споделувања Share Tweet Необичното пријателство меѓу мајмунот Коко и чуварот на Зоолошката градина, Цобе, и нивниот живот во превртениот транзициски свет се центар на дејството на „Година на мајмунот“,...

Далеку е Австралија ама вреди да се види галерија

Далеку е Австралија, ама вреди да се види (галерија)

365 | пред една недела

24 Споделувања Share Tweet Кели често виси на Инстаграм, а ни доаѓа од прекрасната Австралија. Ако ептен не планирате да ја посетите, дел од таа убавина можете да ја видите овде. Останатото – на Инстаграм...

Донирајте колку можете да му купиме кауч на еден милијардер во мака

Донирајте колку можете да му купиме кауч на еден милијардер во мака

365 | пред една недела

32 Споделувања Share Tweet Луѓево по интернет се организирале да соберат пари и да му купат нов кауч на извршниот директор на Tesla – Илон Маск. Околу 350 луѓе при чиста свест (веројатно) донирале за кампањата на...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност