Вечерно дружење со омилената серија и омилените солени мафини

Вечерно дружење со омилената серија и омилените солени мафини!

Кафе пауза | пред 28 минути

Има ли подобро нешто од вечер помината во домашен амбиент со нов филм или нова епизода од омилената серија?! Ако немате листа со филмски наслови што ја дополнувате со препораки од пријателите, би можеле...

Фотографии од животот на кралицата Елизабета II кои го покажуваат создавањето на модерната историја

Фотографии од животот на кралицата Елизабета II кои го покажуваат создавањето на модерната историја

Кафе пауза | пред 59 минути

Неодамна кралицата Елизабета II го прослави својот 92-ри роденден, а штотуку повторно стана прабаба, дочекувајќи го раѓањето на третото дете на принцот Вилијам и војвотката Кејт. Таа е монарх кој најдолго...

Што ќе се случи ако престанете да пиете пилули за контрацепција по долгогодишна употреба

Што ќе се случи ако престанете да пиете пилули за контрацепција по долгогодишна употреба?

Кафе пауза | пред 2 часа

Денес пилулите за контрацепција не се користат само за заштита од несакана бременост, туку и за регулирање на некои хормонални проблеми. Се разбира, секогаш треба да бидат препишани од лекар. Но, што се...

7 старомодни совети за одржување на вистинско пријателство

7 старомодни совети за одржување на вистинско пријателство

Кафе пауза | пред 3 часа

Иако е тешко да се поверува, дури и во ерата кога сме дигитално поврзани со сите, потребно е да вложиме нешто повеќе труд за да се одржат врските со семејството и пријателите. Мобилните телефони го олеснуваат...

4 правила за нега за фарбаната коса секогаш да изгледа совршено

4 правила за нега за фарбаната коса секогаш да изгледа совршено

Кафе пауза | пред 3 часа

Со промена на бојата на косата треба да се прилагодат и досегашните навики и рутини за нејзина нега. Во моментов постојат толку различни начини да се внесе промена во целокупниот изглед, а косата е само...

Погледнете ги прекрасните тетратки на овој талентиран авантурист

Погледнете ги прекрасните тетратки на овој талентиран авантурист

Кафе пауза | пред 4 часа

Дури и денес многу луѓе користат тетратки како потсетници, за запишување важни дати, идеи и други важни информации. Но, овој уметник ги користи тетратките за да создава навистина неверојатна уметност....

Љубовно писмо до мојата душа

Љубовно писмо до мојата душа

Кафе пауза | пред 4 часа

Те сакам. Те сакам уште од денот кога дојде на оваа Земја. Ги сакам коските кои пеат во твоето тело, крвта која пее во твоите вени. Ги сакам твоите сенки и твојата светлина. Го сакам начинот на кој заедно...

Што ќе се случи ако престанете да пиете пилули за контрацепција

Што ќе се случи ако престанете да пиете пилули за контрацепција?

Кафе пауза | пред 5 часа

Денес пилулите за контрацепција не се користат само за заштита од несакана бременост, туку и за регулирање на некои хормонални проблеми. Се разбира, секогаш треба да бидат препишани од лекар. Но, што се...

Како да развиете емпатија кон колегата што не ви се допаѓа

Како да развиете емпатија кон колегата што не ви се допаѓа?

Кафе пауза | пред 5 часа

Кога се работи за поширок колектив, како што е работното место, многу е веројатно дека ќе постои најмалку една личност која не ви се допаѓа и чие присуство ве вознемирува. Решението не е во тоа да ја избегнувате,...

Што носи сезоната на Бикот за секој хороскопски знак

Што носи сезоната на Бикот за секој хороскопски знак?

Кафе пауза | пред 5 часа

Без разлика кој е вашиот хороскопски знак, секој ќе ги почувствува ефектите на тврдоглавиот Бик до 20-ти мај. Како втор знак во зодијакот, Бикот е оној кој ужива во земските задоволства. Неговата сезона...

7 нешта што треба да ги знаете за вашиот пријател Бик

7 нешта што треба да ги знаете за вашиот пријател Бик

Кафе пауза | пред 6 часа

Времето на Биковите само што започна, а тоа значи дека претстојат родендените на вашите најтврдоглави, но сепак најлојални пријатели. Поради тоа, неопходно е да се разберат нивните сложени карактеристики,...

8 те најмистериозни смртни случаи во Холивуд

8-те најмистериозни смртни случаи во Холивуд

Кафе пауза | пред 6 часа

Холивуд е полн со светла, гламур, ѕвезди и драма, a понекогаш и смрт. Нo смртта во Холивуд не може да помине без малку драма. Овде постојат многу нерешени убиства, мистериозни смртни случаи и збунувачки...

6 нешта што не смеете да ѝ ги кажете на личност што посвојува дете

6 нешта што не смеете да ѝ ги кажете на личност што посвојува дете

Кафе пауза | пред 7 часа

Можеби вашата пријателка ви кажала дека ќе посвојува дете и вие се разбира сте пресреќни. Но, потребно е да внимавате што ќе ѝ кажете во волку стресен период. Овие нешта треба да ги избегнувате по секоја...

Храна за вашата кожа  Смуди од кељ

Храна за вашата кожа: Смуди од кељ

Кафе пауза | пред 8 часа

Кељот е мултивитаминско чудо што помага при обновување на кожата, како и при задржување на нејзината цврстина Потребни состојки: 100 грама свежи листови кељ 200 милилитри свежо исцеден сок од јаболка 1...

5 нешта за кои никогаш не би рекле дека се добри за вашата љубовна врска

5 нешта за кои никогаш не би рекле дека се добри за вашата љубовна врска

Кафе пауза | пред еден ден

Постојат многу стереотипи за тоа што е нормално во една врска, па затоа и многу луѓе имаат погрешна перцепција за квалитетите на својата врска. Имајќи го тоа на ум, иако следниве 5 нешта се сметаат за...

Смути или свежо цеден сок

Смути или свежо цеден сок?

Кафе пауза | пред еден ден

Кога станува збор за здрава храна, овошјето и зеленчукот секогаш го имаат приматот на пиедесталот и се најважните состојки кои никогаш не треба да ги тргнеме од нашата дневна исхрана. Најважните витамини,...

Овој хороскопски знак не се плаши да ја каже бруталната вистина и живее според мотото  Сè или ништо

Овој хороскопски знак не се плаши да ја каже бруталната вистина и живее според мотото „Сè или ништо“!

Кафе пауза | пред еден ден

Тој е искрен и отворен, и никогаш не се плаши да го искаже своето мислење, дури и во оние ситуации кога најверојатно е подобро да го задржи за себе. Можете да погодите за кој знак станува збор? Да, зборуваме...

Тоа што прво ќе го забележите на оваа слика ќе го открие вашето вистинско лице

Тоа што прво ќе го забележите на оваа слика ќе го открие вашето вистинско лице!

Кафе пауза | пред еден ден

Мислите дека целосно се познавате? Постои причина зошто ги сакаме овие тестови на личноста. Тоа не е затоа што сме егоцентрични или опседнати со себе, без разлика колку селфиња правиме секојдневно. Тоа...

Како да се издвоите ако сте срамежливи

Како да се издвоите ако сте срамежливи?

Кафе пауза | пред еден ден

Ако сте срамежливи веројатно се чувствувате како светот да не ги забележува сите ваши вештини. Во ред е да ја користите вашата школка како заштита, но ако навистина сакате да се издвоите, мора да се ослободите...

Паранормални приказни за 10 од најпознатите застрашувачки уметнички дела

Паранормални приказни за 10 од најпознатите застрашувачки уметнички дела

Кафе пауза | пред еден ден

Постојат голем број уметнички слики кои при секое погледнување ни предизвикуваат морници и никој не би сакал да ги има во своите колекции. Голем број од нив се или во галерии или се скриени од очите на...

7 нешта што не ги знаете за вашите омилени поети

7 нешта што не ги знаете за вашите омилени поети

Кафе пауза | пред еден ден

Кога помислуваме на поет, добиваме слика за посветена личност, полна со имагинација, со доза на софистицираност и строги навики. Но, нивните животи, хобија и ексцентрични карактеристики некогаш не се вклопуваат...

Жените почесто страдаат од мигрени  а науката е блиску до откритие зошто е тоа така

Жените почесто страдаат од мигрени, а науката е блиску до откритие зошто е тоа така

Кафе пауза | пред еден ден

Мигрените се фрустрирачка мистерија што ги излудува и најдобрите лекари, бидејќи кај секој пациент причините и лечењето се различни. Група лекари и научници сметаат дека откриле дел од комплицираната сложувалка...

19 цитати за љубовта кои покажуваат дека нашата светлина е најсилна во темнината

19 цитати за љубовта кои покажуваат дека нашата светлина е најсилна во темнината

Кафе пауза | пред еден ден

Понекогаш треба да нурнеме навистина длабоко во себе за да ја видиме нашата светлина. Откривајќи ја неа, откриваме и темнина за која можеби не сме биле свесни дека постои. Ова е парадокс кој може да предизвика...

7 интересни факти за жените за кои ни тие самите не се свесни

7 интересни факти за жените за кои ни тие самите не се свесни

Кафе пауза | пред еден ден

Изгледа како да знаеме речиси сè за жените – колку зборови кажуваат дневно, колку бои распознаваат, колку кармини јадат во текот на животот… Сепак, научниците решиле да истражуваат понатаму и откриле навистина...

11 момци ги опишуваат најлошите искуства од љубовни состаноци со девојки

11 момци ги опишуваат најлошите искуства од љубовни состаноци со девојки

Кафе пауза | пред еден ден

Првите љубовни состаноци некогаш се успешни, но некогаш резултираат со огромна катастрофа, што и двајцата сакаат да заборават дека се случила. Иако општиот стереотип е дека момците се оние поради кои нешто...

6 знаци дека вашето тело старее пребрзо

6 знаци дека вашето тело старее пребрзо

Кафе пауза | пред еден ден

Научниците веруваат дека стареењето најмногу зависи од надворешните фактори, а не од генетиката. Само 20% од влијанието ѝ припаѓа на генетиката. Според едно неодамнешно истражување, некои луѓе стареат...

Што сè успеваат да направат ранобудниците додека другите уште спијат

Што сè успеваат да направат ранобудниците додека другите уште спијат?

Кафе пауза | пред еден ден

Ако сметате дека сте ранобудник со тоа што се будите околу 6 и 30 или 7 часот, тогаш може да бидете изненадени кога ќе чуете дека има и такви кои се будат помеѓу 3 и 4 часот наутро и веќе имаат воспоставени...

Куче со деформитет на лицето добило втора шанса со ново семејство

Куче со деформитет на лицето добило втора шанса со ново семејство

Кафе пауза | пред еден ден

Запознајте го Бо Токс, лабрадорот кој е роден со деформитет на лицето. Деформитетот настанал бидејќи Бо Токс бил притиснат во утробата на мајка му од другите 5 кученца. Сепак, ова нема никакво влијание...

Како остатоците од храна да ги користите како ѓубриво

Како остатоците од храна да ги користите како ѓубриво?

Кафе пауза | пред 2 дена

Претворањето на разградливите остатоци од храна во природно ѓубриво не е нова идеја. Кога сите тие остатоци ќе се спојат во една смеса, таа содржи хранливи состојки кои можат да послужат за потхранување...

Брачните партнери кои се и најдобри пријатели се многу посреќни во животот

Брачните партнери кои се и најдобри пријатели се многу посреќни во животот

Кафе пауза | пред 2 дена

Со стапувањето во брак доаѓаат и голем број прашања, грижи и двоумења. Да се биде вљубен е едно, но ако партнерите си се и најдобри другари, тогаш ситуацијата е полесна и порелаксирана. Поради тоа, често...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност