Volkswagen направи електричен автомобил побрз од болид на F1

Volkswagen направи електричен автомобил побрз од болид на F1

Авто Плус | пред еден час

Volkswagen го претстави во францускиот град Алеш својот прв електричен автомобил- I.D. R Pikes Peak, кој ќе дебитира во најпознатата планинска трка во светот– Паикс Пик во Колорадо Премиерата се одржа...

Freelander се враќа како урбан SUV

Freelander се враќа како урбан SUV

Авто Плус | пред 7 часа

Еден од најпродаваните модели на Land Rover ќе се врати во палетата на британскиот производител со нова карактеристична концепција Ревитализираниот Freelander ќе биде компактен градски SUV, кој ќе се бори...

Автомобилските компании се осудени на пропаст

Автомобилските компании се осудени на пропаст

Авто Плус | пред 8 часа

Автомобилските компании не се подготвени да бидат водечки во индустријата при бранот на пристигнувањето на следните генерации на транспортни средства и ќе се откажат од играта, претпоставува неодамнешниот...

Lancer дефинитивно ќе се препороди како хибриден кросовер

Lancer дефинитивно ќе се препороди како хибриден кросовер

Авто Плус | пред 9 часа

Mitsubishi ќе го задржи името на еден од најпопуларните модели, но тој ќе се препороди како кросовер со интересен дизајн и најверојатно со хибриден погон Јапонската марка веќе е дел од Алијансата Renault-Nissan,...

Што ќе донесе новиот Опелов SUV предводник

Што ќе донесе новиот Опелов SUV предводник?

Авто Плус | пред 10 часа

Не е тајна дека германскиот производител Opel ќе треба да понуди предводник во својата SUV гама, кој ќе се вклопи во брендот над моделот Grandland X Веќе се почести се гласините за негово пристигнување...

Rolls Royce го тестира своето SUV издание во пустина

Rolls-Royce го тестира своето SUV издание во пустина

Авто Плус | пред 11 часа

Rolls-Royce потврди дека работи под полна паре на тестовите на првиот SUV во гамата, моделот Cullinan Тестовите се спроведуваат во пустината, недалеку од Дубаи. Кросоверот е изграден на ултра лесна алуминиумска...

ЕУ подготвена за договор со Трамп за царините на возилата

ЕУ подготвена за договор со Трамп за царините на возилата

Авто Плус | пред 12 часа

Европската Унија е подготвена да потпише договор со претседателот на САД, Доналд Трамп, за заеднички активности во сузбивање на Кина во сферата на трговијата Основниот чекор во таа насока ќе биде намалување...

Електричниот кросовер на Audi со автономија од 400 km

Електричниот кросовер на Audi со автономија од 400 km

Авто Плус | пред еден ден

Германскиот производител Audi го покажа својот прв електричен кросовер, e-tron, на Салонот за автомобили во Женева, но не објави никакви технички карактеристики Сега компанијата од Инголштат конечно објави...

Volkswagen подготвува R верзии на три нови модели

Volkswagen подготвува R-верзии на три нови модели

Авто Плус | пред еден ден

Во моментов, германскиот производител Volkswagen има само еден модел - Golf, со R на неговото име, но тоа наскоро ќе се смени Според Auto Bild, до крајот на 2018 година, семејството R ќе биде пополнето...

До 30 000 евра казна по автомобил за нов дизел скандал

До 30.000 евра казна по автомобил за нов дизел скандал!

Авто Плус | пред еден ден

Европската комисија има право да наметнува казни до 30 000 евра по автомобил и да реагира на сервисни акции при скандали слични на Дизелгејт на Volkswagen, кој изби во септември 2015 година Имено, како...

Производството на електромобили е поевтино од стандардните

Производството на електромобили е поевтино од стандардните

Авто Плус | пред еден ден

Стратегијата за развој на јапонскиот производител Nissan е во инвестиции во електрични возила, додека дизелот постепено ќе влезе во историјата Ова беше објавено во интервју за Auto.Mail од директорот на...

Land Rover со конкурент на Mercedes Benz X класа

Land Rover со конкурент на Mercedes-Benz X класа

Авто Плус | пред еден ден

Land Rover има намера да понуди конкурент на Mercedes-Benz X класа пикап Автомобилот ќе стане дел од семејството на Defender и ќе се појави во 2020 година, објави Autocar. Пикапот ќе биде со зголемено...

Lada покажа седан кросовер

Lada покажа седан-кросовер

Авто Плус | пред еден ден

Рускиот производител, AutoVAZ, покажа нова модификација на својата Lada Vesta, која е именувана Cross Sedan Деталите за техничката изведба не се објавени, но се дозна дека возилото има клиренс од 203 mm....

Porsche 911 GT3 RS под 7 минути на Нирбургринг

Porsche 911 GT3 RS под 7 минути на Нирбургринг

Авто Плус | пред еден ден

Porsche покажа како обновениот 911 GT3 RS, најмоќниот модел на брендот со атмосферски мотор, постигна нов најдобар резултат на Северниот лак на Нинбургринг Автомобилот мина 20,6 километри на патеката и...

Сопствениците на Chevrolet ќе плаќаат гориво директно од автомобил

Сопствениците на Chevrolet ќе плаќаат гориво директно од автомобил

Авто Плус | пред еден ден

Само кредитна картичка, три PIN -кода се доволни и заборавате на вашиот паричник кога ќе полните гориво Chevrolet и Shell нудат нова услуга, која им овозможува на возачите да плаќаат за горивото од екранот...

Маркез ja продолжи успешната серија во Тексас

Маркез ja продолжи успешната серија во Тексас

Авто Плус | пред еден ден

Возачорт на Honda, актуелниот шампион Марк Маркез, стигна до шеста победа во низа за ГН на Америка на патеката во Остин во „кралската класа“ По оваа рунда на чело на колоната, по три извозени трки сезонава,...

Polestar  го тестира хибридното купе на Арктикот

Polestar го тестира хибридното купе на Арктикот

Авто Плус | пред еден ден

Шведските експерти од Polestar објавија видео со тест на првото хибридно купе Polestar 1 Тестовите беа одржани на специјален полигон во Шведска околу арктичкиот круг на температура од 25 степени под нулата,...

Уловен Mercedes Project One на улица

Уловен Mercedes Project One на улица

Авто Плус | пред 2 дена

Нема фан на „сребрената стрела“ кој не е го видел Mercedes-AMG Project One на интернет просторот или на некоја од изложбите на кои беше досега претставен, по лансирањето минатата година Сепак, оние кои...

KIA Stonic 1 4  НОВ МАЛ ИГРАЧ СО ГОЛЕМИ АПЕТИТИ

KIA Stonic 1.4- НОВ МАЛ ИГРАЧ СО ГОЛЕМИ АПЕТИТИ

Авто Плус | пред 2 дена

Новиот градски „шминкер“ во еден од најпопуларните сегменти на денешницата, субкомпакни кросовери, користи многу елементи и технологии од своите поголеми „браќа“ Sorento и Sportage, адаптирани за овие...

Блесок на SUV гамата на Opel во Сити Хол

Блесок на SUV гамата на Opel во Сити Хол

Авто Плус | пред 3 дена

Во присуство на голем број пријатели на марката, претставници од фелата, клиенти... во Сити Хол во Скопје, беше претставено SUV семејството на Opel: Crossland X, Mokka X и Grandland X Новите остварувања...

Дури 60  од купувачите на Panamera избираат хибрид

Дури 60% од купувачите на Panamera избираат хибрид

Авто Плус | пред 4 дена

Првиот квартал од годината беше најуспешен во историјата на Porsche со 63.500 продадени возила, а Panamera е најпродаваниот модел со раст од 200% на годишно ниво Она што особено треба да се одбележи е...

Кој има помоќен пикап Volkswagen или  Mercedes

Кој има помоќен пикап Volkswagen или Mercedes?

Авто Плус | пред 4 дена

Двата германски производители на автомобили, Volkswagen и Mercedes, се во нова интересна битка за освојување на пазарот Тоа е во еден сегмент каде што двете компании немаат голема традиција и допрва претстои...

BMW го претстави својот нов дигитален панел

BMW го претстави својот нов дигитален панел

Авто Плус | пред 4 дена

Компанијата BMW ја претстави на специјална манифестација Digital Day, следната генерација на инфо системот iDrive и обновената варијанта на дигиталниот инструмент панел Прва со нив ќе биде опремена следната...

Од Mazda сепак продолжуваат да веруваат во дизелите

Од Mazda сепак продолжуваат да веруваат во дизелите

Авто Плус | пред 4 дена

По Mercedes-Benz и Porsche и друг производител најави дека верува во иднината на дизел-моторите и ќе го продолжи нивниот развој Тое е Mazda, каде што планираат да ги фокусираат своите напори за подобрување...

Volvo нуди дополнителна погодност за своите клиенти

Volvo нуди дополнителна погодност за своите клиенти

Авто Плус | пред 4 дена

Американската поделба на Volvo Cars објави дека компанијата направила нов чекор кон промоцијата на новата апликација Pick up and Delivery на системот Volvo On Call Американската поделба на Volvo Cars објави...

Goodyear развива специјални гуми за електрични возила

Goodyear развива специјални гуми за електрични возила

Авто Плус | пред 4 дена

Модниот бран на лансирање на електрични возила наметнува нови предизвици за производителите на автомобилски гуми Електромобилите се потешки, моторите имаат поголем вртежен момент на стартот, исто така,...

Европа со пад во продажбата во март

Европа со пад во продажбата во март

Авто Плус | пред 5 дена

Според најновите податоци од ACEA, во март се забележува прво месечно намалување на продажбата на автомобили во текот на годинава Резултатот од 1.792.599 единици е за 5,3% помал во споредба со истиот период...

Дали има кандидати за Lancia

Дали има кандидати за Lancia?

Авто Плус | пред 5 дена

Легендарниот италијански бренд Lancia, најверојатно, ќе биде понуден на продажба во блиска иднина, предвидуваат медиумите на Апенините, цитирајќи анонимни извори од FCA Поранешната моќна марка во моментов...

Пекинг 2018  Mercedes Benz вети 10 светски и азиски премиери

Пекинг 2018: Mercedes-Benz вети 10 светски и азиски премиери

Авто Плус | пред 5 дена

Mercedes-Benz објави дека за време на меѓународниот салон во Пекинг, кој започнува следната недела, на штандот на марката ќе се најдат 10 светски и азиски премиерни изведби Основен акцент на штандот на...

Пекинг 2018  Buick со деби на електричниот автомобил Enspire

Пекинг 2018: Buick со деби на електричниот автомобил Enspire

Авто Плус | пред 5 дена

Buick најави дека за време на меѓународната изложба на возила во Пекинг, која започнува следната недела, ќе го претстави сеопфатниот електричен концепт- Enspire Buick Enspire демонстрира поглед на компанијата...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност